Šta je novo?

GeForce GTX 1050 (Ti) Thread

1060 3gb će biti 200€ kad na vrbi rodi grožđe. To može biti tek kad izađe nova generacija kartica. Ja bih prvi voleo da se to desi u neko skorije vreme pa da pazarimo 1060 6gb jer će onda i njoj pasti cena za tih ~30€, ali da se ne lažemo...

Isto sam govorio i za rx seriju.Vrte iz prazno u šuplje a marketing radi ostalo.
Koja je svraha kupovina za isti novac posle 3-4 godina karte koje imaju desetak procenata bolje performanse.
A da vido sam kako su oduševljeni kako ovde tako i na drugim forumima ljudi koji oce da zamene recimo gtx 950.Mislim da stvarno nešto ovde debelo smrdi samo ne znam šta.

A to što rade takve testove gde koriste procesore od 500 evra na najvecim podešenjima je ponovo marketing jer razlike sa vec pomenutim kartama stare generacije ne bi bilo posebno ne u tim nižim rezolucijama pa kako bi ti(mi) hteli ne kupimo tako nešto nego nam upravo daju rezultate na uhd rezolucijama na najvecim podešenjima a tu su jedino i znacajno bolje.
Lepo piše u tekstu da ova kartica nije ni namenjena vlasnicima 950 serije, već vlasnicima 7xx.

Koja je po tebi bila poenta kupovine 960 kartice kad se pojavila i koštala mnogo više od 950 kad je davala samo 10-15% više, kako ti kažeš?
1050 Ti je u tom rangu 960-e, koštaće manje nego 960 i to po trenutnim sniženim cenama (za cene od njenog izlaska pa sve do pre par meseci i da ne govorim), dx 12, manje struje troši, manje grejanje...
Za sve nas koji imamo slabije ili starije karte od 950 ovo je dobra kartica, jer pored svega gore navedenog daje podršku za 4k @60hz video, odlična je za HTPC još uz to i da se povremeno nešto odigra na njemu.
- Kome je pored 950 značila kupovina 960 značiće mu i ova po znatno nižoj ceni. Kome treba prvenstveno za igre on sigurno neće menjati 950 za najslabiju kartu nove generacije.

Što se tiče testiranja naravno da će obezbediti IDENTIČNE uslove svim karticama i neće praviti usko grlo drugim komponentama jer testiraju grafičke kartice, a ne sistem. Sve van toga bi bilo krajnje neozbiljno.
- Šta bi ti? Da puste Solitare i da na njemu mere sve kartice? Misliš da bi tada bilo objektivno testiranje i da bi dobijeni rezultati (sve kartice iste) bili realni?

Generalno gledano, cene jesu skočile za GPU i poboljšanja nisu procentualno velika (a ni proporcionalna poboljšanju, mada nikad nisu ni bila), ali budi makar malo objektivan.
 
Poslednja izmena:
Nemanja123 je lepo objasnio :)

Mislim da su stavili 4gb na 1050ti samo zato sto postoji rx 460 4gb. Opet nejasno zasto 1060 ima 3gb a ne 4... Verovatno radi ustede na memorijskim chipovima i samim tim vecom zaradom pri masovnoj prodaji. Svakako neopravdano.

Sent from mTalk
 
Kartice očekivano na mestu po ceni, potrošnji i performansama.
Treba ih isključivo porediti sa GTX750 generacijom jer gađaju taj segment <75W i ~135mm2 die size (GTX750 ima 148mm2) ali su spakovali skoro duplo više tranistora.
Da ne bude tvrdnji "ovo niko neće da kupi jer su svi već kupili GTX960/950" ;)

Za one koji se i dalje bave "ispruživanjem" Techspot je lepo objasnio:


Scatter.png

The question is, should you even bother with the GTX 1050 when the faster Ti is available? While we were impressed with the performance of the standard 1050 at $110, the 1050 Ti managed to be around 20% faster and although it's almost 30% more expensive, we're only talking about $30 here.

For that extra money you get twice the VRAM capacity and that looks as though it could be important going forward, especially if you really care about image quality.

Personally, I would be tempted to splurge on the GTX 1050 Ti and call it a day, but if your budget only allows for $110 then the GTX 1050 is fine, too, I just hope we see models such as MSI's GTX 1050 2G OC selling at that price.

Znači trenutno, po MSRP cenama, su najbolja kupovina u svom cenovnom rangu.
 

Au da li su normalni

Opet nejasno zasto 1060 ima 3gb a ne 4... Verovatno radi ustede na memorijskim chipovima i samim tim vecom zaradom pri masovnoj prodaji. Svakako neopravdano.
Zato sto 1060 ima bus width 192 bita a tu mogu samo varijante sa trojkom znaci 3, 6, 9 gb. Nemoguce je staviti 2, 4, 8 na 192 bus width. To opet znaci da su se samo ispruzili za 256 bit mogli su da stave 4, 8 gb ali nisu hteli.
 
Au da li su normalni


Zato sto 1060 ima bus width 192 bita a tu mogu samo varijante sa trojkom znaci 3, 6, 9 gb. Nemoguce je staviti 2, 4, 8 na 192 bus width. To opet znaci da su se samo ispruzili za 256 bit mogli su da stave 4, 8 gb ali nisu hteli.

Naucis nesto novo svaki dan.
Ovo nisam znao, hvala na informaciji :)

Sent from mTalk
 
Zato sto 1060 ima bus width 192 bita a tu mogu samo varijante sa trojkom znaci 3, 6, 9 gb. Nemoguce je staviti 2, 4, 8 na 192 bus width. To opet znaci da su se samo ispruzili za 256 bit mogli su da stave 4, 8 gb ali nisu hteli.

Nije bas tako, npr. GTX650Ti Boost je 192bit karta koja je imala 2GB.




https://www.aqua.hu/asus-geforce-gtx-1050-ti-4gb-videokartya-ex-gtx1050ti-4g-479182.html

Zaista dobra cena kod komšija, za gtx 1050ti nešto iznad 200 evrića, kod sa će biti verovatno oko 210e = 25500-26000 dinara.

Sreca pa niko normalan nece bacati pare na prakticno uvek precenjeni Asus. ;)
 
Poslednja izmena:
Ne bih mnogo da raspravljam, ali mislim da testovi treba da budu prilagođeni uslovima u kojima će proizvod biti korišćen. Posebno što kad se testira sve na Ultra, VRAM utiče dosta na krajnji rezultat. I onda npr. razlika između 950 i 1050Ti može biti veća nego što će biti u stvarnosti nekome ko postavi detalje na Medium/High, što će većina verovatno i uraditi. A da ne govorim o tome koliko vlasnika x50 kartica ima i7-6700K ili nešto sa X99 platforme

Pri tom, ljudi koji kupuju karte u ovoj klasi uglavnom igraju manje (MP) zahtevne igre, i s vremena na vreme obrnu po koji AAA naslov.
A i kad se vidi da su ove karte namenjene uglavnom korisnicima GTX 500/600 i HD 6000/7000 serija, ne vidim kakvu korist oni imaju od ovih testova, pošto nigde ne vidim igre iz 2016-e testirane na GTX 650Ti. Doduše, kod nekih se provuče R7 370 i 750Ti, ali naravno, opet na Ultra podešavanjima.

Znam da je lepo imati sve na mestu, ali kupca Poršea više zanima maksimalna brzina i ubrzanje do 100 ili 200 km/h, dok su mu prosečna potrošnja i prostor za prtljag na desetom mestu. S druge strane, vlasnika porodičnog automobila mnogo više zanima prosečna potrošnja i prostor za prtljag, nego ubrzanje do 100km/h ili max brzina. Zato kažem da testovi koje viđamo ne znače kupcima mnogo. Za sirovu snagu, tu je sintetika. Više informacija se dobije sa foruma ili YT-a, gde neko igra/testira ono što te zanima na sličnoj konfiguraciji. Ali dobro, to je neka druga priča.
 
Poslednja izmena:
@spacebeer

Donekle si u pravu, treba testirati kartice do limita njihovog vrama, pogotovo te starije.
Recimo treba reci pri uporedjivanju "ovde je fps losiji na staroj karti zbog kolicine vrama".

S druge strane treba ih testirati i u najnovijim igrama jer se moze lako napraviti analogija, ako neki AAA titl radi na 30-40 fps nesto slabije/starije ce raditi na boljem fpsu, ako podrazumevamo da starija igra nije ocajno optimozovana.

Sent from mTalk
 
Ne bih mnogo da raspravljam, ali mislim da testovi treba da budu prilagođeni uslovima u kojima će proizvod biti korišćen. Posebno što kad se testira sve na Ultra, VRAM utiče dosta na krajnji rezultat. I onda npr. razlika između 950 i 1050Ti može biti veća nego što će biti u stvarnosti nekome ko postavi detalje na Medium/High, što će većina verovatno i uraditi. A da ne govorim o tome koliko vlasnika x50 kartica ima i7-6700K ili nešto sa X99 platforme

Pa neki I testiraju tako, evo Tom's hardware je odradio vecinu testova u FHD rezoluciji na medium kvalitetu za nove, odnosno high za nesto starije igre.

http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-1050-ti,4787-4.html
 
Pa neki I testiraju tako, evo Tom's hardware je odradio vecinu testova u FHD rezoluciji na medium kvalitetu za nove, odnosno high za nesto starije igre.

http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-1050-ti,4787-4.html

Odlican, jos jedna potvrda koliko je GTX 1050 TI dobra, da ne kazem odlicna karta za nekih 150e(valjda ce biti tako i kod nasih Madjara), za budget gaming. BF1 u MP na medium, ne ide ispod 70fps, sto je super. Doom i GTA V na high, Witcher 3 verujem isto lagano na medium/high bez filtera u 60fps na 1080p.
 
Space je u pravu jer pripadam vise MP manje AAA grupi i meni grafikoni grafickih nikad nisu nista znacili... pogotovi ti ultra mega high settings testovi sa cijim podacima ama bas nista nisi pametniji,sta vise,jos te vise zbune,pogotovo jer je vecina testera pripadnik nekog tabora pa nisi nacisto...
I onda potrazim neki levi YT/review gde su testirali kartu u realnom okruzenju tj gde ce se uglavnom koristiti i vidis sta te ceka za toliko para...

Kao kada sam uzimao 750Ti,gde su je testirali sa i7 i mega X MB... ako uzimas i7 i MB od 200+e,sigurno neces staviti 750Ti... nebuloze...

I onda posle 3 dana rovarenja si jos gluplji,popizdim i kupim i3-4160,najeftiniju B85 MB i 750Ti i MP radi odlicno,AAA na medium klizi i potrosnja (merena preko uredjaja) 150W max...

Toliko o testovima...
 
Zato sam rekao skoro niko. I HardOCP takođe traži optimalna podešavanja. Ali npr. TPU, Guru3D i velika večina drugih uglavnom odvrne sve do kraja i na osnov toga izvlače zaključak koji ne oslikava realan/očekivan rad karte.

@ivanbass1
Ne kažem ja da ne treba nove kartice testirati na novim igrama. Upravo suprotno. Ali ih treba testirati sa podešavanjima sa kojima može da se igra. Evo mene npr. zanima koja od ovih novih kartica može da ivzuče ~40 FPS na High podešavanjima u Deus Ex-u ili Hitman-u. I isto to kad izađu Dishonored 2 i Sniper Elite 4. Sve što vidim iz ovih testova je da će npr. RX 460 ili GTX 1050 (Ti) imati ~20-25 FPS na ultra podešavanjima. I sad treba da nagađam da li će smanjivanje kvaliteta na high dovesti do dovoljno velikog skoka FPS-a.
 

Jos jedna 1050 gde klokovi dolaze do 1911/8000 (GPU/mem) i ni makac dalje, kao da je postavljena granica u biosu/drajveru.
Nebitno da li ima dodatni power konektor (ova EVGA nema), dolazi uvek do istih klokova.

Moguce objasnjenje:

20-Overview-Card-Different-Load-Levels.png


This time around, we're using the values from our highest sustainable overclock to represent peak power consumption (we went as high as 1911 MHz). Nvidia's 75 W power target didn't seem to be a limiting factor; we increased the target by 25% and didn't see consumption rise at all. In other words, the 1050 Ti hit its limit at that frequency.

Po meni, kao da povecanje TDP limita ne radi pa kartica ne dozvoljava da se predje 75W i zakucava klokove na 1911Mhz i ni makac vise sta god da se uradi.

Koliko se secam, bila je slicna situacija i sa GTX 750Ti pa su posle izabacili drajvere koji su omogucili veci oc.

Na HardOCP-u:

http://www.hardocp.com/article/2016/10/25/msi_geforce_gtx_1050_ti_gaming_x_4g_review/3

1477395781elri10hj3f_3_1_l.png


From this graph we can see the actual in-game frequency remains incredibly stable. We’ve actually never seen the frequency so stable before on a video card, from start to finish it never wavers for thirty minutes of gaming. It is rock steady at 1747MHz the entire time gaming. That is actually a very large boost clock. The rated boost clock is 1468MHz, that is a 279MHz increase over the boost clock, and a 393MHz clock over the base clock, without even overclocking the card. That’s just with default voltages, and the card straight out of the box. What a large potential for overclocking indeed.

1477395781elri10hj3f_3_2_l.png


Temperatures also run very cool, maxing out at 63c and average 60c with default fan profile, which is very quiet. This is an amazingly high boost clock with an amazingly low GPU temperature.

For our overclock we were able to overclock to +130 GPU and +500 memory. We did set a manual fan just to ensure temperature wasn’t keeping us from the highest overclock, though it certainly wasn’t needed, we could have left it on automatic fan control and this overclock would have worked just fine.

Our final stable overclock was: 1911MHz GPU and 8GHz memory! That’s right, we did hit over the 1.9GHz mark NVIDIA claimed, and were able to maintain 1911MHz, that is quite a bump up from 1747MHz and even more so from the base and boost clock.

1477395781elri10hj3f_4_7_l.png


As you can see the overclock is remarkably stable at 1911MHz while gaming.

1477395781elri10hj3f_4_8_l.png


Temperatures are incredible, but this is with a 75% fan speed, which really wasn’t loud at all. We could barely hear the fans even at 75%. This fan speed wasn’t needed for this overclock.
 
Poslednja izmena:
Ne treba porediti gtx 1050 sa gtx 750ti vec sa gtx 950.Valjda se poredi sa predhodnom generacijom ili slicnom arhitekturom.Ako se vec prodaje magla zašto je ne porediti i sa gtx 650.
 
Poslednja izmena:
Druze trenutno najjeftinija RX 470 je 195evra i to on referentna, koja itekako ume da tandrce. Krstene krecu od 220e trenutno, bice sigurno nekih pad cena za 10-15evra. Ali opet to je i dalje 50-tak evra iznad ili ti preko 30% veca cena. Znaci totalni druga klasa kartica.

Ma sve je to u redu što pišeš djokosrb, nego znaš ja trenutno živim u Srbiji, tako da me cene u HU, USA, CA, GB, FR ne zanimaju, jer kupujem u radnjama i plaćam u dinarima, a ako cena GTX 1050TI bude 26 000 a za RX 470 imaš za 29 000, mislim da je odgovor jasan, obzirom daje RX 30% bolja u igrama.
 
@space beer

Slazem se, treba na tim karticama testirati igre sa malo nizim podesavanjima, pogotovo ove novije.

Necu da teram u off, ali moram da kazem ovo kad vec pisemo o testiranjima u tom smislu.
Koristim fx 6300 procesor i uglavnom svuda citam kako on bottleneckuje, slab, itd.
Nigde nije testirano kako radi kad se smanji shadows,dynamic reflections itd. Koje, bar po meni, nemaju skoro nikakvog efekta na igru na low/medium 99% igara radi savrseno.
Do sada jedino GTA V mi je losije radio(imao dropove ispod 50) a sve ostalo, izuzev mmorpg-jeva koji su ocaj optimizovani radi savrseno.

Tako da ta logika da se graficke trebaju testirati sa malo snizenim podesavanjima se treba preneti i na cpu, to pokusavam reci.

Sent from mTalk
 
Ma sve je to u redu što pišeš djokosrb, nego znaš ja trenutno živim u Srbiji, tako da me cene u HU, USA, CA, GB, FR ne zanimaju, jer kupujem u radnjama i plaćam u dinarima, a ako cena GTX 1050TI bude 26 000 a za RX 470 imaš za 29 000, mislim da je odgovor jasan, obzirom daje RX 30% bolja u igrama.

Ima dosta ljudi koji zive ovde a kupuju robu koja nije odavde, zato se uglavnom pominju ovde i te cene.
Meni samo nije jasno kako kod nas mogu ssd-ovi,ram i jos neki pc delov da budu po relativno normalnim cenama a graficke i procesori toliko skuplji u odnosu na cene van.


Znam da je off ali bih voleo da mi neko odgovori.
Edit: Izvinjavam se za dva posebna odgovora umesto u jednom dva komada, prvi sam bio otkucao i nisam pritisnuo send pa nisam mogao videti sta je posle pisano

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
U odredjenim igrama bottleneckuje u smislu da bez obzira na podesavanja, sa nekom osrednjom grafickom tipa 7970, ce imati primetno nize minimalne fps brojke nego npr. i3/i5.
 
Ne treba porediti gtx 1050 sa gtx 750ti vec sa gtx 950.Valjda se poredi sa predhodnom generacijom ili slicnom arhitekturom.Ako se vec prodaje magla zašto je ne porediti i sa gtx 650.

Ne nego baš sa 750 Ti, razlog je jer nVidia nije imala karticu tog segmenta u prethodnoj generaciji.

Evo jednog mišljenja koje smatram racionalnim za nVidia ponudu i pogotovo cene:

http://www.bit-tech.net/blog/2016/10/17/thoughts-on-nvidia-graphics-card-pricing/

Znači price/performance samo, na stranu imena kartica:

GTX750/Ti -> GTX1050/Ti
GTX950/60 -> GTX1060 3GB
GTX970 -> GTX1060 6GB
GTX980 -> GTX1070
GTX980Ti -> GTX1080

Ovo su naslednici, ne preporuka za upgrade.
 
Nemanja123 je lepo objasnio :)

Mislim da su stavili 4gb na 1050ti samo zato sto postoji rx 460 4gb. Opet nejasno zasto 1060 ima 3gb a ne 4... Verovatno radi ustede na memorijskim chipovima i samim tim vecom zaradom pri masovnoj prodaji. Svakako neopravdano.

Sent from mTalk
1060 ima 192-bitnu magistralu, tj. tri puta po 64-bita .. Nemaju gde da vezu taj jedan gigabajt. Probali su sa asimetricnim sistemom kod Keplera i na 970, nije uspelo.
 
Ne treba porediti gtx 1050 sa gtx 750ti vec sa gtx 950.Valjda se poredi sa predhodnom generacijom ili slicnom arhitekturom.Ako se vec prodaje magla zašto je ne porediti i sa gtx 650.
Odgovoreno je, ali da dodam:
Pre dve i po godine GM107 karte su lansirane sa cenama 120$ (750) i 150$ (750 Ti). Prošle godine je GTX 950 došla sa cenom 160$. Tako da su ove cene za 1050 (Ti) sasvim dobre, imajući u vidu performanse. Pri tom, neko ko je prošle godine dao 150€ na kartu skoro sigurno je neće menjati ove. Zato oni i ciljaju kupce GTX 600 i 700 serija.
 
Odgovoreno je, ali da dodam:
Pre dve i po godine GM107 karte su lansirane sa cenama 120$ (750) i 150$ (750 Ti). Prošle godine je GTX 950 došla sa cenom 160$. Tako da su ove cene za 1050 (Ti) sasvim dobre, imajući u vidu performanse. Pri tom, neko ko je prošle godine dao 150€ na kartu skoro sigurno je neće menjati ove. Zato oni i ciljaju kupce GTX 600 i 700 serija.
950 nije naslednik 750, vec klasa iznad. Obe su Maxwell generacija.
 
@nevis

Hvala na odgovoru, napisao je covek par poruka pre tebe nesto slicno pa je posle njega neko rekao da 560ti isla sa 192bita i 2gb memorije.
K o n f u z i j a

@Space beer

Bas tako. Nema logike uzeti kartu od 150e sada i zameniti je sledece godine sa kartom od 150-160e za 15-20% boljim performansama.
30-40% bolje performanse su neki minimum za upgrade, po meni.

Sent from mTalk
 
950 nije naslednik 750, vec klasa iznad. Obe su Maxwell generacija.
Govorim o klasi ~150€. A ako ćemo da teramo mak na konac, pre se gleda serija (600, 700, 900, 1000), nego šta je unutra (a nije čak ni isti Maxwell). Bitno je koliko se koje godine može dobiti za uloženi novac :d
 
E, 750 je izuzetak - zapravo je cela serija 700 bila cudna, to je bio Kepler v.2 ali 750 je bila najava Maxwella i prakticno, cenovno i po performansama spada u seriju 900.
 
Ne treba porediti gtx 1050 sa gtx 750ti vec sa gtx 950.Valjda se poredi sa predhodnom generacijom ili slicnom arhitekturom.Ako se vec prodaje magla zašto je ne porediti i sa gtx 650.

Pa GTX 750Ti i GTX 950 su obe Maxwell arhitektura ;). To valjda i ptice na grani znaju.
 
Nazad
Vrh Dno