Šta je novo?

pomoc

Nemanja014

Cenjen
Učlanjen(a)
10.01.2012
Poruke
22
Poena
155
zdravo, imam pitanje u vezi procesora, da li je moguce da ako je neispravan on osteti ostale komponente, posto mi je pc pogodio veliki napon (grom), sve je crklo, i sve sam uspeo da reklamiram sem procesora, a hocu da proverim da li radi na novoj maticnoj
 
nemam pojma kako si reklamirao strujni udar...kad je takva steta nema pravila sta i kako ce da nastrada,a bar ja jos nisam cuo slucaj da je mrtav cpu ubio novu plocu i/ili neku drugu komponentu,u najgorem slucaju nece da radi.ako se neckas da kupujes plocu prvo trazi na servisnom podforumu predlog za proveren servis u tvom lokalu gde mozes da poneses da testiraju jel' ispravan pa onda pravi racunicu dal' ti se isplati nova ploca,memorija za nju itd.
 
imam sada sve novo, sem procesora i napajanja, uspeo sam da dobijem zamenu, cpu nisam mogao nigde da probam jer kao sto sam napisao nigde u servisima nemaju fm2+ sockede, pitam da ne bi dzaba bacao pare na drugi da ga sam proverim
 
Samo me je zanimalo da li pokvaren cpu moze da osteti maticnu. Hvala
 
Nije moguce pokvariti bilo sta na racunaru ako probas neispravan procesor (CPU) , ukratko.
 
Nazad
Vrh Dno