Šta je novo?

BBS - Better Battery Stats **OBAVEZNO pročitati prvi post**

Mislio sam iz loga, da li mozes i pogledas sta je problem sa gms-om....?

Telefon nije bio konektovan na net. Sjutra cu biti na kvalitetnijem wifi-u pa cu ostaviti sve upaljeno pa cemo da vidimo sta ce log pokazati onda.
 
Napisao sam tamo gore u prvom postu da se telefon ostavi na internetu kao što ga i koristiš normalno, jer svako koristi smartphone sa uključenim netom, a ne sa iskljucenim kao neki...
 
Evo, od jutros koristim telefon, 1h20 min screen on i vec sam na 80% baterije. Upaljen jedino wifi....Ovaj dms bas jede bateriju.

1 i po sat screen on i tebi je cudno sto je TEK na 80% baterija? Pa cak i AMOLED na crnoj pozadini, min. brightness pa je to odlicno.
 
Cudno, jer mi je sve pogaseno, 3g, gps, lokacijski servisi, sinhronizaciju rucno radim itd...

Ranije, sa svime upaljenim, i preko 3g-a (ne wifi dakle) za sat i po scr on-a imam 80% - 85% baterije...
 
Ajde odradi mi kasnije i jedan pred punjenje znaci od 100%-15% (ili kada ga vec budes stavio na punjac) cisto da vidim nesto.
 
E to je zanimljiva stvar :) Stari wakelock koji se pojvaljivao tamo u novembru, decembru prosle godine usled loseg kernela i servisa. Probaj prvo da iskljucis wifi, pa da vidis kako ce se preko mreze ponasati. Ako i dalje bude isto, onda moze biti problem do exchange mail-a i te aplikacije. Mada koliko se secam to je problem do kernela i qualcomm procesora. Mozda da promenis kernel? Odradis najnoviji update telefona?

Trebace mi root, zbog ostalih stvari da bi mogao jos nesto da vidim.

Edit: Google now i google search i google mape, a najvise mozda google location u settings (sve 3 one stavke) da probas isto da disejblujes?


Hmmm sta sam nasao: Odin flashable NON-HLOS.bin (called WiFi FIX) for Samsung Galaxy S4 - GT-I9505
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2192025

Sto se tice kernela, probaj http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2281738 posto ima u sebi : Patched with Samsung kernel sources update 2
 
Poslednja izmena:
Pozdrav.
Imam problema sa baterijom, pa reših da pitam u ovoj temi.
Telefon je Alcatel One Touch 6030x IDOL, uzet preko VIP-a i dekodiran.
Od početka se javlja veliki broj buđenja telefona, iako sam pokušao da pobrišem sve živo, isključim sync, lokaciju, bilo šta što traži update na određeno vreme...
Telefon je rutovan, napunjen do 100% i ostavljen da se prazni 4h bez paljenja ekrana. Ostavljam dump i screenshot gde se vidi koliko se budio telefon, u nadi da ćeš naći šta bi mogao da bude problem.
Hvala unapred. ;)
 

Prilozi

  • BetterBatteryStats-2013-07-21_152602826.txt
    9.1 KB · Pregleda: 1,273
  • Screenshot_2013-07-21-15-26-38.png
    Screenshot_2013-07-21-15-26-38.png
    43.2 KB · Pregleda: 335
Biće da ovaj grafik baguje jer je tel spavao kao beba
 
@Kovacevic, skini onu verziju koju sam napisao velikim slovima i odradi ponovo dump.
 
Ok, a šta je problem sa novijom verzijom isto sa xda?

@Vojkan
Ne bih se složio.

Wakelocks
=========
AlarmManager (Android System): 1 h 36 m 14 s (5774 s) Count:119 35.7%
AlarmManager (Phone): 58 m 7 s (3487 s) Count:36 21.6%

Za 4.5h, on je 1 h 36 m + 58 m bio budan.
 
Poslednja izmena:
Zato što izgleda ne pokazuje dobro, beta je, a ako je onako kako izgleda nije dobro. Jel vama teško svima da uzmete i da skinete onu verziju koju sam tražio?

Zabranicu svima da odgovaraju na temi dok se ne ispoštuje ono iz prvog posta, pa će se ljudi naučiti.
 
A valjda ljudi mislie (kao i ja), izašla je nova verzija programa a ti nisi update-ova post...

Nije problem, za 4h se javljam opet sa novim dump-om. Nadam se da ćemo pronaći problem. ;)
 
E vidiš to što si napisao editovano može biti problem...

Ne brinite vi (svi) post će biti editovan kada izadje sledeća stable verzija koja će podržavati i 4.3 android.
 
Dok ne dođe novi dump...
U kom smislu problem? Ima li rešenja tom problemu?
 
izgubio si 1% baterije za 4.5h, kakav problem ti imaš? :)
oš da se menjamo? ja imam awake do 5 min po satu ali za 4.5h mi ode 3-4% baterije :)
 
Da, ali to je sad tako, možda jer sam mu u toku dana pobrisao i disable-ovao još gomilu programa i sve što ne koristim.
Pre neki dan mi je isto kao i tebi, 4% skinuo u roku od par sati kako je skinut sa punjača. Napominjem da je to pri apsolutno ugašenom sync-u, bez widget-a, vremenske prognoze itd.
 
E to je zanimljiva stvar :) Stari wakelock koji se pojvaljivao tamo u novembru, decembru prosle godine usled loseg kernela i servisa. Probaj prvo da iskljucis wifi, pa da vidis kako ce se preko mreze ponasati. Ako i dalje bude isto, onda moze biti problem do exchange mail-a i te aplikacije. Mada koliko se secam to je problem do kernela i qualcomm procesora. Mozda da promenis kernel? Odradis najnoviji update telefona?

Trebace mi root, zbog ostalih stvari da bi mogao jos nesto da vidim.

Edit: Google now i google search i google mape, a najvise mozda google location u settings (sve 3 one stavke) da probas isto da disejblujes?


Hmmm sta sam nasao: Odin flashable NON-HLOS.bin (called WiFi FIX) for Samsung Galaxy S4 - GT-I9505
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2192025

Sto se tice kernela, probaj http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2281738 posto ima u sebi : Patched with Samsung kernel sources update 2

Nisam voljan da ga rootujem odma pa sam probao ovo sto sam mogo gasio procese i sl medjutim sve isto.

pa sam resetovo na def telefon i nisam nista instalirao i sad je ok kolko vidim.

https://www.dropbox.com/s/yf0uczjvok1mptr/BetterBatteryStats-2013-07-21_202956608.txt

Screenshot_2013-07-21-20-30-29.png
Screenshot_2013-07-21-20-29-51.png


Sad cu apk po apk da instliram i pratim dok ne skapiram sta ga muci :)
 
@Webb... Sad je dobro...


@uros
Da da naravno, ovo sam tražio vanredni log da vidim sta jos moze tu da bude, ako budem uspeo nešto sa vidim...


Google ima neke probleme na serverima... Ne ukljucujte location servise inače se pozdravite sa baterijom... Mislim da ce se brzo to srediti...
 
Evo opet dump.
Skinut sa punjača jutros u 7, urađen dump u 11:11. Nisam otključavao telefon ni jednom, ali mi je stigla neka glupa poruka pa je zato Screen On (): 17 s

E sad, piše da je Awake (): 1 m 18 s, ali pod wakelocks se vidi:
AlarmManager (Android System): 1 h 32 m 51 s (5571 s) Count:100 37.0%
AlarmManager (Phone): 1 h 17 m 1 s (4621 s) Count:36 30.7%

Evo i screenshot gde se vidi da se telefon ipak više budio od 1 m 18 s.
 

Prilozi

  • Screenshot_2013-07-22-11-22-56.png
    Screenshot_2013-07-22-11-22-56.png
    39.8 KB · Pregleda: 308
  • BetterBatteryStats-2013-07-22_111135439.txt
    8.4 KB · Pregleda: 391
Nešto ti je crklo u telefonu za pokazivanje pravog prikaza. Ja se ovde isključujem pošto neću da se bakćem sa kineskim MTK.
 
"Nešto ti je crklo u telefonu..." ? Stvarno?

Pošto si otvorio ovu temu da pomažeš ljudima, pomislio sam da i imaš nekog znanja, al' ispade ćorak.
Koliko vidim, nikome nisi pomogao od onih koji su ti se obratili, već daješ komentare koje nemaju veze sa čitanjem log-a.

Ako si se prihvatio ovog posla, onda ispoštuj to, kao i ljude koji se jave misleći da ti zaista možeš da im pomogneš.
 
Telefon ti ne ocitava pravo stanje. Ja tu ne mogu da pomognem niti bilo ko moze da pomogne. Zali se Alcatelu ili MediaTek-u.

Nisi ni svestan kojem broju ljudi sam pomogao dok se nije otvorila tema... Godinu u nazad primam PM i sve, a i u ostalim temama gde se spominjao BBS. Tako da ako nemas nista pametno da kazes...

Rekao sam ti sta je problem i tu nema resenja. Problem je u MTK procesoru ili u softveru koji to pokazuje. To jos nisam video nigde, niti zelim da ucim za te kineze, posto nema modela koji nije felerican...

Nemas battery leak i to je to.
 
@Kovacevic
Ne znam sto se uzbudjujes kad i sam znas da nisi u pravu. Niko ti ne moze pomoci i tacka. Postuj na xda pa ces videti kakve ces odgovore dobiti, ako ih uopste budes dobio
 
Ako si se prihvatio ovog posla, onda ispoštuj to, kao i ljude koji se jave misleći da ti zaista možeš da im pomogneš.

A ti okači ovde skeniranu priznanicu da si platio čoveku uslugu za koju ga optužuješ da ti nije isporučio.
 
ummm ne znam ko mi je obrisao post koji je bio namenjen webb-u sa linkom za objasnjenje wakelocka koji je imao..tako da shame on you administratore koji god da si
 
Ja sam rekao da se obriše rasprava, a ti si baš posle toga pisao i obrisano je... Videću da izvucem history, pa da napišem to što si ti napisao...

Edit:

Evo ga:

webb, imas pojasnjenje tog wakelocka ovde: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=38227972&postcount=8

The msm_hsic_host wakelock is because the 3G modem is connected to the phone as an external USB device controlled by the hsic host controller. When the modem wakes up for any reason (apps sync, location, tower ping, etc...) the wakelock is requested. The problem is that the hsic host controller doesn't go back into suspend mode properly, this is a problem with the kernel. The result is that because the hsic host controller isn't asleep the phone wont enter deep sleep while it waits for the hsic host to suspend.

There is the additional issue that if your signal is poor the operations that caused the wakelock in the first place take longer to complete thus lengthening the time the wakelock is held.

The issue is significantly reduced on WiFi for obvious reasons, all the data is transmitted via WiFi so the 3G modem doesn't need to wake up nearly as often, it still wakes up to deal with tower checks and that sort of thing to ensure that it has voice connectivity, but those events are much rarer.

There are kernels available that attempt to solve this problem, Harsh kernel as suggested by another user has fixes in it along with a lot of other changes, the fixed kernel I'm working on is stock with these changes as well, either should help, it's not possible to eliminate this wakelock completely without shutting down the 3G modem which would of course prevent data and voice use of the phone, but they will reduce the wakelock and may help with your battery life.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno