Šta je novo?

Foobar2000 - Saveti

wiz011

Guest
Učlanjen(a)
18.12.2004
Poruke
4,710
Poena
439
Da odmah razjasnim, znam šta ima na forumu o tome. Svrha ovog topika je da se kratko, jasno i precizno kaže nešto od sledećeg:

- Koje pluginove ljudi koriste (DSP, Input, output, etc), koju verziju, zašto, šta rade i sa kakvim podešavanjima.

- Koje ste vi izmjene napravili na intefejsu, sa kojim pluginovima (mislim na izmene bez dodatnih paketa sa "skinovima").

- Koje pakete za custom interfejse koristite. Zašto baš taj, koje sve preporučujete, kakva su vam iskustva sa drugim paketima.

- Saveti oko podešavanja. Šta i zašto.

- Saveti oko korišćenja glavnih funkcija (tagovi, freedb, gain, grebovenje...). Podešavanja, iskustva, dodatni pluginovi.

Dakle, molim vas, bez priča tipa "Winamp je bolji", "uzmi Billy", "ružan je". Konkretna iskustva samo za Fobbar2000 i gde god je moguće URL.

Ja ću dati svoj doprinos ovom topiku, samo bih voleo da čujem iskusnije od mene.
 
Iskusniji kaze da za ripovanje/grebovanje koristis EAC.
O tome postoji veoma zanimljiva diskusija na Hydrogenaudio forumu, uključujući razna testiranja, tj. poređenja sa EAC. Sve u svemu, izgleda da se novi Foobar uopšte nije loše pokazao. Kažem novi jer on ima setovanja za offset i tri moda grebovanja: disabled secure, standard (2x proverava CRC ripovanog fajla), paranoid (4x proverava CRC ripovanog fajla, nije reč o poznatoj paranoid biblioteci).
 
ontopic: ja foobar gledam kao iskljucivo player i nista vise, tako ga i koristim. Nisam stigao da se igram sa pluginovima tako da tu ne mogu da ti pomognem.
 
Da li je moguce da iz foobara ne moze da se podesava jacina zvuka?!
 
Donji desni ugao prozora aplikacije, klikni na broj sa jedniciom mere dB (0.00dB), ili samo nanesi kursor misa na navedeno mesto i skrolom podesi jacinu...
 
Da li je moguce da iz foobara ne moze da se podesava jacina zvuka?!
wiz011 je zamolio za razmenu iskustava a ne pitanja čiji se odgovori sadrže u FAQ-u i na Google-u.

@mods: Obrišite moj i Ryov post i sve njemu slične. Da makar jednom imamo edukativni thread.
 
Ih, bre sto ga tako sakrise :)
Hvala na pomoci.
 
wiz011 je zamolio za razmenu iskustava a ne pitanja čiji se odgovori sadrže u FAQ-u i na Google-u.

@mods: Obrišite moj i Ryov post i sve njemu slične. Da makar jednom imamo edukativni thread.
Jeste, ali vidiš da nema odziva. Kad treba da se nadvikuje "Winamp je bolji - ma kakav Winamp, foobar je vrh!" onda ima 500 odgovora, kad treba da se napiše nešto jasno, precizno i konkretno - onda nema nikoga. :S:
 
Evo nesto koncizno barem po mom shvatanju.
Foobar je odlicna player i WinAmp sam totalno zabatalio.
Nisam cackao sa pluginovima jer ga koristim samo kao player i nista vise.
Jedini plugin koji imam je CandyPop (mislim da se tako zove) koji prikazuje pop-up prozor sa trenutnim nazivom pesme.
U podesavanjima sam mu samo promenio pozadinu playliste sa sive (po defaultu) na crnu i povecao font.....
 
e izvinjavam se sto vadim temu iz naftalina, ali jel postoji neki nacin da se foobar dockuje kao winamp, na dnu ekrana tanka traka, ne znam dal me razumete ???

skidao sam neke skinove da probam da to namestim, ali nijedan nije upalio ??
 
Mene stvarno čudi zašto je na ovoj temi bilo toliko malo odziva.

Ja sam se čvrsto ušančio na verziji 0.9.4.4. Bezmalo sve (ako ne i baš sve) sam podesio onako kako mi odgovara (bez skinova, igrao sam se s tim iz znatiželje ali mi u stvari ne treba), stavio sve pluginove koji su mi trebali...

Nove verzije su prilično promenjene, za neke stvari koje sad koristim sa pluginovima oni više nisu potrebni, neki pluginovi nisu više kompatibilni. Sad bi trebalo krenuti od nule, pa čitati forume, pa juriti, pa eksperimentisati... Čemu? Verovatno ću jednog dana preći na noviju verziju, ali za sad ne vidim potrebu.
 
Novi Foobar2k ima znacajnih novina. Tu je novi DefaultUI koji je odlican za pocetnike. Sve se lako podesava a vrlo je fleksibilan. Sada je podrzan embedded Album Art. Facets plugin za DefaultUI je u mom slucaju bio dovoljan razlog za prelazak.
 
Jel postoji plugin za radio sa interneta i punjenje iPod-a muzikom?
 
Mislio sam na uredjenu varijantu radia kao u Winamp-u...
Inace plugin za iPod-e je super, hvala :wave:
 
Poslednja izmena:
Jeste, ali vidiš da nema odziva. Kad treba da se nadvikuje "Winamp je bolji - ma kakav Winamp, foobar je vrh!" onda ima 500 odgovora, kad treba da se napiše nešto jasno, precizno i konkretno - onda nema nikoga. :S:

[flame]Pa kad niko ne koristi FujBar :D :D :d[/flame]
 
[flame]Pa kad niko ne koristi FujBar :D :D :d[/flame]
Ma daj... A kad neko pohvali Winamp (koji ja i dalje imam na kompu) onda se pojavi njih 2678 koji skoče "baci to, fujbar je zakon" (dobro, možda ne kažu baš tako) :d
 
WinAmp lobi je ovde suvise jak da bi sacica FujBar fanova mogla da im zagorca zivot :D a mozda su se svi FujBar korisnici preko noci vratili na WinAmp kad su videli da nema vajde :D :D :d
 
Ja ga ovakvog koristim:


Malo sam sredjivao interface, moze da se stave neke fensi boje da svemirski izgleda, ali ja to mrzim. Dodao sam neke pluginove ali ih ne koristim, gain i ostale stvari nisam ni probao, koristim samo global shortcuts.

p.s. kakav winamp, nemaju ni tabbed playlists :p
 
Ljudi mogli bi da dajete linkove ka pluginovima koje koristite i ukratko objasnite cemu sluze :wave:
 
Resampler (Secret Rabbit Code) - resampluje sa 44.1kHz (kakve su vecina pesama) na 48kHz (kakva je vecina zvucnih kartica)
Columns UI - interfejs
Inace ja sam moj podesio prema "The art of building Computer Transports v0.3" gde je lepo objasnjena citava problematika o muzici sa kompa (EAC, Foobar, drajveri itd.)
Winamp? Zar neko jos to koristi?
 
Koristi li jos uvek neko ovo parce softvera? :)
 
Vidim Septimus se bas zainteresovao za ovo, kako ga je on nazvao "parce" softwera. :d
 
Nazad
Vrh Dno