Šta je novo?

MS Industrial Winston - "gaming" kućište za samo 20€!!!

I, gde ima Winston za 20e? :)
Ako moze link :p
Kada poredis prednji deo, tj kolicinu vazduha koji propusta, kakvi su dust filteri na Cyclops-Winston, msm poredjenje kod ta dva modela?
 
Poslednja izmena:
I, gde ima Winston za 20e? :)
Ako moze link :p
Kada poredis prednji deo, tj kolicinu vazduha koji propusta, kakvi su dust filteri na Cyclops-Winston, msm poredjenje kod ta dva modela?

Imam samo Winstona pa ne mogu da uporedim. Cyclops III je koliko vidim najbolji za tako nešto. Winston ima tek te uske otvore na bokovima koje sam prikazao u klipu. Ali meni sa jednim 120mm high performance ventom sve radi vrlo hladno.
 
Samo da zahvalim kolegi sa foruma - MareBGD - što je organizovao i omogućio naredna dva review-a. Evo šta je stiglo danas u "studio" ;)

20170126_111406.jpg
 
Vlado uzeo sam jedno kuciste za mene posle gledanja tvog klipa. Mnogo je dobro, dosta sam zahtevan po pitanju svega ovo je mislim bas prava stvar, od izgleda , akustike do zavrsne obrade.
Rekao si da imas jedan ventilator u kucistu i gde si ga namestio ?
 
Vlado uzeo sam jedno kuciste za mene posle gledanja tvog klipa. Mnogo je dobro, dosta sam zahtevan po pitanju svega ovo je mislim bas prava stvar, od izgleda , akustike do zavrsne obrade.
Rekao si da imas jedan ventilator u kucistu i gde si ga namestio ?

Poz, prebacio sam ti komada koje sam od ranije imao u CM-u. Napred sam stavio jedan Fractal Design R2 120mm, pozadi 120mm od HAF-a i na vrh jedan 120mm LED od Thermaltake-a (mislio sam da će osvetliti unutrašnjost, ali nije baš :D) i on izbacuje na gore.
 
Tako znaci, moracu da ubacim makar dva venta, napred i pozadi sigurno.
 
Tako znaci, moracu da ubacim makar dva venta, napred i pozadi sigurno.

Čak i kad dodaš dva venta, ako si išao na onu 2.500din "verziju" kućišta, biće jeftinije sve ukupno nego što je cena u nekim radnjama. Viđao sam i za 3.200 i 3.600 din. A kućište je svuda isto, pa mi čudno da su tolike razlike u cenama ...
 
iako nije gaming Helios 3 je isto odlicno kuciste, bas sam ga uzeo skoro pre neki dan za pc za dnevnu sobu, i prijatno iznenadjen kako je kuciste sobzirom da je kostalo 10e
 
Isto unutra, razlicito spolja, pa ko sta voli. S tim sto je Widow "zvucno izolovan".

Buni me što za Widow stoji da podržava E-ATX format, ali Titan ga ne podržava ...

BTW, dva dana sam se igrao sa Black Widow i stvarno je sexy ALI malopre sam otpakovao Titan-a i više me je oduševilo. Kao da je reč o kućištu neke druge kompanije. BTW Titan ima reset, Widow nema ...
 
Poslednja izmena:
A i nesto je jeftiniji.

edit:
koliko vidim E-ATX podrska podrazumeva da ne mozes da montiras nijedan 5.25 uredjaj, kao ni ona 2 2.5" ispod njih.
Za desktop i nije preterano znacajno, sem mozda nekih besnih workstation ploca, ali nece oni uzimati ovog Fraktala za siromahe, nego nesto vece.

edit2:
A i ako stavis E-ATX, mozes da se pozdravis sa cable managmentom - ploca pokrije sve one otvore, sve bi moralo da se vuce od ispod PSU cover-a. Tako da je E-ATX podrska tu samo da figurira na papiru, a kuciste postane jako tesno i bez pola funkcija.
 
Poslednja izmena:
Jedan screenshot, jako mi se sviđa ovo kućište. Inače, identični su Widow i Titan. Titan je doduše povišen kako bi na vrhu imao mesta za dodatni 280mm radijator ...

P1050142.jpg
 
Ko nije pažljiv definitivno, ali nije uopšte "slaba". Međutim na Titan-u samo klikneš prstima i filter sam izlazi ... Mnogo Cool i izuzetno kvalitetno odrađeno. Kako na prednjem tako i na gornjem panelu, isti je mehanizam.
 
Zahvaljujem...uf,teska odluka...ali definitivno uzimam Titan.Ova stipaljka od filtera na BW moze vremenom da se polomi.

A onaj klik klak mehanizam na Titanu da dobije luft od upotrebe, pa nece dobro zabravljivati i spadace filter (vec vidjeno sa slicnim mehanizmima za vratanca na jeftinijim kucistima). Kako god okrenes MOZE biti problema, a I ne mora, samo pazljivo rukuj i sve je OK.
 
Odlicno kuciste za te pare :D
Da mi je neko pre 2 godine rekao da za ove pare moze da se kupi ovakvo kuciste ne bih mu verovao. Naravno nije savrseno, ima neke sitnice ali za kuciste od 20E nezahvalno je traziti mu bas sve mane.
Upakovao sam i5 masinu unutra, sve na svom mestu, nista ne krcka, vibrira itd.. Ventilacija savrsena, jedino je lim gde se montiraju prednji ventilatori malo losiji kao i rupe za 6/8 pin za grafiku koje su mogle barem oko 5mm biti sire i cpu 4/8 pin izlaz je takodje trebao biti bolje resen.. Ali opet kuciste kosta samo 20E, kad se sabere i oduzme definitivno best buy i itekako moze posluziti kao gejming racunar. :)
Videcu da danas u toku postavim par slika da vidite kako to izgleda.. Mada je @vladimirdowla odlican review uradio :) Svaka cast! :wave:
 
Odlicno kuciste za te pare :D
Da mi je neko pre 2 godine rekao da za ove pare moze da se kupi ovakvo kuciste ne bih mu verovao. Naravno nije savrseno, ima neke sitnice ali za kuciste od 20E nezahvalno je traziti mu bas sve mane.
Upakovao sam i5 masinu unutra, sve na svom mestu, nista ne krcka, vibrira itd.. Ventilacija savrsena, jedino je lim gde se montiraju prednji ventilatori malo losiji kao i rupe za 6/8 pin za grafiku koje su mogle barem oko 5mm biti sire i cpu 4/8 pin izlaz je takodje trebao biti bolje resen.. Ali opet kuciste kosta samo 20E, kad se sabere i oduzme definitivno best buy i itekako moze posluziti kao gejming racunar. :)
Videcu da danas u toku postavim par slika da vidite kako to izgleda.. Mada je @vladimirdowla odlican review uradio :) Svaka cast! :wave:

Hvala, samo kači fotkice, ja "volem" da vidim kako su ljudi sredili konfe, pogotovo u ovakvim kućištima ;)
 
1711bd6dd231b66d984b3b3d02ca3f0d.jpg


ddc596b5717b092a221acee6010347d2.jpg


Vrlo lako sam sve sredio u njemu, ekstra se uklopilo u setup, za 3000 din - prezadovoljan.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Jao ovi roze Sata kablovi..

I ja imam jedan u kompu, ovaj hard sto imam mi ne radi sa crnim sto su dosli uz plocu, svasta..

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nije roz, crven je, identicno kao i ovaj prejadni AMD kuler, tako da nije kriminalno ruzno, kad dodje Lc cc120 menjam i kabel :D

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Evo kod mene kako izgleda
DSC_0030.JPG
Iskreno nisam se nesto puno trudio jer planiram uskoro da odradim slivovanje kablova kao i da ubacim jos par ventilatora :D
p.s. sutra kacim jos, ova je na brzinu bila :D
 
Ja htedoh one Mixer kablove, ali preskupo mi. Par kablova bi me izašlo duplo više nego kućište, a ne uklapa mi se to u "filozofiju" nikako :D
Ali svaka čast čoveku koji ih pravi, u kvalitet uopšte ne sumnjam.

Inače sad kad Ryzen dođe, box kuleri će imati RGB prsten na rubu venta :D ... Dope as F*ck :)
11151130260l.png
 
Ladno Vesic..:D Kaze upgrade racunara a nigde na kanalu ni rec o tome..:D Pritom ih je dobio za dz, barem je tako rekao :)
 
Pozz drugari, staje li ovo sve u Winstona?


1)CPU: i7 7700K
2)GPU: ASUS ROG Strix gtx 1070
3)MB: ASUS ROG Strix Z270E
4)PSU: EVGA superNOVA G3 750W
5)Ram: 2x8Gb trident z
6)SSD: Samsung EVO 850 250GB
7)HDD: WD black Cavier 2TB
8)CPU Cooler: Noctua nh-d15

Eh sad posto Winston dolazi bez dodatnih ventilatora da li ce biti dovoljan jedan prebaciti sa starog Centurion kucista?

Hvala unapred!
 
Ne staje zbog hladnjaka za CPU.

Staje u MS Titan ili MS Black Widow.
Ms Titan i Widow dolaze sa po 3 ventilatora. Skuplji su modeli od Winstona, ali vredi. Vise ventilatora, vise mesta za CPU hladnjak, fan kontroler.

P9 Lite TT
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno