Šta je novo?

GoADF za Amigu

Prvobitno je na amigi koriscen dms arhiver za diskete. Moglo je da se disketa prebaci u dms arhivu nekompresovana ili kompresovana zavisno koliko vam se zurilo ili koji ste procesor imali u amigi. DMS je postojao u obliku dos komandi za zapakivanje odnosno za raspakivanje disketa ,ali i kompletan shell(gui) iz koga se to koristilo intuivno.
ADF je cini mi se dosao sa UAE emulatorom.I dobro da se pojavio neki gui sa njega.
 
Tačno mi to treba. :) Jer neki programi i igre, neće da mi šljakaju kako treba dok se ne instaliraju sa disketa.
Probao sam sa sličnim nekim programima da rešim, ali nisam uspeo, jer imam slabo iskustvo.
Probaću ovaj, fala Žare care. :)
 
Tačno mi to treba. :) Jer neki programi i igre, neće da mi šljakaju kako treba dok se ne instaliraju sa disketa.
Probao sam sa sličnim nekim programima da rešim, ali nisam uspeo, jer imam slabo iskustvo.
Probaću ovaj, fala Žare care. :)

Ako se ovo odnosi na pravu amigu mozes imidze raspakoati na RAD: disk i odatle instalirati igre programe ako su u pitanju amiga dos diskete.
RAD: disk naravno prvo moras mountovati . Ako treba dodatno pojasnjenje oko ovoga javi.
 
Ako se ovo odnosi na pravu amigu mozes imidze raspakoati na RAD: disk i odatle instalirati igre programe ako su u pitanju amiga dos diskete.
RAD: disk naravno prvo moras mountovati . Ako treba dodatno pojasnjenje oko ovoga javi.

Da, prava A500, sa Aca 500+.
Što se igrica tiče, skinem Whdload verzije i (uglavnom) nemam problema. Primetio sam jedino da mi Dina 2 (whdload verzija) baš sporo radi, i onda sam na PC laptopu, u Winuae, na nekoj virtuelnoj A4000 instalirao Dinu 2, iskopirao je onda na pravu amigu, i leti ko zmaj.
Ali programi su problem, ako uradim istu varijantu. Neki uopšte neće (Lightwave), neki delimično hoće da rade (Deluxe Paint 5 (radi, ali ako mu uključim mixer, samo se ugasi taj prozor (ali pre neki dan mi je Cobe poslao Dp4 koji radi savršeno))).
I onda sam baš probavao sa nekim sličnim programima da mountujem ADF i instaliram ko čovek (jer predpostavljam da copy/paste nije uvek najbolje rešenje zbog biblioteka i ko zna čega još), a i moja virtuelna A4000 nije baš istovetna sa mojom realnom i ubogom A500. :)
I tako.
Ali nisam imao vremena (ni znanja) detaljnije da se pozabavim time, a ovaj gornji program možda bude baš rešenje koje mi treba.

Hvala ti u svakom slučaju, vičem ako mi bude trebala pomoć. ;)
 
A new public version of GoADF! (1.1 build 1369) is avaible to download at http://bitplan.pl/goadf/.

New features:
* running on the Workbench screen enabled, configuring by new tooltypes:
●* WB_SCREEN=(TRUE|FALSE) - if TRUE, the GoADF! will be opened on the Workbench screen, default FALSE
* WB_WIN_WIDTH=xxx - if the WB_SCREEN tooltype is true, this param set width of the GoADF! windows, default 620
* WB_WIN_HEIGHT=xxx - if the WB_SCREEN tooltype is true, this param set height of the GoADF! windows, default 400

Bug fixes:

* allows mounting of ADF files with spaces in the name and path
* fixed some linguistc errors

e7508c65c17c6b6086d10e06279e317d.jpg
 
Poslednja izmena:
d4rk3lf
Kod programa je specifivno da tokom instalacije ubace neke svoje komande u c direktorijum. takodje i svoje biblioteke u libs direktorijum. Ili u drugom slucaju dodaju assign u user start-up na svoje direktorijume.
Za programe kojima ne znas sta im fali najbolje pokrenes prvo snoopdos pa program i posle u snoopdosu vidis sta je pokretanjem sve probano da bude ucitano pa posle mozes da ubacis sta fali.
Drugo dobro programce za amigu je hooper sto je neki vid task menagera mozes da ubijes zaglavljene procese i slicno....
Uopste amiga svet obiluje gomilom sitnih i korisnih programcica ,a opet s druge strane postoje i oni koji koriste i funkcije drugih programcica pozivajuci njihove library . Tako da mozda nije lose da otvorimo temu za tu namenu.
 
Nazad
Vrh Dno