Šta je novo?

Sta ste sve spalili klokovanjem - cipovanjem - flesovanjem...

Dobra tema.
Svojevremeno sam jednog Cyrixa ubio owerclockom , jednu Ati radeon 4850 ( srecom ta je zamenjena ) i jednu Gigabyte P35 Ds3L plocu. ( Ova je umrla na cudan nacin. Ispala mi je kasikica sa pudingom iz ruke u otvoreno i polozeno kuciste i napravila kratak spoj. Racunar se samo ugasio i ploca se vise nije budila):wall::wall::-devil-::D
 
Nije da nema talentovanih majstora na temi, ali ajde da cujem ko je jos uspeo da ubije memoriju gurnuvsi je naopako? Niko, rodjaci, samo ja! :d Ne secam se ni kako sam uspeo da je nabijem, znam da sam zurio, ali da nije bilo razloga da to radim odmah - uglavnom ubacim je nekako, ukljucim komp i uz nesto dima memorija ispusti plemenitu dusu, a povede sa sobom i memorijski slot.
 
Vidi se da si jak u ruke :)

Ako ti je za utehu ja sam na slican nacin izlomio zabice na slotu za memoriju :)
 
AU bre, šta radite?! Počinje da mi se čini da od pogrešnih ljudi tražim znanje :p
 
Extremnim overvoltom sam spzio x64 instrukcije na Intel 805D :D, ali, i ako kupljen bukvalno cim se pojavio kod nas, procesor i dalje radi u ortakovom starom racunaru :)
 
Uuuu kakvih ima ja sam zlatan. Teškom mukom uništio: Monitor CRT(prosuo sok. Zanimljivo je da je tom prilikom izgoreo i automatski osigurač na strujomeru. Nije pao, crko je.), DVD uređaj (vezivao ga dok je bio uključen komp-samo zadimio), par hard diskova prilikom low level formatiranja-više ne pokušavam xD, USB Flash (pravio ga butabilnim a isključio da ga program formatira već hteo ručno-ja to bolje znam... :beat: Generalno, ni sam ne znam šta sam tad pokušavao xD), ploču ASUS p4pex/te (bila je na prvom kompu koji sam kupio i trudim se da je oživim :( ) i SN na S3 (rutovao ga aplikacijom sa google stora. Ponudila mi da updatujem binary i ja prihvatio. GENIJE! mada bar je IMEI ostao čitav... :D ), procesor P4 Celeron gura 7-8 godina bez termalne paste i još par miševa i džoistika ali se to uglavnom svima dešava... :)
 
Poslednja izmena:
Polomio SATA konektor na SSD-u, sreća pa su pinovi ostali čitavi, pa radi.
 
Za sada samo prosuo kafu na laptop i poslao ga u raj. :)
 
Xbox360 falcon - koji je radio bez greške, nakon nekih 9 meseci, ponesoše me silne informacije sa neta kako treba da se odradi x-clamp fix da bi duže trajao. Nakon mesec dana posle fix-a, javio se prvi RROD,a nakon 2-3 meseca konstantnog zajebavanja sam ga bacio.
Od onda se držim one, "If it ain't broke, don't fix it"!

Za sada samo prosuo kafu na laptop i poslao ga u raj. :)
Jesi ti bio onaj što je na pitanje!
"Ljudi, prosuo sam kafu na lap top - šta da radim?"
-Skuvaj drugu, neko reče, hehe.
 
Poslednja izmena:
Par grafičkih kartica, napajanja, matičnu ploču...
DVD rezač, od vrućine leti...
 
Nije da nema talentovanih majstora na temi, ali ajde da cujem ko je jos uspeo da ubije memoriju gurnuvsi je naopako? Niko, rodjaci, samo ja! :d Ne secam se ni kako sam uspeo da je nabijem, znam da sam zurio, ali da nije bilo razloga da to radim odmah - uglavnom ubacim je nekako, ukljucim komp i uz nesto dima memorija ispusti plemenitu dusu, a povede sa sobom i memorijski slot.

Nisi jedini, znam jos jednog "pacijenta" Ploca EPOX 8RDA+ i SAMSUNG DDR400.
 
Hyb.jpg
Šta li se dogodilo kad je ovo uključeno u struju ?
 
Jedino sto sam sj***o je stari dobri AMD Athlon XP Barton 2500+ u vreme kad je to jos bila dobra procesorcina, moj prvi overklok i prva petljancija sa menjanjem kulera, termalnom pastom itd, nisam ga ni spalio, nego polomio vrlo inteligentnim stavljanjem kulera naopacke xD (samo se culi krrrrr kad sam zategao i posle sam imao sta da vidim, iskrzana ivica jezgra, komp ni u bios, a ja u radnju po novi procesor) . E sad sta sam namerno onesposobio za upotrebu, pretvarajuci ga u nesto drugo, to se ne racuna (napajanje u lab. napajanje, u punjac akumulatora/baterija i tome slicno, nikakva egzotika), to radi i dalje kako treba.
 
Nikad ne menjajte latencije memorije iz windowsa, pogotovo ako nemate garanciju na istu ;)
 
Ja nisam nikad nishta spalio :D
 
Poslednja izmena:
Ja sam nekoliko puta brickovao moj Samsung Galaxy Ace GT S5830i i to pokusavajuci da mu ubacim rom koji je napravljen za S5830. Posle sam naucio kako da ga unbrickujem sa Odinom i posle su svi brickovi isli lakse. Koliko vidim neki su pogresnim ubadanjem kabla u Floppy sprzili sve ostalo, ja hvala Bogu nisam imao tih problema i ako sam kabal uboo pogresno dok je masina radila. I na kraju unistio sam jedan Hard Disk.
 
Ja sam nekoliko puta brickovao moj Samsung Galaxy Ace GT S5830i i to pokusavajuci da mu ubacim rom koji je napravljen za S5830. Posle sam naucio kako da ga unbrickujem sa Odinom i posle su svi brickovi isli lakse. Koliko vidim neki su pogresnim ubadanjem kabla u Floppy sprzili sve ostalo, ja hvala Bogu nisam imao tih problema i ako sam kabal uboo pogresno dok je masina radila. I na kraju unistio sam jedan Hard Disk.

tehnicki to nije onaj pravi brick gde se telefon hardwerski osteti, ti "brickovi" se lagano resavaju reinstaliranjem sistema, radio 20 puta :)
koliko ja znam mozes da ga brikujes overklokom ili tipa izvadis bateriju dok se puni, tako sam citao, nemam iskustva :)

sto se tice teme mogu trenutno samo da se setim jedne stvari
bilo je davno i nesto sam otvarao napajanje, ne secam se u cemu je bio problem ali znam da je jedan sraf ispao i zaglavio se negde u napajanju i ja kao ko ga sisa... bilo je veselo kad sam kliknuo prekidac :D
100 puta sam brikovao svoj telefon, jednom i caletov ali lagano se reinstalira sistem tako da nije pravi brick i nije nista spaljeno, hvala bogu
secam se i da sam popravio dve neke starije graficke na Rerna-Style nacin, i ladno je uspelo :) eto i to je nesto vezano za zezanje sa hwom
 
sto se tice teme mogu trenutno samo da se setim jedne stvari
bilo je davno i nesto sam otvarao napajanje, ne secam se u cemu je bio problem ali znam da je jedan sraf ispao i zaglavio se negde u napajanju i ja kao ko ga sisa... bilo je veselo kad sam kliknuo prekidac :D


Pobogu, čoveče :zgran: Jesu li bar komponente preživele?
 
Par sitnica , napajanje , ram ddr3 , plocu amd i intel . Jedino sam ubedjen da oni to nisu dobro napravili pa se zato i pokvarilo. U principu sam dobio zamenu za ram , napajanje , i jednu plocu , tako da uvoznike treba nekada i pohvaliti.
 
Maximus II formula,Asus P5K 64WS,neka napajanja,malo li je....hahaha
 
demios Ja nisam nikad nishta spalio
Ovo je bilo dobro!:laugh:
 
Poslednja izmena:
nsdraza, ni ja nikad nista nisam spalio, naravno da je dobro :D
 
pre neki dan spalio LC napajanje prime95 testom. pre par godina spalio jedan athlon 1800 i oštetio jezgro drugom, ne sećam se ni koji je bio... takođe nedavno uništio jedan stari DDR1 modul - dok je komp radio, pritiskom prstiju sam proveravao dal svaka memorija dobro leži - ispostavilo se da jedna nije dobro legla i kad je upala u ležište više se nije budila :)
 
Nazad
Vrh Dno