Šta je novo?

[Hackintosh] Mac OS X 10.9.x (Mavericks) – kompatibilan PC (hw, tips & tricks)

Uzeo sam GT630 sa 1GB ddr3 rama za htpc,gde sam instalirao 10.9. Da bih uopste poceo instalaciju morao sam da kucam PCIRootUID=1 i GraphicsEnabler=No.
Instalacija je prosla bez problema,odradio Multibeast,EasyDSDT.Ono sto me buni,je sto je grafika pravilno prepoznata sa GraphicsEnabler=No flagom,ali imam problem sto ne mogu da podignem sistem ako ne promenim ovo na Yes. U jednom trenutku ako idem sa No,samo mi ugasi monitor,tj tv,i tako stoji.A kad stavim Yes,podigne se sistem bez problema.Ali onda ,mi ne vidi grafiku lepo,vec je vidi sa 512 mb rama.
Sta mogu da uradim? I kako da proverim da li graficka akceleracija radi (pretpostavljam da radi,jer xbmc ne bi radio bez nje).
 
Čitao sam to , ali nije pomoglo. Piše da za 6xx kartice treba GraphicsEnabler=Yes ali ja kad to stavim kartica nije prepoznata lepo. Što je još čudnije, ne dešava se svaki put. Evo, sad sam ga normalno restartovao bez ikakvih boot flagova.
 
Čitao sam to , ali nije pomoglo. Piše da za 6xx kartice treba GraphicsEnabler=Yes ali ja kad to stavim kartica nije prepoznata lepo. Što je još čudnije, ne dešava se svaki put. Evo, sad sam ga normalno restartovao bez ikakvih boot flagova.
Ja sam sa YES opcijom podigao i vidi je sa 512MB, tako je video i na prethodnoj verziji. Nisam našao rešenje i vidim da svima tako prijavljuje. Ako nađeš rešenje, piši :)
 
Maverika sam instalirao samo sa PCIRootUID=1 i GraphicsEnabler=No. Sa yes nisam dolazio do install screen - a.
Čudnu stvar sam primetio, ukoliko u biosu stavim da mi integrisana grafika bude prva, ne vidim boot-ovanje (naravno), ali sistem se podigne normalno i slike ima. Znaci nije potrebno dodavati Yes, radi odlično sa No. A ukoliko stavim da primarni grafički adapter bude GT 630, moram da stavim GraphicsEnabler=Yes da bih mogao da udjem u sistem, jer bez toga prilikom boot-ovanja, samo se izgubi slika na tv-u i piše No connection.
Šta mogu još da pokušam, a što nisam?
 
Samo da se pohvalim da sam upravo uspesno odradio instalaciju OS X Mavericks OS-a.

Konfiguracija je:
Asus Maximus V Gene
[email protected]
16GB rama
Nvidia 9600GT
SSD (za sada Kingston SSDNow V+100, verovatno idem na Samsung 840 Evo)

Cela prica je bila manje vise jednostavna, AppStore Maverics + UniBeast (uz pomoc VMware-a) za kreiranje USB-a za instalaciju, nakon toga instalacija (sa GraphicsEnabler=Yes), kada se podigao OS, MaciASL app za kreiranje Custom DSDT uz pomoc patch-eve i MultiBeast za postavljanje DSDT-a i instalaciju kext-ova koji su neophodni...

Za sada sve radi, sleep, speedstep, svi USB 2.0 i 3.0 portovi, eSATA...

Doduse ima par problema:
a) problem je (bar meni tako deluje) sporije vracanje iz sleep moda, mozda traje 1 sek duze nego na Windows 8.

b) samo jednom mi se desilo da nije inicijalizovao USB uredjaje prilikom cold boot-a, kada sam ih iskljucio, ponovo ukljucio, proradili su, to se desilo samo jednom, a radio sam bar 20+ reboot-a/cold boot-a.

c) odusevljen sam jednom stvari, koja je meni bila jako bitna, izgleda da (moguce da je ovo i ranije sredjeno, ali nisam bas nesto pratio OS X hackintosh scenu) je najzad resen problem sa lag-om/cudnom krivom kretnje misa na OS X. Jednostavno cak i koristeci StearMouse ili USB Overdrive mis je imao cudni lag i cudnu krivu kretnje, naravno uz ove aplikacije to se koliko toliko davalo resiti, ali je i dalje osecaj bio drugaciji... Koliko vidim, sada je to sredjeno, mis se ponasa identicno kao i u Windows-u, all sada, posto imam Razor Mambu (razor driver-i su smesni, samo mogu da ukljuce/iskljuce osvetljenje na docku i misu...), kada mi treba StearMouse ili USB Overdrive da podesim dodatne tastere desava se da njihov kext vraca ponasanje misa na staro, drugim recima, ili cu imati misa koji radi kao u Windowsu ili cu imati dodatne tastere :).

Sve u svemu, sve radi odlicno, na relativno sporom SSD-u, sve leti, sistem je fenomelano stabilan... Ko ima zelje/vremena da se zeza, isplati se...
 
Poslednja izmena:
Zasto mi se cini da je text nekako isuvise iskrzan,kao da nije lepo prikazan?
Mavericks je u pitanju.



I jos jedan problem imam,nikako ne mogu da uradim mute tona.Cak ni kad smanjim ton do kraja,uvek se cuje malo.
I u preferences je ta opcija grayed out,znaci nije je moguce koristiti.Ima li jos ko slican problem
ALC887 je u pitanju.
 
Dakle imam MAC OS X preuzet sa interneta (Niresh 10.8.2 instalaciju sam preuzeo). Instalaciju sam uspeo da pokrenem preko EasyBCD-a. (tako da mi ostane windows-ov boot manager).

Desavaju mi se dva problema:
1. Kada ne koristim nikakav bootflag dobijem onaj apple logo i on se tako vrti do besvesti
2.Kada koristim bootflag(video sam da za nvidia 700 seriju (kao sto je moja)) treba da se koristi bootflag
Kod:
GraphicsEnabler=No -v
ali onda, mi non stop pise Still waiting for root device.

Da li moze nekako da se resi bilo koji od ova dva problema?

Laptop je Toshiba L50-A-138. (Core i3, Nvidia 740m).

Hvala unapred :)
 
Poslednja izmena:
Probaj dodaj PCURootUID=1. To bi trebalo da reši problem.
 
Danas sam instalirao mavericks na hp probook 4330 i odusevljen sam. Dosad nisam imao MacOS mrzilo me da se hebavam sa kextovima flagovima isl. Nepoznato mi je bilo skroz. Za dva dana sam usao u problematiku zahvajuci tonymacs forumu. Uopste nije tesko. I sad mi laptop savrseno radi. Odusevljen sam sa macOS om. Posto imam vec apple tv2 i airport express rasmisljam da i moj android zamenim sa iphonom. :d

Jedino mi je tastatura sa nasim slovima i treba nekako da je prepravim da radi. Mislio sam da to ide kao kod windowsa samo prebacim na serbian ali nece. Nasao sam neki ukelele za preslovljavanje ali mi se cini komplikovan.

Jel ima neka caka za brzo resenje?
 
Danas sam instalirao mavericks na hp probook 4330 i odusevljen sam. Dosad nisam imao MacOS mrzilo me da se hebavam sa kextovima flagovima isl. Nepoznato mi je bilo skroz. Za dva dana sam usao u problematiku zahvajuci tonymacs forumu. Uopste nije tesko. I sad mi laptop savrseno radi. Odusevljen sam sa macOS om. Posto imam vec apple tv2 i airport express rasmisljam da i moj android zamenim sa iphonom. :d

Jedino mi je tastatura sa nasim slovima i treba nekako da je prepravim da radi. Mislio sam da to ide kao kod windowsa samo prebacim na serbian ali nece. Nasao sam neki ukelele za preslovljavanje ali mi se cini komplikovan.

Jel ima neka caka za brzo resenje?
Ima :) Evo ti gotov fajl (pravljen u Ukuleleu), otpakuj i oba fajla kopiraj u <user> Library > Keyboard Layouts
Restartuj računar i onda izaberi u podešavanjima tastature SRB Lat1 naziv.
 

Prilozi

  • SRB-Lat1.zip
    65 KB · Pregleda: 63
Hvala ti ali mi ovaj fajl ne radi jer mi treba podesavanje za laptop. Ovo je za desktop tastaturu. Probacu sam da editujem. U svakom slucaju hvala.
 
Hvala ti ali mi ovaj fajl ne radi jer mi treba podesavanje za laptop. Ovo je za desktop tastaturu. Probacu sam da editujem. U svakom slucaju hvala.
Meni je ovo za MBP, ali fizički raspored tastera je identičan. Ne znam što ne bi radilo, možda ima neka fora. Kako ti "ne radi"? Ne dobiješ u spisku tastaturea SRB-Lat1 raspored ili ne radi mapiranje?
 
Mapiranje mi je drugacije. Meni je alt+v =@ .
Probao sam pa nece. Gde ti je znak @?
Mozda ne umem???
 
Poslednja izmena:
Mapiranje mi je drugacije. Meni je alt+v =@ .
Probao sam pa nece. Gde ti je znak @?
Mozda ne umem???
Desni Alt + v (dobro, na Meku može i levi, ne običnoj tastaturi je to Alt Gr), baš tako. Postoji jedan jedini srpski latinični raspored i njega koristim.
 
Poslednja izmena:
Aha, kad ubacim tvoj raspored meni je na Application key + V = @, a trebalo bi na alt gr + V. Takodje jos neki dugmići su ispremeštani. Ali dobro je i sa ovim. Hvala ti u svakom slucaju. Malo mi je konfuzan ovaj kukulele kad nadjem vremena pozabaviću se da je doteram. Zasad mi i sa ovim tvojim radi super. (sad kad znam gde je @) :)
Interesantno je da kad pritisnem alt + V meni odradi PASTE. Verovatno mi ALT radi kao CTRL.
:)
 
Instalirao sam virtuelnu mašinu "VMware Workstation".

Skinuo sam "OS X Mavericks 10.9 Retail VMware Image".

Odradio posao u BIOS-u (uključio virtualizaciju).

Gledao sam više Youtube klipova...

Pokrenuo i pojavi se "jabuka" koja se vrti u krug beskonačno.

Ima li rešenja?

Sve gore navedeno mi je potrebno da bih napravio instalacioni USB.
 
Jedno kratko pitanje, da li instalacioni usb mora da bude USB 2.0 ili podržava i USB 3.0?
 
Instalirao sam virtuelnu mašinu "VMware Workstation".

Skinuo sam "OS X Mavericks 10.9 Retail VMware Image".

Odradio posao u BIOS-u (uključio virtualizaciju).

Gledao sam više Youtube klipova...

Pokrenuo i pojavi se "jabuka" koja se vrti u krug beskonačno.

Ima li rešenja?

Sve gore navedeno mi je potrebno da bih napravio instalacioni USB.

na intelu radis ili amdu tu virtualizaciju ?
 
Aha, kad ubacim tvoj raspored meni je na Application key + V = @, a trebalo bi na alt gr + V. Takodje jos neki dugmići su ispremeštani. Ali dobro je i sa ovim. Hvala ti u svakom slucaju. Malo mi je konfuzan ovaj kukulele kad nadjem vremena pozabaviću se da je doteram. Zasad mi i sa ovim tvojim radi super. (sad kad znam gde je @) :)
Interesantno je da kad pritisnem alt + V meni odradi PASTE. Verovatno mi ALT radi kao CTRL.
:)
Pa ne znam za tu pojavu. Znam samo da se Win taster ponaša kao CMD, jel da? Par ljudi koriste ovo moje mapiranje, što na MBP, što na Miniju a imam i Hekintoš sa Logitech tastaturom gde je sve OK. Možeš i da probaš KeyRemap4MacBook šta ima od opcija.
 
@seizmos

Intel

Sada ću da pokušam preko Virtualbox-a, skidam: Mac OS X Lion 10.7.3 Retail Virtual Box Image
 
Poslednja izmena:
@ jopopo
Resenje je u podesavanju command kljuceva u samom mac os. Ima u podesavanjima tastature. Ne treba nikakav edit. Super.
 
@makiacaveki
Iskljuci bluetooth u biosu na probooku kad budes inastalirao macos da ti ne pravi probleme. Ostalo sve na default.
 
@ jopopo
Resenje je u podesavanju command kljuceva u samom mac os. Ima u podesavanjima tastature. Ne treba nikakav edit. Super.
Na ovo misliš? Ako je to, vidiš kada se neko navikne da ono što prvo treba da proveri, potpuno zaboravi :) Super što radi, mnogo sam srećan kada pomognem da još neko koristi naš raspored. To je tako "nativno" što bi rekli ;)
 

Prilozi

  • Screenshot 2013-12-04 12.07.56.png
    Screenshot 2013-12-04 12.07.56.png
    98.5 KB · Pregleda: 126
Poslednja izmena:
Na ovo misliš? Ako je to, vidiš kada se neko navikne da ono što prvo treba da proveri, potpuno zaboravi :) Super što radi, mnogo sam srećan kada pomognem da još neko koristi naš raspored. To je tako "nativno" što bi rekli ;)
Da na to sam mislio. Imace sam se smorio sa kukuleleom zesce dok nisam skontao da command dugme uopste ni ne moze da se swapuje. Pravi balakanac prvo proba pa onda cita uputstvo da vidi gde se zahebao. :D
 
Da li može neko potvrditi da WiFi Adapter TP-Link TL-WN7200ND (Ralink RT3070) radi na Hackintošu? Preturam ceo net, a i ono što sam uspeo da pročitam nikako ne mogu da skontam, na jednom našem forumu spominju ovaj adapter ali sa nekim drugim čipsetom.
Dakle jel ko ovo probao uživo :)
 
Nazad
Vrh Dno