Šta je novo?

Ryzen 2600 + Gigabyte B450 Pro

nnidza

Slavan
Učlanjen(a)
08.12.2008
Poruke
38
Poena
309
Koristim konfiguraciju vec godinu dana bez ikakvih problema. Večeras me je medjutim iznenadila situacija da komp nece da se pokrene... Ventilatori se startuju ali umesto slike ja dobijam indikator crvene sijalicice za CPU i DRAM. Zamenio sam grafiku, izvukao i vratio sve konektore, probao jedan po jedan modul RAM-a. Bez uspeha... Neka ideja? Kolika je verovatnoca da je napajanje?
 
Jel si probao preko integrisane graficke ?
 
Ryzen 2600 nema integrisanu. Probao drugu, staru karticu...
 
Znaci isto nema slike...

Pa sad niko ti ne moze pomoci konkretno, moras da probas drugo napajanje.
Ako nije do toga, onda je najverovatnije ploca.

Jel se racunar ugasio tokom rada ili nije hteo da se upali nakon sto je bio iskljucen ?
 
Znaci isto nema slike...

Pa sad niko ti ne moze pomoci konkretno, moras da probas drugo napajanje.
Ako nije do toga, onda je najverovatnije ploca.

Jel se racunar ugasio tokom rada ili nije hteo da se upali nakon sto je bio iskljucen ?
Bio je isključen. Radio sam na njemu dva sata pre toga bez ikakvog problema. Hvala u svakom slučaju. Moraću da tražim napajanje i rezervni RAM. Da utvrdim kom šaljem reklamaciju.
 
Prvo resetuj bios, pa onda vidi sta se desava.
To najverovatnije nece da butuje zbog podesavanja rama.
Naravno, Giga b450 ploca i Predator su problem bili i ostali.
 
Prvo resetuj bios, pa onda vidi sta se desava.
To najverovatnije nece da butuje zbog podesavanja rama.
Naravno, Giga b450 ploca i Predator su problem bili i ostali.
Mala pomoć. Za reset ima dva pina koja vire. Kaze u uputstvu da ih treba nekako spojiti. Da li je dovoljno dodirnuti ih i zadržati šrafcigerom (pridržati šrafciger između dva pina)? I naravno to se radi sa isključenim napajanjem iz struje i skinutom baterijom? Da proverim da li ispravno radim...
 
Da, nekoliko secundi je dovoljno.
 
Ne moras bateriju da vadis, samo iskljucis racunar, izvuces ostatak struje koji je ostao iz masine(izvuces kabal iz napajanja, i pokusas da upalis komp), i onda samo spojis nekoliko sekundi, i to je to.
 
Moj procesor ryzen 5 2600 radi na 100 stepeni, danas stigao racunar iz emmija. Znaci 100 stepeni samo je upaljen racunar, nista ne igram na njemu, nista ne skidam....

Samo sam instalirao win 10 i to je to
 
Moguce da kuler nije legao kako treba, odnosno 100% da je to.
 
Pa ništa strašno ja sam preki dan sređivao jedan PC, i posle instalacije desetke vidim ja trotluje samo tako, brzo neki program kada ono tremperatura prosecora 90-95 C.
Ono ventilator procesora nije bio priključen.
 
dečko uzeo gotovu konfu,nema on tu šta da prčka,vraći neka se snalaze,sramota.
 
Jedini razlog zasto sam uzeo gootovu konfiguraciju je zato sto mi je ista ta konfiguracija za blackfriday ispala jeftinija nego na kp, inace nikad ne bi uzimao, ali sta je tu je….

Citajuci druga iskustva sa reklamacijama nisam optimista
 
Mislim da ce tvoja reklamacija biti brzo resena.
Jer nije neispravnost u pitanju, nego ili, kao sto je neko napisao, nije prikljucen ventilator, ili nije legao kuler kako treba.
Samo im to reci, da je visoka temperatura procesora, i bice brzo reseno, siguran sam.
 
Nisu mu uvalili ništa. Pisao sam mu šta je u pitanju u drugoj temi, pošto je ovo pitanje prosuo na više tema.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno