Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

24 s08


Internal (CtrlHD) vs Itunes Web DL vs Scene (IMMERSE)



ja sam vadio screenove za scenu pa nisam pogodio frame tacan ali razlika je ocigledna bez obzira na to
 
Poslednja izmena:
@weasel

Stvarno neverovatna razlika. Može da se primeti i iz thumbnail-a. :)
Ipak i to je bolje nego neki SD.

Nego jedno pitanje za Fight Club pošto je pominjan na prethodnoj strani. Kakav je ESiR 1080p?
 
Mnogo bolje ipakje razlika izmedju SD i scene ogromna a ovde je isto velika al ne bas toliko da je svakom vredna prvo cekanja pa onda i skidanja duplo veceg fajla :)
Kad je 24 u pitanju i mene najscesce mrzi da sackeam internal ko na primer danas :)


fight club Odlican , CtrlHD je pre 15ak dana izbacio proper malo bolji encode sa novim x264 ali zbog svadje na hdbitsu je izbrisao ... tako da je esir trenutno najboji
 
Poslednja izmena:
Ljudi stvarno sam se smorio i neznam kako da resim sledeci problem, a i neznam sta je u pitanju.
Najvise bi voleo, ako treba i platio bih da mi neko dodje kuci i sve proveri zasto mi se to desava.
Problem je sledeci:
Kada pustim HD film sa kompa na hdtv u nekim scenama osetim da slika secka (recimo supruga, cale i keva to ne primete). Imam mislim solidan komp i dobar tv, znam da nije neka extra klasa, ali ne verujem da bi to smelo da se desava.
 
Preko cega pustas ?
Najbolje da ukljucis redner information pa da pratis da vidis dal fps opada u tim scenama ili se tebi samo cini...
 
Probao sam sa raznim kodecima i plejerima i samo bude gore. trenutno koristim km player i k-lite zadnje kodeke. Mozda nisam rekao da koristim windows 7, jer mi u xp bude jos gore.
Mozda je problem sto filmove pustam sa externog usb hdd-a koji se vrti na 5400rpm.
 
Iskopiraj na interni hdd i probaj, to bar nije teško, lakše nego da isprobavaš sve moguće kodeke i da menjaš playere :D
 
probacu da prebacim film, na jednom hdd-u od 1tb mi je win7, a na drugom od 250Gb mi je muzika, mozda je bolje da prebacim na taj od 250
 
Bolje na taj slobodan od 250 ;)
Sto ti Swiper rece prebaci to na obican hdd, prvi da vidis dal je do toga , mada je cisto ne verujem jer HDD 5200 ima mnog oveci read speed od bilo kog bitratea HD filma
ali nista ne kosta probaj pa javi

Jos jedan savet : klite ti ne treba , on sadrzi ffdshow koji je zahtevan
Instaliraj CoreAVC , najmanje zahtevan decoder
Ali ako resis ovo odnsono problem bude u hdd-u onda nemoj menajti ako ti bude radilo kako treba

sto "saban" pa nije to nesto opste poznato
Zato smo i ovde sto svako zna po nesto :)
Render inforation ne znam gde je tacno u kmplayeru posto mpchc koristim ali mozes playback ifnoration na TAB da upalis ;)
 
Poslednja izmena:
Znači weasel, preporučuješ samo CoreAVC za HD? Šta još treba imati od codeca za ostale formate? Šta je sa onim "Haali"-jem i je li to možda sadržano u CoreAVC-u? Znam da je previše pitanja i možda su glupa, ali ja ovo ne znam (a sigurno nisam jedini :) ) pa možda ne bi bilo loše jednom za svagda, razjasniti. :)
 
Najmanje je zahtevan samo nisam siguran da li je bolji od ffdshow-a :) Bar su tako pričali ranije.. ;)

Haali ode sa CoreAVC Pro 2.0.
 
U kvalitetu slike nesme da bude razlike , svi decoderi su ograniceni H264 specifikacijama i svi moraju da bacaju isto kvalitetan output( boje mogu da se razlikuju i slicno to je sve do podesavanja), onda opcije takođe i dodatne mogucnosti se razlikuju od decodera do decodera ali kvalitet slike ne ...

Sad nekada je vladalo misljenje da je ffdshow kvalitetniji i ja sam to podrzavao i mnogima govorio bolje ffdshow nego coreavc , pre svega to je bilo tacno jer je coreavc lose implementirao mnoge sitnice i bilo je problema pri playbacku pa je i slika bila losija ... to je danas ispravljeno...


shadow : pa ne preopocujume core-avc uopste pogtoovu ne onima koji bi morali da ga plate , ali za slabije konfiguracije odnosno kad ima problema sa opadanjem fps-a onda preporucjem core-avc ili barem di-avc jer su mnooogo brzi od ffdshowa :), ili za nekog ko oce CUDA onda ok je CoreAVC... mada ja sam uvek za DXVA pre nego za CUda jer je dosta brzi


Haali i bicubic resizer se podrazumeva samo naravno ne nekome ko ima intel 3.0 na primer ... jer ce to biti slideshow ;)


Ja bih rado razjaniso sve ali ima mnogo kombinacija i sve zaisi od zelja/hardwera pojedinaca
odnosno nema ultimativne kombinacije

neko oce CUDA onda COreAVC
Nego oce DXVA jer ima slab cpu a graficku kojapodrzava DXVA onda MPCHC interladecoder
nego ima dobar cpu ali oce dxva jer ne zeli da greje rpoceosr ili zeli da procesor za to vreme radi nesto drugo
nego ima slab cpu i staru graficku bez DXVA mogucnosti - onda neki brzi decoder tipa CoreAVC ili DiAVC
Neko ko ima dobar cpu i ne zeli dxva niti CUda onda bi preporucio FFDSHOw i HALI

Sad neko ima Nvidia graficku i moze da bira dxva(MPCHC internal decoder) ili cuda(Coreavc) sta da izabere ?

Nekome su bitni dodatni filteri onda ce ici na CUDa jer cuda svaki frame prvo smesta u memoriju pa izbacuje- to omoguceva filtere

nekome je brzina najbitnija on ce DXVa jer DXVA direkno sa graficke salje sliku bez skladistenja igde i zato je dxva brzi od CUda

kad kazem brzi nemislim bolje pusta ili brze pusta ili vise fps-a vec mislim da manje opterecuje procesor
 
Poslednja izmena:
Ljudi ja sam probao i sa over-klokovanjem grafickih i procesora, mada mislim da nije ni po difoltu slab core 2 quad q9550 koji ima 2.83GHz 12MB kesa i dve 8800gts od po 512Mb u sli, i opet isto.
 
Da li postoji mogucnost da je problem do tv-a LG42LH5000, ser sad se setih kada povezem direktno externi hdd preko usb-a na tv isto po malo secka. naravno u pojedinim scenama
 
Ma nema sanse da secka zbog hardwera to sto imas (bez overclocka) je mnoogo vise nego dovoljno za bilo koji hd film

Jel si probao da prebacis na obican 7200 hdd pa da pustis odatle ? Jel i dalje secka ?

Stisni tab u kmplayer pa vidi koliko opada fps
 
Kada kažeš "secka", misliš na zastajkivanje slike ili kidanje slike?
 
A jel hoce da secka npr. ako hocemo da gledamo filmove rezolucije 1080p na hd ready LCD televizor? Ja isto gledam filmove na LCD tv-u ali imam samo 720p ripove. Mrzi me da nabavljam 1080p i da probam:D
 
Nece :) al nema potrebe za 1080 :)
 
weasel: Jos sam na poslu pa nisam probao da prebacim na 7200 hdd, veceras cu kada dodjem kuci.

Dandy: mislim na zastajkivanje slike

Hvala ljudi na brzim odgovorima. Ja sam iznenadjen brzinom odgovora, angazovanjem da se pomogne nekome...

Primetio sam da se u nekim scenama, recimo oko ljudske glave, pojavljuju pikseli.
 
Poslednja izmena od urednika:
I ako ima ima VP1 koji ce samo parcijalno pomoci pri decodingu H264 odnosno prevedeno : nema dxva sigurno

http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=218594

u ovom topicu ima tabela za svaku graficku i objasnjeno sta koja moze

night.walker : proveri i temperature sto shadow rece to moze cesto da bude problema da se pregreje i odjednom krene da secka zbog toga a do tada nije
 
Poslednja izmena:
Posle silnih testova dodjoh do sledecih rezultata:
Namestio sam na tv-u TruMotion 200Hz na "visok" i Bioskop mod 24;
1. Probao sam sa externog hdd 5400rpm i film i dalje secka;
2. Prebacio sam film na hdd 7200rpm i neznatno manje secka;
3. Povezao sam hdd 5400rpm direktno na tv i mogu vam reci da je to do sada najbolje, maltene nema seckanja.
Sto se tice opadanja fps-a on je zaboden konstantno na 23,98, dok cpu ne prelazi 22%.
Okacio bih i neke slike, ali neznam kako. :)
 
Poslednja izmena:
ODlicno :)

Procesor na 22% temperatura takve, fps ne opada znaci problem SIGURNO nije ni u hardweru (sto je i nemoguce) niti u softweru :)


cek meni ne radi mozak trenutno : a i tv nikad nisam imao niti planiram , pa cu mozda da lupim
kako si direkno na tv povezao hdd i pustio jd film ? ne razumem

Mislim cuo sam da ima tv-a koji pustaju xvid/avi ali nisam znao da ima tv koji sam pusta x264 1080p
 
Poslednja izmena:
Da li postoji mogucnost da je problem do tv-a LG42LH5000, ser sad se setih kada povezem direktno externi hdd preko usb-a na tv isto po malo secka. naravno u pojedinim scenama
To ti je klasican problem Televizijskog judgera. Zapravo o cemu se radi. Bly-ray radi na 24khz i televizor radi konverziju u 50khz/60khz zavisno od videa, da bi prilagodio fps. E sada ta konverzija neki put bude neuspesna, pa se takvo seckanje primeti na "PAN" scenama kada kamera polako prelazi sa jednog na drugi kraj, primer http://hotfile.com/dl/24326104/ca37...r.2007.1080p.BluRay.DTS.x264-iLL-002.rar.html ovo je kratak sample iz filma, videces kadar kada oni stoje a kamera polako prelazi sa jedne strane na drugu.

Sta je resenje? Resenje je da nateras da televizor ne pretvara 24->50/60khz filmove koji nemaju potrebe da se pretvaraju, odnosno da se pustaju nativno, sto kazu True 24khz playback. Taj televizor svaki put ide na 5:5 pulldown sto je totalno nepotrebno.

E sada moze i da bude do televizora ukoliko na drugim izvorima ne uspes da sredis stvar, verovatno nesto nije u redu sa judgerom, ali pitanje je kako to popraviti :)
 
Des sh0ni ;)

E ovo je i mene zanimalo posto nikad nsiam imao tv a vidim mnogi se zale na isto ... na monitoru radi a na tvu kao "secka"
 
shon3i to druze pogodio si tacno sta je moj problem.
Cek, cek kako si rekao: Resenje je da nateras da televizor ne pretvara 24->50/60khz filmove koji nemaju potrebe da se pretvaraju, odnosno da se pustaju nativno, sto kazu True 24khz playback. Taj televizor svaki put ide na 5:5 pulldown sto je totalno nepotrebno.
Kako to da izvedem?
 
weasel kakav je RuDE imao source za film Gone in 60 seconds? Po ovim screenovima koje sam pronasao gde i encode malo mi deluju mutno:trust:
 
Pazi ovo nativ no sam mogao da nadjem u win xp, ali u 7 nemogu?
Ako pustas sa racunara, jedino resenje je Reclock program koji sluzi da odradi tu konverziju pre nego sto ode na TV. E sada upotrebom tog programa ti se mogu stvoriti drugi problemi, recimo kao desinhronizacija zvuka i slike. Ne preostaje ti drugo nego da probas i vidis. Reclock je cudo od programa ali nije savrseno :).

Sto se tice standalone playera recimo ja na mom WDTV Live playeru mogu da podesim osvezenje i rezoluciju, tako da se efekat panovanja smanjuje na minimum. Ipak je tu plazma zakon

weasel je napisao(la):
Evo :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno