Šta je novo?

DELL U2414H - Vertikalne linije

ILA

Poštovan
Učlanjen(a)
29.05.2015
Poruke
131
Poena
70
Pozdrav,

Uzeo sam prošli petak DELL U2414H u WinWin i prvi koji sam dobio je imao liniju mrtvih piksela. Ne znam da li je bio problem u panelu ili drajveru, ali u svakom slučaju, dobio sam nov u zameni. Taj stari, pored te linije, nije imao nikakve mane u prikazu slike. Linija je bila cik-cak u dve kolone na svakom drugom pikselu i to od vrha do samo recimo 1/5 visine ekrana, znači ne čak ni cela linija.

Drugi koji mi je stigao i koji trenutno koristim nema tu liniju, ali sam primetio da mi nešto nije potaman sa njim. E sad, pošto mi je stigao u ponedeljak posle celog dana rada za računarom, mislio sam da su mi samo oči umorne i nisam hteo da mu sudim. Dao sam mu čak i par dana (do danas) fore da se priviknem na njega, ali i dalje mi deluje čudno. Pored njega imam kao sekundarni monitor P2414-AH koji koristi isti panel tako da imam i nešto sa čime ga mogu uporediti.

Ono što sam primetio kod ovog drugog U2414H je da na nekim bojama (nijanse zelene i narandžaste koliko sam do sad primetio) pojavljuju vertikalne linije u nijansama boje koja treba da bude prikazana. Ono što mi je čudno je da kad prebacim tu istu sliku na drugi monitor, linija nema. Potpuno su ista podešavanja na oba monitora (sharpness, brightness, contrast).

Pozvao sam sutra još i prijatelja da pogleda monitor da ne bude da mi se priviđaju stvari, ali razmišljam da li da ga vratim i da tražim i 3. zamenu ili da jednostavno tražim povraćaj novca i odustanem od U serije i lepo uzmem novu P seriju (P2417) kao što sam i planirao.

Moja teorija je da su skladištili monitore na hladnom mestu i da su se paneli smrzli i da će zato svaki imati nekakav defekt. Ovo mislim zbog toga što mi se slična stvar dogodila, do duše na mobilnom telefonu, gde mi je na zimovanju telefon dobio linije, ali kada se ugrejao, nakon par sati, ti pikseli su se povratili, što se ovde ne dešava...

Zanima me da li su ostali imali ikada vertikalne linije na IPS panelima i da li da ga menjam ili vraćam?
 
Taj model izgleda ima neki problem - http://en.community.dell.com/support-forums/peripherals/f/3529/t/20005180 - vidi ako hoce da ti vrate pare ili ga zamene za skuplji model uz doplatu.

Hvala na linku. Vidim sad da su na Windows 10 pozadini te linije više nego očigledne. Probaću onda sutra da ga vratim. Nisam siguran kako kod nas funkcioniše RMA, ali se nadam da je 7 dana od preuzimanja. Uzeću onda najverovatnije P2417 jer je ista cena kao i ovaj (ovaj je bio na opasnom popustu, pa me je koštao samo 24500, ali džaba kad ne radi kako treba), a P serija mi je proverena :)
 
Nemoj žuriti sa kupovinom modela P2417H. Naići ćeš na probleme na koje je Dell odlučio da zažmuri. (O njima možeš čitati u ovoj temi.)

Elem, pomenutu anomaliju nisam uočio na svom U2414H. Možeš li je nekako uslikati? ...ili, pošalji referentne slike na kojima je ista uočljiva, uz koju odrednicu.

Ono što je zanimljivo je osetno niža cena u odnosu na konkurenciju, pa čak i na sestrinsku firmu. :trust:
 
'Ajd probaj prije zamjene da vidiš da l ise problem manifestuje i na ostalim color presetima u podešavanjima monitora.
 
Nemoj žuriti sa kupovinom modela P2417H. Naići ćeš na probleme na koje je Dell odlučio da zažmuri. (O njima možeš čitati u ovoj temi.)

Elem, pomenutu anomaliju nisam uočio na svom U2414H. Možeš li je nekako uslikati? ...ili, pošalji referentne slike na kojima je ista uočljiva, uz koju odrednicu.

Ono što je zanimljivo je osetno niža cena u odnosu na konkurenciju, pa čak i na sestrinsku firmu. :trust:

Sjajno, znači ipak će biti povraćaj novca :(

Naravno, vidi se, kao što sam napisao, na default Windows 10 pozadini.
Ta njoj se vidi u plavoj boji.
Ja sam uspeo primetiti u još par videa sa YT.
Evo linkova sa timestamp-om:
Pogledati narandžastu boju na mars-u:
https://youtu.be/VfmOnqh9vyA?t=7m5s

Pogledati narandžastu u fade-u (ovo je najmanje uočljivo):
https://youtu.be/Exzg2UQlbHA?t=2m35s

Pogledati plavu boju na grafu:
https://youtu.be/Exzg2UQlbHA?t=5m14s

Slikanje ne pomaže jer fokusira previše na individualne piksele pa linije nisu uočljive. Pre nego što sam shvatio da je problem u boji, mislio sam da je problem sa osveženjem pa sam probao da snimim monitor u slow motion, ali to nije pomoglo jer se ne vidi.
 
'Ajd probaj prije zamjene da vidiš da l ise problem manifestuje i na ostalim color presetima u podešavanjima monitora.

Upravo probao. Na svim color presetima se problem manifestuje. I da naglasim samo da odmah pored njega imam P2414-AH, kao referentan model na kojem ne vidim linije.
 
Sjajno, znači ipak će biti povraćaj novca :(

Naravno, vidi se, kao što sam napisao, na default Windows 10 pozadini.
Ta njoj se vidi u plavoj boji.
Ja sam uspeo primetiti u još par videa sa YT.
Evo linkova sa timestamp-om:
Pogledati narandžastu boju na mars-u:
https://youtu.be/VfmOnqh9vyA?t=7m5s

Pogledati narandžastu u fade-u (ovo je najmanje uočljivo):
https://youtu.be/Exzg2UQlbHA?t=2m35s

Pogledati plavu boju na grafu:
https://youtu.be/Exzg2UQlbHA?t=5m14s

Slikanje ne pomaže jer fokusira previše na individualne piksele pa linije nisu uočljive. Pre nego što sam shvatio da je problem u boji, mislio sam da je problem sa osveženjem pa sam probao da snimim monitor u slow motion, ali to nije pomoglo jer se ne vidi.

Prođoh kroz klipove. Nisam zapazio ništa slično onome što si ti opisao.

Možeš li pogledati broj revizije i man. date?
 
Prođoh kroz klipove. Nisam zapazio ništa slično onome što si ti opisao.

Možeš li pogledati broj revizije i man. date?

Ipak ništa od moje teorije da se smrzao jer je man. date Jun 2017. Broj revizije je A03.
 
A, ova slika... Približno tome?

U svakom slučaju, možda bi trebalo da zatražiš povraćaj novca i razmotriš kupovinu drugog modela. Doduše, ništa slično tom Dell-u ne možeš naći za taj novac. Naravno, online kupovina ili prodavnice u kojima je dozvoljeno da monitor probaš pre kupovine... Ne ide drugačije, nažalost. Srećno. :)
 
Uđi u pdoešavanja monitora -> Other Settings i pokreni LCD conditioning. Ako se i tamo vide vertikalne linije definitivno je model za zamjenu.
 
A, ova slika... Približno tome?

U svakom slučaju, možda bi trebalo da zatražiš povraćaj novca i razmotriš kupovinu drugog modela. Doduše, ništa slično tom Dell-u ne možeš naći za taj novac. Naravno, online kupovina ili prodavnice u kojima je dozvoljeno da monitor probaš pre kupovine... Ne ide drugačije, nažalost. Srećno. :)
Da, veoma slično tome, samo ne toliko izraženo kao na toj slici. Nazvao sam danas WinWin i rekli su mi da u svakom slučaju trebam da se cimam sa njihovim servisom i da ne bi bila tako jednostavna zamena kao što je bila prvi put kad je bila istog dana. I tako, ostajem u najboljem slučaju nedelju dana bez monitora, a iz nekog mog iskustva to je obično 3 nedelje. Stvarno mi je čudno da imam toliko problema sa ovim modelom s obzirom na to da bi ovo trebala da je premijum varijanta monitora koji me verno služi već preko 3 godine i sa kojim sam prezadovoljan. Baš zbog toga što znam da za 24500 nema šanse da nađem ovako dobar monitor, mislim da ću pokušati i sa trećim, pa ćemo videti kakve sam sreće sa njim.
Uđi u pdoešavanja monitora -> Other Settings i pokreni LCD conditioning. Ako se i tamo vide vertikalne linije definitivno je model za zamjenu.
Probao sam to odmah kada sam primetio, ali ne mogu tako očigledno da ga reprodukujem kao kod W10 wallpaper-a. Zato sam i rekao da su samo neke nijanse plave i narandžaste. Jedino što sam primetio na narandžastoj i još nekim svetlim, toplim bojama je da su "tačke" ili "grid" između samih pixela veoma izražen, pa mi se te boje jako razlivaju, kao kad gledaš u šahovnicu jako velike gustine... recimo kao da je svaki drugi piksel crn (odnosno u ovom slučaju u boji). Ali se zato plašim da mi možda neće uvažiti garanciju jer se problem ne vidi ili mu se može "progledati kroz prste" na čistim bojama...
 
Sada sam probao da promenim refresh rate monitora i mogu reći da pomaže. Pošto je povezan na lap-top, o grafičkom izlazu se brine intel, a ne nVidia, tako da sam na intelovom control panel-u spustio refresh rate na 50p Hz i vertikalne linije su skoro skroz nestale, ali i dalje P2414 daje bolju sliku. Ono što mi je bilo zanimljivo je da je na default U2414 podešen na 59p Hz, a ne na 60p kao P2414. Probao sam i sa 60p na U2414, ali nije pomoglo.

Makar mi daje neko olakšanje činjenica da u slučaju da mi ne bi prihvatili garanciju, mogu podesiti sliku da bude donekle prihvatljiva, ali je stvarno greota jer sa 50p Hz, mogu da zaboravim na neki pristojan FPS gaming.
 
Ako imaš klasičan desktop sa DisplayPort izlazom na raspolaganju spoji U2414H na njega i vidi kakva je slika onda.
 
I bio sam još radoznao, pa sam probao da povežem monitor putem HDMI kabla koji imam i sada sve radi kako treba... Čak i na 60 Hz. Sad ne znam da li je problem samo u mDP - DP kablu koji sam koristio koji je došao sa monitorom ili je problem u DP portu na monitoru....
 
Ako imaš klasičan desktop sa DisplayPort izlazom na raspolaganju spoji U2414H na njega i vidi kakva je slika onda.

U tome i jeste problem. Nemam na čemu da ga probam... U poslednje vreme mi je laptop bio glavni PC, pa sam rasklopio i prodao desktop u delovima, a baš je grafička koja je imala DP otišla juče.

Inače, čak i putem HDMI je default 59Hz, dok u podešavanjima monitora na samom monitoru pokazuje da je 60Hz.

@SMaK je l' bi mogao da proveriš kod sebe koji ti je refresh rate u nVidia/Intel/(ne znam kako se zove za AMD) control panel, a koliko ti prijavljuje na monitoru u njegovim podešavanjima?
 
Poslednja izmena:
Naravno. Ovde možeš videti slike.
 
izvinjavam se na upad u temu,
SMaK@ vidim u potpisu da imas pored U2414H i U2417H, pitao bih te posto si u mogucnosti da ih uporedis kako bi ih opisao, da li je U2417H stvarno nesto bolji u cemu vidis razliku?
 
Da li je bolji onoliko koliko cenovna razlika nalaže? Pa, i ne baš. Makar ne što se tiče kvaliteta prikaza slike. S druge strane, vredi pomenuti bezel-less dizajn i nešto kvalitetniji stand u odnosu na prethodnika. Mada, koliko ti je to uopšte bitno? Be that as it may, odaberi model koji najmanje pati od 'IPS glow'-a. Generalno, U2414H tu nešto bolje stoji, ali opet... Ništa dok ne isprobaš sam. S toga, online kupovina, ili prodavnice u kojima će ti dozvoliti to. (U mom slučaju, tek treći isprobani U2417H je bio iole pristojan u tom pogledu.)
 
Da se javim i ja u vezi sa istim problemom.

Pre par dana sam u WinWinu uzeo U2414H, koji je bio na akciji (24.500), i računao sam da Ultrasharp serija nikako ne može da omane, pogotovo ne za ove novce. Međutim, isti problem imam kao i ILA, na naranžastim i svetlo plavim nijansama se vide uspravne linije.

Odneo danas monitor na reklamaciju, u radnji momci ga otvorili, ja im u Paintu pustio nijanse na kojima se najviše vidi problem, oni obojica "Ja ovde ništa ne vidim, meni je sve ok". Dakle, paralelno držimo uključen neki krš TN monitor sa U2414H, vrlo jasno se vidi da su svetlo plava i narandžasta jasno nazubljene, a ne uniformne, kao na TN monitoru, međutim oni sležu ramenima i govore da oni ne vide problem, ali će ga ipak poslati na reklamaciju, pa kako oni odluče :mad:

Moj monitor je isto revizija A03, za koju sam, na žalost, našao par rezultata na Dell forumima da imaju problem sa svetlo plavom i naranžastom, između ostalog na jednom od linkova koje je neko postavio na prvoj stranici. Drug ima A01 reviziju, slika je potpuno normalna.

Inače, i ja sam sliku upoređivao sa P2414H, kao što je ILA radio, i na P2414H je slika zaista perfektna, zbog toga sam se i odlučio za Dell pre svega, a onda je ova akcija uletela kao kec na desetku, pa sam računao da U umesto P, za iste novce, može samo premija da bude, nikako korak unazad. Kad ono, međutim :).

Na nekom od stranih foruma neko je u Photoshopu pokušao da simulira kako izlgeda golom oku ovaj problem koji ima U2414H, i on ovako izgleda uživo:

https://imgur.com/Vep4EkV

Možda ne baš ovoliko naglašene ove tanje linije, ali princip je taj.
 
@bobale
Imam isti problem sa LG monitorom, počinje da me izluđuje pa planiram da ga odnesem Altiju u servis.
Da li su ti priznali ovo kao anomaliju? Što mi je nekako logično.
 
Na reklamaciju je odnet u ponedeljak, još uvek nisam dobio odgovor od njih. Koji model monitra je u pitanju? Definitivno je problem u LG panelima, ovaj problem je primećen i na još nekim monitorima koji koriste LG panele.
 
U pitanju je ovaj monitor...

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?411498-Problem-sa-monitorom

Ne znam da li se ovo računa kao neispravnost, ali ja svakako znam da odgovor sve je ok neću prihvatiti tek tako.

Meni smeta, monitor sam kupio u aprilu ove godine, ali zbog privatne gužve nisam stigao da ga reklamiram do sada. Sada ide zima, koristiću ga, i baš mi remeti mozak.

Molim te da nas informišeš šta se dešava sa tvojim monitorom.
 
Nisi jedini: https://linustechtips.com/main/topic/690124-faint-vertical-lines-when-75hz-refresh-rate-on-monitor/ Mada pretpostavljam da si već guglao. U principu, na više monitora koji koriste LG panel je u poslednje vreme primećen ovaj problem. Što se mene tiče ovo jeste problem. Pa majku mu, ovaj krš Acer monitor sa TN panelom iz 2009. nema taj problem. Upalio sam stari laptop iz 2007, ista situacija, boje savim uniformne. Neprihvatljivo je da se ovakav problem vidi i na jeftinim monitorima, kamo li na ovoliko skupim.
 
Ma za mene nema dileme, trazicu zamenu svakako. Ali znajuci kako funkcionisu servisi i zastita potrosaca u Srbiji, vidim u najavi natezanje.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
W-W, online...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
U pitanju je ovaj monitor...

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?411498-Problem-sa-monitorom

Ne znam da li se ovo računa kao neispravnost, ali ja svakako znam da odgovor sve je ok neću prihvatiti tek tako.

Meni smeta, monitor sam kupio u aprilu ove godine, ali zbog privatne gužve nisam stigao da ga reklamiram do sada. Sada ide zima, koristiću ga, i baš mi remeti mozak.

Molim te da nas informišeš šta se dešava sa tvojim monitorom.

Ovaj sam i ja monitor gledao da uzmem za sebe pre jedno 8 meseci do godinu dana. Sviđalo mi se to što je IPS, ima free sync i još je cena odlična, a uz to je iste dijagonale kao i moj P2414 (23.8"). Na žalost, video sam da ima taj problem sa vertikalnim linijama, pa sam odustao od kupovine tada. Slažem se sa @bobale i stvarno mislim da nema smisla da postoje problemi sa prikazom i uniformnošću boje, naročito na IPS panelima. Koliko sam video, ljudi od preko masovno rade RMA za taj monitor. Što se Srbije tiče, znaj da je WW servis tj. Alti ti neće vratiti monitor minimum 3 nedelje, a mogu i da rastegnu na zakonskih mesec dana ili 6 nedelja (zaboravio sam koliki je max. rok) i to je ono što najviše nervira.

Isto kao i @bobale, plašim se da mi čak možda i ne uvaže reklamaciju jer su stvarno u pitanju nijanse i nekome ko ima dioptriju ili neki drugi očni problem, može da promakne jer stvarno nije odmah očigledno. Što je najgore, drug kojeg sam pozvao da mi objektivno kaže da li išta fali monitoru mi je rekao da cepidlačim, a iz iskustva znam da takav stav imaju i serviseri. Pitao sam još i tatu da pogleda monitor. On je čovek daltonista i ima još i dioptriju, ali mi je rekao da mu je definitivno P2414 "oštriji" od U2414 jer pretpostavljam da mu se razmuljaju boje jer individualne linije ne može da primeti.

U svakom slučaju, sutra šaljem monitor na reklamaciju pa ćemo videti šta će biti, a dotle i ja idem natrag na stari TN kao sekundarni monitor. :(

@SMaK Hvala puno na fotografijama! Jesi li dirao išta podešavanja ili su to default? I da li možda možeš da pogledaš koja je tvoja serija monitora?
 
Poslednja izmena:
Isto kao i @bobale, plašim se da mi čak možda i ne uvaže reklamaciju jer su stvarno u pitanju nijanse i nekome ko ima dioptriju ili neki drugi očni problem, može da promakne jer stvarno nije odmah očigledno. Što je najgore, drug kojeg sam pozvao da mi objektivno kaže da li išta fali monitoru mi je rekao da cepidlačim, a iz iskustva znam da takav stav imaju i serviseri.
Upravo zbog toga sam se iznervirao i pre nego što sam odneo monitor nazad u radnju :). Znao sam da će da mi kažu da ne vide problem, kao što su mi i rekli. Ali kad ti provodiš svakodnevno sate ispred monitora, godinama, stekneš valjda neko iskustvo, znaš šta valja, šta ne. Jednostavno imam oko, a računam da bi bilo ko od nas ko puno radi s kompjuterima vrlo brzo primetio da nešto nije ok.

Drugo, monitor si platio, i to poprilično, tako da je sasvim realno da budeš zahtevan, pogotovo kad znaš da jeftiniji model (P2414H) može to bolje.


U svakom slučaju, sutra šaljem monitor na reklamaciju pa ćemo videti šta će biti, a dotle i ja idem natrag na stari TN kao sekundarni monitor. :(
I ja trenutno gledam u 9 godina stari TN sa kineskim lampama za pozadinsko osvetljenje, ali jer makar slika normalna :). Ja sam moj odneo u ponedeljak i još nemam nikakvih povratnih informacija. Apdejtuj nas kako se situacija razvija kod tebe.


@SMaK Hvala puno na fotografijama! Jesi li dirao išta podešavanja ili su to default? I da li možda možeš da pogledaš koja je tvoja serija monitora?
Ja sam proverio U2414H Rev A01 novembar 2014, i on ovaj problem nema.
 
Ja samo znam da cu ga odneti u ponedeljak, a po cenu da se ganjam sa inspekcijama i udruzenjima za zastitu potrosaca odgovor "sve je ok" sigurno necu prihvatiti. Prosto mi je neverovatno da je i dell dozvolio takav fail sa U serijom monitora...
Nemam reci.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno