Šta je novo?

Dobre, ali udobne slusalice

n1tr0

Slavan
Učlanjen(a)
02.07.2007
Poruke
5,865
Poena
480
Mislim da bi trebali da razmenimo iskustva malo o slusalicama. Koje su to dobre slusalice, a da su udobne (da nisu teske, da se ne znoje usi ako je tipa vestacka koza i sl).
Ja samo znam za par jeftinih koje su mi bile extremno udobne poput nekih prestigio od otprilike 15 eur, i Sennheiser HD201 koje svi zamo, ali jednostavno kvalitet zvuka koji proizvode nije na nekom nivou.
Od skupljih od oko tipa 100 eur sve sto sam kupovao je bio zadovoljavajuc zvuk (ne savrsen), ali uvek je udobnost bila strasno losa.

Dakle pitanje je - koje su to dobre, ali udobne slusalice u raznim cenovnim kategorijama (tipa do 50 eur, 50-100, 100-200, 200-400)?
 
U cenovnom rangu ~100e ja sam prilično zadovoljan sa Bose Soundtrue on ear slušalicama. Probao sam i slušalica sa boljim zvukom u tom cenovnom rangu, ali ni približno udobne.
Pretpostavljam da je isti model ali over ear još bolji izbor.
 
Nedavno sam pazario Sennheiser hd558 i mogu reci da udobnije slusalice nisam nikad probao. Ima par review-a na tu temu po YouTube-u a cena im je oko 110e na kp, a ako odete do madjarske sami verovatno i znatno jeftinije.

Sent from my C6603 using Tapatalk
 
U klasi 200-400e Senn HD598/600/650 važe za veoma udobne.
Do ~50e - Takstar HF2050 ako ih nađeš negde ili ISK 2010, zvučno nisu baš iste, ali su dosta slične.
Od ~50-100e - možda HyperX Cloud 1 i 2/Takstar Pro 80. I Philips SHP9500 su prema pričama komforne, ali ih nema kod nas.
 
Poslednja izmena:
ja sam najvise po tome birao poslednje sluske koje sam kupio... isprobao sam bukvalno sve sto je bilo izlozeno u tadasnjem iLike-u i pazario B&O H6 od kojih udobnije nema.
mozda premasuju budzet jer kod nas sve poskupi pa pogledaj nekako da ih dobavis ako mozes...

probaj ih svakako ako imas prilike...
 
Poslednja izmena:
Probao sam Philipsove shp9500, drug doneo iz amerike maltene dzabe su tamo, ali nisu udobne kao Sennheiser po meni. Doduse i jeftinije su nesto, makar u US.

Sent from my C6603 using Tapatalk
 
Da mi je nekog druga u americi imati pa da i meni donese Philipsove shp9500 za tih 55-60$ ... :d
 
Još jedna preporuka za Philips shp9500, ja sam prezadovoljan sluškama.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Drug doneo iz kanade bose bluetooth sluske, ne znam tačan model, plaćene 300$, nisam stavio udobnije na glavu od tih


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ja sam probao neka 2 ili 3 modela bose-a overear i jesu udobne ali mi je nekako probijao zvuk na njima kad bas pojacam. znam da sam se malo dvoumio izmedju njih i ovih B&O.
kod ovih koje sam uzeo mi se najvise svidelo sto daju jako precizan i nativan zvuk bez vestackog napumpavanja basa...
 
Probao sam Sennheiser HD518 i nema opasnosti za ušne školjke - uopšte ih ne dodiruju, barem kod mojih ušiju :) Udobnije mi ne trebaju. Jedino što su otvorene.
Zatvorene imam Audio-tehnica ATH-M40x, ali one već naležu na ušne školjke i nisu tako udobne.
 
Beyerdynamics DT770 pro u klasi 100-200e je jako udoban par slušalica.
 
Ako je cist zvuk bitan, a i udobnost, u klasi do 200e - Fostex TR-80.
 
open - hd518,hdd558, dt990
semi-open/closed - t50rp mk3 / hd280pro / dt770
najbolji zvuk i najudobnije sto ima kod nas za neki normalan novac. probao sam m50x i m40x i meni su iskreno neudobne i ne pada mi na pamet da dam toliki novac za nesto sto ne mogu da nosim na glavi duze od 30min...
vredno pomena su i krk kns6400/8400 , MSR7, sony mdr1. ove krk sam probao i neverovatno su lagane i udobne mozda ne lepe na oko ali za kucnu upotrebu su jedne od best buy sto se tice kvaliteta zvuka i udobnosti.

imao sam dosta slusalica pa ako nekoga interesuje rangiracu po zvuku :
1. hd558/hd518
2. dt990pro
3. t50/20rp mk3
4. hd280pro
5. denon hp700 (modovao sam im detachable cable i dobra su varijanta sad za portable)
6. mdr-7506 (unistio glupim modovima :) )
7. grado sr80 (iritantni visoki tonovi, takodje poluunistene modovima :D )
to je to sto mogu da se setim imao sam i nekoliko akg ali mi se nisu preterano svidele , osim k181,
 
Sony MDR-MA900 - otvorene, izuzetno udobne, doduše sada se verovatno teže nalaze.
 
Klinja vec vise od godinu dana ima Philips shc8535/10,zajedno smo ih kupovali probajuci live gomilu sluski i ove su imale extra zvuk za tadasnjih ~70e,cak dosta bolji u odnosu na neke od 200-300e...
Kad god je kuci,ceo dan ih nosa,uglavnom pusti mjuzu i svrlja po stanu :)
Stvarno su udobne sa dobrim zvukom...
Jedina mana sto neki kanali za konekciju imaju interferencije sa radio talasima,ali promenom kanala se lako resava
 
DT990 Pro (otvorene), vaze za malo udobnije od 770 pro a zvucno su malo bolje, univerzalnije.



150-160e, na snizenjima 135-140e.

http://headphones.reviewed.com/content/beyerdynamic-dt-990-pro-headphones-review-715/performance
We're totally sold on the Beyerdynamic DT 990 PROs. These things have a great sound, excellent sound quality, are very comfortable, and have a long cord. The giant, open-backed cups give a very immersive soundstage. We also think they look good as well. If you're looking for at-home headphones, the DT 990 PROs are a great option. We highly recommend these.
 
Poslednja izmena:
U klasi ispod 100e

SHP9500 i Pioneer SE A1000 za svaku preporuku (igrom slucaja sada posedujem oba modela ^^ prve su mnogo udobnije )

Izmedju 100e i 200e
Ja iskreno tu nisam nesto impresioniran Senn 5xx serijom, posebno po ceni koju su zalepili. Za 100-120e 578 i 598 se donekle i daju preporuciti u suprotnom bih pre posegnuo za tim Beyerkama.
Ili jos malo ustedeti i obratiti paznju na X2-jke (definitivno mozda i najudobnije zbog debljih memory foam jastucica ali se i osecaju na glavi zbog tezine) i da li su regulisali QC probleme (mada cisto sumnjam da ce moci zbog problema u dizajnu). Iskreno mislim da kao ceo paket nema boljeg izbora u cenovnoj klasi do 350-400e. (eventualno hifiman HE400 ali one poput HD6x0 serije zahtevaju dobar dac/amp combo da bi mogao da se izvuce pun pontecijal dok sa X2 to nije slucaj)

AKG su takodje veoma udobni ali QC i sam kvalitet izrade im je blagi uzas...

Ono sto nikako ne bih smeo da se usudim da uzmem jesu sluske sa koznim jastucicima
 
Poslednja izmena:
Vredi pogledati i Kineze, imaju finih slušalica u klasi 60-100$...
 
Krenuo sam pored svih sluski da trazim i neke Bluetooth sluske, i probah danas Skullcandy Hesh 2 Wireless (novi model kome je usb za charging dole) i moram reci da sam se razocarao. Iako sam znao da je vise na fazon Beats izvikan brand, ocekivao sam mnogo vise za oko 12-13k kod nas. Prvo sto sluske bez ikakvog izvlacenja mi dodju do vrha uveta (kao da je pravljeno za decu) - imam vrv malo vecu glavu, ali nisam bas glavat, a i da jesam opet bi bile premale. Kada sam ih razvukao - ok su (ne pritiskaju mnogo), ali usi sam jedva uvukao (iako su over the ear, a ne on the ear tip). Kada sam pustio pesme delovalo mi je da ima previse basa, a da su srednjetonci i visokotonci jako jako (jako) zamuljani. Ne znam da li je konkretan primerak bio sj* posto je vec ocigledno bio otvaran vise puta (u Gigatronu), ali stvarno mi je delovalo da je jako los zvuk. Npr. kao da jeste kvalitetan zvuk, ali da je neko na EQ povukao sve slidere dole sem prva 2 za bass...

Zanimaju me i bluetooth bubice - tipa - jel neko probao JBL E25BT - hvale ih dosta, a ako imaju pristojan zvuk i nisu neudobne poput ostalih kondoma (pardon na izrazu, ali tako zovem bubice tog tipa) neka baci kratak review :)
 
Planiram da uzmem sluske, nisam neki audiofil, trenutno imam steelseries 5hv2 (davno uzeo, zajebao se ali rade posao). Ne bih bas dao vise od 100e, ali najbitnije mi je udobnost za moju veliku glavu. Uglavnom ne nosim sluske vise od 3-4 sata , kod ovih posle 2 sata vec pocne da me zulja levo uvo. Gledao sam hyperx cloud 2 i sennheiser , zaboravih model pa ako neko ima slicna iskustva (sa velikim glavama) da pomogne :D A bilo bi pozeljno da imaju malo duzi kabel posto mi je kuciste dosta udaljeno od mene , i da se ne uvrce taj isti kabel
 
Za to su ti najbolje neke slušalice sa onim kablom kao kod telefona...onaj uvrnuti rastegljivi (coiled cable) :D
 
A racunao sam na to da se ne uvrcu sve bas tako XD, sprovedem ja deo kabla kroz obujmicu ali ne mogu bas sve da bih imao malo lufta :D
 
Koristi li ko Sennheiser HD 4.30? hteo bih da ih dodam u selekciju sluski ako vrede. Njih ili 4.40, 4.50 koje su BT, ali nazalost ne postoji beli model kao 4.30...
 
I od mene preporuka za Philips SHP 9500
Bukvalno sam otišao i isprobao sve do cenovnog ranga od 200$
I na kraju uzeo philips za 49.99$
Za neverovati šta nude zvučno i koliko su udobne za tu cenu.
Došlo mi da kupim 2 para čisto da imam jer teško da išta može da im parira i 2 do 3x skuplje

Ono što mi se opasno svidelo je Senheiser HD 800 mislim da im je to oznaka ali to je cenovnog ranga svetlosnu godinu od gore pomenutih, ne računajući i Amp:D
 
Ja licno udobnije slusalice od Cloud-a nisam jos uvem imao, a dosta modela sam isprobao.
 
Kada sam uzimao slušalice meni su udobnost i neutralan zvuk (zbog gejminga) bili na vrhuncu liste i sa te strane sam apsolutno prezadovoljan sa HD 598. Nisam nosio udobnije sluške :)
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Nazad
Vrh Dno