Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Ma nisi znas ti vec :p nista jos 10- tak tongi uzet pomoc da AMD ocisti lagere :D
 
Btw. Evo jos jednog moguceg scenarija ali samo za optimiste;). Ako bi se odrzao nivo od 0.02 , doci ce u tehnickoj analizi do formiranja inverzivnog patrona poznatog kao glava & ramena. Kurs koji reflektujemo se podudara sa vrhom kanala ciji sam grafik vec ranije postavio a koji koincidira sa kursom 0.050-0.055
Naravno da je jos preuranjeno za ovakav scenario ali pratite razvoj situacije & reagujte.Happy trading :wave:

glava i ramena.png
 
@hogarstrasni
sve je to naucna fantastika za ethereum, posto ga niko ne koristi i samo inicijalna grupa, investitori i interesna mafija plasira sve informacije o istom, za sada je ethereum u klasi jednog kalkulatora iz 70-tih, ono sto pokusavaju uposrno da sakriju to je centralizacije jer ga danas kontrolise ta ista grupa, kad se predje POS ili neki sistem odlucivanja ko drzi vecinu taj ce sam odlucivat, naravno da u ethereum nisu usle milijarde, botovi se ubise da to tako promovisu sto samo znaci da ista grupa i dalje drzi 90%
I tu dalje padaju u vodu sve price, pogotovo sto preko te mreze zele da ponude kontrolisan sistem koji nema ni jednu dodirni tacku sa BTC (anonimnost, decentralizacija i sloboda) ono sto ethereum prividno promovise je susta suprotnost daleko gore od onog sto je ripple pokusao

1. BTC koliko toliko decentralizovan -- ETH koji uskoro prelazi na POS jer je POW ne moguce odrzat (spora mreza i neupotrebljiva) centralizovan oko onih koji drze najvise
2. BTC premine je bio neznatan 1 milion (cak se veruje da su ti coini zaboravljeni) -- ETH premine oko 90% ili ti oko 70 miliona
3. BTC se godinama dokazuje u upotrebi -- ETH kojeg niko ni ne razume tako da ni ne mozemo govoriti o sigurnosti jer se cakaju hard forkovi koji ce od istog omoguciti ono sto je obecano (hard fork barem treba svi da znaju da je jako rizicna operacija)
4. DAO aplikacije pitanje i da li ce i jedna imati realnu upotrebljivost, ne trebat zaboraviti da je koriscenje ethereum mreze JAKO skupo da bi se na njih igrao tetris, pogotovo kad se zna da je snaga na nivou kalkulatora iz 70-tih
5. Bitcoin fondacije se totalno raspala i BTC i dalje RADI isto! -- da li iko veruje kad se dese interne svadje u ETH timu kako ce se to odraziti na isti a desit ce se 100% jednog dana....
 
Poslednja izmena:
To je sve verovatno tacno sto pricas, ali to nema veze sa kursom. Ista prica je pricana i kada je ETH bio 0.015 .I da je kraj ETH, da je centralizovan,nema vrednost, ide ispod 0.01. Ono sto je bilo cinjenica je da je ETH izvrsio korekciju sa oko 0.030 na oko 0.015 sto je oko 50% fibonacija. Ko je to video profitirao je.Ko nije prodao je. Ja sam na ovom forumu jasno rekao da je uskakanje na oko 0.015.Jasno sam rekao i da sam sve prodao na oko 0.032 (razlog je bio i put ). Rekao sam i da je korekcija 0.023. (Goldi se tu nesto nije slagao tad mastajuci da ce odmah da skoci na 0.050 sto ce mozda i biti ali ne bas tako brzo).
Jedini nacin da se zaradi je prateci kurs (grafik) realtime.Kurs je ono sto je istina i sto u sebi inkorporira sve spekulacije,lamentiranja,istine itd.Kurs je ono sto mene jedino zanima.Ostale price su mi interesantne ali ne uticu na moj nacin trejdovanja.Odnosno, uticu samo na jedan nacin.Kada je previse euforije na forumu vreme je za prodaju.Kada je suvise pesimizma, vreme je za uskakanje;)
 
Nadam se da ti je jasno da se to ne moze videt, jednostavno ti sto drze 90% su pokusali i uspeli da dignu vrednost, da je otpor bio veci oni bi dumpovali, takva pravila i sad vaze, slazem se da neki gledaju grafikone i pokusavaju da se tu nadju ali kad onih 90% ne slozi kocke doce da zesceg pada, sve dok su slozni mogu i da odrzavaju cenu
 
Poslednja izmena:
Ja se 100% slazem sa tobom. Ali poenta je da se i mi smrtnici vozamo na talasu koji su podigli manipuatori.Neka oni samo manipulisu i dalje na taj nacin i bice super:) Kada budu spustili ispod 0.015 za mene je prica gotova u tom smislu da cu gledati da se svakog ETH sto pre rastosiljam.
Sad ovih nekoliko sto sam izmajnovao u medjuvremenu cekam na oko 0.028 tu je ozbiljniji otpor.Ako to probije ide ponovo na oko 0.034 ako ne probije prodajem pa cekam ponovnu korekciju.
Medjutim kod mene je alarm na narandzastom.To sto nije probio 0.030-0.035 mi govori da u kracem vremenskom roku ipak sledi period
a) stagnacije- trading range 0.015-0.034
b)pada- proboj 0.015

-Da budem iskren, ja citavu pricu sa ETH kao i vecinu drugih valuta uopste ne razumem.Par BTC sam davno kupio kao antisistemsku & anti FED valutu.Dakle vise iz ideoloskih razloga nego nesto da zaradim. Danas majnujem a da uopste ne razumem programiranje .
-To sto je ETH centralizovan meni je nebitno.I dolar je centralizovan kao i bilo koja druga valuta.I uopste nemam pojma u kom smislu mi znanje o tome da je ETH manipulisan moze pomoci. Vec sam kupio graficke karte, svesno ulazeci u rizik da prica ima svoj kraj. U tom smislu jako pazljivo i pratim grafikon. Kad ne bude ETH bice valjda nesto drugo. Usao sam u jedan interesantan svet i radujem se tome.Rizik mi se svodi na cenu kartica koje sam delom vec otplatio.Kakogod bude bilo, na kraju cu biti bogatiji za jedno iskustvo.:d
 
@hogarstrasni
jbt ala si ti zdrav covek. jako dobar stav i jako lepo razmisljanje, milina citati. svaka cast :happy:
 
Pa to za ETH stoji, ali za longterm investiciju ipak moras imat neko poverenje ili ocekivat da ce se stvari desavat u tvoju korist

Ja jednostavno ne ocekujem adaptaciju ETH kao zamenu za BTC (to je nesto sto pokusavaju), verujem da mogu da mu nadju primenu sa vecom regulativom to stoji, ali mi se nikako ne svidja njihov pokusaj da napadaju BTC i pokusavaju da proguraju procu da je ETH neki naslednik, kad jednostavno ne ciljaju na isto
 
Moje kartice ponudile. Do prije 3 dana bacale ukupno 80Mh. Posljednja 3 dana 81,5Mh.

Jedino što sam uradio je, zbog korekcije na konstrukciji Rig-a, promjena pozicija kartica. Istina, tom prilikom su i extenderi malo podignuti pa kartice sada čvrsto naliježu u njih.
 
Zavisi i od kartica... Strix 380 daju ~85, Gigabyte ~83, Nitro ~86.
Taktovi isti, 1000/1500.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tajmnig memorije se namesta editovanjem biosa karte (najpoznatiji takvi biosi su by stilt)
 
Bios zbog garancije ne diram. Ima u GPU Tweak II opcija za OC memorije, pa sam mislio da tu podesim
 
Meni 4x strix 380 radeon daju oko 80. 85 na zalost ne mogu da dobace. Ali ovih 80 daju bez twikovanja, samo farm rechek 300.(dwarf-proxi)
 
Meni 4x 280X Sapphire daju 82 MHs na default podesavanjima Core: 1100 Memory: 1500. Na 950, 1200 mi daju 70,4. Riga na kojem su mi 280X Gigabyte daje 73 ili 77 MHs, nisam sad 100% siguran posto su mi rigovi underclock-ovani. Za rig sa Sapphire kartica sam siguran da daju 82 MHs.
 
Ove na 1100/1500 ce se raspasti po ovoj toploti......pazi na njih....to je Sapphire....znaci uvek je bio pri dnu sto se tice hladjenja....ja ni Asus DCUIIT nisam nikada drzao na 1100/1500....popusti malo to....ipak
 
Spustio sam taktove na svim rigovima cim su temperature pocele biti oko 63-65 stepeni. Sad su mi uglavnom na 950/1200, a temperatura ne prelazi 58-59 ni u najtoplijem dijelu dana. Ove tri-x su i dobre kakve su ostale Sapphire kartice bile, jeste da su po mom iskustvu gore Gigabyte kartice. Poredjenja radi Sapphire rig na 950/1200 temperatura 57 C, fan speed 61% , a rig Gigabyte na 850/1200, 58 C, fan speed 75-80. Ista prostorija, jos je rig sa Sapphire karticama na poziciji iznad riga sa Gigabyte karticama.
 
Probao si? Koliko daje na 24 sata u tvom primeru? Koja je razlika izmedju poola kojeg normalno koristis i ovog?
 
Nazad
Vrh Dno