Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

Info dugme, ako nemas na daljincu kao ja skini LG TV Plus aplikaciju pa tu ima "i" dugmence.
 
^^ Ima dve varijante. Uzmeš daljinski od nekog starog lg TV-a i pritisneš "info", ili isto to uradiš na lg remote (edit: tv plus) aplikaciji. Magic remote nema tu funkciju.


Net radi kako treba?
Da, YouTube i Prime bez problema puštaju 4K. Ja sam kod radijusa/supernove, drugar na sbb. Zanimljivo je da 4K pusti uglavnom u 480, a HD pusti i u 1080.

Evo, sad sam probao neku aplikaciju za merenje brzine na tv i dobijam oko 55-60Mbps što je manje od paketa, ali definitivno dovoljno za UHD. Ne znam zašto nije veća brzina jer čak na telefonu imam veću brzinu na 5GHz Wi-Fi, druga soba od rutera. Net do TV ide preko gigabitnog sviča, sve povezano CAT6 kablovima.
 
Samsung
9b59cc5b9b29185cc4c772ca2a922185.jpg
 
Sve je regularno. LG B8, SBB srednji paket, Netflix premium paket.

OTn3AWr.jpg
 
E pa onda su prepolovili bitrate u Evropi (na 30 dana), sto se ipak ne odrazava preterano na kvalitet (subjektivni utisak), svako ne na rezoluciju, tako da treba traziti razloge na drugom mestu.
 
Da, danas sam primetio da je baš loše. Gledao sam neki film, bitrate je išao i do 0,60Mbps. Slika užasna. Sramotno.
4k serija je izgledala koliko-toliko ok (bitrate oko 7.5-8.0 Mbps)
 
Pa ja licno ne vidim razliku, zato sam i posumnjao da postoji neko smanjenje kvaliteta. U cemu se vizuelno ogleda duplo nizi bitrate, a da vi primecujete? Da nije neka kompresija zvuka, ili tako nesto bezveze?
 
Kod mene se na tamnim delovima slike jasno vidi pikselizacija, kao kod onh starih DivX filmova...
Gledam u 1080p preko xboxa
 
Pa ja licno ne vidim razliku, zato sam i posumnjao da postoji neko smanjenje kvaliteta. U cemu se vizuelno ogleda duplo nizi bitrate, a da vi primecujete? Da nije neka kompresija zvuka, ili tako nesto bezveze?

To je znak, da ti mozda treba dioptrija ? :) ovo za zvuk, bolje da ne komentarisem
 
Danas sam gledao Formula 1, 4k
 
Pored toga sto je 4x niza rezolucija, rekao bih da je i zvuk slabiji, i ako nikada nije sjajan.
Kvalitet slike je ocajan, kolicina suma je latastrofa, artifakti kao da gledam 720p stream na nekom spam sajtu...razmisljam da sve serije poskidam sa torrenta.

I meni je ojadjeno, sbb premium trio paket, Netflix app mi umesto 300, daje oko 100-150mbps, jer LG ima ocajan wi-fi modem, a na lan konekciji je jos gore.

Blacklist, 4k originalno...
16c3098b37d0aa2de780e258466f195d.jpg



bbf40b00ff52189ae06892c48058d105.jpg
 
Poslednja izmena:
To je znak, da ti mozda treba dioptrija ? :) ovo za zvuk, bolje da ne komentarisem
Bice da ipak nije do toga, imam prilicno dobar vid, da ne kazem "savrsen". ;) Za zvuk vidis da je obican tv stereo zvucnik, tako da mi to nije vazno. Sad kad smo to razjaslili, jel moze neki ozbiljan odgovor? :)

@Xeroj87 kod istog provajdera, na istom LG-ju, kod tebe 4x niza rezolucija... bas zbunjujuce... Da meni toliko osakate stream, presao bih na Eon video klub, iz protesta.
 
Poslednja izmena:
Naravno, trigerovao sam se za zvuk vise ;) Pazi, nije strasno kod tebe i dalje je to odlican video prikaz, razliku mozes da vidis u nekim tamnim scenama, prikaz vode i sume, detalji su srozani i tako to ...uzivaj dok nisu jos srezali :)
 
Hm, tesko je to primetiti, cak i na 55". Evo zvanicne izjave Netflixa. :trust:

“If you are particularly tuned into video quality you may notice a very slight decrease in quality within each resolution,” Florance wrote. “But you will still get the video quality you paid for.”
 
“But you will still get the video quality you paid for.”
Ovakva laž je i najveći problem. Prodaja im ide bolje nego ikada pre, a nedostatak kapaciteta nadomešćuju drastičnim umanjenjem kvaliteta. A onda dodatno ljude prave *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ma takvim svojim izjavama, sve u cilju da neko ne potegne pitanje cene.
Netflix plaćam svakog meseca skoro dve godine; zbog ovakvih izjava pauziraću pretplatu na par meseci.
 
Te mere je zatražila EU, iz nekog razloga nas uvek u takvim situacijama stave u košaru sa EU.

American film and series streaming company Netflix has agreed in talks with the EU to reduce its streaming bitrate to free space for data traffic as people are increasingly working from home, The Guardian reports.

Netflix has agreed to slow down the speed at which it delivers shows to subscribers to reduce its traffic across Europe by 25%. The measure may affect picture quality for some viewers has been agreed in a deal with the EU to ensure that broadband networks perform adequately as millions of people confined to their homes go online.

Netflix chief executive officer Reed Hastings agreed to reduce the bit rate at which it delivers programming, which determines the size and quality of video and audio files, across Europe for 30 days. Netflix has 51 million users across Europe, The Guardian reports.

The move comes after EU industry chief Thierry Breton urged all leading streaming platforms to switch to standard definition to help lower the strain on the internet during the COVID-19 crisis. Breton reportedly spoke to both Alphabet CEO Sundar Pichai and YouTube CEO Susan Wojcicki regarding the matter.
 
Mozda su to godine gledanja piratskih VHS kaseta i jos duplo toliko gledanja CAM ripova, ali mislim da preterujete - bez zelje da uvredim bilo koga :)
Ja na 4k 55” nisam primetio nikakve padove kvaliteta vredne pomena, a vazda gledam Netflix skoro svaki dan.

P.s. ili mozda Bravia procesor pegla sve nedostatke toliko dobro :p


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dopisivao sam se sa podrškom; prvo odgovore je da su smanjili bitrate na 30 dana, ali da to ne bi trebalo da utiče na kvalitet prikaza. Kada sam im pojasnio da je kvalitet uporediv samo sa DivX filmovima od pre 15 godina, onda je prebacio priču da eto i dalje mogu da strimujem na 4 uređaja i da se to nije promenilo.
 
Supernova je 100%... da l' su radili traffic shaping ili neko lose routirianje, sad je mnogo bolje nego proslih nekoliko dana
 
Poslednja izmena:
Meni deluje skroz ok ovih dana

a7289aa3f8c52ee0fde33b332d890624.jpg


Sent from my HD1903 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno