Šta je novo?

Huawei P20, P20 Pro

Pixelovom ništa ne fali ;)

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
E sad drugar vidim uzeo p20 pro u telenoru.

Lep telefon, iste velicine kao moj xz premium mozda cak i za koj milimetar manji. Jedino UI mi smeta takodje sto su power dugme i otisak na posebnim mestima. *mjau**mjau**mjau* navika da bude sve na jednom :)

Elem kamera je perverzija doduse krivo mi je sto ima samo jedan mod 7mgpixela za 16:9 :/



Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Pozdrav drustvo !

Kupljen P20 Pro u Telenoru ! Ono sto sam primetio i sto me nervira je to sto se desava da u nekim aplikacija (Viber,Chrome,poruke...) blago zatamni ekran !
Nije postavljen na automatsko osvetljenje vec na nekih 70-80% ! Jedino kad se postavi na 100% onda ne primetim da zatamnjuje ekran u pojedinim aplikacijama !
Rezim ustede baterije nije ukljucivan !

Bio bih zahvalan ako neko ima nekakav predlog i resenje problema ! Inace do sada nisam imao Huawei !
 
Hmmmm....mislim da je bilo isto sto se zatamnjivanja tice i na prethodnim modelima ( Mate 10/Mate 10pro),ako se dobro secam,bas se onaj Damir Franc u svojoj revenziji zalio tj spominjao je taj slucaj zatamnjivanja...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
To je i na p9 i na p9l i na p10.. Stavi na auto i ne bi trebalo da se desava.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Nije mi jasno zašto ljudi ne koriste auto osvetljenje kad isto odlično radi posao, a bez istog više štete nego koristi?!

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Evo mini review od mene:

Pakovanje:

Za primer svima ! Silikonsku dobio u kutiji + ceo telefon u foliji + folija na ekran. I na poklon smart view cover.

- Silikon k'o silikon ne volim da ga vidim.

- smart view maska, kvalitet solidan, lepo zamišljeno, onaj view "prozor " korisniji od samsung clear view po suncu jer se jel'te vidi v.s. samsung koj se ne vidi. Što se tiče kvaliteta u debeloj prednosti samsung al opet ovo dobio free dok samsung 7.5k košta tako da kvalitetnije od FREE nema !

- Punjac životinja! Ogroman, al opet super-hyper-turbo-madafaka-charge ...puni kao zver <3 sa 18% do 100% se punio oko 1h ...dFak...

- Slušalice smeće ne vidim pomak još od mate S koj sam poslednji posedovao niti ostalo modele koje sam za druge poručio ...u svakom slučaju kad nema ni jedne rade posao.

- Kvalitet zvuka loš sto se mene tiče nije ni blizu u rangu Samsung-a ili HTC-a.

- Dizajn i izgled ( uzeo plav ):

Odlican dizajn sto se mene tiče. Lepo leži u ruci rekao bi skoro podjednako dobar kao s8 ( meni lično br1 ) , kvalitetan generalno telefon ( na sim slotu su malo štedeli kako mi se čini) Što se tice završne obrade nema šta sve na mestu.

Camera hump meni lično ne smeta jer koristim sa smart view flipom tako da mi nebitno.

128gb interne dobrodošlo veliki minus meni lično sto ovaj moj DS nema hibrid slot za SD karticu.

- 4gb rama deluje sasvim dovoljno za lagodno korišćenje telefona.

- Kirin 970 meni lično takodje sasvim dovoljan za normalno korišćenje takodje nisam primetio da se greje a da sam ga šurio ...jesam. doduše deluje mi kao da malo više troši od konkurencije u " full power " ( v.s. exynoss i s835 )

- Baterija 3400 mAh velika ...da li ispunjava očekivanja...Mislim da ne ...barem ne moje korišćenje koje je uglavnom max osvetlenje. Ne kazem da je loš već da sam očekivao vise s obzirom na veličinu baterija + ekran veličina.
Meni oko 5h traje al ga stvarno gazim. Verujem da u normalnom i indoor korišćenju može lagano 7h SOT.

- Zvučnik ništa specijalno...mogli su se otvoriti za bar 1 stereo.

- Fingerprint ...Lično brže nisam video...apsolutni instant ...najbrže sto mogu da kliknem na njega kliktao sam i očitavao svaki put ...svaka čast kapa dole !

- Face unlock takodje odličan.

- Software/dizajn/funkcionalnost:

Ne želim da pljujem te ću biti kratak ...dizajn = loša kopija apple-a, funkcionalnost = loša kopija samsung-a, ima svega al nekako ko da pola fali.

Sto se tice rada veoma je "snappy" al sam primetio dosta "random" "FPS dropa" iliti nije baš "smooth" sve vreme. Svakako brz telefon generalno brzi od S8+/n8 dok su ova 2 dosta bolji po fluidnosti.

- Ekran:
Mene lično oduševio definitvno najbolji IPS koj su moje oči videle.

- Whitebalance = odličan na mom primerku pokušavao sam da namestim još bolju belu bez uspeha ! Bukvalno perfect.

- Kontrast / boje odlične! Domaći za konkurenciju iz IPS sveta.

- Kontrast na suncu opet odličan za IPS

Mala digresija: Meni lično najbitnije od svega je ekran pa kamera. Ovaj IPS je jedini IPS koj bi mi mogao zameniti da MORAM Samsung amoled.
Gde me iznenadio ...amoled je generalno tanji od IPS te slika i sve ostalo budu "bliže" staklu ...za mene veliko iznenadjenje na DIREKT suncu p20 ima "blizu " sliku nego s8+ o_O ... kapa dole opet, najveće iznenadjenje od svega mi je što je na direktnom suncu bio čak i bolje vidljiv od mog 8+ note8 rodjakovog 8+ a Sony XZP bio smeće pored njih.
Što se tiče ekrana kao što rekoh nema dalje što se tiče IPS ...naspram s8+ i dalje je generalno bolji ekran kao i svetliji na s8+.
- Napominjem u IPS svetu sumnjam da postoji bolje od ovoga.

Max MANUAL osvetlenje bi ocenio o'd "OKA" negde oko 450- 500 nita, oko 20-25% je mračniji od mog s8+ na 100%, sa boost samsung preko 50% svetliji dok boost na p20 nisam uspeo da aktiviram sa flašom.

- Jedini minus za ekran koj imam izgleda da nema DCI-P3 kao ni HDR10 kao ni 3k rez. Svakako FHD+ sasvim dovoljno oštar.

-- Kamera:
Već sam pisao gore o kameri ( ovde ili na kamera temi ) al ukratko:

AI definitivno OFF, svaku božiju sliku uništi.

Kamera po danu odlična posebno u 20mp jer ne preoštrava poput 12mp

Generalno dobra dinamika, white balance korektan kako kad ume da ode na hladne tonove takodje i na tople, treba mu neka zlatna sredina.

- Macro slikanje užas svaki put omasi debelo boje + nmz da pridje baš blizu takodje se muči sa focusom.

- 2x zoom rešava "prilazak" boje i dalje u rasulu.

- HDR Mode loš po danu, generalno mnogo overexposuje, koristan u slabijem osvetlenju.

- Portret mode tuga božija ( uslovno rečeno ) nisam uspeo da ga zaustavim da pretrpa sa bojama + yellow tone. Što se tiče "edge detection" krajnje odličan! Dinamika solidna u zavisnosti od okruženja. Naspram Note8 live focus-a ni prići, doduše u "indoor" p20 kida note8 po svemu.

- Low Light AUTO = opasno smeće treba ga ukloniti iz postojanja.

- Night mode: ubija po detalju/oštrini s8+/n8 veliki minus mu je što su boje izuzetno veštačke.

- Blic: Generalno smeće, "koristan do 1-1.5m MAX, na ljude nikako ne koristi teško smeće.

- Video 960p: Veoma loš, izuzetno se muči sa autofocus-om v.s. XZP, prednost dinamika daleko bolja nego na XZP.

- Video snimanje generalno izuzetno loše u svim režimima naspram samsung ...savet ko koristi dosta video snimanje ...BEZI DALJE.

- Prednja kamera: Nije da valja nije da ne valja, ima dosta detalja, loš focus, loša oštrina, nema HDR smeće naspram samsung generalno.
Dodatak obe kamere su teško smeće naspram pixel2 ili gcam porta na s8+/N8

- Završnica za kameru:

Svakako dobra kamera u većini situacija, generalno kao PAKET sto se mene tiče nije u kategoriji " Top dogs-a" ( Pixel, HTC, Samsung ) Svakako blizu najboljih kamera ...da je ne koči jako loš software možda i jednaka/bolja.

- Kamera ostavlja utisak da ima NEVEROVATAN potencijal sa polu-sredjenim software-om.
- Video sumnjam da će ista popraviti, možda na p30-40.

- Kamera-a UI: Definitvno mora redizajn.

Evo slike poredjenja na drive ko želi da se udubi.
https://drive.google.com/folderview?id=1Orrz2VTQy9H2Jthhi5tCw3b0KmbzAWob

Primećene stvari sto se mene tiče:

Generalno malo masi white balance p20, malo lošija dinamika.

Slike od 8+ prosek 30-50% veće tako da ko voli da se igra sa slikama u "after procesu " Svakako bolji 8+, s8+ sa gcam port sto se tice after procesa 30-40% više informacija u korist gcam.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Dopuna posta iznad ...nmg da okačim slike ovde ima ih 28-30 ne dozvoljava forum.


Ima i par slika drugara gde se može pogledati kvalitet face.

Evo na XDA gde sam okačio ko želi da vidi preko web-a

1va slika s8+ slika ispod p20 ( na oba linka taj redosled )

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=76299776

Takodje evo i ovde gde su uploadovane ceo album takodje web ( bolje Na xda pogledati jer ne cropuje na ovom albumu mora se ulazi u slike da se vidi cela takodje na albumu full quality )

https://ibb.co/album/dcLPLa

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dobro sročeno - upoređivanje, utisci... Pre nekog vremena sam mislio da ti sigurno ne bi uzeo ovaj telefon i da nisi objektivan za Huawei ali eto...
Beše su svi dual i nemaju sd slot?
 
Na ovim makro fotografijama kao da, je p20 omašio fokus, tj nije lepo fokusirao. Jako slično mada meni s8 deluje bolje. [emoji848]
Edit: Vidim sada da si detaljno pisao za kameru i da ima problema sa fokusom.
 
Poslednja izmena:
Dobro sročeno - upoređivanje, utisci... Pre nekog vremena sam mislio da ti sigurno ne bi uzeo ovaj telefon i da nisi objektivan za Huawei ali eto...
Beše su svi dual i nemaju sd slot?
Thx ! [emoji106],Iskreno ne znam, mislim da nema hybrid slot. Nisam gledao u uputstvu na foliji pisalo samo sim1 sim2

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sto se sim slota tice,primetio sam da je i na Samsungu plastican,meni bar to bode oci,pogotovo na uredjaju kao sto je N8. Nekome je to mozda sitnica i obicna glupost,meni neverovatno na cemu stede. [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dosta njih na yt se žalilo na taj slot za kartice na samsungu...meni u principu nebitno skroz. A p20 će da bude odličan za mesec dva kad padne na oko 450e.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Pod tim sim slotom sam više mislio na to da deluje mršavo, pri ubacivanju Sim-a ko da grebucka a gumica na vrhu mršava, doduše nema ip68 pa možda zato. Na šljamu lepše klizi i deluje čvršće. Kako god apsolutno nebitna stvar xD bitno da radi kako treba.

Zaboravio da dodam da su im modem isto lepo sredili čita mi 95/12 kući na wi-fi isto kao i na 8+ od mogućih 100/10 ( ruter mi kršina neki huawei optički nešto budžen od operatera ) Svakako zadovoljan telefon generalno kada se sve sabere, sreća što postoji dobar community na G+ za HW themes inače bi se upucao.

Takodje il sam lud il nema da promeni veličinu ikonica? Izbi mi oči ovo navikao na manje.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
@Sava89 turi mu bre novu prime i podešavaj sve što želiš ;)

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Mrzi me xD, mora rodjaka da navatam da mi to odradi on voli da čačka.

A nećeš verovati najviše mi nedostaje na huawei edge panel od šljama... navikao da mi tu sve sve što nemam na ekranu ... u app drawer kad udjem ne znam gde mi šta xD.

Htc u12/+ se sada čeka onaj njegov squeze fazon ima nešto slično edge apps u pa cu se snaći...Samo da ekran ne zajebu [emoji848] [emoji85]

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koliko sam mogao izgustirao sam P20 pro, e sad pitanje, da li ostati na 10 pro ili na P20 pro...?
P20 pro sam nabavio jeftinije od redovne cene, naravno nov neotpakovan, zato ga i kupih...da nosim oba, ne želim, jer je u planu da se kupi M5 8,4 LTE. Moram ja crep da tegarim sa sobom...
Ne znam ni sam koji bih zadržao...
Da, razlika postoji, u dizajnu, FP napred, face id, ovaj čuveni Notch, obrva :) kamera po meni bolja na P20 pro, ali opet sam neodlucan...
Voleo bih da čujem različita mišljenja.... Jer već imam da prodam bilo koji jednom poznaniku... Pa je malo i žurba... Ebem ti telefone [emoji14]

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29
 
Poslednja izmena:
Bogi79@ da li bi mogao okaciti par fotografija jer se ja lomim izmedju m10 pro i p20?
 
Koliko sam mogao izgustirao sam P20 pro, e sad pitanje, da li ostati na 10 pro ili na P20 pro...?
P20 pro sam nabavio jeftinije od redovne cene, naravno nov neotpakovan, zato ga i kupih...da nosim oba, ne želim, jer je u planu da se kupi M5 8,4 LTE. Moram ja crep da tegarim sa sobom...
Ne znam ni sam koji bih zadržao...
Da, razlika postoji, u dizajnu, FP napred, face id, ovaj čuveni Notch, obrva :) kamera po meni bolja na P20 pro, ali opet sam neodlucan...
Voleo bih da čujem različita mišljenja.... Jer već imam da prodam bilo koji jednom poznaniku... Pa je malo i žurba... Ebem ti telefone [emoji14]

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29

Ne, ne, ne funkcioniše to tako, ti bi nama sada trebao da kažeš koji je bolji i za koji se odlučiti kada se kupuje jedan od ta dva :p
Iskreno, ne znam šta bih ti rekao, ja sam uvek za novji telefon, malo je drugačiji, promena ne škodi, otisak i ne moraš da koristiš ako lepo radi otključavanje prednjom kamerom.
 
Eh.. Oba su meni dobra, nema tu sta, to je moje mišljenje, sa kojim se naravno neće svako složiti, što je i normalno.
Ne bih mogao za iva dva tri dana da kažem koji je tačno bolji, ali razlike su primetne, u korist P20 pro.
Svi već znamo te razlike...
Ipak već odlučeno, ostaje P20 pro, bas zbog tih novina... :)
Malo da se družim sa P20 pro dok ne stigne novi model mate serije... :)

Ili cu da batalim sve ove telefone, pa da aktivno opet koristim crep M5 8,4 LTE, bio sam mirniji dok sam koristio samsung tab s 8,4 pa mediapad x1, i mediapad X2.
Ovo je sad, samo ludiranje.... Videcemo još sve... Dok još kupim. M5 8,4 :)

Huawei P20 Pro
 
Poslednja izmena:
Da dodam i ja moj, skromni kratki utisak. Bar sto se modela p20 tice. Moja iskrena preporuka: bezite od ovog telefona. Ja sam se zeznuo, pozurio iz razloga sto sam bio prezadovoljan p9 lite telefonom koji me je dve godine super sluzio. Jednostavno u mid range klasi nema bolje za te pare. Sto se premijum klase tice p20 tu definitivno ne pripada. Ne vredi nikako novac koji operateri traze za njega. Ako ga nadjete na oglasima za 400e max to je vec korektno. Posle 10 dana koricenja pokazao je sve svoje mane, pogotovo u zadnja dva dana kad sam ga malo isforsirao. Kvalitet izrade dobar performanse ocajne! Kamere cist marketing! Prosecne za tu klasu ali najbolje sigurno ali sigurno nisu. Fb aplikacija u nekim trenucima jedva ali jedva radi. Danas sam trazio vest od pre par dana na nekom portalu i polako skrolovao u zelji da je nadjem. Telefon je jedva ali jedva ucitavao vesti. Drugo, nekoliko puta mi se kamera bas sporo otvara. Dalje, nema te fluidnosti nema tog uzitka. Zenin iphone 6s dan danas posle dve godine mucenja koji mu moja zena priredjuje radi fenomenalno. Bude vam jasno koliko ste se presli kad shvatite da ste za taj novac mogli da kupite s8. Ja sam mnogo razočaran, u pocetku sam i video neke dobre strane sad vidim samo lose... Da li je emui toliko smece ili sta je drugo u pitanju ne znam. Ne znam kako da ga se otarasim a ne izgubim mnogo novca.

Poslato sa EML-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Na zalost tesko ces ga se otarasiti a da ne izgubis mnogo,huawei je to
 
To sto pricas ne rade ni telefoni iz 2014te godine.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno