Šta je novo?

SRBPolaris (update u prvom postu)

nema, to je isto kao onomad 9800 Pro i 9800 SE, SE se otkljucavao da bude kao Pro, tako sada 460 na snagu 560, jer fizicki postoji 1024 steam unita u GPU
 
Moderatori moze li da se link u prvom postu izmeni sa linkom poslednje verzije software-a?
A mozda cak i da se zakaci tema jer ima dosta novih clanova kojima ovo treba.
 
Na btalku mogu sam da editujem thread, pa sam tamo editovao svaki put kada sam izbacio novu verziju.
Ovde sam morao da cimam moderatora kada sam hteo izmenu u prvom postu, pa mi je to brzo dosadilo.
Eto ako je neko od njih raspolozen da stavi V3 na prvi post, posto mislim da nece biti novijih verzija :)

https://mega.nz/#F!TVgGHQZS!yfmtIvbF67iS4QrEJqb26g
 
Poslednja izmena:
na Rx580 4gb XFX neide mi da podesim voltazu,il ja nesto nevidim bez naocara skroz,
namestim u biosu i sacuvam,al kad otvorim taj bios ponovo nema podesavanja za napon za strap ima
na AB mi pokazuje 1.12v,isto nereaguje slajder unazad napon
 
sta znaci ovo? pokazuje 2 memorije..

Capture.JPG

u strapovima takodje 2 podesavanja...obican polaris takodje pokazuje dve memorije. prvi put to cujem
 
Poslednja izmena:
^ u gpu-z pogledaj koja je memorija i tu modujes. To je sve ok, takvi su novi biosi. Obavezno moras koristiti Dag fix drajvere i Pixel Clock Patcher.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
na Rx580 4gb XFX neide mi da podesim voltazu,il ja nesto nevidim bez naocara skroz,
namestim u biosu i sacuvam,al kad otvorim taj bios ponovo nema podesavanja za napon za strap ima
na AB mi pokazuje 1.12v,isto nereaguje slajder unazad napon
Iz minera podesi voltazu, najlakse ti je

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Moze li neki proveren metod skidanja napona na 580 preko srb polarisa
 
Moze li neki proveren metod skidanja napona na 580 preko srb polarisa

Ovako stoji kod mene

EwHbaKJ.jpg


I uz -100 u AB daje 0.83v-8.5v ( 580 Gb4 Elpida)
 
nema proverenog metoda, na nekim kartama radi na nekim ne, a zavisi i koji gpu klok stavljate
 
Ja sam sve karte koje sam odradio preko SRB-a odradio tako sto sam stavio def takt i on je automatski spustio napon i onda iz programa nesto sitno jos smanjim i sljaka sve kako treba.

Sent from my S6 Edge
 
Pa sta mi je trebalo, na nekim kartama 1050, 1070, na nekim 1100 i verovatno preko nekog offseta VID-a je spustio sam.
 
Instalirao sam neki AB 4.4.0 official i on mi je dao mogucnost da spustim napon do cak -200mw .
Smanjio sam na nekih -150mw i radilo je odlicno 30mh sa potrosnjom 90W gpu Z dual
ali nakon restarta nije vise mogao da podigne win tj. previse spustio napon.
Reinstal win i ispocetka.
 
zasto reinstall, butuj u safe mod i iskljuci/izbrisi ab
 
Sto stavljas da povlaci podesavanja dok nisi siguran da to radi dobro. Istestiraj lepo, pa onda.

Sent from my S6 Edge
 
Ovako stoji kod mene

EwHbaKJ.jpg


I uz -100 u AB daje 0.83v-8.5v ( 580 Gb4 Elpida)

Miki, postavi i onu stranicu sa memorijskim i gpu klokovima..ima nas puno koji ne možemo da namestimo 580ce..i napiši koji hash izvlačiš


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
875 za memoriju ne moze da radi dobro na svakoj kartici. 950 je safe spot sve ispod toga je znak pitanja.
 
Miki, postavi i onu stranicu sa memorijskim i gpu klokovima..ima nas puno koji ne možemo da namestimo 580ce..i napiši koji hash izvlačiš


Sent from my iPhone using Tapatalk

Vecina radi na 1130 / 2050 0.83v - 0.85v ( 30 Mh/s )

Dok sam kod dve morao spustiti na 1100 / 2000. ( 29.2 Mh/s )

Inace su Sapphire RX 580 4 GB Elpida.

WcPBiZE.jpg
 
Probaj da smanjis power limit, vidi sta se desava. Posebno prati hash da ne opada zbog toga
 
Ovo je idealno ! Ne bi ja tu ništa dirao...safirke ladne kao špricer, kod asus dual 580 nemoguće je postići te temperature !


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nitro karte kidaju, dokazano mnogo puta do sada.
 
Da li koristiti za "automatiku" samo PIMP MY STRAPS ili PIMP MY STRAPS+"Strap 1xxx to upper" ??? (rx570/rx580 Hynix)

TNX
 
ni jedan link ne radi , pokusavam da skinem SRB polaris i sve su ili neki Virus fajlovi ili ne radi download link...
 
Nazad
Vrh Dno