Šta je novo?

[Hackintosh] Mac OS X 10.10.x (Yosemite) – kompatibilan PC (hw, tips & tricks)

Postovane kolege forumasi, imam jedno pitanje za vas. Naime, instalirao sam Yosemite na komp, koristeci Clover. Instalirano je na GA H 87 d3h ploci sa intelom core i3 4330. Koriscena je integrisana intelova grafika. Imam pored toga i Saphirre r9 270 koju nikako ne mogu da nateram da radi. Ako neko ima neku sugestiju ili tweak da to napravim kako treba zahvalan sam na tome...

Da napomenem samo da ovako sa integrisanom grafikom sve radi kako treba.
 
pozdrav,

treba da uzmem usb dongle wifi jedan za meka original, a drugi za hack na kome je mavericks (na prvom mislim da je lion ili sl. iz tog vremena). jel zna neko kompatiblne a da se mogu naci kod nas? gugalo sam, ali ako ima iskustva da ne napravim gresku.

tnx.
 
Ja imam dlink dwa 140 N300 rev D i na sajtu postoji .dmg file za osx, tj drajveri, radi kao doxa.
 
Zamolio bih za par saveta.
1. Planirao sam da kupim Asus TA100 2u1 uredjaj sa kojim bih imao i tablet za multimediju i lako prenosivi laptop za prvu pomoc za posao(AutoCad bi bila najzahtevnija aplikacija).
Medjutim u medjuvremenu prijatelj me je jako zainteresovao za ucenje Swift-a, a kako kod kuce imam radnu masinu baziranu na AMD-u(FX8320, Gigabyte 970A-DS3P, 16GB RAM) na kome ne uspevam da ljudski pokrenem Hacintosh preko virtualne masine(tj. Maveric sam pokrenuo ok ali Xcode trazi OS X 10.10.4, dok kod Yoshemita na jedinoj verziji koja je proradila Appstore nije hteo da skida Xcode), pa sam zbog toga poceo da razmisljam o 2u1 uredjaju ili o laptopu koji bi po hardveru podrzavao OS X bez mnogo podesavanja. Da li imate neku preporuku za ovakav 2u1 uredjaj ili neki Laptop ako 2u1 nema hardver slican MacBook-u ili je ipak bolje da jurim neki matori MacBook na kupujeprodajem?
Budzet je oko 500e sa tim da uredjaj moze da se do kraja novembra/decemba donese iz Kanade ili Nemacke ako su tamo povoljniji(spomenuti Asus TA100 je npr. tamo oko 200e).

2. Ima li neko ideju kako da nateram App centar da radi?
 
Vec sam se setio da odem na dev stranicu i skinuo beta verziju novog Xcod-a.

Medjutim posto je Maveric obrisan jos juce, a od danas je instaliran Yoshemit, pokusao sam na njega da instaliram novi Xcode. Instalacija bete je prosla bez problema medjutim ispostavilo se da ta beta trazi 10.10.5 verziju OS X, dok je moja 10.10. Da bih to sredio radim update sistema koji neuspesno skida i instalira 3-4 puta(tezak je oko 2,2gb a mene jos SBB-ov net zeza) da bih na kraju u napadu besa i razocarenja obrisao i sisteme i Virtualbox i VMWare. Sve ukupno ceo vikend sam izgubio pokusavajuci da uradim nesto pametno ali bez uspeha tako da cu razmisliti sta dalje ciniti.
 
Poslednja izmena:
^jesi probao uz vmware da napravis jednu, imas li uslove za to ?
 
Pozdrav imam problem masina iz potpisa samo to je 8600GT grafa,desava se to da samo hoce da butuje uz boot flag -f bez toga stane i nista se ne desava.
 
Ako se ne snađeš za Bg, cimaj me.
 
Sklopio bih neki hackintosh mini server, pa me interesuju neke stvari.

1. Da li postoji mini ITX ploča koja omogućava "vanilla" instalaciju?
2. Minimum i5 CPU, ali bi bilo dobro da nađem ploču na koju može da se bocne neki iz serije sa manjom potrošnjom
3. Da može sve da stane u case koji je otprilike gabarita kao kod minike - osim ploče unutra ide SSD i ništa više
4. Može i polovno, iz starije serije, bitno je da radi minimum Yosemite native
 
Po meni se ne isplati, bolje da uzmes MacMini.

Ima varijanti za hack ali dosta stvari nece raditi ili ce raditi nakon sto provedes dane muceci se da napravis.

MacMini je oko 500 evra nov, polovan i manje a ti sracunaj koliko bi izaslo da sklopis to plus moras tacno odredjene komponente (Gigabajt ploca, samo jedan model wifi kartice, etc...)

i opet ti nece raditi neke stvari 100%.
 
Pretpostavio sam da će odgovor najverovatnije biti ovaj, ali rekoh da čujem kako razmišljaju drugi, pošto sam ja krajnje subjektivan kada se radi o Apple hardveru.
 
Sve radi na novim plojkama Z8 ili Z9 serije od gigabyte-a. Mnogi eksperimentisu sa drugim plocama pa tu nastane problem. Na ovim novim gigabyte kao sto rekoh sve radi tip top, audio, video, lan, wifi ako je itx, sleep, hdmi video/audio, svi portovi, imam ih 3kom i bas sam zadovoljan sa yosemite posl. updateom 10.10.5. Problem koji ja vidim koji moze da se nametne u Ringerajinom slucaju je kuciste, ono igra glavnu ulogu ovde. Treba naci malo kuciste, lepo, eksterno napajanje adaptersko da ide itd... i5 promenljivi uz promenljivi ram su glavne prednosti u odnosi na orig mini, sto se cene tice moze se sklopiti dobar hack mini za ne velik novac u zavisnosti sta se stavi i koliko se stedi ako se ide na mini budzet varijantu.
 
Ovde imaš sve potrebne informacije.
 
@ringeraja

da li si gledao tonymac preporuke za hardware?
sve sta si nabrojao ima samo ne znam za potrosnju.

http://www.tonymacx86.com/building-customac-buyers-guide-october-2015.html#CustoMac_Mini

ja ovih dana planiram polako kupovati komponente za ovo.

a sto se tice velicine, ako hoces manje od ovoga onda Intel Nuc, sjeticu se i modela. yosemite radi bas dobro. a kosta oko 250, a to je slicno kao i da sklapas, samo grafika ce biti slabija.
 
Poslednja izmena:
Po meni se ne isplati, bolje da uzmes MacMini.

Ima varijanti za hack ali dosta stvari nece raditi ili ce raditi nakon sto provedes dane muceci se da napravis.

MacMini je oko 500 evra nov, polovan i manje a ti sracunaj koliko bi izaslo da sklopis to plus moras tacno odredjene komponente (Gigabajt ploca, samo jedan model wifi kartice, etc...)

i opet ti nece raditi neke stvari 100%.

Ti dani mučenja su završeni odavno. Sklapanje hackintosha danas je pesma. Uzgred čisto i to da se zna, imam podatak iz prve ruke, da je pitanje dana kada će u promet biti puštena oficijelna Ozmosis 1.0 verzija, koja bi trebalo da omogući pokretanje OS X-a na PC-u native uz dve varijante. Uslov je naravano UEFI matična ploča. Do sada su ljudi uglavnom koristili za ovo modovani BIOS ali ako sam dobro razumeo, sada bi trebalo da sve to može da se postavi na EFI prticiju i da se lepo koristi odatle bez čačkanja BIOS-a, slično poput Clover bootloadera u UEFI varijanti, s tim što bi sada ovde BIOS učitavao podatke odatle i dizao OS X native. Ovo je moja predpostavka jer još nisam video kako cela stvar funkcioniše ali predpostavljam da je ta logika obzirom da koliko sam skonato nešto slično rade i pravi Mac računari. Nisam istaživao da vidim tačno kako cela stvar funckioniše na pravim mekićima, ali sam primetio recimo da se na EFI particiji nalaze smešteni podaci za firmware za dotični model. Konkretno recimo za svoj hack koristim SMBIOS MacPro6,1 i vidim da je OS X prilikom instalacije postavio na EFI unutar APPLE foldera Firmware za dotični model (MP61_0116_B16_LOCKED.scap) koji naravno moja mašina ne može da koristi, kao i dodatke za SMC (vidi slike).

Uglavnom, što se Ozija tiče ostaje nam samo da malo sačekamo dok finalna verzija ne bude svima dostupna.

A kad smo kod Kapetana postoji drugi problem koji je pomalo neobičan i pogađa isključivo hackintosh mašine sa AMD grafičkim kartama. Naime iz nekog razloga ogromna većina AMD-ovih Radeona ima problem sa 11com. Problem se ogleda u tome da računar ne ume da razbudi GPU zajedno sa periferijom. Sve je ok ovako, ali kada računar uđe u spavanjac tu mu je kraj, za sada... Malo sam bio odsutan po ovom pitanju neko vreme radeći uglavnom ono čime se bavim tako da nisam pratio previše hakerske sajtove, ali ovo jeste problem koji je za sada nerešiv pa je moja preporuka svima koji imaju AMD kartice da Kapetana prvo isprobaju na probnoj particiji, pa tek onda kada se uvere da je sve ok nadograde svog Yoška. Problem će ko što je i do sada bio slučaj vrlo verovatno u dogledno vreme biti rešen, ali to tek onda kada neko bude uspeo da determiniše uzročnik ovog problema. U prevodu: Puny humans are instructed to wait! :p

Ono što sam ja mogao da primetim do sada, onako letimično bacivši pogled na strukturu drajvera za AMD karte pod Kapetanom, to je da je APPLE eliminisao kompletne deonice za senzore, što u principu upućuje na to da se problem najverovatnije ne može rešiti prepravljanjem DSDT-a, već će po svemu sudeći biti neophodno modovati orignalni kext ili još radiklanije ubaciti dodatni, poseban koji bi dopunio ono što fali svima. Nekako mi se čini izvesnije ovo drugo rešenje obzirom da je reč o čitavoj plejadi grafičkih kartica u ovom trenutku. NVIDIA grafičke su naravno imune na ovaj problem...
 

Prilozi

  • Screen Shot 2015-10-26 at 18.00.54.png
    Screen Shot 2015-10-26 at 18.00.54.png
    77.7 KB · Pregleda: 142
  • Screen Shot 2015-10-26 at 18.01.01.png
    Screen Shot 2015-10-26 at 18.01.01.png
    86.1 KB · Pregleda: 140
Poslednja izmena:
Jel može neka preporuka za jeftiniji usb wlan adapter koji radi na Yosemite a da ga ima trenutno u Srb po radnjama u ponudi? Ili šta god da je minimum vredno kupovine?
 
Ljudi,jel bi mogao neko da mi nabaci na usb Kapetana ?
 
imam napravljen, javljam u ponedeljak koji je tj da nije on aj gold master ili kako se vec zove
 
mislio sam ti treba cist, u ponedeljak radim update na jednom meku pa cu napraviti i unibeast pa ti se javim na pm.
 
Vazi covek,hvala puno.Hocu da probam unibeast Kapetana na jednom lapicu.
 
Jel može neka preporuka za jeftiniji usb wlan adapter koji radi na Yosemite a da ga ima trenutno u Srb po radnjama u ponudi? Ili šta god da je minimum vredno kupovine?

TP link 7200ND kod mene radi bez problema na 10.10.5 us BearExtender Softver.Nego jel zna neko soluciju kako da aktiviram APP Store nalog preko USB WIfi posto nemam kablovsku konekciju,ili moze neko da mi aktivira nalog na drugom Mac/Hack?
 
pravim ti legacy boot mode, danas je gotovo, saljem ti pm.
 
Nazad
Vrh Dno