Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

Ima li neko info o ovome ?

To im je nova lazna home stranica. Pre mesec-dva su svi korisnici trebali da generisu key word koji se kuce na toj stranici da mi mogli pristupiti trackeru. Ako to nisi uradio tad kad je trebalo, verovatno su te disableovali
 
am...
ima li ko objasnjenje zasto meni uTorrent 1.7.x radi savrseno, dok 1.8 (na istim podesavanjima, sve je isto, samo instaliran preko starog), ne radi nikako... ostavim ga celu noc, i tek ponekad "krene" sa skidanjem... i to oko 1-2 kB/s... :S
Opet vratim stari preko njega, opet radi savrseno... :S
 
am...
ima li ko objasnjenje zasto meni uTorrent 1.7.x radi savrseno, dok 1.8 (na istim podesavanjima, sve je isto, samo instaliran preko starog), ne radi nikako... ostavim ga celu noc, i tek ponekad "krene" sa skidanjem... i to oko 1-2 kB/s... :S
Opet vratim stari preko njega, opet radi savrseno... :S

chini mi se da sa novom verzijom ne mozesh da skidash pirateriju
 
Hmm, telekom poveca brzine nama na 768 download a upload ostade isti.

E sad drugovi kako podesiti utorrent da bi se postigao maximalni download? Tj negde oko 80KB, ima li neko neku ideju?
 
Nema tu sta mnogo da se podesava,ogranici samo upload na 3 i ako i dalje imas problema smanji broj konekcija na 50.
 
Poslednja izmena:
Nema tu sta mnogo da se podesava,ogranici samo upload na 3 i ako i dalje imas problema smanji broj konekcija na 50.

Jel misliš na podešavanjima za max. upload ili na samom torrent fajlu koji skida??? Kod mene kada podesim max upload ispod 6kbs, nema pojma da DL ide full brzinom, a ako ograničim fajl na 3kb, onda mi mnogo guši vezu...

Do povećanja brzina ja sam na Netlimiteru ograničavao upload na 2kbs, utorrent max upload na 6kbs i svaki fajl koji skidam na 1kbs i brzina je bila uvek preko 50kbs... Sad još uvek nisam experimentisao, ali primetio sam da retko koji torrent hoće da ide brzinom preko 70kbs

utorrent 1.7.7
 
Poslednja izmena:
Koristi 1.8.1, ja uvek podesavam 3k za upload samo za torrent koji trenutno skidam,posto nikad ne skidam vise torrenta u isto vreme,u ovom slucaju 3k nece uticati na smanjenje downloada.
 
Koristi 1.8.1, ja uvek podesavam 3k za upload samo za torrent koji trenutno skidam,posto nikad ne skidam vise torrenta u isto vreme,u ovom slucaju 3k nece uticati na smanjenje downloada.


I ja isto skidam samo jedan ostali su na queued, ali npr imam 2-3 koja seedujem zbog bonusa i oni su stavljeni na 1 kb pa ponekad se i oni aktiviraju, pa bi onda gušilo vezu, zato i ograničavam u net limiteru...
1.8.1 nisam probao, ali hoću, mada verujem da bi mi ugušio vezu ako stavim na 3kb jer je upload na ovom paketu očajan...

Mislim da još uvek nisu sve podesili kako treba što se povećanja brzine tiče, a možda i nastaje zagušenje upravo zbog toga. A upload je najviše kriv :mad:

inače je 768/64kb...
 
Pozdrav

Imam mali problem sa uterrentom. Od kako je telekom izmenjao ove sulude brzine, meni download ence preko 30KB/s jer sam do sada bio na paketu 256... Proemnio sam brzinu na 1536 ali mi i dalje utorrent sa extra dobro seedovanim torentima ide max 30... A iz opere DL ide oko 160KB/s.

Sta da radim, jer nigde ne vidim podesavanja za ogranicenje downloada...
 
u podesavanjima utorrenta imas deo bandwidth....plus mogao bi da pogledas i prvu stranu ove teme
 
Poglej da nisi negde ogranicio upload (verovatno na nekih 5-6 kbps, ako se dobro secam)
 
Pozdrav ljudi. Evo vec drugi dan pokusavam da podesim utorrent, ali bas i ne ide. Imam modem sagem fast 840. Pokazuje mi zelenu ikonicu u utorrent-u i test porta je ok (konektujem se sa username/ip@beotel). Medjutim. DL radi dosta sporo, maksimum 30-34 KB/s, a prosek je oko 15-20 (beotel 768/64). Iz onoga sto sam procitao na forumu trebalo bi to ici dosta brze. Probao sam sve sa prve stranice i nista. Jedino sto mi je barem malo je ubrzalo je ogranicavanje UL direktno na torentu na 3 KB/s (desnim klikom na torent) i iskljucivanje netlimitera. Kontam da je oko podesavanja odnosa DL:UL, ali ne ide. Sve sam zivo pokusavao od enkripcije do netlimiter-a i nista. Mozda sam nesto pogresio u netlimiter-u, pa sam zato postavio atachment. Kontam da je sve jedno gde ogranicavas UL, isto se ponasa da li to radio u utorrent-u ili u netlimiteru. Takodje sam isprobavao razne verzije utorrent-a, 1.7.5, 1.7.7, 1.8, i isto se ponasaju. Da ne zaboravim da sam preko onog programcica podesio na 50 i u utorrentu net.max_halfopen = *50. Stvarno vise ne znam sta da radim. Ako neko ima ideju neka se javi, a ja cu za to vreme da sedim i da placem.
 

Prilozi

  • Netlimiter.bmp
    36.1 KB · Pregleda: 63
  • Bandwidth.JPG
    Bandwidth.JPG
    23.4 KB · Pregleda: 94
  • BitTorrent.JPG
    BitTorrent.JPG
    17.8 KB · Pregleda: 81
  • Connection.JPG
    Connection.JPG
    18.1 KB · Pregleda: 72
  • Queueing.JPG
    Queueing.JPG
    18.4 KB · Pregleda: 82
Zaboravih jos neke stvari da napomenem. Uredjaj je tacno: Sagem 840 USB ADSL2 Wan Adapter. Paket: Beotel.Net 768/64. Evo sada tokom dana isti torrent file koji je sinoc skidao sa tih 30-35 KB/s skida sa 10-17 KB/s. Ali isto download mnogo zna da varira. Od 0.2 KB/s skoci na 34 KB/s i tako u krug (nema kontinuiteta DL-a). :wall:
 
Evo kako je kod mene...
Od juče skidam jedan torrent i DL je oko 50kbs, probao sam sve i na kraju došao do rešenja... Ranije dok je bilo 512/64 ukupan upload sa utorrent mogao je da ide oko 2kbs i DL je uvek bio max. A sada UL ne sme da ide preko 1kbs da bi brzina bila max. Pogasio sam sve torrente koji su bili seed, sad je samo aktivan torrent koji se downloaduje i brzina je od 74-80kbs...
Inače sam sa Netlimiterom ograničio utorrent na 2kbs, držao sam 3-5 torrenta na seed zbog bonusa...

Toliko o ovakvom odnosu DL/UL... :mad:
 
Poslednja izmena:
vuce se i kod mene, beotel 2mbit, utorrent 1.8.1, nece da predje 15kb/s... sve je podeseno kako treba :S
 
... Mozda sam nesto pogresio u netlimiter-u, pa sam zato postavio atachment. Kontam da je sve jedno gde ogranicavas UL, isto se ponasa da li to radio u utorrent-u ili u netlimiteru....

Jeste svejedno gde ograničavaš upload, ali ja sam ranije imao 3-4 torrenta na seed (zbog bonusa) i svaki je bio ograničen na 1kbs, ali da je svaki bio aktivan onda bi mi upload bio 3-4kbs i to automatski guši vezu... Zato ja još dodatno ograničim na Netlimiteru da utorrent ne može preko 2kbs... A sad izgleda da ne može preko 1kbs...
 
E moze li ovako? Neko ko je na beotelu sa 768/64 i dobro mu radi download, da mi posalje jedan torrent i da mi kaze sa koliko mu skida, pa da i ja probam. Mozda me jedino to smiri.
 
Evo ovako. Nasao sam resenje koje me je toliko mucilo, a mislim i dosta vas na ovom forumu. Pitanje je bilo kako dobiti maksimalan download u utorrent-u. Posle svih neuspelih pokusaja na kraju sam dosao do jednog veoma jednostavnog resenja, a ono se nalazi na sledecem sajtu http://www.utorrent.com/faq.php. Naime, na tom sajtu se nalaze sva moguca i nemoguca resenja sto se tice podesavanja p2p-a na utorrent-u. Cak postoje i dva probna torrent fajla kao test vaseg podesavanja torrent klijenta. Po tome mi nikakav netlimiter i slicni alati nisu bili potrebni. Na kraju prilikom testiranja sam dobio bukvalno maksimalne rezultate. Sto se mene tice veoma mi je bilo bitno da dobro protestiram upload (mislio sam, "ma ok, beotel mi je dao 64 i to imam 100%", e pa malo sutra). Moj upload na testu je bio 39-48 (veoma je variralo). U Options/Speed Guide sam odabrao najpriblizniju od ponudjenih kombinacija (dowload-xx/upload-56). Kada sam odabrao opciju Use selected settings, woala. Bukvalno je sve podeseno u zavisnosti od malo predjasnjeg odabira (xx/56). Sve, od upload-a do kojekavih maksimalnih konekcija, itd. Takodje da napomenem da sam koristio onaj cuveni patch koji se spominje i na ovom forumu (net.max_halfopen). Prilikom patch-ovanja sam upisao 50, medjutim u utorrent-u sam stavio 40 (predlog sa utorrent sajta). Takodje sam povecao bt.connect_speed na 20. Jos jedna napomena na kraju. Windows sam po sebi vrati vrednost net.max_halfopen na neki veoma velik broj, tako da prilikom svakog restart-a se mora iznova patch-ovati (na kraju vam kaze da morate restartovati masinu, e pa nemojte).

E pa toliko od mene. Nadam se da sam barem nekom pomogao.

Uzdravlje. :wave:
 
Poslednja izmena:
Sta prekid dl kada nije aktivan laptop,torent 1.8.1,iskljucene sve opcije za hibernaciju i pustim ga nocu il preko dana i posle par sati od pocetka prestane da skida,vezan je preko bezicnog tp linka.Mozda da ga prebacim na utp kabl...
 
izvinite ako je glupo pitanje al jel moze neko da mi kaze sta samo da izmenim od podesavanja odavde kad mi je pojacan net adsl telekom 768/64 na 1024/128 sem sto vuce sa speedtest-a 878/99

hvala u napred pozzzzzzzz
 
Ja imam Verat ADSL 1024/128 i nakon onog prvog povećanja i sada ovog drugog ništa nisam mijenjao u podešavanjima. Vuče maksimalnom brzinom oko 102. Evo kako je podešeno ako nekome znači:

 
Za private trackere otkacite sve ovo u additional bt features .... neki trackeri su alergicni na dht i peer exhange.
 
Zasto ti nije upload limitiran, jel koristis NetLimiter ili?
 
imam chudan problem koji sam povezao sa instalacijom SP3 ( inache je originalni WinXP SP2)
nakon toga, uz instaliran onaj TCPID patch, pri duzzem torrent-ovanju ( dakle, ne desi se odmah) sistem se zakuca, tj. dobijem BSOD sa greshkom u tcpip.sys

to se deshava i kolegi na njegovom laptop-u, isto sa WinXP SP3, osim shto je kod njega instalirana slipstream-ovana verzija ( nisam je ja pravio, svuchena sa neta) koja inache radi sasvim ok u bilo kom drugom sluchaju
probali smo razlichite verzije µtorrent-a, probali sa razlichitim brojem half-open connection-a, probali bez patch-a - uvek isto.. radi neko vreme a onda se skuca..

sa SP2 na drugim mashinama i dalje nikakvih problema nema..


da li je mogucce da je M$ "poveccao sigurnost" u SP3 tako shto je izmenio tcpip.sys? :trust:



btw, ako neko ima originalni, nikad patch-ovani tcpip.sys file izvadjen sa originalne instalacije WinXP SP3 na nekoj mashini, bilo bi lepo da ga okachi.. da probam i sa tim.. ,)






pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno