Šta je novo?

Bitcoin [BTC] (SHA-256)

Kako Vam se cine temperature grafike? Koliki je max temp za asus hd 7970 dc2t?
 
smanji klok za memoriju skroz kolko mozes a gpu klok klokni jos malo ;)
 
Ubacis lepo Msi AB promenis onaj cfg fajl i spustis mem lagano na 350.
 
samo malo podsecanje (pola godine kasnije)

2FSKG.jpg


slika koju sam okacio i ovima iz BFL na fb stranicu.,. i naravno da su je obrisali a samim tim i mene najurili iz grupe :D

I da.. bas u tom periodu sa bitcointalk.org je obrisano 2-3 teme sa po 100-200 stranica na temu bfl, avalon i slicno :D
 
Ma do 2014-te ce imati pripremljen prototip ja ti kazem. :D
 
Evo mozda nekom bude korisno. Ne zivim u domacinstvu koje je veliki potrosac el. energije, racuni su mi neracunajuci harac za tv okvirno od 3200-3500din za obracunski period od mesec dana. Kopam od 20.04, obracunski period je od 06.04.-10.05, racun je 5700din. Kartice su 4x7970. To su neki preliminarni rezultati, sledeci mesec ce biti mnogo preciznije jer ce biti i klime itd.
 
Jedino jos da ostavis podatak na kojem su naponu te 4 kartice i kojim klokovima ;)
 
Karte su na 1090Mhz, 3x1.170V i 1x1050V.
 
Da. Klokovi memorije su spusteni na 300MHz to nisam rekao.
 
Nema shane da tako malo trose .. Moje 2x7970 potrose vise od te 4 x 7970 :D
 
Jel treba da kacim racun ili sta?
 
Ja sam toliko potrosio sa 5850 i 7850 tako da on mora najmanje duplo
 
I meni je u prvom trenutku delovalo malo ali to je moglo da bude i 2700din. Te 4 grafike trose oko 1KW sigurno, cak i mozda malo reko i to je blizu 500KW potrosenih za 20 dana, koga ne mrzi neka racuna ali to je negde.
Ja bih samo spustio napon jos, mislim da im ne treba toliko za 1090MHz.
A ti Apple cuti, ti svoje teras na 1200+ pa nije ni cudo sto trose :p
 
I meni je u prvom trenutku delovalo malo ali to je moglo da bude i 2700din. Te 4 grafike trose oko 1KW sigurno, cak i mozda malo reko i to je blizu 500KW potrosenih za 20 dana, koga ne mrzi neka racuna ali to je negde.
Ja bih samo spustio napon jos, mislim da im ne treba toliko za 1090MHz.
A ti Apple cuti, ti svoje teras na 1200+ pa nije ni cudo sto trose :p

Nisam jos provalio kako da im spustim napon, ni jedan alat mi ne dopusta, jedino da se zezam da flesujem bios.

@vane34
Sta nije merodavno? Racun koji postar donese mi je svakako merodavniji od nekog tamo aparata. Ja niti sam rekao koliko one trose, samo sam uporedio racune da ljudi znaju okvirno, sledeci ce biti mnogo precizniji. Pola vas ne uzima u obzir da EDB ima tri tarife, i da ne mozes bas tako jednostavno da sracunas koliko ce ti biti racun jer se u 00h pali jeftinija tarifa do nekih 05-06h.
 
ovaj zadnji raacun je dosao malo veci jer ih mrzelo da citaju za 1maj pa se uslo u drugi mesec, moje 4x7850 istrosile 2.000 din
 
Nije ih mrzelo nego su i oni imali praznike. Praznikom se placaju duple dnevnice pa se desilo mislim pravi put da ni postari ne rade, stede se pare.

Ne treba mu aparat koji meri struju, ja sam vec to izracunao. Te grafike potrose oko 3000 za taj period a ako covek nije veliki potrosac sto se ostalih uredjaja tice to je ok skroz, uklapa se. Nije nista cudna cifra, ne znam sta ste digli frku.
Meni je za 35 dana stiglo 11.500 ali nisu mi svo vreme radile 8 komada.
 
power consumption price calculation

Kačio sam već, a sad ću dodati u prvi post, proračun sam ja radio. Proverio sam u praksi i mogu da potvrdim da se slaže. Za potrošnju konfiguracije stavite jednu 7770 ili 5770.
Oni koji nemaju višetarifno brojilo moraće da preprave drugu tabelu.
 

Prilozi

  • power consumption price calculation.zip
    5.6 KB · Pregleda: 54
Poslednja izmena:
ma ljudi sta se frkate struja ne kosta mnogo ...
ja placam oko 6000 din (imam strujomer na svom spratu) da nebih bio na stetu svojih sve placam u plavoj zoni i lagano 3x7950+3x5850+2x7770= ~ 900Kwh (~3,2Gh/s), sa ovom cifrom koju placam sam srecan i ja a i moji....

i da napomenem da sam zadnjeg meseca celog kopao samo LTC i njegove derivate i da osim povecane temperature u prostoriji gde su masine na racunu nisam primetio neko znacajnije povecanje....
 
Poslednja izmena:
Kad vec pricate o struji, ja sam prvi put dobio ceo racun za sve karte, jedna 6850 i 5x7950 na naponima 1,08V i na 1080MHz u proseku u 2 masine mi napravile racun od 5000din. To je bez klime znaci jos bar 1000-1500 kad krene leto zapravo. I uglavnom se uklapa, izracunao sam i i izadje da 7950 trosi oko 170W. Voleo bih da je racun jos malo manji ali bice samo veci, no nije ni ovo strasno jos.
 
Kad vec pricate o struji, ja sam prvi put dobio ceo racun za sve karte, jedna 6850 i 5x7950 na naponima 1,08V i na 1080MHz u proseku u 2 masine mi napravile racun od 5000din. To je bez klime znaci jos bar 1000-1500 kad krene leto zapravo. I uglavnom se uklapa, izracunao sam i i izadje da 7950 trosi oko 170W. Voleo bih da je racun jos malo manji ali bice samo veci, no nije ni ovo strasno jos.


Meni jedna 5850 i 7950 naprave 3000 za struju tako da ovo da rokas samo 2000 je malo cudno (ovo upuceno maxxu). I kod mene jos ne radi klima a ova gigashit kartica bi mogla i na manjem naponu da radi ali otom potom
 
Pa vidi, dobio sam racun 6350din za sve, i odbio sam 1300 koliko otprilike placam (sam placao i ranije, pre 10 meseci) i ostaje oko 5000 za kopanje. Dobro, malo sam se zeznuo posto sam i ranije imao skoro uvek ukljucen komp sa jednom 6850 tako da recimo da one gore navedene karte i hardver potrosi oko 5500-5700din a ne 5000.
 
Jel je zabranjeno pisati recimo prosecnu potrosnju u prethodna 3 meseca i koji setup + koliko je novca zaradjeno sa istim ?

Ako nije moze se napraviti neka tabela na pocetku koja ce biti update-ovana sa tim podacima jer to su neke najvaznije stvari koje sve zanimaju, a ne "probaj pa vidi sam" ..

Npr. 7970 (1100mhz-670Mh/s) - kucni racun za struju veci za 1000din recimo (ili ako rudarite posebno koliko je samo taj setup potrosio kao sto sad pisete) - i prosecna ukupna zarada sa tim u nekoj valuti (iako se menja cena stalno moze da se stavi neki prosek) ... pustite kalkulatore itd, mislim na licna iskustva...

Samo ideja...
 
Deepbit sajt ne radi ali shareovi prolaze... Rudariti i dalje ili preci na drugi pool? Ovde sam na proportional pa mi se ne prelazi svaki cas...
 
Jel je zabranjeno pisati recimo prosecnu potrosnju u prethodna 3 meseca i koji setup + koliko je novca zaradjeno sa istim ?

Ako nije moze se napraviti neka tabela na pocetku koja ce biti update-ovana sa tim podacima jer to su neke najvaznije stvari koje sve zanimaju, a ne "probaj pa vidi sam" ..

Npr. 7970 (1100mhz-670Mh/s) - kucni racun za struju veci za 1000din recimo (ili ako rudarite posebno koliko je samo taj setup potrosio kao sto sad pisete) - i prosecna ukupna zarada sa tim u nekoj valuti (iako se menja cena stalno moze da se stavi neki prosek) ... pustite kalkulatore itd, mislim na licna iskustva...

Samo ideja...

Nije svakome setup isti i potrosnja ista itd........
 
Takođe, nisu ni sve kartice iste. OC, ASIC, napon ...
 
Nije svakome setup isti i potrosnja ista itd........

Pa bas to !

Svako napise svoj trenutni setup, svoju potrosnju u proseku u zadnja tri meseca u dinarima ( u zavisnosti da li je masina dedicated ili ~desktop) i koliko novca uspe da zaradi... sto bi to bio problem... ?
I onda to sve ide na neku tabelu sa razlicitim masinama i potrosnjama, ne mora da pise cije je i sta ali samo da se zna otprilike. Bilo bi korisno.

Inace jel radi neko sa ovim:
Image 001.jpg ?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno