Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

I opet lepo kada vas dvojica dodjete u temu, i to bas vas dvojica koji ste moderatori verovatni i pljujete po telefonu koji ne posedujete, ne branim niti jedan brend a pogotovo ne huawei sa svim svojim manama koje sam i sam navodio ovde u forumu ali ovakvo vase ponasanie bi moralo da se sankcionise.
Prosli put je neko od vas dvojice izvredjao coveka koji vam.je lepo i kulturno odgovorio i zbog jednog od vas dvojice popio bezrazlozno hladjenje
Ovo je vise krajnje drsko i bezobrazno, svi smo tu da razmenimo misljenje ali je verovatno misljenje vas koji ne posedujete aparat merodavnije od nas koji gabimamo jer vam se tako moze
Na kraju ce na ovom forumu ostati vas 10 pa lepo hvalite vase uredjaje i uzivajte a mi obicni cemo naci neki drugi forum gde cemo moci lepo razmenjivati misljenja
 
Ja volim recenzije od ovog lika.Nikom ja od njih ne verujem dok ne daju svoje kilo para za uredjaj.Covek sam lepo kupio pa iznosi svoje misljenje iz iskustva.Ima i pozitivnog i negativnog za sve forumase po malo da se zadovolje.

https://www.youtube.com/watch?v=JIrIjl4Y9Ow
 
Od 14 Aprila cekam da se P30 Pro 6/128gb pojavi kod Telekoma.Ako neko dobije taj uredjaj molim vas objavite ovde da znam da ih odmah zovem.Ne mogu da verujem da skoro 20 dana cekam da ga uopste dobiju u ponudi ponovo.

Ja sam moj čekao od 3.aprila do 22og


A sto bas 6/128? Zar nije bolje ici na jaci? Razlika u ceni nikakva...


Sent from my iPhone Xs using Tapatalk

Kao što sam već pisao ranije, džaba puno ram-a ako stoji neiskorišćen. 6gb je i više nego dovoljno za sve aplikacije u narednih nekoliko godina.


Da li ima nekih drugih promena u kameri sem ovoga?


P30 Pro
 
I opet lepo kada vas dvojica dodjete u temu, i to bas vas dvojica koji ste moderatori verovatni i pljujete po telefonu koji ne posedujete, ne branim niti jedan brend a pogotovo ne huawei sa svim svojim manama koje sam i sam navodio ovde u forumu ali ovakvo vase ponasanie bi moralo da se sankcionise.
Prosli put je neko od vas dvojice izvredjao coveka koji vam.je lepo i kulturno odgovorio i zbog jednog od vas dvojice popio bezrazlozno hladjenje
Ovo je vise krajnje drsko i bezobrazno, svi smo tu da razmenimo misljenje ali je verovatno misljenje vas koji ne posedujete aparat merodavnije od nas koji gabimamo jer vam se tako moze
Na kraju ce na ovom forumu ostati vas 10 pa lepo hvalite vase uredjaje i uzivajte a mi obicni cemo naci neki drugi forum gde cemo moci lepo razmenjivati misljenja

Prvo, niko od njih dvojice nije moderator.
Drugo, jos jedan post od tebe sa flejmovanjem/prozivanjem/pozivom na linc i bices momentalno udaljen sa foruma, jer ti nije prvi put i nema veze sa temom/brendom/sta vec...
Pogotovo sto prozivas za nesto sto pojma nemas a to je zasto i kako je neko privremeno banovan.
Upozoren si, na tebi je ostalo.

@Gizmo: isto vazi i za tebe, jer si vise puta u vise tema koristio priliku da "ocrnis" rad benchmark redakcije... dokle vise?
Otvori/napravi svoju pa nam pokazi kako treba, lako je pljuvati...
Plus sam te lepo zamolio nemoj vise ovde sa kritikama o telefonu, rekao si svoje ali ti opet...

Ostali: dokazali smo preko recenzija poznatih yt kanala kakav je fon pa se vracamo na normalnu korisnicku diskusiju, ako je moguca.

Hvala

TuturuTu on 6X
 
Slažem se sa @gizmom
Samo bih dodao da ja ni jedan YouTube bench video ne mogu da odgledam duže od 3minuta , bukvalno doživim prenos blama od tih reklama na njihovim klipovima. Svaki telefon je najbolji na svetu i nema ni jednu manu , pakao.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Evo malo sličica sa p30 pro
53fa6ecfbe2ca74d59b9e61034b01f59.jpg
cd0f4b6bbb31e07e646427bde12134ba.jpg
c45f226d8281120cd426d966abdca6b0.jpg
d6529a3e73c2362e1b5b4c5c92e1e487.jpg
adacf0c69b8e37447053fbcc16418826.jpg


P30 Pro
 
Slažem se sa @gizmom
Samo bih dodao da ja ni jedan YouTube bench video ne mogu da odgledam duže od 3minuta , bukvalno doživim prenos blama od tih reklama na njihovim klipovima. Svaki telefon je najbolji na svetu i nema ni jednu manu , pakao.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

I ja se slazem sa mnogima od vas u vasim kritikama,takodje mnoge izneo na pravom mestu u pravo vreme. Problem je kada kritika predje u spam/trolovanje/pljuvacinu (kad vec moram ovakve izraze koristiti) gde koristis svaku priliku da ocrnis clana/temu/brend i to ama bas nikom ne donosi dobro osim olaksavanje duse i ostalih radnji samom autoru. Unosi "sum", flejmovanje, negativne diskusije... Slozicemo se, to nikom nije potrebno.
Onaj kome to odgovara, ovde (na forumu) ga nece biti.

Kako i sta radi bench redakcija u P30 temi... molim vas...
 
Na kom ste softveru?Koji je zadnji kod nas?Vidim po forumima da ovaj novi 153 donosi 30% bolju bateriju Dual View i Super Portrait i kao su sredjivali kvalitet slika itd.
Koliko kod nas kasni izbacivanje softvera?
 
A jel postoji varijanta kao npr na Samsungu, da moze update da se skine i da se flesuje na tel?
Tipa da se ne čeka ažuriranje od operatera

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока
 
FunkyHuawei sajt, ali se placa servis.
 
Na kom ste softveru?Koji je zadnji kod nas?Vidim po forumima da ovaj novi 153 donosi 30% bolju bateriju Dual View i Super Portrait i kao su sredjivali kvalitet slika itd.
Koliko kod nas kasni izbacivanje softvera?
Ja sam na 124, telefon iz mts-a, jel moguće da baterija bude bolja od ovoga trenutno, oko 30h stand-by i 10h sot-a, ovo je više nego fenomenalno :D

P30 Pro
 
Baterija.
Brzina punjenja baterije.
Brzina, fluidnost.
Kamera.
U tim segmentima je najbolji sigurno. [emoji3]


P30 Pro
 
Da li postoji neka Phone app tj Dialer kao sto je na OneUI?
Navikao sam na njega na Samsungu i sada mi ide na zivce ovaj na p30 pro. Nemam onaj swipe levo za poruku i desno za poziv.
I ide mi na zivce i cinjenica da ne mogu da kliknem na br. tel. nakon sto sam zavrsio razgovor i da odmah dodam u podsetnik uz neku napomenu. Ovde kliknem i odmah krene ponovo da mi zove tog nekog. Kao na us***om iPhone-u, kojeg sam jedva cekao da se otarasim zbog toga. A i kada udjem u opcije za taj broj tel. nemam nigde Reminder?! WTF?! Je l misle oni na biznis korisnike, ili je ovo tel za napaljene tinejdzere. Pokipeo sam danas. Prvi radni dan nakon ovih praznika, imam na desetine poziva, a tel mi samo odmaze.
Ispadne mi da je S serija kod Samsunga mnogo smislenija za biznis od P serije Huawei. Nervira me i to sto su mi svi pozivi u jednom nizu, jer sam plakao od srece kada su na Samsungu konacno razdvojili. Ovde su mi em svi u nizu, em mi pise datume po americkom sistemu (5/6 je 06.05.) iako sam stavio da je region Serbia.
 
Poslednja izmena:
Da li postoji neka Phone app tj Dialer kao sto je na OneUI?
Navikao sam na njega na Samsungu i sada mi ide na zivce ovaj na p30 pro. Nemam onaj swipe levo za poruku i desno za poziv.
I ide mi na zivce i cinjenica da ne mogu da kliknem na br. tel. nakon sto sam zavrsio razgovor i da odmah dodam u podsetnik uz neku napomenu. Ovde kliknem i odmah krene ponovo da mi zove tog nekog. Kao na us***om iPhone-u, kojeg sam jedva cekao da se otarasim zbog toga. A i kada udjem u opcije za taj broj tel. nemam nigde Reminder?! WTF?! Je l misle oni na biznis korisnike, ili je ovo tel za napaljene tinejdzere. Pokipeo sam danas. Prvi radni dan nakon ovih praznika, imam na desetine poziva, a tel mi samo odmaze.
Ispadne mi da je S serija kod Samsunga mnogo smislenija za biznis od P serije Huawei. Nervira me i to sto su mi svi pozivi u jednom nizu, jer sam plakao od srece kada su na Samsungu konacno razdvojili. Ovde su mi em svi u nizu, em mi pise datume po americkom sistemu (5/6 je 06.05.) iako sam stavio da je region Serbia.

Ovo za swipe to sms ili swipe to call me toliko nerviralo na Samsungu da mi uopšte ne smeta što nema ovde, ovo za podsetnik se slažem sa tobom, to je bzvz što nema, a ovo za pozive nisam razumeo, možeš da napraviš da budu grupisani po kontaktu ili po vremenu a datume piše u formatu "24.4" ili kad uđeš u detalje piše lepo "24.april"

P30 Pro
 
Nova call aplikacija na emui 9 je uzasna sa onim roze i zelenim slikama planina. Ne znam sta im bi da ovo naprave...

Huawei P10
 
...a ovo za pozive nisam razumeo, možeš da napraviš da budu grupisani po kontaktu ili po vremenu a datume piše u formatu "24.4" ili kad uđeš u detalje piše lepo "24.april"

P30 Pro

Na S8, koji sam imao pre (imam ga jos), pozivi stoje: Today, pa ide lista, pa onda razmak u drugoj boji, pa yesterday, pa lista i onda opet razmak u drugoj boji i normalan datum (06.05.) itd.
Svaki dan je u polju za sebe i jasno je prekinut niz, kada zapocinje log za novi dan. Ovde je sve u jednom nizu i samo sa desne strane pise datum, pritom mi stoji ono sto sam napisao (5/6 za 06.05.). Napominjem da mi je Language - English a Region - Serbia, ali ne vredi. Kada prebacim sve na Serbia, onda je ok, ali nema teorije da mi Phone Language bude Srpski.
 
Upravo u Španiji pušten ota .153

P30 Pro
 
Da li postoji neka Phone app tj Dialer kao sto je na OneUI?
Navikao sam na njega na Samsungu i sada mi ide na zivce ovaj na p30 pro. Nemam onaj swipe levo za poruku i desno za poziv.
I ide mi na zivce i cinjenica da ne mogu da kliknem na br. tel. nakon sto sam zavrsio razgovor i da odmah dodam u podsetnik uz neku napomenu. Ovde kliknem i odmah krene ponovo da mi zove tog nekog. Kao na us***om iPhone-u, kojeg sam jedva cekao da se otarasim zbog toga. A i kada udjem u opcije za taj broj tel. nemam nigde Reminder?! WTF?! Je l misle oni na biznis korisnike, ili je ovo tel za napaljene tinejdzere. Pokipeo sam danas. Prvi radni dan nakon ovih praznika, imam na desetine poziva, a tel mi samo odmaze.
Ispadne mi da je S serija kod Samsunga mnogo smislenija za biznis od P serije Huawei. Nervira me i to sto su mi svi pozivi u jednom nizu, jer sam plakao od srece kada su na Samsungu konacno razdvojili. Ovde su mi em svi u nizu, em mi pise datume po americkom sistemu (5/6 je 06.05.) iako sam stavio da je region Serbia.

Znam tačno kako ti je. Upravo zbog ovih stvari sam se sa EMUI vratio na OneUI. Ima previše korisnih stvari u Samsungovom softveru. Ne kažem da Huawei ima loše telefone ali softver im je za decu ,ili sam ja jednostavno navikao na Samsung pa mi ovakve stvari odmah nedostaju.
 
Koliko primećujete zuckastu boju na p30 pro kameri?

Da li "blue sky" predefinisan mod malo popravlja stvari što se neba tiče u odnosu na Samsung?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Žućkastu boju ne primećujem, primećujem topliji wb ali samo na glavnoj kameri, i to mi prija oku, ne prija mi saturacija svih boja kad opali sa hdr-om ali sam srećom našao da kad se ide na na onaj prozorčic gore desno i izabere "umekšane boje" sve bude kako treba. Režim blue sky radi posao kako treba
ea6c22a1cb852eda26f1a880685f7374.jpg
cb167167b93f809e9c3ecff6c463ce8e.jpg
e4f0390a82723f04d44a0eab913f225c.jpg


P30 Pro
 
Da.. Koliko je meni poznato WB može da bude topao (zuckast) ili hladan (plavicast) , pa kome sta odgovara..

Senzor je drugačiji i na poredjenjima se to najviše vidi kod neba, zato sam i pitao..


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Znam tačno kako ti je. Upravo zbog ovih stvari sam se sa EMUI vratio na OneUI. Ima previše korisnih stvari u Samsungovom softveru. Ne kažem da Huawei ima loše telefone ali softver im je za decu ,ili sam ja jednostavno navikao na Samsung pa mi ovakve stvari odmah nedostaju.

Zivota mi, razmisljam da ga zamenim / prodam za S10+. Nije sad tu toliko bitno da li je ovaj bolji u ovom ili onom, vec u cinjenici da zelim da kliknem na jbn broj telefona u call log i da mi izbaci pozive i poruke koje sam, ako sam, razmenjivao sa tim brojem.
Ovako mi ide na ganglije opasno, jer moram da kopiram br. tel., pa da otvaram poruke i tu idem na pretragu.

Hocu da kliknem na br. tel. i da imam opciju da ga stavim u podsetnik i da dodam i neke napomene.
Hocu da mogu da kliknem na notifikaciju 2x i da mi je odmah otvori.
Na stranu swipe levo i desno, sto je samo stvar navike. Prethodne stvari su stvar zdravog razuma i orijentacije ka biznis korisniku tj olaksavanje zivota nama, kojima je 80% poziva sa nepoznatih brojeva i gde uz (gotovo) svaki treba staviti napomenu.

Ako ne nadjem neki dialer, koji ce mi omoguciti sve sto sam naveo. Moracu da menjam, jer mi ne pada na pamet da zivim 2 godine sa "ovim".

Veliki plus su mi super charging i baterija, ali nedovoljni da ostanem na njemu, ako ne resim gore navedeno...
 
Poslednja izmena:
Sačekaj Note 10 lepo. I mene kao bivšeg korisnika Samsunga iritiraju te stvari, mada ja koristim Xiaomi, ali je ista priča kao kod Huawei-a. Mislim da tu pomoći nema.
 
U pravu je korisničkoime, nema pomoći. Probao sam ExDialer i True Phone i ni jedan mi nije legao, nije to to. A još ekstra što je preagresivni task kiler na emui umeo da ih ubije i pored zaključavanja aplikacije pa te sačeka ono što ne želiš da vidiš. Od kada sam se pre mesec dana vratio na Samsung Note8 kao da sam progledao.
 
Radije bih odabrao Xiaomi nego Huawei, više mi se sviđa MIUI nego EMUI i zbog toga ne bih koristio Huawei kad već imam sličan telefon sa sličnim UI (po meni bolji, ali opet nije savršen) za dosta manje para, a opet ima i bolju podršku i Snapdragon.
Ne znam kakva je situacija sa OnePlus i dialer-om?
 
Ja koliko sam danas gledao-istraživao, vidio sam na netu da se u 09.mjesecu očekuje EMUI 10 ... sad je li to realno, veze nemam, jer još uvjek čekam telefon pa se zanimam dok ne stigne... tako da možda bude vizuelnih poboljšanja, red je
A to za diler se slažem da je neophodno

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Hvala za napomenu za exDialer. Nisam se do sada susretao sa njim, ali sam ga skinuo sa neta (nema ga na Play Store) i instalirao neke teme, odmah kupio pro verziju i za sada mi se sviđa. I dalje ne mogu da kliknem i vidim pozive i poruke, ali zato sam dobio sve ostalo i sam interfejs mi je ok.
Odustajem od menjanja do daljnjeg :D
 
Nazad
Vrh Dno