Šta je novo?

AMD Ryzen 7

Samo cekam mobile apu ryzen 4/8+polaris. To ce biti najjaci udar na intel jos od k7.
A za desktop se zna. Cim ryzen kompletira ponudu - kod intel maximum 3 desktop cpu ostaju za izbor (i to samo za posebne potrebe): 7700k, 7600k, pentium g4560. Sve ostalo ce ryzen pregaziti.
 
Nije Filipenko nerealan nego ljudi na ovom forumu tretiraju AMD kao da je retardirano dete. Kao, ma dobri su oni, trude se, bice bolji uskoro, veliki pomak su napravili. Koga briga za to ako vam ne treba CPU sa osam jezgara? Dzabe navijate. Sacekajte ono sto vam treba pa onda vagajte ali bojim se da i tada biti, ma dobri su, bice to jos bolje za koju godinu itd.

Edit: Ukoliko ova arhitektura ne skalira dovoljno sa manjim brojem jezgara tj. ukoliko ispadne da je 4 GHz plafon za 6c/12t i 4c/8t, onda je teski fejl u pitanju. A nesto mi govori da ce bas tako da bude, osim ako nesto magicno ne promene u narednom periodu.

Zasto niko ne pise o tome kako je Ryzen jadan kloker, pa zar nije ovo klokerski forum?

a zasto niko ne pise o potrosnji, pa tu je najvise pljuvanje bilo po FX-u?

Opet se vracamo na percepciju daj procesor koji je jak kao i7 6900K daj da bude duplo jeftiniji, daj procesor sa manjom potrosnjom e daj jos i da se bolje klokuje, e pa nece moci :)

Sto se tice slabiji R5 i R3 procesora to je vec diskutabilno "da li je limit 4ghz za ovu arhitekturu" to se samo moze nagadjat. AMD je uzeo dosta vremena (tamo na ljeto tek dolaze 4c/8t i 4c/4c procesori) postoji mogucnost da se predje ovi 4ghz da li ce se primaknuti 4.5Ghz to je vec pravo pitanje.
 
Poslednja izmena:
a zasto niko ne pise o potrosnji, pa tu je najvise pljuvanje bilo po FX-u?

Opet se vracamo na percepciju daj procesor koji je jak kao i7 6900K daj da bude duplo jeftiniji, daj procesor sa manjom potrosnjom e daj jos i da se bolje klokuje, e pa nece moci :)

Bas tako, u pravu si skroz.



Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Kao sto Mac ne moze da se koristi bez 5K displeja tako ni klasican PC nije upotrebljiv bez 5GHz.

Ljudima nikad udovoljiti, do juce je bio problem TDP i velika temperatura (bolje hladenje itd itd......), kada su u tome uspeli nasli ste drugi problem, sto ne moze na 5GHZ! Pa mogo je FX, ali opet nije valjao (velika potrosnja i velika temperatura). Valjda i taj intel kad se klokne na 5ghz trazi bolje hladenje i veca je potrosanja.....

edit: nisam funboy, gledam sa realne strane.......
 
Poslednja izmena:
Ma jook bre, na box kuleru svi rade na 5ghz. :D

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Ljudima nikad udovoljiti, do juce je bio problem TDP i velika temperatura (bolje hladenje itd itd......), kada su u tome uspeli nasli ste drugi problem, sto ne moze na 5GHZ! Pa mogo je FX, ali opet nije valjao (velika potrosnja i velika temperatura). Valjda i taj intel kad se klokne na 5ghz trazi bolje hladenje....

Za stabilnih 5Ghz 7600K trazi nesto u nivou LC CC120 ili Hyper 212 (+, EVO, X ...), dok 7700K za 5GHz trazi nesto jace ipak, dual tower hladnjak za bas dobre temp, mada mogao bi da prodje i single tower, zavisi sve od napona naravno i kvaliteta lepljenja IHS-a. Ako izgura 5Ghz sa 1,35V, single tower hladnjak je vise nego dovoljan.
 
Dobro, i koliko to onda izadje (cpu+mb+hladenje)? Zanima me konkretno 7700K vs r7 1700, oba maksimalno klokovana.....
 
Za stabilnih 5Ghz 7600K trazi nesto u nivou LC CC120 ili Hyper 212 (+, EVO, X ...), dok 7700K za 5GHz trazi nesto jace ipak, dual tower hladnjak za bas dobre temp, mada mogao bi da prodje i single tower, zavisi sve od napona naravno i kvaliteta lepljenja IHS-a. Ako izgura 5Ghz sa 1,35V, single tower hladnjak je vise nego dovoljan.
Nema sanse 5ghz na 1.34v ili vise da ohladi cm212...I sa delidom isto tesko...Trebao bi dual tower . :)



Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nisam hater, ali 212 je odavno prevaziđen hladnjak. Meni je 6600k na 5GHz se prilično grejao pod Phanteksom zbog lošeg heatspredera i tim-a. Za 7700K na 5GHz ti je optimum mrcina od D15ice/Phanteksa/Arrow itd ako hoćeš lepo da ga opteretiš i hladiš da ne provrišti za godinu dana. Ko uzme 212icu i 6600k (ili ne daj Bože 6700 ili više) neće se leba najesti od ocovanja... Barem ne više od 4.3-4.4 u zavisnosti od primerka hs-a i tim-a. Kakav crni 212...

EDIT: Preteče me Matija :D

Taj 212 i reč "ozbiljan" i "oc" treba da stoje u istoj rečenici, samo ako posle reči "ozbiljan" stoji reč "problem"...

EDIT2: Pogledajte dimenzije... Taj 212 nema šta da traži ocovanju R7x/i5K/i7k ni pod tačkom razno. Izhajpovana igračkica

Svaka čast ostalim CM rešenjima za hladjenje...
 

Prilozi

  • Hyper212_Plus_2D_drawing.jpg
    Hyper212_Plus_2D_drawing.jpg
    55.3 KB · Pregleda: 94
  • nh_d15_dimensions.jpg
    nh_d15_dimensions.jpg
    70.2 KB · Pregleda: 93
  • 900x1000px-LL-fab19175_PH-TC14PEmeas.jpeg
    900x1000px-LL-fab19175_PH-TC14PEmeas.jpeg
    169.3 KB · Pregleda: 87
  • 100700414-8_gr.jpg
    100700414-8_gr.jpg
    117.3 KB · Pregleda: 82
Poslednja izmena:
+- isto. Sa tim sto i7 7700k je trenutno jaci za igre, ali vec ide i do 90+% cpu usage. Ja r7 1700 ne bi oc preko 3800, a to je distizno cak i na b350 ploci. A i7 7700k moze ici na 4500/4700(bez/sa delidom) bez posebnih ulaganja u hladjenje i plocu. Tako da opet +- isto dodje.
 
Poslednja izmena:
Na cemu ide 7700k preko 90%, osim na Watch Dogs 2, gde je to do sjebanog porta, a ne zahtev osti igre, koju ja na 6700k i 1070 oba oc, ne mogu da odvrnem do kraka na 1080p?
Ja hladim 6700k na 1.33v i 4.5Ghz sa Master Air Pro 4, sto je isti djavo kao 212, ni u jednoj igri mi ne prelazi 65c, cak ni u sjebanom WD2.

Pored toga se slazem, d15 i slicni su pravo resenje za ozbiljniji oc kao sto je 7700k na 5Ghz.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
+- isto. Sa tim sto i7 7700k je trenutno jaci za igre, ali vec ide i do 90+% cpu usage. Ja r7 1700 ne bi oc preko 3800, a to je distizno cak i na b350 ploci. A i7 7700k moze ici na 4500/4700(bez/sa delidom) bez posebnih ulaganja u hladjenje i plocu. Tako da opet +- isto dodje.

Kazes +- isto ti dodje, razlika samo 6000 rsd
intel.png
ryzen.png

I kolika je razlika u igrama, max 5 FPS ? Ako overklokujem 7700k treba bolji kuler, dobijam vecu razliku u FPS ali i vecu razliku u ceni.
 
Poslednja izmena:
Pa ako gledas cene u Srbiji onda je amd cpu jeftiniji nesto (ali ploce su skupe). Ali vani cena cpu je slicna. I ploca za intel moze slabija. A i box cooler r1700 nisam siguran da moze da izdrzi 3800MHz Oc.
 
Poslednja izmena:
Nisi stavio kuler na 1700, osim ako ne planiraš da ga držiš na stocku.

Iskreno mislim da je 7700k kod nas previše skup, a 1700na stocku previše spor za isključivi gaming. Da je 7700k 36k kao na zapadu ne bi imao konkurenciju.

I mogao si neku non oc ploču za intela, pošto je već na 4.5GHz, pa ne treba Z čipset...
 
50e vise izadje tu 7700k, a da li su te ploce iste klase?
Meni vredi 50e 7700k, ako se uzima za igranje.
Za rad niko nece ni gledati 7700k.

E sada, kod Madjara je taj 7700k 350e.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
edit: nisam funboy, gledam sa realne strane.......

Funboy si kad te povremeno za ZABAVU zivka neka kuguarka/komsinica/kombinacija, a ti ovde pokusavas da kazes da nisi fanboy ;).

212 nije nista specijalno ni u jednoj svojoj interaciji, premalo mu je rashladno telo. Kad se pojavio bio je (r)evolucija kolicine hladjenja za to koliko je kostao, medjutim cena mu je u medjuvremenu cak malo i porasla, a dosta novih takmaca se pojavilo po slicnoj ceni (35+ EUR, kad sam poslednji put pratio) a boljem hladjenju. 212 bukvalno surfuje na talasu stare slave....
 
Kazes +- isto ti dodje, razlika samo 6000 rsd
Pogledajte prilog 224410
Pogledajte prilog 224411

I kolika je razlika u igrama, max 5 FPS ? Ako overklokujem 7700k treba bolji kuler, dobijam vecu razliku u FPS ali i vecu razliku u ceni.
To samo pokazuje koliko je I7 u Srbiji preskup. Top cipset se poredi sa top cipsetom prema tome ploca sa x370.
Neki su sa wraith uspeli lepo da klokuju a neki ne pa nisam siguran da je posteno da ne racunas kuler.
Inace u EU je uglavnom 7700k malo jeftiniji od 1700.

Послато са Nokia 3410 уз помоћ Тапатока
 
Za rad niko nece ni gledati 7700k.

Nije tačno, 7700k se i dalje bolje drži u svim ozbiljnim programima, osim u renderovanju i streamovanju. Nemojte pričati napamet.

Ovi iz AMD-a treba da srede microcode i biose pod hitno...
 
Poslednja izmena:
50e vise izadje tu 7700k, a da li su te ploce iste klase?
Meni vredi 50e 7700k, ako se uzima za igranje.
Za rad niko nece ni gledati 7700k.

E sada, kod Madjara je taj 7700k 350e.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
Ima i na KP preko TRIM domaća garancija Ryzen 1700 za 356e..


Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Ima i na KP preko TRIM domaća garancija Ryzen 1700 za 356e..


Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
Jesi li siguran da je domaca garancija? Mislim znas li nekoga ko je kod njih nesto reklamirao?

Послато са Nokia 3410 уз помоћ Тапатока
 
Sredice se Microcode i Biosi, ne brinite.

Nece nigde da pobegnu procesori [emoji4]

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nece nigde da pobegnu procesori [emoji4]

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
I bolje da se saceka, cene procesora u Srbiji su pristojne ali bi cene ploca mogle malo dole, dok se pojavi vise modela, kod vise ponudjaca ukljucujuci i "blizance"
 
Sredice se Microcode i Biosi, ne brinite.

Nece nigde da pobegnu procesori [emoji4]

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Upravo tako druže!

Inače, promaklo je svima da je Microsoft pre dva dana na Twitteru rekao da je već počeo sa radom na optimizaciji Windows 10 Shedulera za Ryzen.

Verovatno će za najkasnije mesec ili dva taj patch biti objavljen i tada OBAVEZNO treba ponoviti sve testove.

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Nije tačno, 7700k se i dalje bolje drži u svim ozbiljnim programima, osim u renderovanju i streamovanju. Nemojte pričati napamet.

Ovi iz AMD-a treba da srede microcode i biose pod hitno...
Ja sam to i mislio, za to se i uzimaju 8 core procesori :)

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
Upravo tako druže!

Inače, promaklo je svima da je Microsoft pre dva dana na Twitteru rekao da je već počeo sa radom na optimizaciji Windows 10 Shedulera za Ryzen.

Verovatno će za najkasnije mesec ili dva taj patch biti objavljen i tada OBAVEZNO treba ponoviti sve testove.

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk

Even AMD does not believe the Windows 10 scheduler has anything at all to do with the problems they are investigating on gaming performance.
 
Reklo bi se da nisi procitao tekst
 
Reklo bi se da nisi procitao tekst

Jesam, i ostajem pri ovome što sam rekao. Navodno je neko njemu rekao, iz nekih ko zna kojih navodnih AMD izvora, tu informaciju....

Tekst vrlo jasno pokazuje da Windows 10 ne može da ispravno vidi 16 logičnih jezgra, kada je ST omogućen.
 
Ja sam to i mislio, za to se i uzimaju 8 core procesori :)

Sent from the 7th edge of the 3rd world.


SOLIDWORKS test

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/SOLIDWORKS-2017-AMD-Ryzen-7-1700X-1800X-Performance-908/

If you do a significant amount of rendering in SOLIDWORKS, Ryzen might be a good choice if you are on a tight budget but anyone doing that amount of rendering can likely either justify purchasing the faster and more expensive i7 6950X or will be using a GPU-based rendering engine like SW Visualize to get faster render times by leveraging the power of their GPU. For the vast majority of SW users, it is clear that you should stick with the Intel Core i7 7700K. Not only is it less expensive and uses less power (so it should run both cooler and quieter), it is also much faster for everything short of rendering.

Lightroom test

https://www.pugetsystems.com/labs/a...15-8-AMD-Ryzen-7-1700X-1800X-Performance-910/

Overall, Ryzen is unfortunately not a great choice for Lightroom. If you are concerned about general Lightroom performance, the Intel Core i7 7700K is significantly faster for most tasks and only ~10% slower when exporting images. At the same time, if you do care about export times then the Intel Core i7 6850K is ~40% faster at exporting images along with being ~15% at everything else in Lightroom. Considering that Ryzen is also either slower or comparable to these two Intel CPU options in other programs like Photoshop, Intel CPUs are a pretty clear winner for photo editing and image processing workstations.

Photoshop test

https://www.pugetsystems.com/labs/a...2017-AMD-Ryzen-7-1700X-1800X-Performance-907/

Overall, if you are looking for a Photoshop workstation we would advise you to skip Ryzen and stick with the Intel Core i7 7700K. Not only is it more affordable and on a more established platform, but it should also be significantly faster for pretty much any task you might perform in Photoshop.

OStali profi alati...

https://www.pugetsystems.com/labs/a...2017-AMD-Ryzen-7-1700X-1800X-Performance-909/


Mnogo moraju da porpave micro code ili šta god da zeza. Lično se nadam da će u par meseci da se stvari poprave, pa da se ponove testovi. Lično kod mene u struci, razni inženjeri, raznih oblasti, su se radovali izlasku ryzena i svi su uglavnom computer freakovi. Sada su svi smoreni. Nije hate, samo činjenica. AMD je požurio sa izbacivanjem
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno