Šta je novo?

Okupljanje u Novom Sadu, subota 22.07.2017.

zzarko

Čuven
Učlanjen(a)
13.10.2003
Poruke
1,745
Poena
695
Neko me je malopre podsetio, pa me interesuje sledeće: razmišljam da napravim retro okupljanje u Novom Sadu iduće subote, pa me interesuje da li uopšte ima zainteresovanih koji bi došli a) samo u posetu i b) i poneli nešto od svoje opreme. Javite ovde do ponedeljka...
 
Možda je to bolje na jesen. Moguće da su ljudi negde zbrisali. :)

Lično ne volim okupljanja. Ali bih se pojavio kada bi bilo nešto što mi je baš zanimljivo. Što se tiče kolekcija, bojim se da je moja minorna prema onome što neki od vas poseduju. :) A i mene više zanimaju mašine koje su još uvek upotrebljive (recimo postoji velika baza softvera) pa sam propustio nekoliko dobrih prilika da nabavim neke ređe stvari za prihvatljiv novac. Ako bih došao, došao bih da gledam vaše kolekcije. :d
 
Rezervisao sa prostoriju na fakultetu, pa će sve biti organizovano u subotu 22.07.2017. od 10h do 18h u prostoriji P-05 u prizemlju zgrade Jugodrva, Bulvar Oslobođenja 133 (http://www.openstreetmap.org/note/741434). Prostorija je rezervisana za ceo dan. Oni koji bi donosili svoju opremu nek mi se jave do srede na PM, kako bih znao na vreme kako sve da rasporedim.

U prostorijama fakulteta nije dozvoljeno unošenje hrane i pića (osim vode), pa samo molim da se posetioci i učesnici pridržavaju toga. U okolini ima više restorana i kioska i jedan veći market, te hrane i pića neće nedostajati. Parking u okolini se plaća do 14h.

Prostorija poseduje projektor sa VGA i HDMI ulazima, kao i klimu. Dvaput po dva reda klupa su razdvojni sa dva zidića sa gomilom utičnica, tako da ni struja neće biti problem. Klupe će biti okrenute za 90 stepeni.

ucionica.jpg
 
Poslednja izmena:
Možda je to bolje na jesen. Moguće da su ljudi negde zbrisali. :)
Dosad sam organizovao izložbe u sva 4 godišnja doba i uvek odavde (benchmark retro forum) retko ko da je dolazio, tako da sumnjam da bi i na jesen bilo drugačije. Početkom septembra će najverovatnije biti i izložba u okviru BalCCon-a, kao i prošle godine (na kojoj se odavde opet niko nije pojavio, iako se sezona odmora završila).
 
Radim subotu celi dan, žao mi je :(

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Svaka cast za trud,Zarko
 
Ajde i ovde da potvrdim da dolazim u subotu...
 
Nažalost otpada i poslednja šansa da ću svratiti. Imam neki dogovor u Bgd rano popodne. Možda bih mogao da stignem pre toga, ali bi to bilo vrlo na knap. Možda drugi put. :)
 
Ako imas,okaci neke fotkice
 
Dosta zanimljivh stvari na sličicama. Sx64, Tim i MiST FPGA favoriti. :) Šta je ono pored Pecoma desno?

Btw, ova obojena kućišta za speccy 48k su vrh. Ali moram da priznam da je klasična varijanta najbolja. Može li neko da mi baci kontakt info na PP?
 
Koji si Žarko kralj, svaka čast na cimanju i entuzijazmu zbog jedne večeri, malo nas je ovakvih pasioniranih freakova
Nisam ovo odradio samo ja, da nije bilo Marka i Igora, ne bi ni bilo svega ovoga, odnosno bez njih dvojice teško da bih išta uradio. Ja sam samo bio onaj što je slao obaveštenja :)

btw. pratiš li 8bit-Guy na YT ? Pošto vidim da su ti 8bit stvari posebna opsesija
Da, pratim ga, ima baš zanimljive stvari...

Dosta zanimljivh stvari na sličicama. Sx64, Tim i MiST FPGA favoriti. :) Šta je ono pored Pecoma desno?
SX64 je živ zahvaljujući Marku, kada sam ga nabavio bio je jedva nešto više od kamena za kupus. TIM je tu zahvaljujući Ognjenu i Bošku iz BG-a. MiST (a takođe i ZX UNO) je doneo Miodrag, jedan od glavnih ljudi u MAME projektu, bilo je baš dobro popričati sa njim o koječemu. Levo od Pecoma je veoma očuvana INES profesionalna tastatura za ZX Spectrum, desno je crnogorski Misedo 85 (da ne kažem Tandy CoCo 2 sa Misedo nalepnicom).

Btw, ova obojena kućišta za speccy 48k su vrh. Ali moram da priznam da je klasična varijanta najbolja. Može li neko da mi baci kontakt info na PP?
Meni se najviše dopada beli: x06.JPG

Što se firme tiče, imaš na fotografiji, retroradionics.co.uk (osnivač je jedan naš koji odavno radi u Kini).
 
Poslednja izmena:
Svaka vam cast momci... vrlo lep retro dogadjaj
 
SX64 je živ zahvaljujući Marku, kada sam ga nabavio bio je jedva nešto više od kamena za kupus.

Marko je majstor. :)

TIM je tu zahvaljujući Ognjenu i Bošku iz BG-a.

Ne znam ljude, ali sam video temu o tome kada je nabavaljen. Pročitao sam u jednoj od tema na forumu da ste ga osposobili i da šljaka. :)

MiST (a takođe i ZX UNO) je doneo Miodrag, jedan od glavnih ljudi u MAME projektu, bilo je baš dobro popričati sa njim o koječemu.

Skoro sam video na YT njegov govor o prebacivanju MAME projekta na C++. Nisam primetio ZX Uno na slikama.

Levo od Pecoma je veoma očuvana INES profesionalna tastatura za ZX Spectrum, desno je crnogorski Misedo 85 (da ne kažem Tandy CoCo 2 sa Misedo nalepnicom).

Znači to je taj famozni Misedo. Nedavno sam video knjigu za njega na jednom sajtu sa oglasima/aukcijama pa sam ubacio u Google da vidim o čemu se radi. Ali nisam znao da je CoCo klon. :)

Što se firme tiče, imaš na fotografiji, retroradionics.co.uk (osnivač je jedan naš koji odavno radi u Kini).

Bacio sam im upit preko sajta. Hvala.
 
koja je igrica na komodorcu na prvoj fotografiji ?
 
Stvarno svaka cast!

I Milan je slao obavestenja ;) da nisam bio na odmoru da dodjem da kucamo malo po basicu :)

Creatures 2 sam prepoznao nego sta je ono na SX-u? Sta se igralo na Amigi? Jel svratio neki student, sta oni kazu?

I bas htedoh da pitam sta je ono na cemu radi TOS al predpostavljam da je to ustvari taj MiST.
 
Creatures 2 sam prepoznao nego sta je ono na SX-u?
U trenutku fotografisanja, Motocross, NTSC verzija. Dok ga je popravljao, Marko je utvrdio da je u pitanju NTSC mašina, pa sam napravio kompilaciju NTSC igara za njega.
Sta se igralo na Amigi? Jel svratio neki student, sta oni kazu?
Uh, Amiga je bila krcata igrama, Danilo je doneo svoju A600 sa Vampirom, baš se svašta isprobavalo...
I bas htedoh da pitam sta je ono na cemu radi TOS al predpostavljam da je to ustvari taj MiST.
Da, MiST je u pitanju. Doduše, imali smo i pravg Atarija, Milan je doneo svog Falcon-a, pa sam na njemu isprobao Doom 2, jako dobro ide na mašini na 16MHz :)
 
Nazad
Vrh Dno