Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako je bilo nekada tako će biti doveka. Jer se SBB sigurno neće hvatati za džep da plati Netflix-u za "sertifikaciju" pa još posle da im korisnici plaćaju Netflix pretplatu umesto SBB-u za njihove "Video klub" kataloge sa Eon platforme.

Može ono što je moglo od prvog dana: Kodi addon za Netflix sa kojim nema gledanja 1080p i 4K rezolucije.
Ne samo da ne radi AndroidTV verzija Netflix aplikacije nego ne radi ni Cast sa mobilnih uređaja :D

@DGoran: Pita za Cast sa Netflix app na mobilnom na "built in Chromecast" u Eon Smart Box (funkcionalnost koji ima svaki Google sertifikovan AndroidTV uređaj pa samim tim i ovaj box). Ne radi Netflix casting na AndroidTV uređaj ako uređaj nije "Netflix certified" / ako na uređaju ne radi Netflix for AndroidTV app.
 
Poslednja izmena:
Aaaa, nisam ga razumeo da misli na built in. Zanemarite moj post[emoji16].


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@shamanNS
Hvala na odgovoru. Dvoumim se između običnog i paketa sa smart boxom, al ako je situacija kao što si napisao, smart box mi ne treba onda.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Sta su sad radili :)?
Nesto im se brojke za kanale i HD kanale ne slazu.
c94d01113d574fd66f3b661e43144bab.jpg
93b50dec09e362c28cf416f438f9b804.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Zato što kad ga reklamira da proda onda prikazuje sve ukupno dok na mojsbb 185 69 hd 60 radio se odnosi samo na plus paket pa onda dodaješ sve ostalo.
 
Imam neke promene na D3 i na D3 mini. Na D3 imam RTL-Hr , dok na D3mini nemam taj kanal. Jesu li to neke promene ?
 
Ja ne vidim neku razliku.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Jača plastika? :d
Razlika je S905X3 vs S905X2, dakle praktično ništa. Bar da su storage digli na 16 GB... džabe su krečili.
 
Upravo tako, mogli su bar staviti 3/16, to je neki minimum minimuma.
 
Sve je to uredu ali je isto tako poznata stvar da eon boks ima itekako problema sa memorijom, pogotovo ako se instaliraju jos neke druge stvari na njega. Pa evo ovaj update boksa na 0.8.9.8 je vec donio pobrilicno poboljsanja u stabilnosti gdje su izmedju ostalog prostor za EON podigli sa 100 na 200 mb, ja recimo nemam vise onih iznenadnih rusenja koje sam imao ranije. Mislim da im par dodatnih dolara u proizvodnji na povecanje rama i memorije mogli donijeti vise koristi nego stete, ali eto, to je stvar njihove procjene. Ne znam kakva je situacija u Srbiji sto se tice konkurencije kad je u pitanju internet i televizija, ovdje u Bosni nemaju pravu konkurenciju i svjesni su toga pa se previse i ne trude.
 
Pozdrav svima, planiram da postanem korisnik SBB-a (TV + net). Na ovoj lokaciji novi, NBG je u pitanju.
Imaju razvučenu optiku u zgradi, pa me zanima vaše mišljenje, da li postoji opcija da se u ovom trenutku pogađam sa njima za neke beneficije a da nisu ove koje nude svima...
TV je smart, kompatibilan sa Netflixom, Amazonom, koje bih da koristim, pa me zanima da li i koji uređaj od njih da tražim/dobijem?

Takođe dodatno pitanje za novobeograđane, obzirom da vidim žalbe na sbb, da li preporučuju možda nekog drugog operatera za TV + net.

Veliko hvala:wave:
 
da li postoji opcija da se u ovom trenutku pogađam sa njima za neke beneficije a da nisu ove koje nude svima...

Takođe dodatno pitanje za novobeograđane, obzirom da vidim žalbe na sbb, da li preporučuju možda nekog drugog operatera za TV + net.

Veliko hvala:wave:

Za dodatne beneficije moraš da nađeš broj akvizitera zaduženog za Novi Beograd. Koliko dodatnih meseci za dinar ćeš dobiti preko onih regularnih zavisi ko ti je sve od konkurencije u ulazu.

Trenutno, nema ništa bolje od SBB, jedino što su najskuplji.
 
Odakle autor tog sajta dolazi do ovih podataka? Ručno traži TV provajdere, koje uređaje nude, ko ih pravi pa ubacuje sve?

Koliko vidim Francuski i Holandski provajderi imaju ovaj SDMC takođe.

To jedino na našem sajtu na slici vidiš jedno (KAON) pa to i očekuješ a zapravo stiže nešto drugo koje je zapravo i bolje, ima Android 9 i WiFi, osakaćen. :D
 
Za dodatne beneficije moraš da nađeš broj akvizitera zaduženog za Novi Beograd. Koliko dodatnih meseci za dinar ćeš dobiti preko onih regularnih zavisi ko ti je sve od konkurencije u ulazu.

Ako je to ono kad stave reklamu u ulaz pa napišu ispod ime i br.telefona, to znam da je bilo i da je skinuto i ko zna da li iko ima to zapisano...
Potrudiću se da to nabavim nekako. Ako neko ovde može da pomogne, biću zahvalan.

Koja je priča oko rutera i broja uređaja, vidim da u mts paketima piše koliko koji paket nosi dodatnih uređaja, ovde ne.
I da li postoji izbor uopšte u zavisnosti od toga koji je paket?
 
Na adresi na kojoj zivim kao podstanar imam sbb kablovsku.

Zeleo bih da potpisem ugovor za internet na svoje ime, ukoliko mi za to nije potrebna saglasnost vlasnika stana.

Pogledao sam na sajtu i pise sledece:

"Nakon što se prijaviš za priključenje, možeš očekivati poziv našeg instalatera u vezi zakazivanja termina instalacije. Ugovor potpisuješ prilikom priključenja usluge i potrebno je da priložiš na uvid ličnu kartu i račun za komunalne usluge."

Ovde se misli da im prilozim svoju licnu kartu na uvid?
 
Da

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Na adresi na kojoj zivim kao podstanar imam sbb kablovsku.

Zeleo bih da potpisem ugovor za internet na svoje ime, ukoliko mi za to nije potrebna saglasnost vlasnika stana.

Pogledao sam na sajtu i pise sledece:

"Nakon što se prijaviš za priključenje, možeš očekivati poziv našeg instalatera u vezi zakazivanja termina instalacije. Ugovor potpisuješ prilikom priključenja usluge i potrebno je da priložiš na uvid ličnu kartu i račun za komunalne usluge."

Ovde se misli da im prilozim svoju licnu kartu na uvid?
Ja mislim da to neće moći, pošto za lokaciju već postoji Ugovor.

Jedino ako insistiraš na odvojenim kablovima za postojeći i novi (tvoj) ugovor.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ne znam kako je sada, ali nekada je to moglo - drugar je izdavao stan, i podstanar je uveo internet na svoje ime. Međutim nakon odlaska podstanara nije mogao da odjavi internet :) Ali s obzirom da se isti vodio na podstanara, samo je ignorisao račune.
 
Sinoć je crkao modem kod mojih, i jutros sam prijavio kvar. Da li je moguće zameniti modem u poslovnici na nbgd ukoliko se kojim slučajem tehničari ne pojave do 17h?
 
U poslovnici nema tehničara koji bi utvrdio da je modem pokvaren. Tako da ne.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Bezveze, modem fizički ne radi :) ne gori ni jedna lampica, probao sam i drugi adapter i isto. Ništa, čekam da se jave i dodju. Hvala.
 
Ja mislim da to neće moći, pošto za lokaciju već postoji Ugovor.

Jedino ako insistiraš na odvojenim kablovima za postojeći i novi (tvoj) ugovor.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Na sajtu pise posebno uputstvo kako aktivirati uslugu ako si podstanar. Meni svakako treba da to bude odvojen ugovor za internet koji ce glasiti na moje ime.

Gledao sam na sajtu koji su paketi u ponudi i naisao sam na jedan link:
https://sbb.rs/Binary/30965/Ponuda_sa_cenovnikom_za_digitalizovana_podrucja_30.04.2020.pdf

Tu pise da je najmanji postpaid internet paket: Internet S, do 50/4 Mbps koji kosta 1790 dinara.

Pise takodje da su postpaid internet paketi dostupni bez ugovorne obaveze, sto znaci da bih mogao da raskinem ugovor bez problema.

Ovo me buni:

Na prikazane cene za postpaid internet pakete dodaje se iznos naknade za mesečno održavanje koja iznosi 1.395 dinara.

Ja vec placam 1.395 dinara mesecno za kablovsku.

Ako ne zelim da se obavezem na dvogodisnju ugovornu obavezu jedina opcija mi je ovaj Internet S paket?
 
На фиксном телефону си батерије ослабиле да издрже једва један дан ван базе.
Да ли могу тражити нови телефон? Телефон је онај стари Икомов Grundig.
Знам да питање звучи глупо али ето да питам.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Apsolutno traži, žali se upravo kao što si napisao.
Redovno ti naplaćuju uslugu fiksne telefonije i to mora da radi besprekorno.

Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
 
Zovi ih i pitaj ako hoće da zamene baterije ili ceo uređaj, ako ne idi i kupi punjive baterije za njega možda će te izaći 500-700 din.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Сад сам звао, не мењају телефонске апарате морам сам да купим апарат.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Сад сам звао, не мењају телефонске апарате морам сам да купим апарат.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
nadji ko je uzeo u lidlu a nije otvorio aaa su 4 kom 400 din bile ako idu aaa pa mu daj 200din za 2 kom to ti je najjeftinije sto mozes naci i ja sam kod mene stavio lidlove kad su originalne iz vtecha propale i radi sve ok.
Pozdrav

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno