Šta je novo?

Intel Coffee Lake

Best buy ploca za i5, lagano. Realno i koji ce ti vise od 4.7-4.8ghz.
 
8400 na stanju u radnji na E.... Porucih jutros rece covek ima jos par komada na stanju razgrabe se brzo.
 
@Borat

Nema sta da se ustrucavas. Ako te zapao solidan primerak, mozes lagano da izvuces 5GHz ili 4,8GHz na 1,28V sto ce Hyper 212 EVO da ohladi. I to mozes da teras za svaki dan lagano.

Licno sam nesto gledao ponudu kod nas za maticne ploce i nije bas bogata, ali razmuljivo, Kaby Lake se jos nije ohladio :d

Izgleda da ce pasti kupovina ASUS Strix Z370-G i i5-8600K. Jedina greota je staviti mATX plocu u prostrano kuciste, ali sta da radim kada za iste pare slicnih ploca nudi sve sto mi treba i dodatna dva USB3.1 Gen 2 i PS/2 konektor. Prvo sam se bio zaleteo na Maximus X Hero, ali se ne isplati dati 100e za maticnu plocu, gde te dodatne funkcije za overklok na bench tabli, koje ti naplacuju, neces korititi.

Obe nude solidnu zvucnu, sposobnu naponsku za besan overklok i 8700K, dva M.2 slota i mogucnost SLI/CF, jelte bitne funkcije :)

Glavni razlog kupovine, u BF1 i svezijim igrama, 4670K na 4,4Ghz zakucan na 100%, dok GTX 1080 bez OC zvrji na 50-60%. Igre i tada lete sa 70-100FPS, ali dusa te boli sto to nije utegnutije :D
 
@Borat

Nema sta da se ustrucavas. Ako te zapao solidan primerak, mozes lagano da izvuces 5GHz ili 4,8GHz na 1,28V sto ce Hyper 212 EVO da ohladi. I to mozes da teras za svaki dan lagano.

Licno sam nesto gledao ponudu kod nas za maticne ploce i nije bas bogata, ali razmuljivo, Kaby Lake se jos nije ohladio :d

Izgleda da ce pasti kupovina ASUS Strix Z370-G i i5-8600K. Jedina greota je staviti mATX plocu u prostrano kuciste, ali sta da radim kada za iste pare slicnih ploca nudi sve sto mi treba i dodatna dva USB3.1 Gen 2 i PS/2 konektor. Prvo sam se bio zaleteo na Maximus X Hero, ali se ne isplati dati 100e za maticnu plocu, gde te dodatne funkcije za overklok na bench tabli, koje ti naplacuju, neces korititi.

Obe nude solidnu zvucnu, sposobnu naponsku za besan overklok i 8700K, dva M.2 slota i mogucnost SLI/CF, jelte bitne funkcije :)

Glavni razlog kupovine, u BF1 i svezijim igrama, 4670K na 4,4Ghz zakucan na 100%, dok GTX 1080 bez OC zvrji na 50-60%. Igre i tada lete sa 70-100FPS, ali dusa te boli sto to nije utegnutije :D

hvala, kontam ici do 4.8 ghz :D samo me jos mrzi :D
 
Ako je tako onda su baš loše isplanirali prodaju. Jednoj generaciji ubijaju prodaju totalno.
 
To je bas kasno, pre ce AMD izbaciti ryzen refresh nego oni budzetske ploce. Jos jedan dokaz koliko su bili indolentni i nepripremljeni za konkurenciju.
 
Poslednja izmena od urednika:
Bolje da ih urade kako treba i da imaju kolicinu nego da brzaju pa da bude kurslus!
 
Apsolutno ih boli uvo, znaju da uvek mogu da sisaju ovce i to ce raditi. Nauzimaju se para na Z ploce, pa posle ce slabije i njima full.
 
Bolje da ih urade kako treba i da imaju kolicinu nego da brzaju pa da bude kurslus!

Ne vidim sta tu ima da se ne uradi kako treba :trust:? Taj kurslus su vec napravili. Ovo sto je Gulftown rekao je poenta cele price uz ono vec pomenutu, uhvaceni su u raskoraku.
 
Ma nisu uhvaceni u raskoraku, jesu kada je izasao Ryzen, pa su nakaradno napravili svoju High end seriju. Ali za Cofee Lake su mogli lagano da urade sve kako treba, nego poenta cele price je kako ih apsolutno boli uvo da rade onako kako nama odgovara, tj. sirotinji. :D Hoce da sisaju pare od kupaca, a da im to ne ide, oni bi se MOZDA zapitali.
 
Malo sam se iskljucio iz ove price pa nisam u toku sa ovim slabijim modelima.

Uskoro sklapam jednu konfiguraciju sa 8400 pa mi treba solidna plocica preko koje ce moci neki OC recimo, da se pogura
malo CPU.
Iscitao sam tu neke predloge, ja sam opet nekako za Asus ali ono sto je u ponudi mi ne odgovara za budzet u koji uklapam.
 
Poslednja izmena:
Ne moze vec sam ja mislio da ga preko ploce stabilizujem na 4.0 Ghz za sva jezgra.
Zato ne znam da li da izaberem skuplju plocu koja mi ugrozava budzet ili da zaboravim na taj minimalni OC i stavim neku normalnu
pristupacnu plocu?!

Nekako sam sve blizi ovoj drugoj soluciji.
 
Poslednja izmena:
Šta bi sa BCLK OC, opet i to zabranili? (mada nije da je neočekivano :d )
 
Multiplier je zakljucan. BCLK moze da se podesava ali je pomak mizeran a i za to malo treba bolja ploca.
Meni greota da ga ne zaokruzim na 4.0 Ghz. Na kraju, ko zna, mozda se nesto promeni u medjuvremenu pa se skoci na 8600k.
Jos uvek se ne zna finalno. Dok ne sklopim sve, postoji sansa.
 
Multiplier je zakljucan. BCLK moze da se podesava ali je pomak mizeran a i za to malo treba bolja ploca.
Meni greota da ga ne zaokruzim na 4.0 Ghz. Na kraju, ko zna, mozda se nesto promeni u medjuvremenu pa se skoci na 8600k.
Jos uvek se ne zna finalno. Dok ne sklopim sve, postoji sansa.

A da zažmuriš i progutaš 1600(x), oni mogu da se klokuju i na B ploči:beer:
 
A da zažmuriš i progutaš 1600(x), oni mogu da se klokuju i na B ploči:beer:

Da, da. Kapiram ali ne sklapam sebi konfiguraciju vec dobrom drugaru.
Mislio sam da ne pravim razliku od 50+ evra zbog ploce pa da mi nista ne donese.
Gledam ovu ASRock Z370 Pro4 ne deluje kao los izbor za te novce a i trebalo bi da za bar toliko moze BCLK da se nasvira, sto bi dosli na isto sa Ryzen pod uslovom da on moze na 4.0 Ghz.
Problem je u tome sto je i na def Intel brzi u igrama a u to je upoznat i momak kome to sklapam pa necu da sugerisem nista.
Apropo rezultata u igrama. Dzabe i 2 jezgra vise.

 
Neka mobilna varijanta:
962ef503738da97770de6633bb51f8198718e370.jpg


3a7378899e510fb327a2978fd233c895d0430ca9.jpg


870bcaea15ce36d34ef5632831f33a87e850b170.jpg

Ako dobro razumem, napomenuto je da zadnja slika ima bug, jer navodno u ovom slučaju Fritz Chess daje opciju do 8 thread-ova.
 
Poslednja izmena od urednika:
Da li vidite ove slike, koje sam okačio? Čisto potvrda, da nikoga ne pravim ludim, jer čas negde imam slike, negde nemam. Na Tapatalk-u, recimo, nemam.

Btw, zahvaljujem na spajanju postova.
 
U spojleru ima slika.
 
Vide se slike.
 
Ok, zahvaljujem.

Slede novosti u KBL temi. :D
 
Ne kontam na šta se odnosi čorbuljak. :D

Što slika tiče, vide se na desktopu.

Na njima je neka buduća mobilna varijanta CFL i to 6/12 sa TDP-om od 45W.
 
Nazad
Vrh Dno