Šta je novo?

Pojacavanje wireless signala

dragancce

Slavan
Učlanjen(a)
03.05.2005
Poruke
306
Poena
330
Drugari,
imam net net opticki internet, oni su mi postavili ruter Huawei IGD. Pitanje je, da li postoji mogucnost da bez kabla malo pojacan signal, ne pokriva mi jednu sobu, za malo. Imam 4-5 uredjaja sve ukupno koji idu na wifi.
Videh da ima nekih repitora a ima i acess pointa pa sta i kako je najbolje i najjeftinije.
Zanima me bez kabla.
Unapred zahvalan
 
Zavisi za sta ti treba. Od TP link 720N ili malo ozbiljnije TP LINK TL W843ND. Kolikohoces da pokrijes i sta sve da radis preko neta. Ubodes ovaj TP link u tvoj Huawei iskljucis dhcp i to je to. Kodmene pokriv vec godinu dana citav sprat, aktivno oko 5-6 racunara + par mobilnih povremeno i dva stampac. A mozes i u WAN port pa napravis drugu mrezu? Koliko para toliko muzike. Zavisi sta sve hoces da guras bezicno i koliko uredjaja ces nakaciti?
 
Pošto imaš optički net, bolje kupi uređaj na kome radi wifi i na 5Ghz. Prosto da bi maksimalnu brzinu imao i preko wifi. U toj situaciji, udaljeniji uređaji bi svakako bili nakačeni na 2.4GHz jer ima bolji domet, ali bar oni bliži bi radili na 5GHz.
Ali ovo rešenje nije uvek najjeftinije.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Zavisi za sta ti treba. Od TP link 720N ili malo ozbiljnije TP LINK TL W843ND. Kolikohoces da pokrijes i sta sve da radis preko neta. Ubodes ovaj TP link u tvoj Huawei iskljucis dhcp i to je to. Kodmene pokriv vec godinu dana citav sprat, aktivno oko 5-6 racunara + par mobilnih povremeno i dva stampac. A mozes i u WAN port pa napravis drugu mrezu? Koliko para toliko muzike. Zavisi sta sve hoces da guras bezicno i koliko uredjaja ces nakaciti?
Taman sam mislio da otvorim temu jer je i kod mene slican problem, uzeo sam bas 720N sa namerom da pojacam wifi posto zivimo na spratu i Huawei ne pokriva sve delove. Da napomenem da do stana dolazi utp kabel od modema, ubodem u Tp link, iskljucim dhcp, svetli lampica za wifi ali se net ne emituje.
Konfigurisao sam po nekim video tutorijalima koje sam pronasao.
Garant je neki zajeb sa ip adresama ali ne mogu da provalim kako i gde.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Huawei ne pokriva sve delove. Da napomenem da do stana dolazi utp kabel od modema, ubodem u Tp link, iskljucim dhcp, svetli lampica za wifi ali se net ne emituje.
Konfigurisao sam po nekim video tutorijalima koje sam pronasao.
Garant je neki zajeb sa ip adresama ali ne mogu da provalim kako i gde.
Huawei је рутер? Једна варијанта је да из њега иде у wan порт новог и онда мораш да прилично мењаш подешавања. Лакша варијанта да рутере повежеш лан на лан, на другом поставиш адресу из истог опсега (ако је први 192.168.1.1, онда други на 192.168.1.2 или било која до 192.168.1.254) и (ваљда) на другом искључиш DHCP.
 
Definitivno je neka muka sa wifi, citajuci druge forume saznao sam da je to generalno problem sa ovim i slicnim modelima te i da je velika gimnastika napraviti ga da radi. Definitivno cu odustati od ovoga i potraziti neki plug&play

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Roditelji muku muče sa Wi-Fi dometom na PTT-ovim Arris ruterom, pa pošto ne može da se prebaci u bridge mode, mislio sam da umesto njegovog WiFi instaliram Access point, i dodatno da ubacim još jedan wireless repeater u jednu od soba na polovini stana. Arris i kućni PC su nezgodno postavljeni u ćošku stana, i ne bih ih selio. Kao budžet rešenje, pade mi na pamet Tenda, npr. Tenda F3 kao AP, i Tenda-A12 kao repeater. Nisam siguran u kvalitet i pouzdanost ovih Tenda uređaja, pa ako neko misli da treba da preskočim, ili da ovakvo rešenje ne pije vodu, neka slobodno napiše. Trenutno kao privremeno stoji jedan kineski pojačavač, ali nisam zadovoljan stabilnošću i performansama, iako je signal sa Arrisa dobar.

Možda i ovakvo power-line rešenje dolazi u obzir?
https://www.aliexpress.com/store/pr...Fast-Network-with-Wi/1953533_32863912626.html
ili mesh
https://www.aliexpress.com/store/pr...age-Mesh-WiFi-System/1953533_32868628547.html
Nisam pametan šta mi je činiti?
 
Malo skuplje rešenje, ali kažu ljudu koji imaju da je prilično dobar uređaj; Ubiquiti UniFI UAP AC Lite.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Biće onda to verovatno, koliko vidim on je PoE (power over ethernet), koji model bih mogao da dodam eventualno kao običan wifi repeater uz ovaj, sa standardnim napajanjem.
 
Pozdrav svima!
Zivim u stanu na dva nivoa i plus terasa iznad celog stana, kao treci...U prizemlju mi je ruter SBB, ali u nekim sobama na spratu je los signal, a na terasi nikakav...Mislio sam da uzmem neki pojacivac signala i stavim ga na sprat, al da ga bexicno povezem sa glavnim ruterom. Sta preporucujete, obzirom da ima mali milion tih repeatera...?
Hvala!
 
Ja koristim Xiaomi MiR3G ruter za tu svrhu (pojačavanje wireless signala glavnog rutera). Radi jako dobro ono za šta je namenjen, a nije skup s'obzirom da se radi o wireless AC uređaju.
 
Za tebe je neki mesh sistem. Ima ih i kod nas, i to od nekoliko proizvođača.

Samo, znaj da to nije jeftino rešenje. Odokativno - od 20k pa naviše (imaš i ove neke Tenda modele od 8k, ali bi ti verovatno trebala 2 para po 2 komada).

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ma kakvi 20k to mi preskupo, mora sa ima dosta jeft resenje...
Nego razmisljam, posto na spratu isto imam signal iz zida gde mi je povezan drugi tv, da li mogu ubaciti drugi ruter i povezati ga kablom, koji ce raditi nezavisno od glavnog...
 
Nema tu ništa nezavisno. Glavni ruter mora postojati, a to je onaj donji u ovom slučaju.

Možeš tako kablom povezati. Jedan kabl od glavnog rutera do sledećeg koji bi radio u AP modu. To ponavljati svuda gde hoćeš poboljšani bežični signal. Može se i neki switch ubaciti u priču, da ne provlačiš više kablova ako ne mora. WiFi pojačavanje signala gde jedan ruter/ap radi i primanje i odašiljanje ne preporučujem nikome. Veoma često na ničemu jeftinom ne radi kako treba.

Pazi, imaš veliki stan na više nivoa. Da se pokrije sve nema jeftine opcije nažalost. Moraćeš više uređaja da kupuješ i da tražiš odgovarajuća mesta gde da ih staviš.
 
Poslednja izmena:
Jel moram da rutere povezujem kablom, jer mi to nije izvodljivo? Mislio sam da drugi ruter povezem na liniju iz zida, ili to nije moguce...
Zokce, video sam te pojacivace iz Kine ima raxnoraxnih...kako se on povezuje...i da li ce u mojoj situac vrsiti posao
 
Zavisi kakvu stabilnost hoćeš. Bez kabla je stabilnost upitna i ja takav setup ne bih ni pomišljao da pravim za manje pare. Ne znam samo šta ti predstavlja "linija iz zida"? Powerline ili nešto drugo? Ako nije takav uređaj u pitanju, mogao bi svakako i njega da uključiš u priču, pa AP na spratu i odgovarajućem mestu.

Drugi te svakako mogu posavetovati oko samih repeater-a (tj. pojačivača kako se ovde provlači) ali je moje iskustvo sa skoro svim jeftinim ne baš pozitivno.
 
Poslednja izmena:
A zasto za pocetak ne prebacis ruter/modem na prvi sprat? Tako bi trebalo da bolje pokrijes sprat, terasu i prizemlje. Naravno ako je izvodljivo. Ja bih prvo to, pa tek onda donosio odluku o kupovini dodatnih uredjaja.
 
@Danilo74 naveo sam već da funkcioniše odlično. Nema kablova, samo je potrebna utičnica za struju. Uputstvo koje dolazi uz ripiter je sasvim jasno i detaljno.
 
Ne mogu da prebacim modem na sprat zbog fiksnog tel.
Iz zida u prizemlju ide kabl u spliter gde se racva i jedan ide u ruter a jedan u d3.
U jednoj od soba na spratu takodje ide iz zida linija u drugi tv.
Jel mogu sad gore i sobi da ubacim ruter i povezem ga kablom da radi nezavisno od onog dole ili mora oba rutera da budu povezana da bi funkcionisali...
 
Na šta da ga povežeš kablom? Kakva linija iz zida ide? Koaksijalni, utp, neki treći kabl?

Nema ničeg nezavisnog, to ti napisah već. Glavni modem/ruter ti je dole i sve posle zavisi od njega.
 
Poslednja izmena:
Možeš samo da prebaciš taj postojeći ruter gore, ako bi bio povezan na isti razdelnik kao što je dole bio povezan. Ne možeš preko koaksijalnog da ubaciš dodatni ruter.
 
A kako mogu onda dodatni? Ja sam mislio da gore drugi ruter isto povezem preko kabla i da promenim podesavanja...
 
Utp kabl od tog dole rutera do nekog drugog. Nemaš ti tu mnogo opcija ako hoćeš stabilno net da radi.

Taj sledeći u AP modu i to je to. Ponavljati isto ako treba još rutera u AP modu.

Napisah ja ovo već jednom i čim nisi dobio novih preporuka/saveta do sada, neće ih ni biti. :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno