Šta je novo?

Nemoguće podesiti rezoluciju na monitoru

Kule1990

Poštovan
Učlanjen(a)
04.01.2018
Poruke
21
Poena
55
Radi se o monitoru koji je star svega par meseci Philips 223V i grafičkoj kartici Radeon HD 5770.
Nije moguće podesiti rezoluciju veću od 1600x900
U control panelu ni ne nudi rezolcije koje su 16:9 (osim 1366x768) već drugih drugih formata koji kad se izaberu monitor ih razvuče da popuni ekran i to ne liči ninašta...
Na računaru je bio win7, danas je ubačen win 10, instalirani novi drajveri za grafičku međutim ista priča. Rezolucija 1920x1080 uopšte nije ni ponuđena, iako je podržavaju i monitor i grafička...
Tražio sam po netu, međutim nisam naišao da je neko imao problem sa ovim monitorom i grafičkom...
Ima li ko kakav savet šta pokušati?
Svaki predlog je dobrodošao.
 
Imao slican problem sa Phillips monitorom, ispostavilo se da je otisao panel, zamenjen pod garancijom, od tada sve ok

TT over 6X
 
pre secenja uvek iskljuci sto vise stvari iz lanca,u ovom slucaju to ces uraditi tako sto ces sa display driver uninstaller-om iz safe mode-a pobrisati sve drajvere za grafiku i pustiti win update da sam skine drajver.ako bude isto skini neki liveboot usb (linux,strelec,hirens...) i vidi dal ces dobiti rezoluciju.linuks bi trebao sam da ispodesava sta moze (bar ovi vidjeniji distroi),dok u strelecu imas opciju da instaliras spakovane drajvere pod 'drivers' submenijem u start meniju.

zadnji korak je da poneses i testiras na provereno ispravnom racunaru.
 
Odradi ovo

if you have AMD card do this ; go to ccc vision center(AMD Vision Engine Control Center) --> my VGA displays --> properties VGA display --> unbox the EDI thing --> maximum res. 1920x1080.
 
Za ovo nisam znao :) Ja sam koristio stariji driver (iz 2016 je meni proradilo)
 
Problem je u drajverima, imao sam i ja problem sa nekim 6450, 7450 grarfikama, nije htela rezolucija da se namesti.
 
Na računaru je bio win7, danas je ubačen win 10, instalirani novi drajveri za grafičku međutim ista priča.
Probaj ti njega na nekom drugom kompjuteru (od rodjaka/komsije/prijatelja ili na poslu) na kom neki drugi monitor radi u Full HD rezoluciji - ako je i tamo ista prica, reklamiraj monitor kao sto je DukeLander to uradio.
 
Nazad
Vrh Dno