Šta je novo?

GeForce GTX 1050 (Ti) Thread

Jel ja jedini ne vidim rezultate za GTX 1050ti u ovim grafikonima? :D
 
MSI GAMING X model u Švabiji 219€, šta ovo 130-150€ znači uopšte? Jel to neki wishfull thinking ili ...
 
Koji fail od karte.

Sigurno ce biti karti koje zahtevaju 6-pin pa ce biti i jace, sa vecim klokovima itd.

Ovi rezultati su bas losi s obzirom koliko je rx 470 blizu pogotovo sa smanjenjem cene od 10$.
Da sam Amd fanboy, jesam, ali sam koristio dugi niz godina gtx karticu i sa njom sam bio zadovoljan eno je i dalje radi kod drugarice posle 5 godina. Da ne ispadne da pisem ovo da bih blatio.

Sent from mTalk
 
Odličan GPU je GP107.

Na techpowerup su testirali MSI Gaming:

Brža je od R9 380

perfrel_1920_1080.png


A potrošnja je 67W iako je ovaj MSi solidno kloknut:

power_average.png


Zanimljivo da je performance/watt skoro na nivou GTX1070/1080 iako je karta overklokovana kada potrosnja znatno skače:

perfwatt_1920_1080.png


Interesuje me koliko karta troši na default taktovima.

Cena ove MSI Gaming karte je previsoka (165$).

Sve u svemu, GP107 je doneo više nego što sam očekivao.
 
Ja evo ne znam, dota 2 68fps mislim očekivao sam vise
0b3841ad783308ce2595419bc70db97c.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kakav debakl strasno !!! za ove pare moralo je biti bar 20% brze, pa oni se takmice sa starim R9 380, a u testu na TP nema nikao 380X izgleda ni tongu ne mogu stici a kamoli RX 470...
 
Kao sto sam i predvidjao, veoma dobro - malo bolja od GTX960, u rangu R9 280X / 380X. Samo jos drajveri da "prorade". :d
Super je sto je ugrozena od strane RX 470 kojoj cena ide dole, pa ce biti zanimljivo.

Obicna 1050 mi se ne svidja.
 
Da prodje jos malo vremena, ali ova karta ne bi smela ici preko 160-165e.
 
Tako je. Bice super i ako konkurencija izbaci RX 465/470SE/470D/ili koji vec naziv/ kartu. ;)
 
Ne vidjena glupost na 1060 stave 3GB (a jaci chip), a na ovaj jadni chip stave 4GB, pukli su nacisto.
Overklokovan model gubi 25% od RX 470 pa to je tri klase ispod :d bar treba 50$/€ biti razlika, ovo uopste nisu trebali izbacati sa ovakvom cjenom performansama i specifikacijama. Cisti promasaj!
 
^
+1
A i sacekajmo da izadju jos neki modeli, drajveri, mislim da ce biti i perfomanse bolje, svakako je jaca od 960, u rangu je sa gtx770 4gb tako da ako bude cena oko 150€ za mesec dana, bice ovo ok kupovina.
 
Cekaj, jos je rano, tek su RX 460 i 470 kod nas dobile "normalne" cene. Dva meseca kasnije. :d

Ja volim ovaj period godine kod nas, kad se veštački naduvaju cene, pa se onda za novu godinu naprave popusti koji samo spuste cifre na onaj stari (trenutni) nivo :D
Kao akcije i te fore ;)
 
Ne vidjena glupost na 1060 stave 3GB (a jaci chip), a na ovaj jadni chip stave 4GB, pukli su nacisto.
Overklokovan model gubi 25% od RX 470 pa to je tri klase ispod :d bar treba 50$/€ biti razlika, ovo uopste nisu trebali izbacati sa ovakvom cjenom performansama i specifikacijama. Cisti promasaj!

Stvarno, kako na 1060 imaju 3GB, a na dosta slabiju karticu 4GB memorije ? :shock:

Koja je fora tu u pitanju. Da nije tamo neko u tehnickom delu NV, napisao 1060 4GB i 1050 3GB i onda neko, slucajno zamenio cifre i tako stiglo kod inzenjera i oni napravise 1050Ti od 4GB....:D

Ne vidim drugi razlog...;)
 
Poslednja izmena:
^
+1
A i sacekajmo da izadju jos neki modeli, drajveri, mislim da ce biti i perfomanse bolje, svakako je jaca od 960, u rangu je sa gtx770 4gb tako da ako bude cena oko 150€ za mesec dana, bice ovo ok kupovina.

Cene su ok, cekaju se Madjari.

YILQ1s4.png







Ja volim ovaj period godine kod nas, kad se veštački naduvaju cene, pa se onda za novu godinu naprave popusti koji samo spuste cifre na onaj stari (trenutni) nivo :D
Kao akcije i te fore ;)

Da ne pise "akcija" niko ne bi ni pogledao a kamoli kupio. :d





Stvarno, kako na 1060 imaju 3GB, a na dosta slabiju karticu 4GB memorije ? :shock:

Jedino je cena mogla da opravda 3GB, ali nazalost nije. To i FX 9xxx procesori - budalаstine decenije.
 
Stvarno, kako na 1060 imaju 3GB, a na dosta slabiju karticu 4GB memorije ? :shock:

Koja je fora tu u pitanju. Da nije tamo neko u tehnickom delu NV, napisao 1060 4GB i 1050 3GB i onda neko, slucajno zamenio cifre i tako stiglo kod inzenjera i oni napravise 1050Ti od 4GB....:D

Ne vidim drugi razlog...;)

marketinska greska nema sta drugo :d
 
krastavac opet mnogo pod uslovom da mozes iskasljati nekako jos 40-50 evra i uzeti rx470 sa dobrim hladjenjem.
 
Kakav debakl strasno !!! za ove pare moralo je biti bar 20% brze, pa oni se takmice sa starim R9 380, a u testu na TP nema nikao 380X izgleda ni tongu ne mogu stici a kamoli RX 470...

Za koje pare ? Karta je predstavljena sa istim MSRP-om kao i dva meseca star RX 460 4GB, s tim što 1050Ti ima 30% bolje performance i troši manje. Ako je ovo lose šta je onda bio RX 460 ?

Usput, na mindfactory.de ima nekoliko izlistanih modela za 150 evra. RX 470 ima za 195 evra. Kad izračunaš, ispada da koliko je skuplji toliko je i brži. I to na dan predstavljanja - za mesec, dva sigurno će biti modela za 140 evra.

Mada opet, ne očekujem da GTX 1050 Ti gledamo po performance/$ ikad bude bolja of RX 470.
Usmerena je na RX 460 4GB od koje jeste skuplja ali i znatno bolja. Inače najjeftinija RX 460 4GB na mindfactory.de je 125 evra, i to samo jedan model, ostali idu 135+ evra.

GTX-1050-REVIEW-77.jpg


Za RX 470 svaka čast ali Polaris 11 karte će biti prilično obsolete ukoliko se nešto ne promeni.

Btw, 1050 (non-ti) je dosta slabiji nego što sam očekivao.
 
Poslednja izmena:
Sve u svemu za 150-tak evra(trenutno) imas kartu koja AAA naslove moze da potera na 1080p na medium, sasvim korektno, one manje zahtevne i bolje. Ja ovo vidim kao kartu za fudbal, kosarku, mobe(koje osim LOL-a postaju sve zahtevnije i zahtevnije) i MMORPG i da se usput odigra i nesto SP-a na manjim detaljima. Ektra karta za recimo neki budget gaming uz i3 6100 npr.
Opet itekako vredi dodati 45-50e za RX 470, nevezano za pricu koja apsolutno stoji, koliko je brza toliko je i skuplja, nego pre svega iz ugla sta ta razlika znaci trenutno a i kao future proof.
AMD ce morati brzo da izbaci odgovor.
 
Poslednja izmena:
Meni je ovo cenovni rang (150e) koji mi se sjajno uklapa u planirane troškove za grafu. Džaba što više volim AMD, kad nisam spreman da uložim 200 i neki eur za rx470...

Sent from my Mi 4i using Tapatalk
 
@DeRadicci
Upravo ovakve pocetne cene i očekujem kod madjara, za mesec, dva kada izadje jos modela 150€ za npr msi gaming bi bila skroz ok ponuda. Iskreno nisam ljubitelj ovih mini kartica sa jednim ventom.
 
Kako izgleda biće to još jedna neupotrebljiva kartica, ko je kupio gtx 950 zna o čemu pričam, kupiti danas gtx1050 pored 20 evra skuplje RX 470 je bacanje para.
 
@DeRadicci
Upravo ovakve pocetne cene i očekujem kod madjara, za mesec, dva kada izadje jos modela 150€ za npr msi gaming bi bila skroz ok ponuda. Iskreno nisam ljubitelj ovih mini kartica sa jednim ventom.

Nemas brige, opet ce tu biti najjeftiniji oni MSI 4GT OC i Gigabyte Windforce modeli kao kod GTX1060. ;)




Kako izgleda biće to još jedna neupotrebljiva kartica, ko je kupio gtx 950 zna o čemu pričam, kupiti danas gtx1050 pored 20 evra skuplje RX 470 je bacanje para.

Mozda si nesto pomesao. Gde to ima RX 470 za 170 evra?
 
Pa ako ovo vredi 150€+ onda RX 470 treba da poskupi.
 
Opet itekako vredi dodati 45-50e za RX 470, nevezano za pricu koja apsolutno stoji, koliko je brza toliko je i skuplja, nego pre svega iz ugla sta ta razlika znaci trenutno a i kao future proof.
AMD ce morati brzo da izbaci odgovor.

Ima amd odgovor vec u vidu 470d koja je jedva slabija od 470... samo treba da prestane biti eklsluziva za Kinu...


Trenutno tako - dodas 40-50 evra i uzmes rx470 zmaja ili ako izbace 470d za ostatak sveta onda dodas jos manje.

1050ti ne vredi vise od 150-160e.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno