Šta je novo?

Bitcoin [BTC] (SHA-256)

Ovo su neki padovi nagli sa 100 na 150 ili 180 pa na 110 ovo ce se opet vratiti preko 200$
 
Naravno, ovo su turbulencije zbog velike kolicine koina trenutno sa kojom se trguje ma Gox-u. Samo da padne lag na Gox-u i kolicina transakcija, cena ce da krene opet bolesno na gore ;) Ne prodajite, kazem jos jednom.
 
Otvorite novu temu sa cenom coina, ovde ko god postavi neko pitanje bude zatrpano spamom, a sugerise mu se da cita temu od 300 strana gde je 50% shuma.
 
@dulsrules iz tvojih usta u bozje usi! :)
 
Misim da sve ove lose menjacnice jos vise doprinose panici i tek sad se vidi da nisu dorasle celoj prici ili neko nesto namerno muti. Ljudi se zale da ima SEPA nalozi nisu prosli ni posle 14 dana :( Ja sam prakticno u 60s prodao 1 BTC za 170 i posle kupio za 136 u pitanju je bitcoin-24
 
Koja je prednost te menjacnice u odnosu na Gox ?
 
On ima neku kombinaciju sa offshore racunom na Kipru, najmanja mu je provizija valjda.
 
Pa do sada je uvek imala bolji kurs evra - mogu da potpisem da je ko sa evrima radi ova menjacnica broj jedan jer je spread izmedju ask i bid kolone skoro nepostojeci.
A isplata je SEPA na eur racune (moze i normalni INT. WIRE), sto mu dodje ubedljivo najjeftiniji nacin za isplatu - vec sam pisao o tome tamo negde 100 strana iza na ovoj temi ;)

Vama mtgox odmah skine onu njihovu proviziju u jenima, tako da ste u startu za toliko u minusu ...

Sa sepa transferom stvarno skida neku mizeriju tipa 1.5 eur provizije i vec sam se isplacivao na kiparski racun, platio kumu depozit za letovanje u Grckoj, radi bez problema jedino sto SEPA transfer zna da potraje i tri cetiri dana...
 
Poslednja izmena:
Čekajte ljudi, čitah unazad, i videh da mtgox uzima provoziju od 16 evra? Šta ne razumem? Ako prodam BTC u vrednosti od, npr. 50e, oni uzmu 16??
 
0.6 %. Pih, jaka stvar, vise nas oderu pool-ovi.
 


Strasan minimal techno :D

samo da dodam, ocekujem veliku nagradu za nas hrabrije koji se ne damo pokolebati ... :)
 
Poslednja izmena:
Odgledasmo i ovaj show.... sada je 130EUR=170$ i polako se penje gore. Do ujutru je na 220$. Berzansa mafija je skinula kajmak i naucila "decu" kako se to radi, ili mozda i nije... panika je cudo.
 
Pa do sada je uvek imala bolji kurs evra - mogu da potpisem da je ko sa evrima radi ova menjacnica broj jedan jer je spread izmedju ask i bid kolone skoro nepostojeci.
A isplata je SEPA na eur racune (moze i normalni INT. WIRE), sto mu dodje ubedljivo najjeftiniji nacin za isplatu - vec sam pisao o tome tamo negde 100 strana iza na ovoj temi ;)

Vama mtgox odmah skine onu njihovu proviziju u jenima, tako da ste u startu za toliko u minusu ...

Sa sepa transferom stvarno skida neku mizeriju tipa 1.5 eur provizije i vec sam se isplacivao na kiparski racun, platio kumu depozit za letovanje u Grckoj, radi bez problema jedino sto SEPA transfer zna da potraje i tri cetiri dana...

Ajde ti sada nam uprosti to malo. :)

Može li sa te menjačnice da se povlače € na naše devizne račune i koliko to košta?

Edit: Registrovao sam se. :D Pod "Add a new bank account" ima opcija sa IBAN/SWIFT metodom samo mi potvrdi radi li to za naše banke. Problem mi nije da sačekam 3-5 dana.
 
Poslednja izmena:
:)

1. BUY
2. Wait for the price to double.
3. Sell 60 % so yo're a bit ahead.
4. Withdraw fiat and coins. Spend fiat, hold coins !

e tako se to radi, reda velicine 100k coina.
 
Nisam probao jos da saljem na domaci devizni racun jer nije bilo potrebe.

Ne vidim razlog zasto ne bi radilo, ali trosak bi bio sigurno veci od ove moje varijante, jer SEPA transfer ne funkcionise ka zemljama/bankama koje nisu u EU, nego bi isao standardni international wire transfer.
Tu vec ne znam kolika je provizija - oni verovatno skinu nesto malo i kako je obicaj da se bankarski troskovi uvek stavljaju shared i tvoja banka bi po prijemu skinula par evra provizije.

Novac dolazi za neke njihove BTC24 LTD firme sa racuna iz poljske banke.
 
ja sam jutros prodao nesto novcica. sad sam ih kupio nazad. ostalo mi 200 eur viška.

salut!

sutra pišem uputstvo za API! ****š sajt mt gox-ov!
 
ja sam jutros prodao nesto novcica. sad sam ih kupio nazad. ostalo mi 200 eur viška.

salut!

sutra pišem uputstvo za API! ****š sajt mt gox-ov!

I na APIu ti je isti lag kao i da postavljas ordere preko sajta.
Nema razloga zasto bi iko za rucnu kupovinu/prodaju koristio API. To je namenjeno algorithmic tradingu.
 
Evo malo osnova ekonomije :) pa sledeci put pamet u glavu.
 

Prilozi

  • trend.gif
    trend.gif
    32.8 KB · Pregleda: 224
Brate Gojko, po kojoj logici ti je INT.WIRE transfer (ili SEPA svejedno) i Parcel transfer jedno te isto pa da int.transfer kosta 55e ????

Jel znas uopste sta znaci Parcel isplata ?
Nemam pojma sta je parcel isplata. Da budem iskre ne znam ni sta je ovo SEPA, ali koliko sam skontao iz postova, SEPA je vezana za zemlje EU pa sam pomislio da ovo parcel vazi nas.
 
I na APIu ti je isti lag kao i da postavljas ordere preko sajta.
Nema razloga zasto bi iko za rucnu kupovinu/prodaju koristio API. To je namenjeno algorithmic tradingu.

znam da je isti lag, ali barem sam siguran da kad mu dam komandu da otkaže kupovinu da će je i otkazati!

ovako nemaš nikakvu kontrolu.
 
Nazad
Vrh Dno