Šta je novo?

Predlog za kuciste

doggy

Slavan
Učlanjen(a)
06.10.2004
Poruke
870
Poena
330
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 3800x + MSI Frozr XL
Matična ploča
Gigabyte x570 Aorus Elite
RAM
2x32GB Kingston DDR4 3200
GPU
Asus RTX 3070 Dual 8GB
Storage
256GB Samsung 850 EVO, 1TB Samsung 860 EVO, 1TB Kingston SA2000, 2x2TB i 4TB HDD
Zvuk
Integrisana
PSU
Seasonic Focus Plus 750 Platinum
Kućište
Cooler Master Cosmos Anniversary
Monitor
MSI MAG274QRF-QD, Dell Ultrasharp 24
Miš & tastatura
Microsoft Natural 4000 + Redragon M908
Laptop
Dell XPS 15 9500
Mobilni telefon
Huawei P30 + Samsung S22
Pametni uređaji
Mi band 4
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Pozdrav,

Treba mi savet za kućište sa što boljom ventilacijom. Sad imam Chieftec LBX 01b kojim sam zadovoljan ali me zanima da li moze bolje. Izgled nije bitan. Bitna je funkcionalnost, broj HDD slotova (imam 5 diskova trenutno) i mogućnost provetravanja. Kućište bih uzeo samo ako nudi osetno bolji protok vazduha.

Ne verujem da bih dao mnogo preko 50 EUR. A ako moze manje i to je OK :)

U kućištu će biti Seasonic 750 platinum, Ryzen 2700 ili neki novi iz serije 3000 i AMD RX 570 ili 580.

Pozdrav,
Igor

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Od novih Antec GX300 možda, ništa drugo mi ne pada na pamet. Ova moderna kućišta uglavnom imaju po 2-3 mesta za HDD, a i budžet je dosta mali.
Od polovnog bukvalno šta nađeš, ima mnogo starijih kućišta koji bi ti ispunili zahtev, tipa CM 690 ili HAF, Fractal Arc serije, ali ih ne vidim mnogo oglašenih. Možda da postaviš oglas da kupuješ i napišeš tačno šta ti treba, pa čekaš ponude.
 
Hvala na savetu

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Ajde da se nadovežem na temu...

Trenutno imam neko RPC kućište, midi. Problem je što jedva zatvaram stranicu, to mora tako pažljivo da se radi pošto sam ubacio LC Cosmo Cool 12cm, kuler za procesor, pa da ga ne oštetim.
Znači, potrebno malo veće kućište sa boljim provetravanjem i OBAVEZNO da je obloženo onim filterima protiv prašine.
Razmišljao sam o Coolermaster Masterbox Lite5....ali ako ima neko bolje u tom cenovnom rangu, slobodno preporučite.
 
Cooler Master MasterBox MB511, sa mrežicom (mesh) napred, recimo. Lite5 je skroz zatvoren napred, loše za protok vazduha.

Ako imaš nešto para da dodaš, ne možeš pogrešiti sa NZXT H500 sa KP za nekih 80€.
 
Da li moze predlog za neko obicno kuciste? Pod "obicnim" mislim kuciste za svakodnevni rad, tj. uglavnom internet. ATX ploca je u pitanju sa i7 procesorom i stock cooler-om. Graficka je stara 1050ti. Video sam da hvale MS industrial kucista. Da li neko ima neka iskustva sa njima? Do sada sam imao Coolermaster kuciste sa kojim sam bio prezadovoljan jer ima sjajan protok vazduha, ali polako pocinje da mi otkazuje taster za ukljucivanje. Probao sam da ga ocistim sa WD40, ali opet nista. Izgleda da je vreme da se menja kuciste.
 
Pozdrav,

Treba mi savet za kućište sa što boljom ventilacijom. Sad imam Chieftec LBX 01b kojim sam zadovoljan ali me zanima da li moze bolje. Izgled nije bitan. Bitna je funkcionalnost, broj HDD slotova (imam 5 diskova trenutno) i mogućnost provetravanja. Kućište bih uzeo samo ako nudi osetno bolji protok vazduha.

Ne verujem da bih dao mnogo preko 50 EUR. A ako moze manje i to je OK :)

U kućištu će biti Seasonic 750 platinum, Ryzen 2700 ili neki novi iz serije 3000 i AMD RX 570 ili 580.

Pozdrav,
Igor

Sent from my EML-L09 using Tapatalk


Probaj da nabaviš neki polovan Cooler Master - HAF. Ja imam HAF 912. To je bukvalano kućište za ceo život. Ekstremno je kvaliteno napravljeno. Jednini problem koji bih naveo, je da ga je malo pregazilo vreme, pa su prednji USB 2.0, ali meni ni to nije probolem.
 
Probaj da nabaviš neki polovan Cooler Master - HAF. Ja imam HAF 912. To je bukvalano kućište za ceo život. Ekstremno je kvaliteno napravljeno. Jednini problem koji bih naveo, je da ga je malo pregazilo vreme, pa su prednji USB 2.0, ali meni ni to nije probolem.
U međuvremenu beše ta akcija za CM Cosmos 25th anniversary pa uzeh njega preko installment kartice na 12 rata. Za punu cenu ga nikad ne bih uzeo i ne bih dao vise od 50ak EUR. Ali je ovo bila dobra ponuda... Bar po mom mišljenju.

U suprotnom bi čekao neki HAF ili nešto slično.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Dobar je Cosmos. Po funkcionalnosti besprekoran. Meni se kod njega ne dopada samo taj futuristički izgled, i cena :)
 
Gledam ovu temu i nameravam da sklopim manje-vise slicnu konfiguraciju (Ryzen 5 3000, B450, 2x8GB RAM, SSD + HDD, GeForce 1650). Ali muci me kuciste. Pa ljudi, nema vise da se kupi 'normalno' kuciste :(.
Gledam ove nove modele, sve neke ili 'kerefeke', ili 'dobra lampa za vasariste' ili 'minimalistic monolit/kocka dizajn'. Mora da sam mnooogo omatorio kad ove nove trendove ne razumem :(.
Elem, najvise mi se od ponude kod nas svidja Fractal Design Focus G, ali to je model iz 2017. Pitanje je da li je OK kupiti to za novu masinu? (ne svidja mi se jedino sto ima jedan USB 2.0 i jedan USB 3.0 front panel port)
 
Elem, najvise mi se od ponude kod nas svidja Fractal Design Focus G, ali to je model iz 2017. Pitanje je da li je OK kupiti to za novu masinu? (ne svidja mi se jedino sto ima jedan USB 2.0 i jedan USB 3.0 front panel port)
Ako je ikako moguce izbegni modele sa prozorom od pleksiglasa ili akrila. Ili temepered glass ili puna stranica. Plasticni prozori se grebu cak i obicnom krpom, skupljaju prasinu, ostaju tragovi ciscenja... Osim toga, nema razloga da ne bude ok.
Meni su NZXT H500 i Meshify C trenutno kucista koja pruzaju najvise po pitanju kvaliteta, izgleda i funkcionalnosti za pristojne pare, ali su oba taj novi fazon. Mozda Inwin 509 kao neki kompromis izmedju starog i novog stila.
 
Poslednja izmena:
Najbolje kuciste za pare je CM h500, oko 100e kod komsija, manja kopija HAF serije.
Ako je izgled problem, Meshify C je odlican takodje. Kum moj ima Define C, mnogo mi se svidja. Razlika je samo prednja strana, gde Define nema mesh, dok Meshify ima.
 
imam NZXT H500, i sto se tice airflowa nije bas najbolje, prednja strana je skroz zatvorena i ima samo sa strane da uvlaci od napred, dolazi sa 2x120mm NZXT fan za izvlacenje montiranim pozadi (pozadi podrzava 120, dok na gornjem delu kucista podrzava i 140mm ali dolazi sa 120mm) , sva istrazivanja i testovi su pokazali da dodavanjem 2x120 ili 2x140 napred se ne dobija apsolutno nista primetno oko temp. Ja sam ubacio cisto jer mi je ruzno da napred nemam nista. Pravu razliku sam dobio tek dodavanjem aftermarket cpu coolera. kuciste pozadi nema dovoljno duboke kanale za kablove iako je sve to lepo dizajnirano ipak je malko teze baratati sa krutim kablovima od PSU. Sem toga predivno kuciste i jako kvalitetno.
 
Poslednja izmena:
Hvala na vrlo korisnim predlozima i savetima. Inwin 509 mi se svidja, a i Antec DP 501. Razmotricu i NZHT 500 i Fractal Design Meshify C, mada su mi ta dva nekako 'suvise advanced' u svakom pogledu :).
 
Corsair Carbide 270R je "old school" kućište koje je veoma hvaljeno...problem je što su prestali da ga proizvode pa ga je teško naći. 275R je sličan.
 
Poslednja izmena:
lc power konkord
ja sam uzeo polovno za 2k jer nije odgovaralo liku što je kupio inače je oko 5k
napred ima 2 venta ima mislim slot za još jedan, al nisam probao, pozadi 1 i na top ima slotove za 2 venta sve su 12 tice... koristim lc 120 cc hladnjak staje bez problema a na 50% kućišta ne može da se stavi poklopac... što se tiče mesta za hdd ima fioka pozadi, dal beše 1 ili 2 slagaću zaboravio sam ssd mogu da se kače napred na kućište
 
Da se ubacim i ja sa pitanjem da ne započinjem novu temu bezveze...
Vaš predlog za što manje ATX kućište (ono što je dobavljivo naravno)? Bonus ako ima i bela verzija. Budžet do 100e.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Thetis je meni nekako ocigledan i verovatno najbolji izbor za vecinu.
Pored njega ima i RIOTORO CR 1080 Compact kao i Thermaltake Core G3, u zavisnosti koja dimenzija ti najvise pravi problem.
 
Poslednja izmena:
G3 je previše ograničen a Riotoro deluje kao krš (plus, dosta manje mesta za CPU kuler), gledao sam par reviewa i nije mi se dopao...ja bih išao na Thetis.
 
Poslednja izmena:
Ako može na PM kod kog mađara ima thetis jer ga ja u pretrazi ne pronalazim.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Pozdrav ljudi, vidim da spominjete madjare za kucista, jel komplikacija naruciti preko njih? Tj jel dobavljaju zbog gabarita, u potrazi sam za nekim m-atx ili kompaktnim atx kucistem kao gorepomenuti raijintek

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Hvala za Thetis, baš mi se sviDŽa. Košta oko 80e u Mađarskoj a meni traže skoro 130. Ludilo...

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Verovao ili ne 120e bez, a 127 sa staklom. Komedija. Jedino da počnem da im delim ovaj tvoj link čisto da im dam do znanja da nisam zadnje magare.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
imam NZXT H500, i sto se tice airflowa nije bas najbolje, prednja strana je skroz zatvorena i ima samo sa strane da uvlaci od napred, dolazi sa 2x120mm NZXT fan za izvlacenje montiranim pozadi (pozadi podrzava 120, dok na gornjem delu kucista podrzava i 140mm ali dolazi sa 120mm) , sva istrazivanja i testovi su pokazali da dodavanjem 2x120 ili 2x140 napred se ne dobija apsolutno nista primetno oko temp. Ja sam ubacio cisto jer mi je ruzno da napred nemam nista. Pravu razliku sam dobio tek dodavanjem aftermarket cpu coolera. kuciste pozadi nema dovoljno duboke kanale za kablove iako je sve to lepo dizajnirano ipak je malko teze baratati sa krutim kablovima od PSU. Sem toga predivno kuciste i jako kvalitetno.

Samo bih da potvrdim sta je kolega rekao. Airflow je onako, ok. Ne treba ocekivati odusevljenje. Default setup gde nazad izbacuju dva ventilatora je zacudjujuce efikasan, kao sto sam i video pore view-ima. Ja imam Mugen 5 CPU cooler, ponekad mi se cini da on ne moze da pokaze punu snagu u ovom kucistu, sa Ryzen 2600x. Ali boze moj, ne overklokujem ga bog zna, ovako mi je skroz ok. Njega sam i uzeo da bi mi bio adekvatan stock, svaki overclock mi je plus.

Sa kanalima pozadi nisam imao problem, mada neki kablovi jesu kruti, npr. imao sam Cooler Master, proslo je ok. Sa Corsair sam se namucio da ih savijem. Takodje, onaj HDD tray u podrumu je nepraktican, nema puno mesta za manevrisanje. Ako ne planirate HDD, odlicno. Ako planirate, stace, ali bas je ruzno za povezivanje. Mislim ja imam tu HDD, ali verovatno cu ga izbaciti pa se ne sekiram previse.

Full ATX ploca (u mom slucaju MSI X470 Pro Carbon) je bas mouthful za ovo kuciste. Sa jedne strane ga bas lepo popuni i sve deluje "masivno", dok je sa druge strane potrebno strpljenje i organizovano povezivanje. Da vam se ne desi da morate vaditi cooler zbog nekog konektora. Ima otvore za kablicenje gde treba, tako da je to lepo.

Da li bih ga ikada menjao? Jok, prelepo je :D . Pogotovo za nekih 9k koliko sam ga platio.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno