Šta je novo?

GeForce 210

Stefan1995

Slavan
Učlanjen(a)
05.04.2015
Poruke
2,931
Poena
315
Pozdrav svima.. Uzeo sam juce novu graficku i imam problem.. Kako mi treba samo za filmove i YouTube uzeo sam Asus-ovu GeForce 210 1gb ddr3 i kad sam dosao kuci, hteo sam da vidim specifikacije graficke, skinuo sam everest i pise mi da zapravo nemam 1gb memorije, vec 512mb.. Mislio sam da je neki problem mozda do programa pa sam skinuo Gpu-Z i sve je isto, prikazuje da je memorija 512mb, a ne 1gb.. Jel zna neko sta je problem? [emoji53]

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Proveri prvo oznaku na grafickoj, da li ima neku nalepnicu, da pise na njoj 512 u oznaci graficke... Skini i druge softvere pa proveri.

AIDA64, Speccy...
 
Ako piše u gpuz onda je tako nazalost, vrati je gde si uzeo

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Na kutiji sto sam uzeo pise 1gb ddr3.. Sad sam usao u nvidia control panel i u system information kod dedicated video memory pise 512mb ddr3, a kod total available graphics memory 1535mb

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ako ce ti biti lakse - bice ti dovoljno i 512MB memorije. Ali da su te prevarili - jesu.
 
Sad sam zvao i kaze mi decko u uspon-u gde sam je uzeo, stavio sam ti od 1gb, pise ti na racunu, a i na grafickoj.. Nista, vraticu je u toku sledece nedelje i to je to

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Šta piše na kutiji?
 
Za tu graficku je apsolutno nebitno da li je model sa 512MB ili 1GB. Nece ni bolje ni losije da radi prakticno u bilo kojoj nameni.
 
Dobro brate.. Menjao sam graficku zato sto mi je otisla i rekao sam mu da mi stavi neku od 1gb ddr3, zato sto mi bolja trenutno ne treba i rekao mi je da je ova super za to sto trazim i evo danas provalim da uopste nije 1gb ddr3

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ostaje samo da vratim ovu graficku i da zamenim za drugu, ne bi me cudilo da mi kaze da ne moze da zameni i da je ova kao od 1gb ahahahaha
Da uzmem Asus-ovu GeForce gt710 2gb ddr3 ili Asus-ovu R5 230 1gb ddr3? P.s. s tim da cu ovaj put kod njega prvo da pogledam sta mi je stavio, pa tek onda da nosim komp kuci -.-

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Koliko placas te kartice?

U Em** imas za 9.000 zotac 1030 2GB DDR5, ove boranija kartice realno ne vrede vise od 30-40e i to samo zato sto su nove, realna vrednost 15-20e..
 
Koliko placas te kartice?

U Em** imas za 9.000 zotac 1030 2GB DDR5, ove boranija kartice realno ne vrede vise od 30-40e i to samo zato sto su nove, realna vrednost 15-20e..
R5 230 je 5300, a gt710 je 5900

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Preskupo s obzirom na to koliko je 1030 bolja, a kosta 9.000.

Sto ne uzmes polovnu neku za 20ak evra?
 
Preskupo s obzirom na to koliko je 1030 bolja, a kosta 9.000.

Sto ne uzmes polovnu neku za 20ak evra?
Toliko kostaju samo zato sto su nove..
Po review po net-u kazu da gt710 nije losa graficka i da je po meni ono sto trazim odlicna..
Da sam gejmer znao bi odmah sta da uzmem ahahaha ali posto nisam ne trazim neke jake graficke, samo mi treba za obicne zadatke..
Ne bi uzimao polovnu..
P.s. sinoc mi je seckao celo vece YouTube u 1080p i zvuk mi se gubio, i dok ne restartujem nije hteo da proradi -.-

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ako ne prebaciš sa vp9 na x264, seckaće i sa gt710. Kartice su sasvim ok, za video i prikaz, ali vrede maks 30-35. 1030 je već nešto drugo. Da kažem - konačno!
 
Ako ne prebaciš sa vp9 na x264, seckaće i sa gt710. Kartice su sasvim ok, za video i prikaz, ali vrede maks 30-35. 1030 je već nešto drugo. Da kažem - konačno!

Ja imam Q9650 i GTX750 (koji nema VP9 HW decoding), ali mi VP9 ne koči u Firefoxu.
 
Jesi gledao GPU-z senzore i task manager gde je opterećenje?
 
Kako da prebacim sa vp9 na h264? I sta je bolje od toga? Ne razumem se u to ama bas uopste :D
Jesam, jedino cpu poludi i radi na preko 90%
Ja mislim da je procesor mozda problem jblg, zato sam i pre i hteo da ga menjam


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ma naravno, nisam mislio trajno. Čisto da uporediš opterećenje. Osim kvaliteta, sve je na strani vp9.
 
E ovo jos nisam vidjao. Ta od 1gb ddr3 gt210 sto si hteo je 32bit, a ta sto su ti nazovimo greskom dali je 64bit a ima 512rama. Znam da ce neko reci da je to ne bitno al eto..zapalo za oko. Nisam bas vidjao 32bit kartice :D
 
Da, trebalo bi da je tako. Razlika u taktovima za ovaj OC mod je zanemarljiva i nebitna.
 
Poslednja izmena:
Prvo da kazem da je prodavac ispao sasvim korektan, proizvodjac je kriv, cak i na njihovom sajtu pise da je 1gb, ali na kraju u napomeni pise da je 512mb ahahaha
Uzeo sam gt710 2gb ddr3

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno