Šta je novo?

Windows Mobile - budućnost ili utopija?

Ja koristim WP i ne mogu prezaliti sto ga vise nema!
Korisim i Android, ali mi nekako WP vise lezi, navika sta li je.
Jos uvek nosam Lumiu 520 zbog navigacije :)
 
Očigledno je da si malo poleteo.

Poseti prethodnu stranicu.
 
Ne dobra nego odlicna... ciste police ocigledno.
 
Koristim 930 lumiu, telefon je ubica vec par godina, kamera ubija i jos uvek mi je na njemu win 8
 
Meni skoro Lumia 730 ispala u baru, nađem je posle pola sata. Osušim malo, upalim, ono brljavi ekran, brljave tasteri. Hitno mi je trebao telefon. Morao sam da kupim nešto na KP i pređem na droid (ali opet Nokia) jer sam našao odličnu ponudu. Posle 5-6 dana, uzmem staru Lumiu, upalim - radi sve. Inače, ekran sam malo polomio pre 2-3 meseca (napukao je u jednom delu) ali radi bez problema. Pošto ne bih mogao da prodam za više od 20-30€ daću je nekome iz familije.

Pošto sam ponovo na droidu da ga uporedim sa WM-om: Ništa posebno. Neka rešenja su bolja, neka lošija. Džabe 3 miliona aplikacija u prodavnici, kad nema 20 krštenih. A svo Google-ovo đubre sam isključio. Ostavio Store, Phone i Contacts. Budženje i/ili plaćanje je obavezno za normalan izgled/rad telefona. Mada, da je WP/WM zaživeo, mislim da ne bi ni MS (Store) bio (mnogo) bolji.

Možda je MS odustao od svog mobilnog OS-a, ali ako konkurencija nastavi ovako, ja ću odustati od svakog mobilnog OS-a koji nije 100% open-source i nezavisan od velikih kompanija, tj, njihovih id1otskih servisa. Oči uprte u Librem 5, možda i eelo
 
Poslednja izmena:
Final Goodbye: Microsoft Removes Windows 10 Mobile Product Code from Windows SDK

Kamo lepe sreće da nikad nije ni izašao, niti postojao, ne bismo dobili mo(de)bilnu tabletoidnu žvrljotinu na desktop-u.

Koji hejt ... ali gresis, valjda brzo pises pa tako ispadne...

Microsoft_Zune_HD_1-2-857x580.jpg

microsoft-kin-one.jpg

Zune i Kin mnogo pre Win Phonea u metro fazonu...

A ako hocemo jos detaljnije onda moramo da pomenemo i Windows XP Media Center Edition, kao i WMC u Visti i W7 ... :wave:

Windows_Media_Center_on_Windows_8.png

Ali zato kada pitas kako je trebao MS da menja svoj fazon onda niko ne zna odgovor... ali samo da ne bude Metro ili Modern ui... UWP ...
 
Poslednja izmena:
Nedostaje tu u listi i Xbox UI. Shell za Xbox 360 je i dalje u Metro fazonu sa velikim tilovima. Što ima smisla jer kao takav extra radi sa Kinectom.

Pri tom mislim da je najmanji problem sa tim telefonima bio UI. Već baš naprotiv, doneo je neke novitete koji su poboljšali user experience.
To što su posle taj UI design gurali gde mu nije bilo mesto, to je druga priča...
 
Poslednja izmena:
Ja se slazem sa "Samom", verovatno ne bi smo imali na desktopu ovu grozotu od W10 :( Ni W8/8.1 mi se nije previse svidjao, ali barem sam mogao da ga vratim u normalu, ovo ne moze. Sad cu morati da guram Server 2016 kao laptop OS, bas zbog toga!

Sve ovo ostalo ne bi teralo MS u tom pravcu za desktop, verovatno. Ovako su pokusali da "unifikuju" WP i Windows Desktop.
 
To je danas standard. ChromeOS ili GNOME Shell je mnogo veće smeće od radnog okruženja desktop računara, tj. više liče na teletabis interfejs od Prozora. Win 10 je napredak u odnosu na 8/8.1, ja zapravo na samo okruženje nemam (skoro) nikakvih zamerki. Po mom mišljenju je daleko ispred OS X-a i skoro svih Linux verzija. Lošije jedino od KDE-a

Kao mobilni OS nudi neka bolja rešenja od konkurencije, a neka lošija. Ni tu na sam sistem nemam zamerki. Jedini problem je nedostatak aplikacija, ali to zavisi od potreba korisnika pre svega. Za neke Windows Mobile nudi sve što im je potrebno.

Što se UWP-a tiče, to može biti i dobro i loše, i to je prvenstveno do developera, a ne do MS-a. MS je mogao da napravi Store malo boljim, da čovek može lakše da nađe ono što mu treba.

Sve u svemu, prodavaće se ono što raja traži, a mi, kojima se to ne sviđa, nemamo mnogo izbora. Jedva čekam Librem 5 :)
 
Meni je Win Mobile oduvek bio dobar, uopšte ne vidim prednost Android-a i iOS-a. Jeste da ima mnogo manje aplikacija, ali uglavnom ima sve što ti treba. Zilion aplikacija koje rade jedno te isto mi nisu neka značajna prednost. Sam sistem radi regularno, po meni, i bolje nego konkurencija. Nisu uspeli jer su preterali sa cenama uz siromašnu, odnosno praktično nepostojeću najnižu klasu telefona. MS nije brend poput Apple-a da skupo prodaje ime, a nisu imali jeftine telefone da se omasove na tržištu.
 
Ja se slazem sa "Samom", verovatno ne bi smo imali na desktopu ovu grozotu od W10 :( Ni W8/8.1 mi se nije previse svidjao, ali barem sam mogao da ga vratim u normalu, ovo ne moze. Sad cu morati da guram Server 2016 kao laptop OS, bas zbog toga!

Sve ovo ostalo ne bi teralo MS u tom pravcu za desktop, verovatno. Ovako su pokusali da "unifikuju" WP i Windows Desktop.

Nisam baš siguran šta ćeš dobiti instalacijom Servera 2016. Koristim ga na poslu i UI i većina stvari je kao na Windows-u 10.
 
Meni je Win Mobile oduvek bio dobar, uopšte ne vidim prednost Android-a i iOS-a. Jeste da ima mnogo manje aplikacija, ali uglavnom ima sve što ti treba. Zilion aplikacija koje rade jedno te isto mi nisu neka značajna prednost. Sam sistem radi regularno, po meni, i bolje nego konkurencija. Nisu uspeli jer su preterali sa cenama uz siromašnu, odnosno praktično nepostojeću najnižu klasu telefona. MS nije brend poput Apple-a da skupo prodaje ime, a nisu imali jeftine telefone da se omasove na tržištu.

Jel moguce da neko mrtav ozbiljan ovo pise?
 
^

tumblr_lzo6sn1DGK1qzeqyio1_400.jpg

:)
 
Nisam baš siguran šta ćeš dobiti instalacijom Servera 2016. Koristim ga na poslu i UI i većina stvari je kao na Windows-u 10.
Mozda sam se zeznuo ali ima valjda obican Start Meni i mogu da se podese fontovi, velicine i boje kao u W7? Jer to je ono sto mene nervira, mene bukvalno bole oci od W10 nakon 2-3 minuta, a na istom racunaru i po ceo dan koristim W7 bez problema. Naravno ne default Skin, ali W7 mogu da podesim da izgleda kao sto je NT/2000 imao boje (smesno, ali brate, razlika je izmedju koristiti racunar efikasno ili ga uopste ne koristiti jer ne mogu, medicinski ne mogu da gledam W10).
 
Pa, moraću da te razočaram :), ali nema stari start meni. Isto kao što nije imao ni Server 2012 R2, koji je bio osuđen na onaj ******ski full screen start screen.
Za fontove stvarno ne znam, ali bi me začudilo da Shell u Server varijanti ima više opcija nego na Desktop verziji...
 
Hmmmm, ja na Eval verziji sada u VM nemam ni Start meni, samo shell u Srv16 :)
EDIT: More nije ni Srv12 :) Nista, gotovo je sa Windowsom :)
 
Poslednja izmena:
Ne, vole sistem koji nije mrtav, a ne kosta dusu ;)
 
Košta isto koliko i Android. Inače, jeste mrtav sistem, ali to nije ni bitno za moj komentar.
 
Ovo drugo se odnosili na iOS, ne WP.
 
Nije ni WM bio mrtav do skoro. Jedino nije tačno da nije bilo jeftinih telefona, sve ostalo što je čovek rekao stoji.

Što se izgleda sistema tiča, ne vidim razliku između upotrebljivosti mobilnih platformni, jer zamisli, svaki mobilni OS se koristi tako što vučeš prst gore-dole i/ili levo-desno i tapkaš po ekranu. Nema prečica za tastaturu, gomila virt. desktopova gde možeš da prebacuješ programe koje želiš, taskbar koji možeš da konfigurišeš kako želiš, start meni/app launcher koji možeš da menjaš, način instalacije i ažuriranja programa*...

Realno, Android nije najbolji izbor ua običnog korisnika, već je jedini sad kad su Symbian, Blackberry, Ubuntu, Firefox i Windows mrtvi :)

*Da, Android ima mogućnost instalacije apk fajlova, ali to svakako nije nešto što je korisnike bilo ključna prilikom odabira telefona jer 99,9% njih koristi Google Play ili Amazon Store ili F-Droid
 
Nazad
Vrh Dno