Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Koji Zodiac, šta je preporuka?

Zodiac.Directors.Cut.2007.1080p.HDDVD.x264-CtrlHD
Zodiac 2007 DC 720p BluRay DTS x264-DON
Zodiac Director's Cut 2007 1080p BluRay DTS x264 D-Z0N3

Dosta očekujem od filma hoću najbolju verziju.
 
Ako hces najbolju 1080p HDC
 
HDChina? Oni uradili najbolji rip? Ima i WiKi 1080p.
 
Poslednja izmena:
Pa po meni je ctrlhd najbolji kvalitet (hddv mi ima prirodnije boje), no vecina kaze hdc. No to je vec subjektivno obrzirom na razlicitost soruca
 
Poslednja izmena:
Ja već skinuo Zodiac.Director's.Cut.2007.1080p.BluRay.DTS.x264.D-Z0N3 (File Size: 10.9 GB (avg bitr. of ~ 7.6 Kbps))
Uključen je i folder 'Screens' sa poređenjem kvaliteta slike istih frejmova za Source i D-Z0N3. Slike su identične, kvalitet D-Z0N3 je vrhunski.
 
Sezona 4 Arrested Development Web-rip ili Web-DL? Ne mogu da nađem uporedne slike.
 
I mislio sam se da je. Ali ne znam da li je bolji Netflix stream ili iTunes download.
Šteta što nisu izdali BluRay još uvek.
 
U čemu je stvar da stave multi channel FLAC? Originalni DD/DTS imaju bolju kompresiju za više kanala. FLAC jaka strana je za stereo 44.1/16, za to je optimizovan. Takav audio samo pravi problem za puštanje na hardveru.
 
Sta bilo? Nece preko DLNA? :d
 
Nije do DLNA, nego do toga da TV ne podržava FLAC, i sad kad stave na film sa stereo zvukom i da razumem, ali multi channel je čista glupost.
 
Zar obično ne koriste FLAC kada se source DTS-HD MA ili TrueHD? U tom slučaju FLAC daje manji fajl uz originalan kvalitet zvuka. Niko nije valjda toliko lud da rekompresuje običan DTS u FLAC!
 
Ma znam da je do tv-a nego te zezam. Pa i za stereo zvuk ne fali nista da koriste AC3, podrzavaju ga gotovo svi tv, i drugi uredjaji.
 
Zar obično ne koriste FLAC kada se source DTS-HD MA ili TrueHD? U tom slučaju FLAC daje manji fajl uz originalan kvalitet zvuka. Niko nije valjda toliko lud da rekompresuje običan DTS u FLAC!
Ne daje manji primetno, FLAC je i gori u toj primeni. I DTS HD MA i DD TrueHD su lossless kompresije, nisu nekompresovani, sa lossy stream-om da ima kompatibilnost sa uređajima koji podržavaju samo običan DTS i DD.
 
Hm, probao sam sa dva demo klipa da kompresujem TrueHD i DTS-HD MA u FLAC level 5. Flac verzija DTS-HD MA klipa je ispala 82% originalne veličine dok je Flac verzija TrueHD klipa ispala 0,2% veća. Nemam više semplova za testiranje ali po ovome se ne isplati mnogo kompresovati u Flac jer se gubi na kompatibilnosti. Da bar postoje dostupne verzije DTS-HD MA ili TrueHD enkodera pa da sve može da se rekompresuje ponovo. Ovako WAV baš i nije mnogo ekonomičan kao alternativa.
Mada, s moje tačke gledišta i jedno i drugo je nepotrebno traćenje prostora. Ja uvek konvertujem audio u AAC q90 (Apple AAC enkoder) jer razliku ne čujem a baš uštedim na prostoru. Video je već kompresovan lossy kodekom a kod filma je sama slika mnogo bitnija od zvuka jer niko ne obraća toliko pažnje na nepravilnosti u zvuku. Ako ih ima one nisu posledica lošeg kodeka već lošeg masteringa u studiju, s obzirom na transparentnost današnjih lossy audio kodeka.
 
Nema potrebe da se rekonpresuje, kada film sam stigne sa lossless trakom, ne treba ni da se dira, jer se sa FLAC ništa ne dobije. Ušteda je jedino ako je originalni stereo nekompresovani PCM, pa se konverzijom u FLAC uštedi dosta na prostoru.
 
Pogledao sam epizodu The Wire Web-DL 1080p, dosta je dobar, nema potrebe da se čeka BluRay, koji će biti naravno malo bolji.
Takođe 16:9 čini seriju lepšom, jer sam video i epizodu u 4:3.
 
Poslednja izmena:
Zanima me tvoj komentar na seriju kad odgledas nekoliko epizoda :p Ako nisi gledao seriju pre...
 
Pogledao sam epizodu The Wire Web-DL 1080p, dosta je dobar, nema potrebe da se čeka BluRay, koji će biti naravno malo bolji.
Takođe 16:9 čini seriju lepšom, jer sam video i epizodu u 4:3.

720p web-dl bolji u kvalitetu slike od 1080p web-dla. Tako da naredne epizode gledaj u 720p.
 
Koju kolekciju James Bond 007 je najpametnije skinuti i odakle?
 
Jeste da nema mnogo veze sa temom ali možda možete da mi pomognete.
Imam problem sa pot playerom i epizodama game of thrones. Skinuo sam rumex verziju prve sezone i svaka epizoda je oko 15 do 16 GB. Počne sve u redu i onda sa vremena na vreme toliko uspori da je to neverovatno. Pokušavao sam da stavim ono real time zauzeće procesora above normal i slično ali procesor zapravo se koristi desetak posto i to je to, ništa drugo ne koristi procesor. Probao sam da pogasim antivirus i tako neke sitne programe koji su u pozadini i ništa. Procesor se ne pregreva.
Imam poslednju verziju pot playera i to 64 bitnu, imam neki stariji AMD sa četiri jezgra i 4 GB rama, običan hard.
Šta bi moglo da bude u pitanju?
 
Ima tema za PotPlayer. Pogledaj da ti nije previše opterećen hard, skini LAV filtere, i namesti ih kao default pa probaj.
 
Bio sam nestrpljiv da čekam remux i gledao SPARKS, iznenadio sam se koliko loše izgleda, potpuno sam se odvikao.
 
koji film?
 
Nazad
Vrh Dno