Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Iskusnije kolege mineri šta kažu na ovo:

687001.jpg


687002.jpg


U pitanju su 4x MSI 6870.
dal je moguce da samo po 320 daju???
moje 5850-ice daju po 370 lagano ...
 
Toliko. 300 na default. :)
 
Stignu tako meni extenderi od 30 cm danas, da napokon razmaknem kartice kako treba :)
Stigao i Asrock, pa se bacio na posao, povezao sve, i.....ja klik ono nista...... najgora nocna mora.....
vadi sve napolje, pa 1 po 1 nazad.... napokon nekako upalim plocu sa 1 grafikom...
stavim drugu, nece.... izvadim drugu, ubodem trecu, radi.... ubode 3 i 4 nece......
Spremam cekic.....
Inace, narucio sam extendere sa molexom odavno pre nego sam kupio plocu sa molexom na njoj, ako neko pita zasto ext sa molexom na Asrocku Pro BTC :)

Sve dok jednog trenutka nisam zagledao : Pogledajte prilog 135643

pa cisto da vam skrenem aznju da braca kinezi i ne gledaju bas kako i sta rade sa zutom zicom :)
Sva sreca pa je Seasonic primetio da nesto ne valja i nije zapalio stan :)
 
to sam i ja rekao kad sam video :D, imam 6 komada ukupno koja su danas stigla, 4 losa i 2 dobra cini mi se, nisam mogao da ih slikam sve jednom rukom

naravno, povadio sam iglice, stavio gde treba zatopio ih sa vrucom plastikom sa strane kabla i mirna backa :D
 
ASUS R9 290 DirectCU II OC

Stigle nove lopate :)
 
Koliko znam Asus 290 DC II bi trebale da se flashuju sa modifikovanim biosom sa lite coin foruma
 
@boki
Jesi na kraju ipak stavio molexe? Imam iste ploce, cekam ekstendere samo.


Evo i mojih lopata. Asus mi napravio zuljeve pa da vidim ove ;p

agamezus.jpg
 
Kad vidim ove slike sa po 15 kartica u rangu od 50,000 i navise dodje mi da dignem kredit u banci(kad bih mogao :d) i pocnem da lopatam ozbiljno ,)
 
NA kom sajtu narucujete u inostranstvu i koliko vas izadje sa carinom za te karte...mada sam u crvenoj tarifi tako da ne znam koliko mi se isplati da dodajem bilo sta...racunao sam ako kupim po ovim srpskim naduvanin cenama i struju u crvenoj tarifi treba mi bar 8 meseci da vratim pare za hardware sto mi nije bas mnogo primamljivo.
 
Poslednja izmena:
NA kom sajtu narucujete u inostranstvu i koliko vas izadje sa carinom za te karte...mada sam u crvenoj tarifi tako da ne znam koliko mi se isplati da dodajem bilo sta...racunao sam ako kupim po ovim srpskim naduvanin cenama i struju u crvenoj tarifi treba mi bar 8 meseci da vratim pare za hardware sto mi nije bas mnogo primamljivo.

Reci cu ti samo ovo...
Da znam da cu da vratim pare kako ti kazes za 8 meseci sad bi kupio 200 kartica plus ostalu opremu...
 
kupio sam chieftec gpm 1000c i fali mi jedan PCI-E konektor za trecu kartu.ima neko ideju sta da radim?i za ove dve koje extendere da uzmem sa ili bez molexa?hvala
 
kupio sam chieftec gpm 1000c i fali mi jedan PCI-E konektor za trecu kartu.ima neko ideju sta da radim?i za ove dve koje extendere da uzmem sa ili bez molexa?hvala

Adapteri molex-pci. To obicno dobijes uz grafiku, ako nema onda kupis posebno. Trebalo bi da ima u radnjama.


Koje su karte u pitanju? Ono, preporucuje se molex, ali ja recimo imam 2x270x bez molexa i radi za sada odlicno.
 
Jel neko kupovao karte iz Subotice? Ljudi koji prodaju nude garanciju, ali se razmisljam, kako to posle preprodati?
 
Kako mislis, kako prodati?
Na oglase, po par komada i to je to.

Sto ne prodje, valjace za kupus i eto :)
 
Moj rig sa 4 Sapphire R9 280X Dula-x u pogonu je vec nekih 7 dana i nemam nikakvih problema sto se tice rada. Stabilan, a pored toga hardware ne forsiram, tako da mi kartice rade otprilike na 710-715 Kh/s, temperatura 73-74 stepena dok nisam ugradio dodatne ventilatore i spustio na 68 stepeni. Ono sta mi je danas zapelo za oko u toku redovnog tehnickog pregleda riga :) su bjele fleka na karticama. Pogledajte prilog 135673Pogledajte prilog 135674Pogledajte prilog 135675 Moja pretpostavka je da je to reakcija stampane ploce na malo visu temperaturu ali naravno nisam 100% siguran pa bih zamolio nekog ko zna o cemu se radi da mi malo objasni.
 
To se i mom drugu desilo, crkle su grafike poslije 10ak dana.
 
pa smanji ima temp, max do 70

kad su se nase karte kretale oko 250e one strane su bile 180e i nisu se prodale
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno