Šta je novo?
@gx-x
Primer je jednostavan da te ne bih zamarao dužim tekstovima. Ja mislim da je renderovanje fontova ogroman deo korisničkog interfejsa. Fontovi u Visti su odlični i to je njen veliki plus. Jel možeš da mi okačiš neki link o "doskakanju" piksel gridu?

Start meni u Visti je odličan bez obzira da li može da se stavi na XP ili ne. Možeš verovatno da napraviš identičan desktop kao Leopardov. Ne vidim kakav je to argument?

:D Hvala, bas je to argumen koji sam pokusao ljudima da kazem da ne razmatraju... Vecina ljudi ludi zbog vizuelnih gluparija u OS-u a u sustini sve to sredi jedan Windows Blinds... znam znam reci cete, ali ja ocu da to radi iz Windows okruzenja bez trosenja dodatnih resursa za Windows Blinds, ali brate ne moze.... aj ti napravi skin za 6 biliona ljudi i da svi budu srecni :D

@miloshs - bravo čoveče, sve što si rekao je na mestu! Da me nije mrzelo, napisao bih sve isto ;)
Danke very puno cheers
 
Poslednja izmena od urednika:
Preleteo sam preko ovih hejt poruka i mogu da kažem samo ovo:

Meni Vista radi sjajno! ...i to na dva računara.

Od kada je to sto tebi Vista radi sjajno na cela 2 (i slovima dva) racunara merilo kvaliteta i uoptrebljivosti operativnog sistema?!?

Ovde se prica pre svega o Windows 7, a zatim i o tome sta jedan moderan OS cini dobrim. Sareni interfejs to svakako nije.

Prema tome, ili odrasti i prevazidji stadijum bojanice ili nemoj uopste da se ukljucujes u diskusiju ako nemas nista pametno da kazes nego idi zapocni thread "Kome sve Vista radi super?" u bench clubbing-u i postavi poll pa do mile volje sa svojim istomisljenicima tupi o tome sta ti se sve svidja u Visti i ne svidja u XP-u umesto sto ljude koji posmatraju stvari sire od tebe nazivas glupim i smaracima.

Uzgred, mogao bih da se opkladim da svi vi koji ste Vistu odmah instalirali (neki i pre nego sto je izasla finalna verzija) imate nelegalnu kopiju. Bas me zanima ko od vas bi je kupio kada bi novcanikom morao da odluci sta da uzme. :trust:

@HekToor:
Potrazi termin ad hominem na Google.

Svi se ovde kacite za neke subjektivne utiske. Poenta nije sta je vama licno bolje ili losije vec ono sto je objektivno bolje ili losije.

Primer losijeg u Visti je na primer brzina kopiranja fajlova koja cak ni sa SP1 ne dostize Windows XP. Primer losijeg je takodje i throttling mreznog saobracaja kad pustate video ili audio. Ima jos dosta takvih primera, i oni su odraz losih softverskih i tehnoloskih resenja, a ne vasih licnih preferenci.

kad neko napravi OS komatibilan sa windows aplikacijama onda cemo tek direktno moci uporediti dva sistema

Veliki broj Windows aplikacija postoji i na drugim sistemima i poredjenje je itekako moguce koga zanima.

Не знам за ХР али ово за Висту апсолутно није тачно. Дисасемблуј па ћеш видети :)

Ti to mene malo z..., a? Mislis da nisam disasemblirao?

@gx-x:
U vezi fontova -- Windows fontove koriguje "ukucavanjem" na pixel grid dok Apple postuje font dizajnere i njihovu zamisao i renderuje ih bez izmena. Zasto je to tako? Zato sto Apple ima bolje dizajnirane fontove.

2. Vista je u svakom pogledu bolja od XP-a i u 32 i 64 bit segmentu

Kao sto rekoh nije, a naveo sam i razloge.

Kad budemo mogli isti program sa istim kodom da cepamo na oba onda cemo diskutovati

Pa ko ti brani? Nemas Office za Mac? Firefox? Safari za Windows? iTunes?

4.Kao i svaki novi Windows, Vista je OS koji je po mom misljenju projektovan za buducnost i normalno je da konfiguracije u vreme njegovog izbacivanja imaju problema da ga pokrenu

Tvoje misljenje je blago receno bezveze. Vista je "projektovana" da se ponasa kao da je sama na racunaru.

Analogija bi bila sledeca -- unajmio si spremacicu da ti pomogne po kuci, a ona se raspistolji pa moras da je guras na silu da se skloni jer ti je stalno na putu umesto da ti pomaze.

5.A priznajte da vecinu nervira vista jer pokazuje slabosti vase skupe graficke kartice kad cepate igrice u Dx10...

Vista samo pokazuje svoju sopstvenu slabost jer bilo koji drugi OS radi na istom hardveru odlicno.

9. Komentari tipa "indexing service je nepotreban" su stvarno suvisni, jer za svaki servis u Visti (a i u XP) postoji nacin za njeno gasenje, gledajte na to kao na podesavanje opcija u igrama - iskljucis ono sto ti ne treba...

Problem je samo u tome sto 90% korisnika racunara to ne zna da uradi, dok 90% PC igraca zna da podesi opcije u igri i jos mnogo toga.

10.Vista ima isti kernel kao i Windows Server 2008 samo sto je Vista ver 6000, a WS2008 6001... inace Vista je zasnovana na WS2003, a WS2008 na Visti:smoke:

Hoces da kazes da je u WS2008 integrisan SP1? :d

Inace sve je to zasnovano na NT 3.51 i vuce sa sobom gomilu compatibility shim-ova koji su "death by a thousand papercuts".

11. Sto se tice MacOS-a, samo pogledajte cenu masine koja ga tera i cenu masine na kojoj Vi terate Vistu... pa ima li smisla to uporedjivati?:d

Taj argument je potpuno prevazidjen jer je u cenu Mac racunara uracunat OS i softver, a cene su priblizno iste ovih dana pogotovo ako za PC ne kupite Frontier kuciste, NCP memoriju, Core E2140, 8400GS i Mag TFT monitor.

i kao zakljucak bih naveo da ipak posle svega Windows Vista je odlican operativni sistem koji je napravljen da zadovolji jako puno korisnika

Ja bih rekao "jako puno debilnih korisnika". Oni koji dugo koriste racunar i koriste ga za rad uglavnom nemaju reci pohvale jer moraju iznova da se prilagodjavaju ispreturanom interfejsu i da prodju kroz mucnu sesiju podesavanja i gasenja svega i svacega sto im smeta ili ne treba. Sve u svemu, izgleda kao da je Microsoftu vise stalo do novih korisnika nego do toga da zadrzi stare. Isto je u poslednje vreme i sa Firefox browserom i mnogim drugim projektima -- izgleda da nisu culi za izreku napravi sistem koji i budala moze da koristi i samo ce ga budale i koristiti.

Meni Vista u odnosu na XP:

+radi stabilnije
+izleda bolje
+stvari su bolje organizovane
+sigurnija je
+programi rade brze
+igirce izgledaju bolje

-igrice rade sporije

Imas li neku tabelu sa brojevima da potkrepi ovo? Ili je opet u pitanju tvoj subjektivan utisak?

Hajde sad nazad na temu inace cu da molim Kutiju da pocne da brise OT.
 
Poslednja izmena:
Ja na primer koristim legalnu kopiju Viste pošto je moj fakultet distribuira studentima kao deo MSDNAA.

audiofreak je napisao(la):
@gx-x:
U vezi fontova -- Windows fontove koriguje "ukucavanjem" na pixel grid dok Apple postuje font dizajnere i njihovu zamisao i renderuje ih bez izmena. Zasto je to tako? Zato sto Apple ima bolje dizajnirane fontove.
Ja bih pre rekao da je to zbog toga što Apple autistično ignoriše činjenicu da trenutno ne postoje 300dpi monitori na kojima bi ne-zakucani fontovi izgledali oštro. Fontovi koji dolaze uz Vistu su odlični pogotovo na primer Cambria i dodatak Cambria Math koji je, po mom mišljenju, uz computer modern najbolji font za prelamanje matematike. Consolas je odličan monospace font. Microsoft te nove fontove ne koriguje. Oni su dizajnirani da rade dobro sa klirtajpom od početka.

Mislim da je diskusija o Visti prikladna za ovu temu jer će sedmica biti u priličnoj meri ispolirana verzija Viste.
 
@audiofreak
a koji je po tebi onda OS bolji?, da nije Leopard?

kako uopste mozes da tvrdis da je bilo koji OS blizu baze aplikacija onog sto postoji na Windows-u?

gledaj ovako Leopard sam koristio 3 nedelje, nakrcao sav software koji se mogao naci (a budi siguran to je samo jedan deo kojeg koristim pod Windowsom) i zamisli Leopardu treba ~2-3 minuta nakon dizanja da se probudi/prestane da drlja... e sad tek zamisli da ga koristim 2 godine i da za njega postoji 1000x vise aplikacija a da ja pri tome instaliram isto toliko koliko ih imama na Visti...... mogu samo da zamislim kako bi taj mocan OS poklekao, e sad il zbog losih aplikacija koje nisu totalno kompatibilne mene uospte ne interesuje kao korisnika

Evo Vista je 4 meseci matora, instalirano je skoro sve sto i pod XP, dizanje systema usled superfetch-a koji kesira odziv systema je moguc nakon 15 sekundi od trenutka kad se pojavi desktop dok je na istom takom sistemu sa XP i skoro sitim aplikacijama on meri minutima

A sto se tice sigurnosti, virusa, exploita i u to sam bar 5x vise siguran cak i sa Vistinim FW kojim kad se ukljuci filtriranje dolaznih konekcija bude vise nego koristan, cak mogu tek da zamislim pocetnicima koliko bi znacio user right menagment jer sam imao prilike da vidim desetine XP zarazenim malware sranjima jer *****i od korisnika jednostavno ne razumeju sta se desava oko njih

Mozete vi da se busate koliko ocete i da pljujete blotware (koji je tu i koji i meni SMETA) ali kao sto neko rece pitaju se obicni korisnici koji po najmanje lice meni a da ne kazem koliko jos manje slice audifreak-u

Ono sto ja znam Win7 ima da bude sve ono sto je Vista trabala da bude, al nikako to nece biti nov system vec ce jednostavno biti prilagodjen tako da se moze donekle prilagoditi svakom, ali definitivno nece raditi na P2 sa 128MB rama :p
 
vezano za fontove (i ne audio, nema veze samo sa sistemskim fontovima, fontova ima mali milion, a sistemski se lako menja. Poenta je u pristupu sub-pixel rendera i nabijanja fonta pravilno, a ne kao sto se to sada radi. Poneta je sta se desava kad je tekst malo van grida, kad je velicina takva da ne staje u grid, kad je razmak na 1.5 piksela ili 1.3 ... )

http://www.joelonsoftware.com/items/2007/06/12.html (OSX vs Win - btw. Linux ima najgori moguci zamislivi font smoothing)

jedan besplatni programcic kojim se moze lepo stelovati CT, a i interesantan read

ne mogu da nadjem jedan lep opsiran clanak o kerningu i pozicioniranju slova...otom potom, i tako je i ovo vec van teme.
 
Poslednja izmena:
"Imas li neku tabelu sa brojevima da potkrepi ovo?" Ili je po fazonu rekla kazala?




Po meni je to vise nego debilan pristup korisnicima. Naplacivati korisnicima softver koji im mozda upste nije potreban.:trust: STRASNO!



A na ovo samo :laugh:!!!!:lupko:




Da li si razmisljao posto sve oko sebe nazivas debilima,*****ima,budalama (jednom prilikom si i gx-x uvredio bas zestoko to se secam i jednog novajliju si isto isprovocirao onko kako ti umes gadno) da mozda nije problem do tebe? Znas kako nekome kome svi nisu normalni oko sebe obicno bi trebao da se zabrine da nije nesto do njega.;)


P.S. Izmedju genijalca i *-*-*- mala razlika.

"Mislim, nemo` da se ljutis"!

Sad kad smo se lepo izmazali mogli bi stvarno da se vratimo temi i da prekinemo ovaj hate.

Pozdravljam ove komentare, bas to sto je i meni palo na pamet... BTW kao i Illirion imam legalne verzije Win XP 32, 64 i Vista 32, 64 i sve sam ih probao, Vista 64 radi najbolje i najstabilnija je u radu, ali to je naravno moj subjektivan utisak :p

BTW necu sigurno da govorim o tudjem utisku, a ti Audiofreak posto si extra pametan onda skupi sve nase utiske pa napravi tabelicu pa da vidimo koji je OS najbolji. Ja sam Ja i moj subjektivan utisak je sve sto mogu da predocim, a drugi nek daju svoje...

A to sto sam rekao o kernelima, je naravno vazilo za originalno izbacivanje OS-a a ne buduce SP 1 2 3 4 5 6 .... Vaditi ljudima reci iz postova, samo zato sto si se ti kao nesto iznervirao, je krajnje detinjasto i ne mozes me ubediti da nisi znao o cemu pricam...

Ono sto sam ja pokusao da objasnim je da bez obzira kolko pokusavao neces me ubediti da si ti na tvojoj masini 2001 (ili 2002 kad god vec nije bitno) kad je izasao XP mogao da je guras i da nisi kukao kako je WIn98 bolji,brzi,jaci,jednostavniji.. itd...

A pazi ovako, DOS sam voleo, Win 3.11 mi je bio krsh, Win 95 jos gore, 98 jos gore(najgori OS koji sam ikada koristio), Win XP je bio super, a Vista je jos bolja....
Pozdravio sam dolazak Win XP kao sunce u sred zime, a tako pozdravljam i Vistu. A ti kad pokrenes DX10 igru da radi na XP-u u DX10 modu, onda se javi sa tvojim tvrdnjama da igra radi bolje u XP-u

BTW razlika izmedju PC igraca i korisnika je jako velika, a verujem da ce se i vecina forumasa sloziti sa ovom konstatacijom... U svakom slucaju za sve one koji imaju mozga (a sebe nazivaju korisnicima) tu je google pa ajmo...

ETO TI GA MOJE SUBJEKTIVNO MISLJENJE!

oh i jos jedan predlog, ajde ti Audiofreak nama isprogramiraj chaskom neki novi OS pa da vidimo na sta ce to da lici... evo ako bude bolji,brzi,jaci,laksi,pristupacniji odma cu da predjem na njega...

A sto se tice pretnje za kutiju i OT, sto nisi brisao pre tvojih komentara.... ili je to tehnika udri pa nestani?
 
"Imas li neku tabelu sa brojevima da potkrepi ovo?" Ili je po fazonu rekla kazala?
Ceo internet je brujao na temu zasto brzina kopiranja kroz 1Gbit mrezu na Visi opada za 5-15% kada slusas mp3.
http://blogs.zdnet.com/hardware/?p=702
Verovao ili ne XP nema takvih problema.


Po meni je to vise nego debilan pristup korisnicima. Naplacivati korisnicima softver koji im mozda upste nije potreban.:trust: STRASNO!

Pa to radi i MS... Explorer, Outlook, MSN Messenger, WMP, Movie Maker, Picture viewer, ...
 
Poslednja izmena:
Aj sad ovako realno kolko, kad se oduzme i sabere cena komponenti u mekintoshu, kosta da ti uz konfu daju MacOS? Verujem da ne naplacuju direktno, ali neka kalkulacija mora da postoji?

BTW kopiranje usporava i na XP cim nesto pipnes (pokrenes program itd...), ali to je naravno moj subjektivan utisak... :p
Bas nek neko testira kuci (jer sad trenutno nemam dva racunara ovde) i nek kaze da li na XP-u opada transfer rate kad pici muzika u WMP10 (ili 11), dajem glavu da opada... mozda manje, mozda vise nego u Visti, ali opada... nedo bog da pustis film dok kopiras fajlove....

Al dobro priznajem da Vista ima sporije kopiranje, cak i sa diska na disk tj kopiranje u bilo kom pogledu...
 
Vista 64 je extra os.

Koristio sam xp 64 zbog maxa koji voli ram da jede ko 'leba, i iskreno zao mi je shto nisu malo ozbiljnije progurali prichu kao shto je to sluchaj sa vistom 64. Radi on kad se podesi dosta peripetija, ali npr. problemi kao drajveri za skener [koji je nazalost must have za mene] su me odvratili od sistema.

Glupa stvar je shto ima UAC i par stvari koje se moraju iskljuchiti pri svezoj instalaciji. Posle toga funkcionishe korektno, clear type mi se vishe svidja nego na leopardu i posle sp1 veoma lepo radi, a nije da nije loshe radila pre toga.

Izgled same viste je veoma subjektivna stvar. Ja lichno volim takav izgled ali iskljuchivo koristim classic look kod svih windowsa iskljuchivo zbog produktivnosti [smeta mi i plavi taskbar u xp].

Win 7 ako bude kao shto je xp bio za win 2000 bice extra i ja bi ga medju prvima stavio na komp bez pardona.

Konfiguaciju dobru imam i boli me dupe dal je to zahtevno ili ne. To dobro radi meni pored svih kudjenja, pljuvanja i smaranja kako je to eto glup sistem.
 
Poslednja izmena:
Pa to radi i MS... Explorer, Outlook, MSN Messenger, WMP, Movie Maker, Picture viewer, ...

Ti to mene zekis da nisi ukacio sta je Audio hteo da kaze svojim postom? Opravdao je cenu Mac-a od $2,199.00-racunaj kod nas u evricima(neka bude i da je ista cena pa je opet katastrofa) a konfa je sledeca na primer: 3.06GHz Intel Core 2 Duo; 2GB memory; 500GB hard drive;NVIDIA GeForce 8800 GS with 512MB memory;8x double-layer SuperDrive;24-inch.

P.S. To ti je kao kada bi ti neko rekao da je cena viste od 730 evra sasvim OK i zato tvoj PC kosta vise jer dobijas i Explorer, Outlook, MSN Messenger, WMP,Movie Maker, Picture viewer, ...:S:
 
Poslednja izmena:
Vista je "projektovana" da se ponasa kao da je sama na racunaru.

Analogija bi bila sledeca -- unajmio si spremacicu da ti pomogne po kuci, a ona se raspistolji pa moras da je guras na silu da se skloni jer ti je stalno na putu umesto da ti pomaze.

Odavno ovako slikovit, jasan, koncizan i precizan opis nekog programa nisam pročitao. Opisuje samu srž i suštinu Viste.
Ja sam ne bih mogao tako lepo da sročim.
 
не залећи се

Uzgred, mogao bih da se opkladim da svi vi koji ste Vistu odmah instalirali (neki i pre nego sto je izasla finalna verzija) imate nelegalnu kopiju.
Хајде да се опкладимо да на овом форуму има људи који имају само легалан софтвер на рачунару.
Bas me zanima ko od vas bi je kupio kada bi novcanikom morao da odluci sta da uzme. :trust:
Сасвим сигурно на новим рачунарима Vista > XP. :wave:
Vista samo pokazuje svoju sopstvenu slabost jer bilo koji drugi OS radi na istom hardveru odlicno.
Што се не односи на Линукс дистрибуције на којима прво треба средити да ти препозна сав хардвер... :wall:

http://www.joelonsoftware.com/items/2007/06/12.html (OSX vs Win - btw. Linux ima najgori moguci zamislivi font smoothing)
Пошто радим на Линуксу паралелно, рећи ћу слободно не најгори већ никакав! :wall:
 
Ne ide da blamiras istomisljenika iz ovog threda.;)
o cemu pricas???

yooyo je napisao:

"Steta je kad se naviknes na nesto, a neznas da moze bolje."

a to se odnosilo na one koji nisu videli nista osim npr. Windowsa pa pricaju koliko je on sjajan ne probavši nešto drugo!!!

----
@gx-x hvala za odgovor u vezi fontova! ;) :wave:
btw mislim da si trazio ovakav neki tekst kao demonstraciju link

@miloshs "i mnogo lepse i sigurnije radi..." da ne citiram ceo post ali vecu kolicinu povrsnih konstatacija nisam odavno procitao :D

EDIT:
Citiram korisnika: zeljko
kad neko napravi OS komatibilan sa windows aplikacijama onda cemo tek direktno moci uporediti dva sistema
Veliki broj Windows aplikacija postoji i na drugim sistemima i poredjenje je itekako moguce koga zanima.
evo npr. http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=132002 ;)

Vista je "projektovana" da se ponasa kao da je sama na racunaru.

Analogija bi bila sledeca -- unajmio si spremacicu da ti pomogne po kuci, a ona se raspistolji pa moras da je guras na silu da se skloni jer ti je stalno na putu umesto da ti pomaze.
:D :D lol!

Primer losijeg je takodje i throttling mreznog saobracaja kad pustate video ili audio.
"Imas li neku tabelu sa brojevima da potkrepi ovo?" Ili je po fazonu rekla kazala?


http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=141837
Prati malo Hektore sta se pise na forumu! :p
(ima i postova koji nisu tipa "meni Vista radi savrseno na DVA racunara" :D :D)

EDIT:
Aj sad ovako realno kolko, kad se oduzme i sabere cena komponenti u mekintoshu, kosta da ti uz konfu daju MacOS? Verujem da ne naplacuju direktno, ali neka kalkulacija mora da postoji?

pisali o tome: http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=137386 post #54

** samo _molim te_ ne komentarisi ovde, ako hoces otvori novu temu ili sta vec...!
 
Poslednja izmena od urednika:
Mene kod MS-a najviše nervira to što svaka nova verzija operativnog sistema ima drugačije alate za administraciju. (Win 95/98/Me ne mogu ni da smatram ozbiljnim operativnim sistemom, kad su pucali tokom ozbiljnijeg rada uzduž i poprijeko. NT4/2000/XP/Vista jesu ozbiljni i stabilni operativni sistemi, ali...) Nego, svi znamo gdje je šta bilo u Control panel-u u NT-u, pa gdje se šta izgubilo i u šta pretvorilo i kako se nalazilo na 2000-arci, pa gdje je sve i kako, gdje i šta završilo na XP-u, i opet gdje je sve, šta i kako izmješteno na Vista-i. Dokle više tako? :wall:
Kako vidim novu verziju MS OS-a, tako me zaboli glava, jer odmah znam da se neko pravio pametan, pa je alate premještao, sklanjao i sakrivao...

ne bi me čudilo da to M$ namerno radi kako bi držao nonstop aktivnu celu industriju oko M$ sertifikata za administratore pa čak da bi (jedne te iste ljude) obučavali za rad u Office-u!
jednostavno ispremeštaju sve opcije i dovoljno da početnik, koji je navikao na jedan UI, ne može više da se snađe! pa ajde opet na trening!..



I pored svega toga, MS OS-ovi će da se koriste, ali mislim da su sa Vista-om osjetili gnjev korisnika, pa im sad čak ni 300 miliona dolara za reklamnu kampanju ne pomaže da se povrate.

to je poenta! mislim, jedna kompanija koja ima 90% trzista u reklami se obraca konkurentskoj kompaniji koja ima jedva 8% trzista?!
otkud sad to??
to se nije desilo za 17 godina windowsa!
da li se neko seca neke M$ reklame za TV pre ovih sada sto se vrte?

NE!?! (čudno :d)

a zasto? jer nisu ni imali potrebe da se reklamiraju!
mojave... kao sšo audio reče: cilj M$ je samo da zadrzi postojece korisnike; da mu se više ne osipa deo od 90% kolača!

Da se razumijemo, ne sporim ja da je Vista OK operativni sistem za 90% korisnika. Ali, da MS vuče hard-to-part legacy koji vremenom samo postaje još veće breme nego što jeste - nažalost je tako.

najveći problem je što M$u treba 8 godina za novi OS!!
da skrate to vreme pa prave manje ispravki ali češće misim da bi bilo mnogo bolje.

da li se zna koja će konkretno unapređenja imati Windows7 u odnosu na Vistu?

WindowsXP u odnosu na XP nije doneo NIŠTA suštinski;
dok je npr. Vista u odnosu na XP ogroman korak napred (od kompozitnog desktopa, do novog driver modela...)

Šta se konkretno najavljuje za Windows 7 od noviteta (osim WinFS-a :D :D :d :p)??
 
Poslednja izmena:
Ovo izgleda lepo...

http://www.youtube.com/watch?v=_JCXqF9yfvg&feature=related

samo pitanje je kolko ce to da kosta, tj kolko ce kostati monitor sa tim mogucnostima... dosta podseca na Iphone sistem... mozda i nece biti previse skupo...

Ali i pitanje je kolka je upotrebna vrednost takve stvari na jednom desktopu... verovatno ne velika, laptop je vec druga prica :D... bilo bi lepo imati tako nesto na svom..
 
o cemu pricas???

yooyo je napisao:

"Steta je kad se naviknes na nesto, a neznas da moze bolje."

a to se odnosilo na one koji nisu videli nista osim npr. Windowsa pa pricaju koliko je on sjajan ne probavši nešto drugo!!!

Ne kacis o cemu sam pisao ali nije ni bitno,jos bolje.;)


http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=141837
Prati malo Hektore sta se pise na forumu!
(ima i postova koji nisu tipa "meni Vista radi savrseno na DVA racunara" )


Uporedi mi istu situaciju sa XP-op,znaci iste okolnosti pa cu da vidim da li je problem do viste ili je to uobicajeni problem kod windows OS-a. A taj problem me toliko ne tangira da je to strasno,vise mi znaci post tipa "meni Vista radi savrseno na DVA racunara". Thread nisam citao jer ima samo 6 postova pa mi nije ni zapao za oko a i ko da cita svaki thread na forumu.


Mislim, stvarno...
Citam i ne mogu da verujem!!!
Ne moras da vredjas ne istomisljenika ako nemas prave argumente.

Jel ti ne shvatas da on u svakom drugom postu vredja sagovornike indirektno a u svakom trecem direktno? Citaj malo sa vise paznje.


Ovo izgleda lepo...

http://www.youtube.com/watch?v=_JCXqF9yfvg&feature=related

samo pitanje je kolko ce to da kosta, tj kolko ce kostati monitor sa tim mogucnostima... dosta podseca na Iphone sistem... mozda i nece biti previse skupo...

Ali i pitanje je kolka je upotrebna vrednost takve stvari na jednom desktopu... verovatno ne velika, laptop je vec druga prica :D... bilo bi lepo imati tako nesto na svom..

Kakava velika nikakva, stalno bi ti bio umazan monitor. Jedino da ugrade brisace na monitoru.:D

P.S. Ko ce da brise stalno 24"-26"?;)
 
Poslednja izmena:
1.Jel ti ne shvatas da on u svakom drugom postu vredja sagovornike indirektno a u svakom trecem direktno? Citaj malo sa vise paznje.




2.Kakava velika nikakva, stalno bi ti bio umazan monitor. Jedino da ugrade brisace na monitoru.:D

P.S. Ko ce da brise stalno 24"-26"?;)
1. Slazem se potpuno...

2.He he, ja cu da ga brisem, samo da mi neko da 26" (ma moze i 32",40",50" i 65")... svaki dan ako treba...

P.S. cisto da ne bude skroz OT, ta Win7 M3 6780 verzija, jel to neka piraterija ili free beta? ima li se gde skinuti pa da probamo i to MS chedo?
 
Samo malo glede fontova i sistema... MAC OS koristi PS Type1 fontove i čitav sistem je podređen jednoj stvari - WYSIWYG. Takođe, Mac OS se oslanja na standarde koje su drugi postavili i poštuje ih, dok MS izmišlja standarde samo da se ne bi drugima povinovao, samo da bi se reklo kako je MS inovator. I samo da se nadovežem na nešto što je neko ranije rekao - MS ima više programskih jezika nego čitava industrija zajedno, a svaka nova verzija nekog alata/programskog jezika je sve manje i manje unazad kompatibilna (otuda nastaše DLL/.Net Hell)...

Sve i jedan MS program na MS sistemu na 100% uvećanja nikad nije ono što treba da bude... Tako npr. u Word-u da bi dobili širinu A4 papira u portrait-u, morate zoom da stavite (ako me sjećanje dobro služi) na 143%. Ovo sam tražio, jedan % po jedan %... O čemu pričamo? Kome to služi i kako?

Ne sporim da MS pravi dobre (za nekoga manje, za nekoga više) operativne sisteme, u krajnjoj liniji svi ih manje ili više koristimo, ali opet napominjem da problem nije u novom sistemu. Problem je problem što se vuku stari problemi, a za koje Microsoft očigledno nema rješenje. Sa druge strane, MS je očigledno nesposoban da napravi od 0 novi operativni sistem.

Slažem se da je to previše vremena, previše resursa i previše novaca, ali je to neophodno da se uradi. Pogledajte samo situaciju na business planu - gomila firmi i institucija napušta MS OS-ove u korist Linux-a, nekoliko velikih proivođača (HP, Dell, Lenovo) je počelo da nudi svoje mašine sa Linux-om umjesto XP/Vista OS-a...

I samo da primjetim još nešto... MS mora da ostvari backward compatibility zbog sebe, a ne zbog nas korisnika... Mislite o tome...
 
@Castor

Ja razumem da MS ima svoje probleme, nego samo pokusavam da kazem da je njihov OS najrasprostranjeniji i da ga najvise ljudi koristi.... samim tim su podlozni kritikama, a i najveci broj softvera se razvija za Windows...

Ne poricem da je Linux dobar, ali i Linux ce (po mom misljenju) kad tad poceti da oseca kuku i motiku, ili ce neko kad tad traziti da se pocne placati... it's just how the world goes round.

MS je uvek imao probleme i uvek ce ih imati, njihov najveci problem je verovatno sto enormno idu u sirinu i hoce sve za svakoga...

P.S. zar nije logicno da kad bi hteo A4 na monitoru u portrait u 100% da bi morao da imas monitor koji stoji uspravno i velicine je A4 formata? (ili veci)? Ocu reci kako mislis na horizontalnom monitoru da prikazes A4 format u real life ako ti monitor nije visine A4? Ili nisam dobro razumeo sta hoces da kazes? -u zadnje vreme se bas ne zamajavam Word-om...
 
Poslednja izmena:
1#:
DX10 igara ima koliko?
Koja od njih ne radi na DX9?
Koja od njih radi bolje/brze na DX10?

#2:
GPGPU nema veze sa OS-om, imas ga i na Linuxu i na Mac OS-u.

#3:
Mac OS X ima bolji interfejs za pocetnike

Koje su prednosti Viste ostale onda, svega ti?



Te iste aplikacije i drajveri nece raditi ni na Visti. Prema tome... :smoke:



Pa sta da radi covek?!? Da pusti komp da idluje par dana dok se Vista ne smiluje da ga pusti da nesto uradi? Da li shvatas koliko je to glupavo sto si rekao?!? :trust:



Pa mozes. Evo ja ga koristim godinama tako ;)

Sustina zastite je u tome da vam racunar bude iza NAT-a. Ne koristite IE da posecujete "free" XXX sajtove, ne instalirajte nepoznate ActiveX kontrole, ne koristite crackove nepoznatih grupa, ne otvarajte attachmente od nepoznatih ljudi (a ni od poznatih dok ne pitate jesu li ih oni poslali i o cemu se radi) i ne klikcite na linkove u MSN ako deluju sumnjivo.

Antivirus samo jede resurse, a nudi prividnu zastitu i lazan osecaj sigurnosti -- covek se opusti i kad tad nadrlja jer uvek postoji prozor izmedju izlaska najnovijeg virusa i izlaska definicije koja ga prepoznaje.


Nego da ne idemo dalje u offtopic -- tema je Windows 7.

Svaka ti chast, istina od slova do slova :wave:
 
Ma dobro ajde da vise da se manemo te price MacOS vs Windows vs Linux..

Uvek bilo uvek ce biti da ljudi vole razlicite stvari.. neki Windows, neki Linux, neki MacOS...


e sad jel neko zna nesto o W7 M3 6780 i da li moze da se skine negde?
 
Evo nadjoh jedan golem problem na Visti x64, ne mogu da uradim Nokia Software Update (mada je mozda i do NOKIA-inog bloatware-a)...
Druga stvar na slici se vidi up time preko devet dana i Vista radi korektno, ali FF je poceo da baguje. Naravno i OS je za ovo vreme postao tromiji sa praznjenjem RAM-a.
 

Prilozi

  • vista-up-time copy.jpg
    vista-up-time copy.jpg
    406.3 KB · Pregleda: 193
Samo malo glede fontova i sistema... MAC OS koristi PS Type1 fontove i čitav sistem je podređen jednoj stvari - WYSIWYG. Takođe, Mac OS se oslanja na standarde koje su drugi postavili i poštuje ih, dok MS izmišlja standarde samo da se ne bi drugima povinovao, samo da bi se reklo kako je MS inovator.

ne da bi se _reklo_ da je inovator vec da bi mogao da zadrzi svoju monopolsku poziciju!

ako ne moze da napravi svoj standard onda pokusa da ga pokvari i na konto toga sto je, kako je miloshs konstatovao u 125. postu, najrasprostranjeniji OS podvali standard koji je "pokvaren", odnosno vise nije kompatibilan sa ostalim proizvodima koji nisu M$-ovi! (primer Internet Explorera i JavaVM)

@castor
"I samo da primjetim još nešto... MS mora da ostvari backward compatibility zbog sebe, a ne zbog nas korisnika... Mislite o tome..." - ovo si lepo primetio! ;)

@milosh molim te pogledaj sta je GNU licenca (kad kazes "...ali i Linux ce (po mom misljenju) kad tad poceti da oseca kuku i motiku, ili ce neko kad tad traziti da se pocne placati... it's just how the world goes round.)"

btw u svim onim youtube snimcima sto ste ostavili nema nista novo! to je vec sve M$ predstavio sa Surfaceom pre vise od godinu dana!
i ono sto pise na wikipediji za Windows 7 - vise mi izgleda kao service pack - nema ama bash nijedne novine osim gomilu "unapređeno" ovo ili ono bez da piše išta konkretno...
osim što piše da je redukovan broj UAC pitanja... :D
 
Poslednja izmena:
@miloshs & Hektoor: pre nego sto se upustite u diskusiju sa audiom, pokazite bar osnovno postovanje i raspitajte se ko je ta osoba sa kojom raspravljate.

I da, pokusajte da odrzite normalan nivo diskusije...
 
postovanje za audija ali ako je dobar u programiranju ne znaci da je uvek u pravu... Mislim reci da je font smoothing bolji na OSX zato sto su bolji fontovi tamo...no further comment...Do duse, u ovoj temi se apsolutno slazem sa njegovim stavom i argumentima (osim onog za OSX :) nije to glupo, vec bezveze)
 
@miloshs & Hektoor: pre nego sto se upustite u diskusiju sa audiom, pokazite bar osnovno postovanje i raspitajte se ko je ta osoba sa kojom raspravljate.

I da, pokusajte da odrzite normalan nivo diskusije...
Nisam stvarno hteo vise da se vracam na to i posle ovoga stvarno necu...

Poslednji put kazem, ja sam izneo svoje misljenje o Visti, a ko ga ne uvazava moze da kaze sta hoce, ali ne da me naziva debilom... U svom prvom postu nisam nikoga nazvao ni glupim, ni debilnim, ni retardiranim...
A Audiofreak ako je vec Software Engeneer moze lepo da se potrudi da nama ostalima objasni svoje stavove malo podrobnije, a ne da pukim hate porukama provocira... (i jos plus, prozivati ljude za pravopis u vecini slucajeva - ne sumnjam da svi gresimo u pravopisu, dali u brzini, dali od neznanja...)

Ako vec hoce da dokaze ljudima da je u pravu, nek lepo objasni (ukratko - kolko je to moguce,uz odgovarajuce linkove po potrebi), evo ja cu prvi da priznam da je covek u pravu. Nemam ja nista od toga de idem nekome uz dlaku, ako i sam mislim da je u pravu.

Ja ni u jednom postu nisam tvrdio da ono sto kazem eksplicitno tacno za Vistu,vec samo da je to moj utisak...

Ove diskusije na forumima se vecito svedu na "ja sam u pravu, ti nisi"... Stvarno nemam nameru da se svadjam ni sa "obicnim" korisnicima, gmaerima ni software engeneerima... ili bilo kim...

A ova tema je vec waaaaay off topic i predlazem da se zakljuca polako... :wave:
 
Ja bih pre rekao da je to zbog toga što Apple autistično ignoriše činjenicu da trenutno ne postoje 300dpi monitori na kojima bi ne-zakucani fontovi izgledali oštro.

Nezakucani fontovi izgledaju dovoljno dobro i na sadasnjim monitorima, primera radi 17" 1920x1200 Macbook ima 133 DPI -- na njemu ce Mac OS X izgledati lepo, a Vista nece pa sve i da podesite DPI jer jos uvek nema skalabilan Shell Dlg font odnosno gomila sistemskih dijaloga i propertija izgleda usrano na tako visokom DPI pa sve da deset puta zakucavaju na grid.

kako uopste mozes da tvrdis da je bilo koji OS blizu baze aplikacija onog sto postoji na Windows-u?

Ja to nisam ni rekao!

Sustina je da obicnom korisniku nije potrebna cela ta hrpa aplikacija vec samo par njih (kojih uglavnom ima na svim platformama), osim ako nisi od onih "korisnika" koji instaliraju sve profesionalne programe (naravno pirate) od 3DS Max, preko Cubase-a pa sve do Maya-e "da im se nadje", prckaju po tome malo kad se sete i onda se na forumu hvale "Ja sam radio u 3DS Max".

gledaj ovako Leopard sam koristio 3 nedelje, nakrcao sav software koji se mogao naci...

Anand Lai Shimpi je koristio Mac OS X duze od tebe za potrebe testiranja, ti si izgleda veca faca od njega.

a da ja pri tome instaliram isto toliko koliko ih imama na Visti......

Znaci dobro sam te procitao, ti si u korisnickom horoskopu veverica -- skupljas programe sve dok ima gde da stane :D

Pozdravljam ove komentare...

Posto je njegov komentar obrisan cini mi se da biras pogresnu stranu ;)

BTW necu sigurno da govorim o tudjem utisku, a ti Audiofreak posto si extra pametan onda skupi sve nase utiske pa napravi tabelicu pa da vidimo koji je OS najbolji. Ja sam Ja i moj subjektivan utisak je sve sto mogu da predocim, a drugi nek daju svoje...

Prvo, sto se tice dela koji sam podvukao, to isto moze da kaze i sest milijardi drugih ljudi na planeti Zemlji i svi ce imati drugacije subjektivno misljenje o istoj stvari. Upravo iz tog razloga subjektivna misljenja ne vrede nista.

Drugo, ja sam lepo pokusao da ti objasnim kako se nesto tako slozeno kao operativni sistem objektivno ocenjuje ali tebe to ocigledno ne zanima jer imas zakucan stav baziran na sopstvenom iskustvu koji kaze "ovo je dovoljno dobro za moje potrebe".

E sad, ja nemam problem sa tim sto si ti zadovoljan, nego sto teras ostale da prihvate tvoje (niske) standarde -- uostalom, da Vista svima valja kao tebi prodaja bi isla bolje, a Microsoft ne bi vec imao Windows 7 u beta testiranju o kome je ovde rec.

U svakom slucaju, nema smisla da se ponasas kao fanboy. Ako ti se toliko svidja idi koristi je, a nas koji je posmatramo i sa tehnicke strane pusti da ovde diskutujemo sta bi Microsoft trebao da popravi u sledecoj verziji.

bez obzira kolko pokusavao neces me ubediti da si ti na tvojoj masini 2001 (ili 2002 kad god vec nije bitno) kad je izasao XP mogao da je guras i da nisi kukao kako je WIn98 bolji,brzi,jaci,jednostavniji.. itd...

Ja sam tada koristio Windows 2000, a ne Windows 98. :p

A ti kad pokrenes DX10 igru da radi na XP-u u DX10 modu, onda se javi sa tvojim tvrdnjama da igra radi bolje u XP-u

Ja to nisam rekao -- rekao sam da ne radi bolje u Visti.

A sto se tice pretnje za kutiju i OT, sto nisi brisao pre tvojih komentara.... ili je to tehnika udri pa nestani?

Ne brisem ja licno nista, moderatori brisu po sopstvenom nahodjenju. Ja se samo ne libim da im skrenem paznju na OT kada neko pretera.

@yooyo:
Evo linka sa tehnickim objasnjenjem za taj problem pa koga zanima:
http://blogs.technet.com/markrussinovich/archive/2007/08/27/1833290.aspx
 
Nazad
Vrh Dno