Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Očigledno da ste navikli na bolje fotografije ja sam zadovoljan. Platio sam 150€ i sa cenom sam prezadovoljan. Za neki detaljniji opis ne znam šta bih vam napisao a da nema na opisima uređaja koji su već okačeni.
 
To je obican model ne XL? Ako je obican 640 kamera je sasvim ok.
 
Očigledno da ste navikli na bolje fotografije ja sam zadovoljan. Platio sam 150€ i sa cenom sam prezadovoljan. Za neki detaljniji opis ne znam šta bih vam napisao a da nema na opisima uređaja koji su već okačeni.
Daj kontakt telefon Subotichana hocem i ja da ga nabavim... Shalje postexpresom ili kako???
 
uuff almi zadaje muke , neznam staje bolje l 730/735 ili 640 dual cena bas privlacna 150 ev


ima po oglasima
 
730/5 je malo bolji uredjaj. ali da li je realno dati 50e vise to je bas diskutabilno. l730 ima malo lepsi dizajn i bolju kameru u low light. ako to nekom znaci dosta onda se isplati dati 40-50e vise.
 
Ja sam se odlučio za Lumiu 735 nisam mogao više da čekam na 640 da vidim kako izgleda :) posebno sam prelomio nakon što sam video model 535 koji je jako sličan 640 jeste da ima veći ekran ali nekako ipak po meni 735 je lepši telefon.
 
Na KP 640XL dual sim 215, a LTE 240 evra.
 
Da pojavio se telefon Lumija 640 XL dual sim i XL LTE. Meni su čak i cene sasvim ok.... Ko zna koliko će ovi naši da odvale kad stigne :D A ovo na KP prekosutra stize tj. od 23.04. mislim od tad može da se naruči kod žene.... poštena je i ima puno pozitivnih ocena pa ko voli nek izvoli 8) Meni je ta veličina ekrana prevelika pa sam se isto odlučio za lumiu 735...
 
Ovde se govori o 640xl a ne obicnom. Malo je 150 e . Koliko je kostao 1320 kad se pojavio? Kako za koga znaci Nokia,bivsa firma...
 
Ovde se govori o 640xl a ne obicnom. Malo je 150 e . Koliko je kostao 1320 kad se pojavio? Kako za koga znaci Nokia,bivsa firma...

Nije bivsa, postoji i dalje. Ne znam koliko je kostao 1320, ovo nosi s400 i giga rama u 2015... Ne mozes porediti kvalitet MS telefona i Nokia telefona, u startu su 535 usr**i sa onim touch-om..
 
Dobro ,ne bih dalje ,vidim da si ljubitelj Nokie .

Probao si 532,640 540 i ostale modele. Sad sto je jedan model los ne znaci da su i drugi. Lumia 640 ima dobre kritike. Ne zale se ljudi uopste.
 
Poslednja izmena:
Dobro ,ne bih dalje ,vidim da si ljubitelj Nokie .

Nije stvar u tome :) Mogli su gurnuti jos giga rama i prodavali bi ga mnogo bolje, naravno da ostane ista cena. Problem je sto ms tek krece s telefonima, a udeo im je mali. Morali bi u startu da posluju s malom dobiti da bi se progurali.
 
Nije stvar u tome :) Mogli su gurnuti jos giga rama i prodavali bi ga mnogo bolje, naravno da ostane ista cena. Problem je sto ms tek krece s telefonima, a udeo im je mali. Morali bi u startu da posluju s malom dobiti da bi se progurali.


Ne verujem da bi taj 1gb viska imao neki uticaj na prodaju. U Kini je valjda sa 2.

Cene su ok u odnosu na ranije. Nokia je malo davala u specifikacijama a trazila vece pare od konkurencije.

Sada noviji modeli imaju obe kamere,blic,glance i jos dosta stvari. Ranije je to bilo nezamislivo.

Evo Lumia 640 ok uređaj za nekih 160-170 e sa tendencijom pada. Pre godinu dana nisi mogao da kupis takav wp uređaj sa ok karakteristikama dakle cena je dosta bolja.
 
Ne verujem da bi taj 1gb viska imao neki uticaj na prodaju. U Kini je valjda sa 2.

Cene su ok u odnosu na ranije. Nokia je malo davala u specifikacijama a trazila vece pare od konkurencije.

Sada noviji modeli imaju obe kamere,blic,glance i jos dosta stvari. Ranije je to bilo nezamislivo.

Evo Lumia 640 ok uređaj za nekih 160-170 e sa tendencijom pada. Pre godinu dana nisi mogao da kupis takav wp uređaj sa ok karakteristikama dakle cena je dosta bolja.

Jeste malo bolja situacija, ali vreme ne stoji :)
 
Neki su zaboravili, ili se tada nisu zanimali za WP, da je na početku prodaje Nokia Lumia 520 koštala 200€ ..
 
Mislim da je zapravo bila 175. A 620 je bila dosta preko 200
 
L625 je bila 225€ pre šest meseci. Sve u svoje vreme.
 
Sorry ako nije dobro mesto ali sam se odlucio za ovaj model, pa ovde da pitam.
Kakav je vas stav u pogledu WP generalno? Pitam vezano za taj nedostatak aplikacija.
Do sada sam imao iPhone 4s i Android Nexus tablet, pa me zanima sta otprilike da očekujem? Sta cu moci i dalje da koristim a koje app/funkcionalnosti da zaboravim ? Hvala
 
Sorry ako nije dobro mesto ali sam se odlucio za ovaj model, pa ovde da pitam.
Kakav je vas stav u pogledu WP generalno? Pitam vezano za taj nedostatak aplikacija.
Do sada sam imao iPhone 4s i Android Nexus tablet, pa me zanima sta otprilike da očekujem? Sta cu moci i dalje da koristim a koje app/funkcionalnosti da zaboravim ? Hvala

Ja sam od skora sa Androida prešao na WP i mogu ti reći da sam prezadovoljan sa promenom, što se aplikacija tiče aplikacija nekih ima ali nekih nema pogotovo onih koje sam ja najviše koristio na androidu a tiču se ebankinga ako ti to bitno, mada windows je posve drugačija koncepcija i nije namenjen za igrice što meni i nije toliko važno jer se ja ne igram na telefonu ali možeš pronaći i u win prodavnici dosta igara koje se mogu naći i na play storeu. Meni je mnogo važnija bila stabilnost sistema od toga koje aplikacije ću naći a koje ne, tako da od mene sve preporuke za WP odlično koncipiran, fluidan i brz šta ćeš više od toga i naravno najvažnija osobina nema bagovanja - zamrzavanja ekrana.
 
Vidim da je neko napisao u temi 640LTE. Sta sada to znaci? Zar nisu sve 640 LTE?

I posto nisam ranije pratio kako i posle koliko vremena provajderi izbacuju nove modele, ako neko zna koliko optrilike u proseku prodje vremena od pojavljivanja modela do njegove dostupnosti kod provajdera? Konkretno zanima me za Telenor. Pitao sam u nekim njihovim poslovnicama ali kazu da nemaju nikakve infromacije o tome.

Istice mi ugovor sutra i sad ne znam sta da radim. Hteo bih ovaj telefon, ali posto ne znam ni da li ce se ni kada pojaviti, ne znam da li da ga cekam ili da uzimam nesto drugo.

Jel probao neko multitouch test na 640? Jel radi kako treba (hint 535)?
 
Poslednja izmena:
nisu sve LTE. imas i 3g model takodje. a sve zavisi od operatera i nema pravila kad ce se pojaviti i da li ce uopste
 
Sorry ako nije dobro mesto ali sam se odlucio za ovaj model, pa ovde da pitam.
Kakav je vas stav u pogledu WP generalno? Pitam vezano za taj nedostatak aplikacija.
Do sada sam imao iPhone 4s i Android Nexus tablet, pa me zanima sta otprilike da očekujem? Sta cu moci i dalje da koristim a koje app/funkcionalnosti da zaboravim ? Hvala

Imaš 600,000 aplikacija na Windows-u, i čuo sam negde da se za windows najbrže povećava prodavnica i da će kroz koju godinu da prestigne apple-ove i google-ove prodavnice :'D
Ja čekam lumiu 640 da stigne u Nišu, i prelazim zvanično na Windows...
 
Jel planira Telenor da ubaci 640 ili 640 XL u ponudi u skorije vreme?
 
Sa ovim cenama po oglasima, teško da će se isplatiti kod operatera.
 
Sorry ako nije dobro mesto ali sam se odlucio za ovaj model, pa ovde da pitam.
Kakav je vas stav u pogledu WP generalno? Pitam vezano za taj nedostatak aplikacija.
Do sada sam imao iPhone 4s i Android Nexus tablet, pa me zanima sta otprilike da očekujem? Sta cu moci i dalje da koristim a koje app/funkcionalnosti da zaboravim ? Hvala

Google servise vecinu zaboravi, tipa google now, drive, maps, hangouts/Gtalk.. Googleov mejl ces uvek moci da namestis, samo ne iz gmail aplikacije vec iz windows fabricke. Youtube nema zvanicna aplikacija ali ima vrhunskih zamena, mozda i boljih od zvanicne.
Sta da ocekujes, pa za sad, ako se to ne promeni sa Win 10, spori update-i aplikacija, tipa Android verzija dobije neku funkciju (primer pustanje gifa u Twitteru), na Windows aplikaciji ce biti ubaceno za godinu dana.. Govorne komande su slabe, nema onih "ok google" fora jos uvek koliko znam, koliko sam ja pratio Cortanu, jako je to slabo. Domace aplikacije su u dosta manjem broju i losijih funkcija, takodje se jako retko update-uju, B92 aplikacija recimo dosta sporija, cesto nece da ucita komentare itd.

Pokretanje aplikacija nije toliko brzo, vecina se iznova startuje iako je ostala u memoriji.
Ali sa druge strane, jako stabilan sistem, nema potrebe za nekim task killerima, ciscenjem memorije i ostalim magijama..
 
Nazad
Vrh Dno