Šta je novo?

Fiio - generalna diskusija

kupio fiio k1, koliko sam se premišljao, sad se pitam što to ranije nisam...
kasnije ću napisati utiske, možda nekome pomogne
 
Ajd' da cujemo utiske :)
 
prvo par čisto subjektivnih utisaka u vezi sa fiio k1:
kada sam zakačio i pustio prvu stvar izostao je onaj wow efekat, odnosno, pojavio se tek kada sam sutradan ponovo pustio.
razlog tome je što sam u poslednje vreme muziku putem slušalica slušao samo preko mobilnog na kome je v4a.
stavio sam ga da bih nekako minimalnim korekcijama izvukao kakotako prihvatljiv zvuk sa nexusa 6p.
to na 6p nije moguće ni sa max korekcijama (na mom prethodnom mob-lg g2 je to donekle moglo), tako da sam malo po malo profil na vajperu oterao u extreme koji su daleko od... kakogod, zvuk posle toga sa k1 je "samo" običan i lep.
dakle, sa k1 sam dobio prirodniji, izdiferenciraniji, puniji, širi zvuk. ovo je prvi dac-amp koji koristim, pa ne bih mogao bilo kakve komparacije da pravim, a uz to bih hteo da napomenem da sam starija generacija i da mi je do nedavno zvuk sa mobilnih bio neprihvatljiv naspram zvuka sa m.plejera, a k1 mi se dopada jer mi je neslušljiv telefon u smislu m.plejera pretvori u sasvim prihvatljiv.
toliko o subjektivnom utisku.
brinuo me kabel, odnosno, usb-c i njegov mikro usb.
bez problema mi radi kada sam njegov kabel (micro usb - usb-a) uštekao u otg kabel (usb-c - female usb-a)
da napomenem da ova kombinacija ne radi na nexusu 5x. ovih dana treba da mi stigne baš direktni data kabel (usb-c na micro-usb), pa ću videti za 5x.
još treba da napomenem da kada se ukači k1 prestaje uticaj v4a kao i softverskih ekvilajzera na zvuk u slušalicama, dakle nema načina da se koriguje zvuk.
moram da kažem da mi je to u prvom momentu bilo malo hm... no, evo sada posle 4 dana korištenja mi to, ustvari, baš prija i tek sada sam video da sam muziku sa mobilnog stalno imao potrebu da korigujem i nikada nisam bio zadovoljan
tu na red dolazi i pitanje slušalica...
što se baterije tiče, nemam neke egzaktne podatke ali zaista nisam primetio neko drastično povećanje potrošnje.
u yt klipu koji je hsv.stoned okačio u vezi k1 je uglavnom sve rečeno
 
To je to, ne moze da se ocekuje mnogo vise s obzirom da je u pitanju najjeftiniji FiiO dac/amp.

Ali sam prilicno siguran da ce utisak o zvuku biti jos bolji ako napravis apgrejd sa P3 na one Senn koje sam ti pomenuo ili neke slicne iz te klase :)

Inace dobar dac/amp i kvalitetne sluske su mnogo bolji izbor od tog softverskog mrcvarenja sa v4a ekvilajzerima, emulacijama itd. Naravno svako treba da nadje slusalice sa zvucnom signaturom koja najvise prija usima a to je skroz subjektivno..
 
Poslednja izmena:
nadam se da će seen sluš. po toj ceni biti i za mesec dana, u tom slučaju će svakako biti upgrade, iako su mi ove p4 baš prirasle k srcu sa svojim muljavim basevima koji gaze ostalo...
e, baš se oduševljavam ovim k1 između ostalog i zbog svoje jednostavnosti i što je samo kao mali dodatak na kabelu slušalica. jedino što bih mu eventualno mogao pripisati kao manu je nemogućnost punjenja ili korišćenja powerban. dok se sluša muzika ali božemoj, uostalom to je sad i u trendu jer 3,5mm proglašavaju out
 
Odavno ih imaju u ponudi po toj smesnoj ceni, neces valjda biti te ''srece'' da nestanu za mesec dana :)

Cuces i sam.. ubedjen sam da ces biti jos zadovoljniji K1 zvukom uz te Senn. A u slucaju da FiiO koristis i uz lap/desktop i tu bi ti se isplatilo ulaganje u neke bolje over ear.. a ne moraju da budu skupe, 40-60e.
 
Koliko je kvalitetniji i da li ima neke razlike u reprodukciji zvuka Fiio D03K Portabl D/A Konverter u odnosu na one kineske? Trenutno imam neki kineski toslink digital/analog konverter, ali nekako nisam zadovoljan sa zvukom na zvucnicima, deluje mi mnogo bolji kada npr. zvucnike direktno na kompjuter ili mp3 player prikopcam.Treba mi tako neki konverter za TV da bi povezao preko optickog kabla sa zvucnicima.
 
Tesko da neko moze da ti odgovori, minimalne su sanse da je iko imao priliku da cuje i uporedi ta dva DAC-a. Jedino da odes do 4A i probas..

Do tada prelistaj ove utiske: https://www.amazon.co.uk/FiiO-Taishan-D03K-Digital-Decoder/dp/B009346RSS



Ocigledno je solidan za te pare, samo ne treba ocekivati cuda. Videh da je i nesto jeftiniji ovih dana nego inace..
 
Poslednja izmena:
pozdrav!
novi sam tu i pišem jer mi za koji dan stiže X1 (prva generacija).
slušam mp3e i flac fajlove na mobitelu Xiaomi Redmi 3 Pro + nedavno kupljene slušalice RHA MA750.
šta mislite hoće li se osjetiti kvalitetniji zvuk na kombinaciji X1 + RHA MA750? ne očekujem neka čuda, ali malo kvalitetniji zvuk očekujem.
iako sam prvenstveno kupio X1 zbog vjerovali ili ne praktičnosti :D
kad slušam preko mobitela stalno vadim mobitel iz džepa i surfam/pišem poruke...i stalno visi žica od slušalica, pa ih spremam u džep...
a ovako računam da će mi player biti u džepu ili u pederuši :D neću ga previše vaditi van.
samo još jedno pitanje... mislite li da mi je potrebno pojačalo tipa E11, E12 ili nešto slično? i jel bi i to utjecalo na kvalitetu zvuka?
 
Ne treba ti pojacalo, samo neke bolje sluske da bi osetio razliku u kvalitetu. Dobar je to player

Sent from ass
 
Bas tako, ne treba mu dodatno pojacalo a dobre slusalice vec ima.

Q5 treba da se pojavi u maju, Q3 nesto kasnije. Petica ce podrzavati AMP module kao X7 a uz dual dac setup to bas i ne obecava nisku cenu :d

Za sada mi je Q3 zanimljiviji (navodno ce kostati do 200$, AKM4490 DAC) ali bedak sto nece da naprave uredjaj kao E10k na toj osnovi.

Odlican dizajn Q3 ali ergonomija mora da bude bolja.

ae85bf1b_Q32-9.jpeg
Product Q3 basic information:

Support 192K/24B decoded. Native DSD.

Input interface: USB in, Lighting in, Coaxial in, Optical in, Line in

Bluetooth wireless transmission, support APT-X.

Output interface: Support 2.5mm Balanced, and standard 3.5mm headphones.

Mfi certification product and support iPhone/iPad/iPod lightning plug in.

About the size: 120×66×12mm
 
Poslednja izmena:
Moze neko poredjenje Fiio K1 i Asus xonar U3 po pitanju karakteristika, DACa, AMPa, snazi i kvalitetu zvuka... ? Kod fiio-a je dobro sto ne zahtjeva drajvere. [emoji106]

Sent from my G
 
Ako ih nema vise u toj prodavnici onda je sledeca cena oko 10k din.. velika razlika.

@stjepan running

Bolji je K1, ne nesto drasticno ali je bolji. Koliku ces razliku cuti zavisi od slusalica koje koristis..
 
@stjepan running

Bolji je K1, ne nesto drasticno ali je bolji. Koliku ces razliku cuti zavisi od slusalica koje koristis..

Onda je vrh, pretpostavljam da nije samo za headphones, da se mogu i speakersi koristiti. Imam troje slusalica Sennheiser CX 300II (sa ovima je i na itegrusi kvalitet zvuk), Beyer DTX710 i Jabra Halo. Zadovoljan sam kvalitetom zvuka xonar u3, ali me smaraju drajveri najvise. Pomalo su bugoviti na Win10, DAC je problematican na USB3 (pretpostavljam da to nije slucaj sa Fiio K1), smara me konstantno prebacivanje u softwareu asusa sa headphonesa na speaker i obratno, zavisno sta tog trenutka koristim, a nikakve precice nema. U3 drzi cijenu i danas, skuplji je od fiio k1. Koristio bih samo za laptop, za drugo i ne treba, ne slusam na telefonu nikad. :)

Opet reko' ovo plug & play me je najvise privuklo, ne volim bre nikakav propratni software, equalizere, karaoke, modove, suroundinge i ostale jade sto nikad ne koristim. Prostalica najvece moguce jednostavnosti, u tome i jeste kvalitet.
 
Poslednja izmena:
K1 je jednostavan, plug n play: http://www.hifihut.ie/media/catalog/product/cache/1/thumbnail/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/k/1/k1b.jpg

Ali ako hoces da i slusalice i zvucnici budu povezani u isto vreme i da rade bez prebacivanja onda ti treba E10k.
http://www.headfonia.com/fiio-e10k-classic-reborn/

2.1 zvucnike sam ubo pozadi (line out), slusalice napred i to je to, rade u isto vreme. Bass boost/Gain prekidaci i potenciometar uticu samo na slusalice dok se jacina zvuka preko zvucnika kontrolise softverski (iz OS-a ili plejera)
 
Poslednja izmena:
Taj E10K je duplo skuplji, 150 maraka, ko zna kako bi jos prosao na carini. Da me carina potrefi, izaslo bi me 100€, ne bih bas toliko. Ko0d nas se placa carina za sve preko 25€, moze se desiti da prodje bez, ako oni procjene, najcesce na osnovu velicine. Mislim da me ne bi zakacila carina za ovo, ali opet je mnogo 150 markica bez garancije. K1 mi je nekako elegantniji/ljepsi, meni nista bolje ne treba. Plug&play, ovo bih koristio godinama, ako ne bi riknulo u medjuvremenu. :)
 
Poslednja izmena:
Jeste skuplji ali je i bolji :)

Prodaj U3 i uz veoma malu doplatu mozes da dodjes do K1..
 
Da ga prodajem ovde:

http://blog.olx.ba/2017/03/07/najpopularnije-pretrage-olx-ba-februar-2017/

Ne bih ga nikad prodao, a da nije nekako 10€, bez raznih zamjena.

Nema veze neka gura U3, garancija jos vise od godinu dana (ukupno 3), sa uredjajem prezadovoljan kao dac i amp, jedino ne volim asus audio center, nekakav je ogavan i sa dizajnom.

Brate zenhajzerke bubice kidaju i sa integrusom, obicno na integrusi slusam sa njima, a na u3 drzim zvucnike i po potrebi beyerke. :D Ove male sad kad je toplo bolje dodju, vrucina mi glavi ako sta vece stavim.


Sent from my G
 
FiiO K5 ili Audioengine D1 ?
Dock kod k5 se nece koristiti, uglavnom ce stajati na stolu gurati neke Cambrige Audio zvucnike, slusalice Beyerdynamic DT 880 i jos nekih par komada.
Povremeno ce se nosati uz laptop a D1 se bocne u USB i siba dok K5 mora struja ? Takodje D1 moze da gura mobilni telefon ?
 
K5 je valjda desktop pojacalo sa dock funkcijom za FiiO DAP ili DAC/AMP combo npr. E17k.
Solidno je to pojacalo ali ti se ocigledno ne isplati da kupujes jer nemas neki od fiio uredjaja koje bi ''ubo'' u K5 dock.

Ne znam kakve zvucnike koristis?

D1 je oko 145e u srb.. ja bih ipak pre narucio M6 ili HP-A3 (209e u srb).

E sad, sudeci po utiscima M6 je malo bolji (dele isti DAC, implementacija se razlikuje ali M6 ima bolje pojacalo) ali njega bi morao da narucis, cekas i na kraju verovatno nista od garancije dok Fostex mozes da kupis u srb, ima usb napajanje ali nisam bas siguran da je idealna opcija za BD slusalice koje imas, rekao bih da je M6 bar malo bolja opcija kada je AMP u pitanju. Preostaje ti da guglas i potrazis utiske, sigurno je neko pisao o kombinaciji Fostex/M6/D1 + BD DT880/990.
 
Poslednja izmena:
Ma pitam za druga, nemam pojma sta tacno ima od zvucnika znam da su CA i da ima par slusalica oko 200e medju kojima i BD DT880.
D1 i ti USB napajanje DAC-ovi bi trebalo da budu dovoljni do 250ohm ? Ovaj Fostex bas bolji (50e bolji) od D1 ?
 
S obzirom da ima nekoliko kvalitetnih slusalica najbolje bi bilo da dobro razmisli, lista testove i sve ostalo po netu pa da pazari nesto iz klase 200-300$.
Pitaj ga da li bas mora neki mali (dzepni) usb dac/amp ili moze neki sa razlicitim konekcijama i klasicnim napajanjem.

Ne znam da li je Fostex bolji od D1.. a sudeci po utiscima M6 je najbolja kupovina do 200$.
Znam da nije lako odvojiti kes za uredjaj koji treba da stigne iz Cajne (i koji svakako nema pravu garanciju) ali do sada sam kupio dva DAC/AMP kineske proizvodje (80$ i 60$) i veoma sam zadovoljan kvalitetom zvuka pa cak i materijala/izrade, bukvalno mogu da nose logo nekog poznatog proizvodjaca i cenu od 200$ a sve to prati i kvalitetan zvuk sto je i najbitnije.
 
pa cak i materijala/izrade, bukvalno mogu da nose logo nekog poznatog proizvodjaca

Meni se ne svidja FiiO barem na slikama sto se toga tice. Ne pridaju znacaj kinezi mnogo zavrsnoj obradi i tom kvalitetu. Nije sve utegnuto kao pod konac kao kod velikih proizvodjaca. Cjepidlaka sam i svaku sitnicu mogu naci, da je nesto ukrivo, da negdje strci milimetar vise, da 3.5mm port nije fino uklopljen itd. Ambalaza proizvoda isto na nizem nivou, a i to odaje neki utisak.

Ne moze se samo procjenjivati na isnovu DAC/AMP k'o neka komplikacija alu kucuste, gruni unutra stampanu plocicu i to je to, sav dizajn. [emoji39] Ali opet nije to to kad stavis Cajneza i nekog veceg igraca jedan pored drugog, ja primjetim veliku razliku.

Sto se tice zvuka OK, nema bolje za tu cijenu vjerovatno.

Detaljno sam gledao K1 slike i videa, rasklapanje ovo/ono itd.

Jos K1 jednostavan, nema potenciometara, ulaza/izlaza...

Imam pojacalo Lepy, sa Tripath cipom sve OK, zvuk i to, ali na izradi skripi sto se tice mog ukusa.
Sent from my G
 
Poslednja izmena:
Pa lepo kazem da je kvalitet izrade i materijala neocekivano odlican za taj novac. Verovatno ima i nekih leseva iz Kine ali ovi ''poznatiji'' su odlicni na tom polju.
Komponente i implementacija su u skladu sa klasom (vecinom uredjaja iz date cenovne klase) a cim zvuce odlicno znaci da je sve u redu i sa tim. E10k mi radi preko 2 godine tako da je sve ok i na polju trajnosti.

Problem je kada neko na osnovu hajpa pomisli da FiiO od 80$ zvuci bolje od nekog 400$ Onkyo modela od ''3 kile'', to je naravno nemoguce.

FiiO hajpuju jer za malo novca pruza mnogo, vise cak i od nekoliko puta skupljih uredjaja (iste klase) daleko poznatih proizvodjaca, evo klasican primer: E10k/Q1 (70-80$) vs BD A200P koji po amazonima kosta 200-300$. Zvucno su egal ali FiiO nudi bolji izbor konekcija i gain/bass boost prekidace a cak i za izradu kazu da je bolja, to je glavni razlog hajpa koji prati FiiO modele - odnos cena-kvalitet/performanse je medju najboljim na trzistu. BD u ovom slucaju debelo naplacuje ime a sa druge strane E10k nema sta da trazi pored kineskih dac/amp uredjaja iz cenovne klase 200-300$ a ima ih na desetine u ponudi.
 
Poslednja izmena:
Nisam ja neko ko mnogo love izlijece na 'kineze' bez garancije pogotovo. Max bi to bilo 30-35$ za K1.

Imam iskustva sa drugim stvarima, sve to zvuci OK specifikacija, dijelovi kao i kod velikih proizvodjaca, ali ne radi isto i pouzdano. Pogotovo za neke proizvode za ciji rad je potreban kvalitetan software i driveri. Tu su raspad sistema, podrska nula, sve sklepano i pokusavaju iskopirati od ostalih proizvodjaca.

Ovo sa zvukom moze da prodje, prije svega su bitni kvalitetni chipovi, nemas SW i drajvera.

Odustao sam od kupovine K1, ne bih batalio asusa xonara u3, dobro me sluzi, mnogo dobar. Garancija jos 1god, ukupno 3. Imam Asus svojih prednosti, digitalni izlaz, izlaz i za mic, moze se birati gain za slusalice zavisno od impedance (Ohm), audio channel ovo/ono itd. [emoji3] [emoji106] Svidja mi se i USB port, moze se bez kabla ustekati odma'.

Ali kod Asusa ovog nevjerovatna razlika u kvalitetu zvuka kada se koristi windowsov driver (onaj sto automatski instalira) i asusov.

Inace sam fan asusa, pola stvari mi u kuci asus. Nkako su mi najbolji odnos i davaju garancije vise nego ostali u prosjeku. Rijetko sta ide ispod 3 godine, makar kostalo 20-30 eura.

Sent from my G
 
Poslednja izmena:
Pa Stjepane, 'bem mu misha, neki tamo kineski lagdroid telefon od 80$ i FiiO E10k nisu uporedive sprave. Znas i sam da ne koristim jeftine kineske smartfone pre svega zbog pouzdanosti, softvera ali ovde pricamo o totalno drugacijim uredjajima gde Cajnizi dominiraju u poslednjih nekoliko godina.

Zvucno K1 je sigurno bar malo bolji od U3 ali tebi ocigledno treba bolja mogucnost povezivanja pa ti se najvise isplati da kupis X6, za 60-ak dolara (na snizenjima, redovne cene su vise i idu do 100$) ne vidim bolji uredjaj.
Izrada i upotrebljeni materijali kucista su iznenadjujuce dobri za taj novac a zvucno je iznad ili u rangu 2-3x skupljih Asusa, po ruskim forumima kazu da je bolji od U5/U7 i samo malo losiji od STX/STU Xonara koji kostaju 25-30k din u srb. E sad koliko ce trajati to ne znam, kod mene je tek 2-3 nedelje a planiram i da modujem :d
 
Poslednja izmena:
[emoji106]

Tako je. Hocu reci da uredjaji za ciji rad je potrebno samo da gura HW (evo konkretno ovi dac/amp-ovi) imaju otvorena vrata za mene, a da su pri tome jeftiniji od drugih. Kombinacija HW+SW (kao neka periferija za PC npr.) kod 'kineza' za mene ne dolazi u obzir ni po kojoj cijeni. To je logika koje se drzim otkad znam za sebe i nikad se 'zayeb'o' nisam. Jedino me finansije mogu natjerati da uradim drugacije, a dotle ako Bog da valjda nece doci. [emoji3]

[emoji482]

Sent from my G
 
Pozdrav svima,

prvi put se javljam u temi. Stizu mi uskoro AKG Y50BT sluske pa trazim mp3 player sa BT podrskom.

Ima li neko iskustva sa X1 (2nd gen) i slusanjem preko BT ?

Slusam 90% classic rock i blues, pa bih hteo sebi da priustim neko lepse a opet pristupacnije uzivanje.

Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno