Šta je novo?

Zamena sa File Selector u Windowsu

kovacm

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2005
Poruke
8,607
Poena
570
Da li postoji neki alternativni file selektor za ovaj standardni windowsov?

Dakle mislim na ono sto se pojavi kad u nekom programu npr. odaberete iz menija File>Open ili Save As...

Hvala! :wave:
 
Mislim da ne postoji. Ali postoji gomila raznoraznih programa koji se ugradjuju u standardni OpenSave Dialog i prosiruju njegove mogucnosti: npr za brz pristup predefinisanim folderima, ili za preview fajlova, etc...
 
znaci nista tipa Freedom ili Selectric... :)

u sustini predefinisane foldere sam resio sa shortcutovima u network places :)P)

velicinu fileselectora i details kao default ispis pomocu Windows MultiEnhancer (ne mogu da verujem koliko su kreteni oni u M$-u: imash desktop od 1600*1200 pixela a file selector se otvara u 260*160px ?!$#%#@!)

ali ako imas neki link i preporuke za dodatke za fileselector please let me know :)
 
1. da mogu da dodajem po svom izboru precice do razlicitih foldera (i sa lokalnih i sa mreznih diskova) koje su dostupne na jedan klik

2. da mogu da podesim i upamtim:

a) defulat prikaz (details, sortiran po extenzijama)

b) velicinu file selektora

-----------------------------------------------
ovo sam uspeo da izvedem na nacin opisan u #3 postu. pitam da li postoji neki normalan, bolji fileselektor koji bi omogucio pre svega one 3 gore navedene stvari a ako ima i josh neke dodatne mogucnosti to bi bio samo bonus.

inace Windows MultiEnhancer direktno menja vrednosti u nekom DLL fajlu windowsa i nije kompatibilan sa npr. Windows2003 serverom (bar ovom verzijom koju ja imam).

neverovatno mi je da M$ nije unapredjivao svoj fileselector 10 godina - kad su vec kopirali 90% stvari mogli su da iskopiraju i neki od naprednih fileselectora... :wall:
 
Zar u Win2003 ne moze da se podesava velicina selektora ?!

Sto se tice add-on programa, jedini koji sam zaista koristio do sada je MetaProduct's AutoDialogs, ali on samo omogucava brz pristup predefinisanim folderima, i placa se. Jedini drugi program s kojim sam se âkao a koji radi jos neke druge stvari je XFilesDialog (takodje nije fw).

Od poznatijih, imas jos FileBox eXtender, Graphics Open and Save dialog (ima preview image fajlova, free for non-commercial use), DM2 (OpenSource).

Ako hoces sam da se zezas sa "rucnim" podesavanjem windows-ovog file-selector-a, pogledaj ovde.

I to je ono cega trenutno mogu da se setim i nadjem linkove. Kao sto rekoh, ima gomila takvih programcica na netu ---> google open save file extender / enhancement.
 
Poslednja izmena:
moze da se podesava velicina selektora kao i u svakom NT win-u ali ****** ne moze da zapamti velicinu, niti nacin prikaza (details, icons, thumbs...) niti nacin sortiranja fajlova.

idem da pogledam sve ove stvari koje si poslao...

na netu ima katastrofalno mnogo dodataka i zamena za desktop tipa total commander ali nisam uspeo da nadjem nijednu zamenu za file selektor!!
posto je ljudima kojima je windows domaci OS izgleda stvar malo nejasna: file selector je prozor koji se pojavi kad se klikne u nekom programu na "Open" ili "Save as..." u File meniju.

hvala!

a kao bonus na sve desilo mi se pre dva dana da je explorer poceo da glupira!
naime kada kliknem na "new folder" novi folder se pojavi tek posle dve sekunde, onda kad promenim ime foldera promena se desi tek posle dve sekunde... znaci izludjuje me ***** jedno!
 
moze da se podesava velicina selektora kao i u svakom NT win-u ali ****** ne moze da zapamti velicinu, niti nacin prikaza (details, icons, thumbs...) niti nacin sortiranja fajlova.
Onda ga nesto "vraca" na default prikaz.

a kao bonus na sve desilo mi se pre dva dana da je explorer poceo da glupira!naime kada kliknem na "new folder" novi folder se pojavi tek posle dve sekunde, onda kad promenim ime foldera promena se desi tek posle dve sekunde... znaci izludjuje me ***** jedno!
Ili ti je OS negde ostecen ili si nesto "zakacio"...
 
Onda ga nesto "vraca" na default prikaz.

Kako mislis: nesto ga vraca na default? pa file selector se uvek prikazuje po defaultu... da li ja to ne znam da negde postoji opcija da se snimi setovanje/podesavanje file explorera?!??

Ili ti je OS negde ostecen ili si nesto "zakacio"...

znam da je ostecen OS ali pitanje je kako ga popraviti...

josh nisam pokusao ali verujem da je negde pobrljavio sa registryjem. Mada koristim bbLean umesto explorera pa se windowsu mozda to bash i ne svidja pa onda zeza sa explorerom koji se josh uvek pojavljuje samo u vidu fileselectora...
 
"inace Windows MultiEnhancer direktno menja vrednosti u nekom DLL fajlu windowsa i nije kompatibilan sa npr. Windows2003 serverom (bar ovom verzijom koju ja imam)."

izgleda da si propustio: nije kompatibilan sa Windows2003 serverom (bar ovom verzijom koju ja imam)

dakle Windows MultiEnhancer je "heavy" hack jer menja direktno sadrzaj ComDlg32.dll - znaci nije da "Win to pamti" jer glupi M$ nije cak ni ostavio mogucnost da se "legalno" zapamti setovanje fileselectora.

ja bih najradije kompletno nov - ne zavisan od explorer.exe - file selector koji izgleda da nazalost ne postoji za swinjdows.
 
ko kaze da ne koristim i druge OS-ove :D zato i primecuje koliko je smece windows i hteo bih koliko-toliko da ga dovedem na neki nivo upotrebljivosti koji je priblizan ostalim OS-ovima... sta cu kad moram da ga koristim ... :(

ok?

btw @zoni jel od ranije koristis Windows MultiEnhancer?
 
Poslednja izmena:
Kako mislis: nesto ga vraca na default? pa file selector se uvek prikazuje po defaultu... da li ja to ne znam da negde postoji opcija da se snimi setovanje/podesavanje file explorera?!??
Mislio sam na velicinu fajl selektora, koju bi windows trebao da upamti po promeni. Sto se tice ostalih stavki, prikazivanje PlacesBar, MRU list i BackButton je moguce iskljuciti kroz registry (vidi ovde). Pretpostavljam da je moguce podesiti i nacin prikaza ali ne znam koje reci treba upotrebiti u registry-ju za to.

ja bih najradije kompletno nov - ne zavisan od explorer.exe - file selector koji izgleda da nazalost ne postoji za swinjdows.
Pa OpenSave Dialog je i nezavistan od explorer.exe-a. On se nalazi u Commdlg32 dll/ocx i to je pretpostavljam razlog zasto ne postoji replacement, jer se Commdlg32 cesto menja kroz update windowsa.

BTW, setih se jos jednog extendera: DocCommander.
 
Znaci file selector se na Windowsu zove "Open/Save dialog box" :D

ovaj DocCommander izgleda obecavajuce.

a ono prckanje po registry-ju ne pomaze jer ne radi ni jednu od stvari koje mi trebaju iliti, koje odradi Windows MultiEnhancer (details prikaz i povecanje "Open/Save dialog box") izgleda da mora da se hackne Commdlg32.dll ko sto WinMultiEnh. radi jer ko sto rekoh M$ nije ostavio mogucnost da se ove stvari upamte eksterno tj. u registry...

hvala! i ovo saznanje da je fileselector "Open/Save dialog box" mnogo pomaze u daljoj potrazi :D!

Inache meni ni jedan windows do sada nije pamtio velicinu "Open/Save dialog box" osim u nekim posebnim aplikacijama ali i to je lose resenje jer za svaku aplikaciju moras posebno da ga razvlacis!
 
ma sad kad sam u google ukucao "Open/Save dialog box replacement for windows" vidim da ih ima gomila... eh, prvo su bili direktorijumi sad su folderi....
 
Ma uzmi onaj DM2 pa pocni da ga mic po mic prilagodjavas svojim potrebama.
Ja tako radim kad god me nesto bas mnogo zulja...
 
nije bitno vise - Mac OS X ima sve sto mi je trebalo ;) (ko na Atariju :d)

a sa "Default Folder" programom je prosto SAVRSEN :)
 
Nazad
Vrh Dno