Šta je novo?

Must have app's (MacOS X)

U2515H je 1440p i trebao bi da ti je max hidpi po difoltu bez ikakvih modifikacija 1280x720. Nije ni čudo što je tako veliko, ista stvar važi za 1080p monitor, 960x540 je max što je opet veliko za njegovu veličinu.
Zato se radi ona modifikacija iznad, tj da bi se ubacile dodatne hidpi rezolucije!
 
Mora da se isključi integrity check, tj. preko csrutil da bi se dodavale rezolucije u SwitchResX, što jasno piše i u uputstvu.

Ja sam imao 1920x1080 HiDPi na U2515H, stvarno nema potrebe da me ubeđuješ da sam imao nešto drugo. :)

P.S. sve to na macOS Sierra.
 
Poslednja izmena:
Moja topla preporuka za Ubar 3.

Mnogo ubrzava rad, i čime god da se bavite osetićete razliku. Dock se u odnosu na njega vuče ko baba (može se paraleleno koristiti ili potpuno isključiti, vama na volju).
 
Odlična stvar.

Probaću,pa ako se navikenm,kupujem.
 
https://www.lacona.io

odlicna stvar. mnogo je bolja od alfreda, bas sam ih uporedjivao danas i na kraju kupio Laconu.
 
Koja je prednost u odnosu na Alfred? Imam Alfred Powerpack već jako dugo i ne vidim zašto je Lacona bolja.
 
mozda je stvar navike, ja sam u vise navrata hteo da uzmem alfreda. danas instalirao oba i nekako mi je mnogo brza i jednostavnija lacona jer kucam normalno bez ucenja skracenica. mislim da je prednost alfreda sto ima mnogo vise workflow dodataka, mada mi dosta njih nije radilo kako treba kad sam isprobavao...
mogu isto da se prave i za laconu ali treba da se izvali kako...
 
Da, Alfred ima mnogo veću podršku zajednice. Baš sam se navikao na njega i imam baš dosta Workflowova nameštenih, pa reko' ako je Lacona bolja da je isprobam. :)
 
sta znam, ja sam samo probao alfred u par navtata i juce mi je lacona bila nekako mnogo brza i prakticnija. imas regularno free verziju pa je probaj, javice ti sam ako pokrenes neki plugin koji je dostupan samo u placenoj verziji.
mada suludo bi mozda bilo da kupujes oba i sve je stvar navike....

pojma nemam sto nece da mi okaci video, ili ga barem ja ne vidim...

[YOUTUBE]R7eTqT9PDfo[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Mora da se isključi integrity check, tj. preko csrutil da bi se dodavale rezolucije u SwitchResX, što jasno piše i u uputstvu.

Ja sam imao 1920x1080 HiDPi na U2515H, stvarno nema potrebe da me ubeđuješ da sam imao nešto drugo. :)

P.S. sve to na macOS Sierra.

Pitanje.

Kada napraviš tako neku custom HiDPi rezoluciju preko SwitchResX, da li sve radi kao i kod preporučenih HiDPi rezolucija, tj da je samo UI i tekst uvećan, a foto npr prikazuje u punoj rezoluciji, 1:1 piksele?

Konkretno, na 4k 3840x2160 ako napravim '1440p HiDPi (umesto 1920x1080 koja je dafault HiDPi) da li će sve biti kako treba, znači desktop izgleda kao 1440p, a kada pustim 4k video, 8Mpix foto itd, vidim sve pisksele?
 
Ima li sta od aplikacija za smooth scrolling u Safariju, a da je free? Ovaj raspali seckajuci skrol je katastrofa, to su cini mi se od 10.8 upropastili.
Mislim naravno samo na skrol na third party misu.
 
nije free ali vredi svaku paru:

https://smooze.co

ako neces da platis, snadji se :)
 
Ne znam dal svi logitech misevi imaju u logitech options opciju, ali mogu da potvrdim za mx master da ima. Verujem da postoji i neko open source resenje samo bi trebalo dobro kopati. Takodje exact mouse je preporuka za ljude koji ne vole mouse acceleration u os x...
Edit: pardon macOS, nikako da se naviknem :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
nije free ali vredi svaku paru:

https://smooze.co

ako neces da platis, snadji se :)


Meh, Smart Scroll je ubedljivo najkompletnija aplikacija tog tipa ali nažalost ni ona nije za DŽ. Reč je o aplikaciji kojom možeš podešavati ponašanje scroll funckije i još dosta toga, pa do mogućnosti da mu naparaviš listu po kojoj možeš da mu se zadaš da se izgasi u odgovorajućim aplikacijama gde on zapravo samo smeta, što je veoma bitna satavka. Meni je to neizostavan dodatak... bez ovoga mi jednostavno to nije to.
 
ima i smooze opciju da se ugasi tamo gde ti ne treba.
probao sam par programa pre njega, ne mogu da se setim imena i ovo mi je bilo najbolje resenje...
 
Inace ovo su sve apps koje ja drzim instalirane na mom meku. Isprobao sam milion apps, instalirao sve zivo, eksperimentisao i skoro odradio clean install celog sistema i ubacio apps koje mi najvise odgovaraju/trebaju.

1Password (meni najbolji i najstabilniji password manager)

Evernote (Koristim kao ultimate scrapbook, sve sto nadjem zanmljivo na netu tu guram - articles, quotes, funny pics/gifs, cele veb stranice, sve sve samo ubacujem unutra - bolji mi je mnogo od onenote ili native notes app-a zbog searcha, najboljeg web clippera i mogucnosti da taggujem sve)

Things (upravo izasao Things 3, prelepo izgleda)

Pored evernote kad hocu nesto brzo da zapisem koristim native notes app

Kao sto sam napisao gore koristio sam fantastical kao kalendar ali zbog ovih icloud security promena i nemogucnosti da ukljucim two factor authentication u Srbiji sam se prebacio na native calendar app

Za imejl koristim native apple mail app. Koristio sam i airmail i spark i sparrow i jos gomilu imejl programa al sam se ipak vratio native mail-u. Ja doduse koristim @me.com mejl a ne gmail, gmail i native app se cuo sam ne slazu najbolje

Pages (za moje skromne potrebe skroz ok, ne fali mi MS Office ni malo)

Affinity Photo (za moje opet skromnije malo potrebe menja photoshop skroz solidno. Rado cu napraviti male kompromise ako mi ti kompromisi omogucavaju da ne instaliram nista adobe na mojoj masini)

Final Cut Pro X

Highland (screenwriting app)

Spotify (probao sam 2 puta apple music, prvo free trial pa posle i placao par meseci, spotify je bolji, #fuckitunes)

Tweetbot (meni najbolji tviter klijent na meku)

DayOne (Jako lepa dnevnik aplikacija)

Transmission

TunnelBear VPN

MPEGstreamclip (odlican besplatan video converter)

Freedom (app koji blokira internet, spasava mi produktivnost)

PLEX da strimujem filmove sa meka na ps4

VLC da gledam filmove/serije direktno na meku.

i safari mi je default browser. Eksperimentisao sam sa firefox-om neko vreme zbog vece privatnosti i sigurnosti ali na kraju nije vredno cimanja. Chrome mi ne pada na pamet, jede bateriju a ja koristim mekbuk pro.

i to je bukvalno sve sto imam instalirano i sto koristim. Eto skoro je upao Things 3 i ispao fantastical ali sem tih manjih promena to je manje vise uvek to.
 
Poslednja izmena:
izasao Little Snitch 4 final.
 
Pa mislim da je malo i suludo pomisliti da za te cene mozes naci legalno - jednostavno pogledas redovnu cenu i sve je jasno.
Sa druge strane, platiti pirateriju samo po sebi je mozda najbolja moguca ironija :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni nije jasno kako Ebay dozvoljava takve oglase za prodaju???

Sent from S⅞
 
pazario i ja juce upgrade licencu ali nisam primetio neke probleme sa LS4.
na koje bagove tacno mislis?
 
Sramotna je cena od 25e za upgrade. Meni ne pada na pamet da dajem dodatne pare.
 
Nazad
Vrh Dno