Šta je novo?

Zamena ekran ili digitizera - razmena iskustva

bakara

Znamenit
Učlanjen(a)
22.01.2005
Poruke
12,884
Poena
1,175
**Moderatori ako mislite da nije za ovaj forium molim da temu ne obrisete vec je prebacite na adekvatno mesto.

Ne mogu nigde da nadjem mesto gde bi razmenio iskustva sa ljudima koji su menjali samostalno ekrane i druge delove na telefonima, pa sam resio da otvorim temu.

Vise puta sam menjao ekrane, stakla i digitizere, ali poslednji redmi 4x me jako muci.

Prvo sam sa aliexpresa narucio komplet LCD (touch+display) zamenim to i radilo je kako treba nekih 2 meseca, nakon toga telefon se ugasi kada se ugasi i display.

Kontam da je do loseg ekrana i narucim novi sa frejmom (frame+lcd+touch) zamenim i sad dobijam da display trepce i ima neke linije.

Da li su vam se desavali neki problemi ove vrste, i da li ste nailazili na lose ekrane?
 
Tesko ces se na ovu temu naci prave odgovore ovde, jer sam ja u razgovoru sa Kinezima zakljucio da nema pravila... mnogo razlicitih iskustva imam.Uglavnom kao sto znas, Xiaomi je moj brend :)
Moras naci pouzdanog prodavca i od njega uzimati delove, ali ni to ti nije garancija da ces uvek imati dobar deo.
Poenta price je da nadjes prodavca koji proverava ekrane pre slanja, pa je manja sansa da dobijes los....
Neki moj zakljucak, a i imam potvrdu od nekih prodavaca sa Alija , da u Kini ima mnogo verzija tih zameniskih ekrana i zato su cene razlicite. Imas od dobrih, do teskih krseva... E sada, dobri ekrani mogu da traju i po godinu dana i vise, dok ovi losi veoma brzo otkazuju poslusnost.
Tvoj problem je do loseg flet kabla, uglavnom se tako manifestuje.



Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Ja praktikujem sa frejmom zbog losih oblika ekrana i manjeg mucenja sa lepljenjem i probijanjem pozadinskog na spoju sa frejmom.Probaj da raskacis flet od charging board...moze on ovako da pravi problem. Mada deluje najvise da ti je zapao neki los LCD.




Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
ja sam sad prvi put menjao sa frejmom i nerviralo me sto moram da skidam vibro motor, zvucnik, flet od charging boarda, flet od volume buttona...

Onako samo zalepim ekran :)
 
Jel moze da se zameni samo digitajzer (tj onaj povrsinski sloj ili kako se vec zove) bez menjanja ekrana?
 
Kod starih modela gde nije spojen sa ekranom mozes i sam .Moze i kod novih ali treba dobar servis i dobri uslovi...a vredi samo za skuplje modele to raditi gde je cena ekrana 200+e.
Kod ovih ekrana od 20-30e, nema racunice.

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Zakljucak: neka ga ovako dok ne skupim za novi Saomi. [emoji16]
 
Pa moze uvek da se zameni samo digitizer, moze cak i u kucnoj radinosti ali je dosta pipav posao.

U servisima imaju grejalicu, vakum pa to ide laganeze, a kuci imas fen i zicu :)

Ovde bas nije popularno menjati samo digitizer, mnogo je lakse servisima da vam zamene sve pa to i preferiraju. Naravno ubedice vas da je to bolje za vas :)
Mislim da je bolje da ekran ostane originalan jer ovi zamenski nikad nisu kao original.
 
Poslednja izmena:
A kako da zalepi, tj.osusi lepak izmedju ekrana i digitajzera? I kako da lepo sve ocisti, da nema prasine izmedju dok lepi.... :)

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Stavi se gel i osusi UV lampom, ma sve moze samo treba mirna ruka i dobro oko :)

To je kad imas gel i lampu, kad nemas, lepis sa cim imas :D
 
Poslednja izmena:
;) :) :)

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Mislim da je bolje da ekran ostane originalan jer ovi zamenski nikad nisu kao original.

Zato ja ne bih menjao ekran. Bolje da mi ostane ovako razbijen nego da gledam u taj zamenski ekran. Prosle godine sam video kopiju ekrana i ono je bas lose...bar ovo sto sam ja video. [emoji846]
 
Ja sam na Ebay našao OEM display+digitizer za BlackBerry Passport za 26 dolara i sam ga zamenio, a ovde su mi u jedinom ovlašćenom BB servisu tražili 25.000 dinara za taj posao, pa nekoliko meseci kasnije 20.000. Nisam primetio nikakvu razliku u odnosu na stari, ni vizuelno, ni u radu, ni pod prstima, tako da nemam ni najmanju zamerku i verujem da je zaista OEM u pitanju. Morao sam da skinem sve da bih zamenio ekran i touch, čak i tastaturu, baš patnja, ali sam zadovoljan rezultatom i činjenicom da sam prošao deset puta jeftinije u odnosu na servis.

Kinez sad ima četrdesetak artikala u ponudi, ali dopunjava i menja asortiman stalno, tako da svašta može da se nađe kod njega.
https://www.ebay.com/usr/sunshine-tech?_trksid=p2057872.m2749.l2754
 
Ja sam menjao dvadesetak ekrana u kućnoj radinosti, uglavnom kupujem u komadu, Za redmi note 4x za brata sam uzimao sa okvirom i menjanje je lagano.

Bakara onaj problem koji si spomenuo oko linija na ekranu deluje kao loš flet ili je samo loše stavljen flet probaj da ga očistiš sa alkoholom pa ponovo probaj.

Takođe jedan problem koji imam kod burazera na zamenskom ekranu mu ne radi osvetljenje na originalnom romu posle ne znam ni jakog update-a. Xiaomi disejblovao u kernelu te modele ekrana ne znam kako su ih skontali. . .ali ekran fino radi na custom romovima.
 
Jel si prebacio plocicu sa led diodom sa starog ekrana, ona dole na dnu, ispod charging board sto ide...? Cudno da je softverski uspeo Xiaomi sa to ugasi... ja sto sam menjao, svi i dalje rade kako treba.

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Jel si prebacio plocicu sa led diodom sa starog ekrana, ona dole na dnu, ispod charging board sto ide...? Cudno da je softverski uspeo Xiaomi sa to ugasi... ja sto sam menjao, svi i dalje rade kako treba.

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10

Sve namešteno kako treba, ekran ima dobro osvetljenje dok podiže sistem i na pola podizanja se samo ugasi. Kao što rekoh na custom romovima radi sve normalno.
 
Ja sam te skontao ne rade kapacitivni, ti pricas o pozadiskom. Ok, ok :)

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Bakara onaj problem koji si spomenuo oko linija na ekranu deluje kao loš flet ili je samo loše stavljen flet probaj da ga očistiš sa alkoholom pa ponovo probaj.
Znam tako deluje, ali sam ne znam vise koliko puta sve raskaciti, čistio i svaki put potpuno isti rezultat. Flet kabl je nov i dolazi uz ekran.
Prethodni koji sam skinuo (neoriginalni) je bio razvijen i on ugasi ceo telefon kada se ekran ugasi. Probao sam i njega da vratim ali izgleda da taj više ne radi nikako, tako da nemam drugi ekran da probam.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Problem na flet-u je gde se on spaja sa ekranom, ne sa plocom.

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Misliš ne na konektoru već na drugom kraju?
Ja tu ne mogu ništa?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Tako je, nema tu pomoci...Cim ima neku manu, ne vredi tu gubiti vreme. Samo drugi ekran... pusticu ti pm, gde ja uzimam.

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Drustvo, potrebna mi je jedan savet.

Pronasao sam jedva servis koji radi reparaciju stakla na Samsung K Zoom telefonu. Da li mozete da mi kazete, koliko realno kosta sa rukama zamena stakla? Nije mi namera da potcenjujem neciji rad, taman posla, vec samo da vidim da li mi se mozda vise isplati da i dalje trazim ceo telefon. Ili, mozda ovako da pitam: Da li je 60e, ok cena za taj posao?
 
Poslednja izmena:
Bolje pitanje je sta podrazumevas pod "reparacijom stakla"

Ako menja i stavlja sa drugog originalni deo, mislim da vredi. tesko je dati procenu.
 
Ne znam, zaista. Samo mi je receno da je moguca reparacija stakla.
Da li je uopste moguce skidanje stakla sa drugog modela? Nece popucati kad se skida?
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno sta je to stavio umesto UV gela?
neku termo foliju ja bih rekao?

Samsung mislim da nema takve ekrane.
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno sta je to stavio umesto UV gela?
neku termo foliju ja bih rekao?

Samsung mislim da nema takve ekrane.

Tako deluje, kad je stavio foliju izvukao je vazduh u vakumskoj komori pa je stavio u pećkicu da podgreje verovatno da se bolje slepi.
 
stavio je oca foliju.nije to pecnica,laminira sa pritiskom a posle vakuum
 
Nazad
Vrh Dno