Šta je novo?

Windows Mobile - budućnost ili utopija?

Nula je pokušaj s telefonima. Sve što sad urade biće sa osnove ekstremno uspješnih Surface uređaja.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
U kom smislu.. opet ono da furamo desktop windows u telefonima? Odnosno to nisu telefoni to su mali surface uredjaji? Neki i dalje mastaju o tome da nabadaju full desktop windows debelim prstima na 5, 6"?
 
Shvatam ja da ima onih kojima su mobilni i dalje iskljucivo telefoni, kojima su instagram, snapchat, whats app, viber nepoznati. Ali telefoni se i ne prave za vas, za takve hardkor gikove su linuks i pregledanje foruma iz terminala (jer sve drugo je mejnstrim), normalni ljudi koriste stvari koje cine nesto jednostavnijim i preglednijim, a tapatalk je daleko pregledniji za forume, jer su mnoge opcije dostupnije

Telefoni se ne prave ni za forumaše. Ja ne znam nikoga ko ima TT na smartphone-u. A to što nekome ne trebaju instagram, snapchat ili facebook, ne znači da je hardkor linux geek, vać da možda koristi telefon za hobi ili za posao gde mu je potreban pristup nekim drugim aplikacijama i servisima. I kao što je nekom lakše da sve radi preko telefona i ne koristi desktop skoro uopšte (npr. moj kolega), tako je nekome lakše da sve to radi na PC-u (npr. ja)
 
Apple nisu, Samsung/Qualcomm jesu.
 
I arm chip moze biti mocan... ne mora ryzen ili intel i 9...
Arm cores nisu za bacanje.

Ne shvataš poentu.

Koliko god bude bila jaka ta banana, sve ostalo će biti nemerljivo jače.

Zaista ne volim prodavanje šupljih priča, kako je sve to "dovoljno".

Baš kao što i MS, pokušava da proda priču, kako je sve isto, bilo da je "pametni" sat na ruci, bilo da je EPYC CPU. Kao nema nikakve razlike, jerbo obe stvari imaju retard keramiku.
 
To nije šuplja priča. Ne shvatam kako neki ne shvataju da su zahtevi ljudi drugačiji. Ne kažem da industrija ne treba da napreduje i da nam te treba novi flagship svake godine, ali baš kao što se prodaju radne stanice sa HQ/Xeon/TR procesorima i Quadro/Pro kartama, tako se prodaje i Chromebook sa Atom-based procesorima. Meni A6-5400K nije dovoljno dobar procesor, ali mojim roditeljima koji koriste samo Firefox, Thunderbird, Skype i Libreoffice jeste.

Ne gledaju svi jezgra, kolokove i RAM. Meni je npr. više značilo što sam na jadnom Atom tabletu imao punokrvni x86 Windows i samo 2 GB memorije, nego da sam imao jači ARM i na njemu iOS ili Android, sa 3-4 GB RAM-a. Nekome je to bezveze, ali nekome treba tablet za Netflix, a meni treba za druge poslove.

Ja ne znam zašto mnogi misle da svako ko hvali ili "pljuje" neki proizvod voli ili mrzi kompaniju koja ga pravi. Ja samo gledam šta mi treba i šta odgovara svim mojim zahtevima i ko mi nudi najbolji uređaj za novac koji sam spreman da izdvojim. Ja ne volim ni MS, ni Google, ni Apple, jer zašto bih voleko neku kompaniju sa kojom nemam nikakve veze. Ali ako su njihovi uređaji i servisi najbolji za moje potrebe, neću ispravljati krivu Drinu. A ako mi ne odgovaraju i ako koristim nešto treće, besmisleno je pričati da sam fanboj, ludak ili slično. Ja kad kritikujem uređaj, kritikujem ono što meni lično smeta i zbog čega ne želim da ga koristim. I hvalim korisne opcije
 
Ali masis/te poentu uredjaja koji staje u dzep, ja ne znam zasto bi ti zavrsavao ikakav ozbiljan posao na ekranu od 5", pod ozbiljan mislim na punokrvni Photoshop ili Ilustrator ili tako nesto, jednostavno je neizvodljivo i ne treba ni da bude izvodljivo, takav covek ce uvek imati jak laptop sa sobom.
Telefoni sa razlogom treba da ostanu taman ovoliko 'glupi', da uz dva svajpa prsta vidis nesto bitno, a ne da nabadam mali Start meni sa prstima i crtam vektorske oblike. Ne vidim ni kao buducnost ono sto je MS pokusao, evo bukvalno sad ne mogu ni da se setim imena, povezivanje telefona sa TV-om i ostalim periferijama, cak i da imas punokrvni Windows sa tom zaebancijom. Po meni to nije nikako buducnost, opet moras da vucaras periferije (mis, tastatura), i opet dolazis na iste ili vece dimenzije od laptopa..
 
Ja sam se zeznuo pa kupio Win tablet da bih imao po potrebi funkcionalan desktop os, iako sam prvenstveno mislio da ga koristim kao klasičan tablet. Atom je frustrirajuće slab i za osnovne desktop operacije, Win frankenštajn nema dovoljno aplikacija prilagođenih tač ekranu, a korišćenje desktop programa u tablet modu je opet frustrirajuće. Trenutno stoji i skuplja prašinu, potpuno beskoristan uređaj.
 
Ako si hteo tako nešto nisi trebao ići ispod surface pro linije.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako si hteo tako nešto nisi trebao ići ispod surface pro linije.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
Zato za laptop nisam ni gledao ništa ispod i5, Celeroni, N pentiumi i sl. nisu dolazili u obzir. Nisam znao ranije da su novi Atomi toliko kilavi, posebno što ne koristim ništa zahtevno.

@dex
Da, na tabletu i telefonu koristim teletabis aplikacije, za to su i namenjeni.
 
Ali djabe nema ni tu teletabis apps koje korisnici droida koriste...
Win nije jednostavno za njih.
Sto si uzeo android i 950 sad koristis samo za fotkanje (ako i to), nikako da nas udostojis odgovora.

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Uzvini na ignore si, pozzz.
@mitar1982 da bi diskusija bila kvalitetnija, slobodno pisite kako vidite buducnost npr za 5godina kako ce po vama MS povratiti mobile pricu.
Ovaj koncept cigla u ruci nece jos skoro a i iskreno dosadno je, vec godinama jedno te isto... sad su napravili revoluciju smanjili bezele haha... a jos je bio Jobs bio kralj kada je tvrdio da je 4inca ekran savrsen.
 
Poslednja izmena:
da, sutra propada ovaj koncept smartphone-a samo zato sto ms nije uspeo u tom istom konceptu poslednjih 20 godina, get a grip man
 
Možda pređu na viši level, misliš da od Android telefona nema dalje, zašto se onda išlo dalje od Nokie 5210?

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Koji i kakav je to "viši level" telefoniranja?
 
Meni je najzabavnije to sto im WP/M zadovoljava sve potrebe i sve preko toga su 'decije igrice' a sad su odjednom nestrpljivi za necim potpuno novim jer je ovaj koncept smorio :D
 
Opet menjaš teze,

Meni npr, među postojećim rešenjima, svaka platofrma (ne) zadovoljava potrebe. Neke stvari koje bih voleo da vidim je korišćenje pametnog telefona kao PC-a u smislu povezivanja periferija i korišćenja PC softvera. Tako nešto su pokušali i Ubuntu i Windows, ali nije zaživelo. Takođe, sviđa mi se koncept koji gura Purism sa hardverskim prekidačima određenih segmenata telefona i nezavisnost od velikih servisa, tj opet nešto što imamo na PC-u. Bilo šta od toga je nešto što bih zaista voleo da imam. S druge strane, pitanje je koliku sam cenu spreman da platim za takav uređaj. Ali od ovih preostalih (Andoird i Apple) niko nema nameru da uvede išta od navedenog.
 
Kada budete imali nesto smisleno da napisete osim prepucavanja, javite
 
Nazad
Vrh Dno