Šta je novo?

Povezano,a nema pristupa internetu

StefanK

Poštovan
Učlanjen(a)
26.07.2018
Poruke
49
Poena
59
Pozdrav,kupio sam polovni TP-LINK WR740N ruter,posto koristim od BeoTelNet-a obican net za komp samo,pa sam hteo i WiFi da imam,e sad restartovao sam ga podesio sve,i kad se povezem na net sa telefonom poveze se ali u zagradi pise bez pristupa internetu...??? U cemu je probelm,Hvala.
 
Pozdrav,kupio sam polovni TP-LINK WR740N ruter,posto koristim od BeoTelNet-a obican net za komp samo,pa sam hteo i WiFi da imam,e sad restartovao sam ga podesio sve,i kad se povezem na net sa telefonom poveze se ali u zagradi pise bez pristupa internetu...??? U cemu je probelm,Hvala.
Iskljuci dhcp na tplinku. Moguće je da da ke postavljena ista ip adresa na tom tplinku koja je kao i beotelova

Послато са 6037Y уз помоћ Тапатока
 
Koja podesavanja i adrese stoje na TP-LINK Network->WAN stranici.
 
Verovatno tplink ne moze da uspostavi pppoe konekciju iz nekog razloga. Podesen je bridge mode na beotelnet modemu? Taj pppoe username i password ti radi kada napravis pppoe konekciju na racunaru koji je direktno povezan na modem bez rutera?
 
Verovatno tplink ne moze da uspostavi pppoe konekciju iz nekog razloga. Podesen je bridge mode na beotelnet modemu? Taj pppoe username i password ti radi kada napravis pppoe konekciju na racunaru koji je direktno povezan na modem bez rutera?

Kada sam povezan direktno preko kabla onda sve najnormalnije radi,dok cim prikljucim ruter nece nista..:(
 
Poslednja izmena:
Kako su povezani provajderki uređaj (navedi proizvođača i model istog) i TP-Link koji si kupio?
 
Kako su povezani provajderki uređaj (navedi proizvođača i model istog) i TP-Link koji si kupio?

Slikacu ti sada sve,povezao sam prema semi na netu,ne razumem se ja u to zato sam i trazio vasu pomoc..Ruter ti je TP-LINK WR740N a modem ne znam koji je pise samo TP-LINK
 
Ti poe kabl ide u ruter?

Послато са 6037Y уз помоћ Тапатока
 
Imam na krovu nesto sto su ovi postavljali i odatle ide POE kabl i onda ide u modem,pa iz modema ovaj LAN kabl ide u ruter
 
To je POE injector/splitter, a na krovu je verovatno neki CPE uredjaj. Treba videti zasto tp-link ne moze da ostvari pppoe konekciju ako je ispravno unet pppoe username/password. Pogledaj na tp-linku u podesavanjima da li postoji logovi sa dodatnim informacijama u vezi pppoe konekcije. Nisam koristio pppoe odavno, ne mogu da se setim da li internet provajder mozda treba da poveze mac adresu novog uredjaja (tp-link) sa pppoe korisnikom.
 
System Tools->System Log
 
To je POE injector/splitter, a na krovu je verovatno neki CPE uredjaj. Treba videti zasto tp-link ne moze da ostvari pppoe konekciju ako je ispravno unet pppoe username/password. Pogledaj na tp-linku u podesavanjima da li postoji logovi sa dodatnim informacijama u vezi pppoe konekcije. Nisam koristio pppoe odavno, ne mogu da se setim da li internet provajder mozda treba da poveze mac adresu novog uredjaja (tp-link) sa pppoe korisnikom.

Provericu sada za ovo sto si mi rekao,spominjali su mi nesto u poslovnici da trebam da platim 2500 hiljade i dobijam ruter i oni nesto podese...
 
Wan/WAN Connection Type postaviti Dynamic ip,pppoe se uopste ne podesava na tom ruteru vec se verovatno podesava na CPE-u koji je na krovu.
 
Wan/WAN Connection Type postaviti Dynamic ip,da li si podesio ovo na tp link ruteru?
 
Sta bih ja sad trebao da uradim da bih to proradilo?Mada izlgeda da sam bacio bezveze pare na ruter :p
 
Uloguj se na tp link ruter i idi Network/Wan pa za WAN Connection Type izabrati opciju dynamic type .
Proveri da li posle ovog podesavanja radi net.
 
Uloguj se na tp link ruter i idi Network/Wan pa za WAN Connection Type izabrati opciju dynamic type .
Proveri da li posle ovog podesavanja radi net.

Nece,ima i opcija Detect i tu mi izbaciuje PPPoE/Russia PPPoE i kad to izaberem idalje nista samo dole stoji Connecting
23.PNG
 
Pozzz drugar kupio ovaj ruter sa slike, ne moze nikako da se poveze na net, tj kada ga poveze nema intetneta preko njega. Sta li moze biti problem?
Nije bas laik, verujem ds je povezao dobro kablove.
Ima mts internet.
adec009578475703e296efe732d4dc7c.jpg
4ea89a9e795f13c5e5ac02fab4adca89.jpg
4ead2dc3b4565f8f414f532138671113.jpg
0e60248fe780c16d69bc1938b0e92425.jpg


Sent from my Cool S1 using Tapatalk
 
Једино да гледамо у пасуљ па сазнамо детаље. Какав мтс интернет, шта и како је повезао и шта је све подесио? Каблови су најмањи проблем.
 
Nije nista podesio, bilo sta da pokusa posle rwstarta uredjaja se sve vraca na fabricka podesavanja.

Sent from my Cool S1 using Tapatalk
 
Ајде још мало, како је повезао, који интернет користи и које још уређаје има у некој вези? То што не памти је други део приче.
 
Nazad
Vrh Dno