Šta je novo?

Spotify - muzički servis - FAQ i pravila u prvoj poruci

@sysninja (trenje? :) ) i delicious, vidim da ste pominjali placanje Spotifyja virtuelnim karticama (entropay, nesto trece?), jel moze neko dodatno pojasnjenje ovde ili na PM, da ne kopam po netu od nule?

Koliko citam na netu, ukratko: registrujem entropay karticu, kreiram US paypal account (ne znam da li mi treba VPN za ovo), povezem entropay karticu sa US Paypal accountom, kreiram spotify account (US VPN?) i platim pomocu paypala.. to je to otprilike?

Video bih da najurim jos pet ljudi da uzmemo spotify family, a premium mi treba da bih mogao da streamujem spotify na risiver ili PS4 sa PCa.


Hvala.
 
Poslednja izmena:
Jes, ex-trenje. Odeš na Entropay, registruješ se, dobićeš svoju virtuelnu karticu, ubaciš novac preko svoje kartice kojom plaćaš na netu, nađeš neki VPN za Maltu (pošto su kartice Entropaya izdate u Malti), namestiš zemlju u Spotify nalogu na Maltu, dodaš karticu i to je to.
 
Nema nikakve razlike odakle si na Spotify-u. Nije fora kao kod Netflixa da ima neki specijalan sadrzaj za odredjenu zemlju.
 
A po kom principu funkcioniše entropay, jel free, ili je one-time plaćanje, ili provizija na svaku transakciju..?

Jel neko koristi spotify family?

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
postoje neke restrikcije za pesme u spotify. To ne zavisi od njih nego od izdavackih kuca. Restrikcije su retke, ali postoje.
Po meni je nabolje koristiti US jer je izbor verovatno najveci, vpn servera najvise...

Sto se tice procedure, kako bi placanje proslo iz US, uz entropay je potreban i US paypal nalog. Uplata na spotify prolazi bez problema i paypal ne provaljuje (ili ih nije briga) sto kartica nije US, a spotify gleda samo paypal adresu.
sto se tice provizija na entropay, ona je 5% prilikom svakog uplacivanja novca na vrituelnu karticu, odnosno, uplata od 20$ bi kostala 21$, a minimalna uplata je 5$.

Spotify family ovde koristi nekoliko clanova, uglavnom se ljudi udruzuju da bi smanjili troskove.
 
Kad smo kod Entropay-a, jedno pitanje na koje nisam nasao odgovor. "Istice" mi virtuelna kartica tamo za nekih 3-4 meseca. Na toj kartici imam 2-3 dolara. Sta se desava kad istekne? Posto kad kreiram virtuelnu karticu ona traje svega godinu dana. Jel se sama produzi za jos godinu ili sta? Ako se kao "ugasi" sta se desava sa novcem?
 
Delimican mali offtopic: za kreiranje US paypal accounta je potreban US VPN pri kreiranju, ili samo naveden neku US adresu pri kreiranju (lupio bih istu koju koristim i za svoj playstation account recimo) i to je to? Verujem da mi za ovo treba i dodatna mail adresa, tj da ne mogu na postojecu na koju je vec vezan "nash" paypal account?

EDIT: sad se setih da sam ovu akrobaciju vec radio pre par godina kad sam kreirao nemacki paypal account kako bih kupio OnePlus One...

Sto se tice entropaya, znaci najbolje je da prebacim ceo iznos odjednom, ako je moguce platiti Spotify za godinu dana npr.
 
Meni su banovali US PayPal na koji je bio vezan Entropay nakon godinu dana, tako da sam zato izabrao Maltu i zato što nema neke razlike u libraryju.

Family na Malti je 10.99 evra.
 
Hm, mozh' biti, sad sam probao da se ulogujem na 2 PP accounta na kojim sam bio registrovao adresu u Nemackoj i koristio za OnePlus, ne mogu da se ulogujem ni na jedan, niti da promenim pass...

Znaci otvorio si dedicated mail account samo za ovo, kreirao Paypal account na neku random adresu na Malti sa tom mail adresom i zatim povezao Entropay karticu sa PayPalom.. ili si PayPal skroz preskocio?
 
Ne treba ti PP account za ovo sa Maltom :) Samo broj Entropay kartice unet direktno na Spotify nalogu.
 
Vala baš, toliko zezanje kada je deezer na dohvat ruke, besplatan. Entropay nalog, pp nalog, lična karta na oba mesta, useri, pass, zemlje... ne isplati se, bolje ostati na free spotify za dž.
 
@dkrstic: koliko znam deezer ne moze da se strimuje na risivere, tj. nazalost nijedan AVR nema podrsku za deezer ni u jednom obliku (ugradjen klijent ili stream sa kompa). Free spotify takodje ne podrzava "cast-ovanje" sa kompa na AVR.
 
@dkrstic: koliko znam deezer ne moze da se strimuje na risivere, tj. nazalost nijedan AVR nema podrsku za deezer ni u jednom obliku

To jeste, zato sam se i zaintrigirao za Spotify. Prvenstveno zbog PS4 koji pod music podrazumeva Spotify. Mada sasvim solidno radi i free na njemu, osim obaveznih adds i što je bitrate manji. Rekoh kada daju 3 meseca za 1$ aj da probam, ali veliko je ovo cimanje zauzvrat. Čak i kad istekne taj period pitanje da li bih plaćao 10$ mesečno, čini mi se mnogo.
 
Poslednja izmena:
Ja još nisam probao spotify na ps4, puštam na kompu za sad..

Elem, ne moraš da plaćaš 10$ mesečno, upravo pričamo o spotify family koji je 15$ mesečno za 6 ljudi, znači izadje 30$ godišnje.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Jel raspoložen neko da se orodimo,da postanemo famelija?:dMislim na to Spotufy Family
 
Poslednja izmena:
Vala baš, toliko zezanje kada je deezer na dohvat ruke, besplatan. Entropay nalog, pp nalog, lična karta na oba mesta, useri, pass, zemlje... ne isplati se, bolje ostati na free spotify za dž.

Nije to nikakav cim, sve se to završi lagano u toku dana. Ako imaš više mobilnih uređaja i računara ili PS4, Spotify je nezamenljiv. 85% vremena moj televizor služi za PS4 i Spotify tako da je vredno cimanja.
 
Realno je 10min posla.

Ja sam zainteresovan za orodjavanje. Vec sam pitao ovde da li ima jos neko ko hoce i samo se jedan kolega javio. Rekao sam da ispod 3 ne bih isao.
Ajd sad ispocetka sve. Neka se javi ko hoce da bude clan porodice
 
Ja sam već napisao paradizu da sam zainteresovan, trenutno jurim kolege sa posla da vidim da li neko hoće, ako sam mogao za office365 da skupim petoro ljudi, valjda mogu i za ovo. :)
Javljam uskoro.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Hocu ja najverovatnije,samo nikako nemam vremena da uzmem da pogledam i odradim ovo gore sto ste pisali sa ovom karticom,ako nije frka da sacekate dan dva


Sent from my iPad using Tapatalk
 
pa onda nas odmah ima 6 komada (racunam i kolegu dacu koji je zainteresovan od ranije, ako nije slucajno nesto vec resio)
 
6 komada je max po jednom familz nalogu, samim tim i optimalni broj za najjeftiniju uslugu
 
Ja imam narodnu verziju koja me savršeno služi, ali sam spreman da se upgrade-ujem. Koje su povoljnosti porodične ponude?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Kada se kupi premium, da li treba posle svakih 14 dana da se udje preko VPN ili?
 
Kad imas premium niko te nista ne pita. :D
Salim se, dok god traje Premium nije bitno gde si, nema provere lokacije.
 
Gde je vas petorica,ja sam šesti.Samo da ne bude kako je rekao pokojni Minimax-gde je Budva tu sam i ja treći.
 
Kako stoji organizacija za Spotify? Kako ćemo da se organizujemo?
 
Nazad
Vrh Dno