Šta je novo?

Mali vodič vodenih hladjenja (CLC)

Da imam tvoju mašinu, napravio bih full custom loop u Define Nano S kućištu i overklokovao bih komponente do krajnjih granica. :)

Meni sam izgled custom vodenog opravdava investiciju od par stotina eur, na stranu performanse. :p
 
verujem ti :)
iskreno nikad nisam imao potrebe za oc-om, posebno da pratim kad ce sta da prsne i koliko je stabilno jer je win i na stocku klimav i nepouzdan. ali to sam i rekao, custom loop stvarno izgleda lepo i mocno ;)
 
Da imam tvoju mašinu, napravio bih full custom loop u Define Nano S kućištu i overklokovao bih komponente do krajnjih granica. :)

Meni sam izgled custom vodenog opravdava investiciju od par stotina eur, na stranu performanse. :p

Znam na sta mislis. Uzivao sam u svakoj komponenti sklapajuci, nadogradjujuci a uz to dobio izvanredne performanse. Vise sam zaboravio i koliko sam dao, sto odjednom sto kasnije uz upgrade.
Cifru od 600 evra sam odavno presao a sada kada pogledam koliko egzotike ima dodje mi da sve ponovo sklopim iz pocetka :D Ali sa te strane, mislim da sam to prevazisao i da je mozda vreme
da skocim korak dalje ;)
 
To je svakako korak dalje. :p

Mada nije ni Chiller baš tih, ne znam koliko često se pali kompresor da bi održavao temperaturu par stepeni iznad sobne, nisam baš toliko pratio.
 
Poslednja izmena:
A čitao sam, to je onaj lik iz Škotske, zaboravio sam. :D
 
Ubacio bih ga i miniItx konfu koju sklapam, odnosno Nzxt Manta a cpu je 6700k.Imao sam peh sa plocom, ima ovde na jednoj od tema pa dok je cekam razmatram vodu.
 
@PCBeast

On ima EVGA 1080 Classified na koju je nabudžio EK blok za 780Ti Classified. Za 1080 Classified postoji Software Voltage Tool koji omogućava "core, memory and & PCI-E voltage adjustement".

44ed5d0b_classycontrolerpic.jpeg

@sinisatodorovic

Ako je hlađenje samo za CPU i nećeš da dodaješ drugi ili da ideš na jedan veći radijator, bolje uzmi 240 CLC za iste pare, imaćeš bolje performanse, a staje opušteno u Manta kućište.
 
Poslednja izmena:
Eloop-ovi, zbogom buko :D

Inace Kolos je jako lepo to sve objasnio.
 
Pa dobro, i to sto kazes mada sam ja to samo simbolicno nagovestio jer nisam od onih koji pate od teske tisine.
Meni ovi ventovi za radijatore odradjuju odlican posao mada naravno ima mnogo boljih resenja ne sporim.

Sto se tice Chill-era voleo bih to da probam.

Ih kada se setim sta sam sve radio.. Napunis manje korito sa ledom, prelijes vodom, vuces direktno pumpom u sistem i
da vidis sta su rezultati.. Dobra stara vremena i overclocker-ski duh ;) Vuce me malo nostalgija, nije da nije :)

Ovo bi trebalo da ima slican ucinak.
Deluje skroz cool samo sto je to velika budzevina, zauzima prostor.

@KOLOS

Znam da ima eVGA, jedino sto nisam ispratio sta je tacno budzio. A sto se tice biosa pitao sam iskljucivo za moj model.
Cak i tamo pise da su ljudi to vec probali i da imaju isto iskustvo kao ja nazalost. Doduse ima i onih kojim to funkcionise pa sad ne znam do cega moze da bude tacno a sa ukrstanjem drugih biosa
zarad 15-20 Mhz mi ne pada na pamet.
 
Poslednja izmena:
Kad smo vec kod hladjenja. Prozvecao mi ventilator na Corsair H100i V2 na ovoj drugoj masini. Sta da radim? Glupo je da reklamiram ceo sistem zbog toga.
Mislio sam da ga skinem i da ga podmazem ako to bude pomoglo ili da ipak vratim? Bas mi cudno, delovalo je kao da je dovoljno kvalitetno.
 
Ti SP120L ventovi su i onako krš, stavi druge ili vrati kuler.
 
Hvala na preporuci, ali do 150e me samo zanima da najbolje hladi, nije mi bitno da li je mozda precenjen.
Jeus li ti bolji od h115i?
Rekose drugi da se ne uzimaju clc, jel to znaci da kratko traju, da treba praviti custom? Ili je to malo preuvelicano?
Imam 4 Noctua kulera i jos toliko CM silent, najmanji je problem zameniti kulere, ako je preglasno.

Sent from my SM-G935F
 
@PCBeast

Ove: http://www.merlinhardver.hu/webaruhaz/corsair-ml120-dupla-pakk-co-9050039-ww/62656

@Xepoj87

Bolji je H115i od ova dva, ali ne duplo bolji koliko je skuplji.

Niko nije rekao da se ne uzimaju, rade ono čemu su i namenjeni i to odlično, samo su malo precenjeni.
Rok trajanja je lutrija, mogu i godinama da služe. Bitno je samo da ne procure, ali to je stvarno baš retko da bi brinuo zbog toga.
Kada vrisne pumpa, možeš da ga baciš. Ventilatore je bar lako promeniti.

Jesi li siguran da možeš da smestiš 280mm radijator u kućište? Dimenzije su 140mm x 312mm x 26mm bez ventilatora.

Sa ventilatorima je potreban slobodan prostor da smestiš kvadar 32cm x 14cm x 5cm.
 
Poslednja izmena:
Nemoj ML-ove jos uvek. Iako su sjajni po perf/noise odnosu ogromni su problemi sa QC. Svaki treci izgleda radi kako treba :D

Heroj sve sto se tice CLC-ova sam objasnio u prvim postovima, tako da ako te zanima uzmi procitaj sve ti je tu, prednosti i mane.

@PCBeast
Pazi da ne useres garanciju podmazivanjem. Corsair i kvalitet nemaju veze, corsair ne proizvodi nista od toga. Samo lepe nalepnice. Zapravo ML-ovi su prvi ventovi koje su oni projektovali, napokon zaposlili inzinjera.
 
@KOLOS

Brate da dajem 30 evra za jedan vent ne bih a gde je jedan tu su dva a to fakticki dodje na cenu pola od citavog sistema.

@Erik011

Nismo ni pominjali ko je OEM, valjda su bar oni napredniji korisnici upuceni ko je pravi proizvodjac a ko samo brendira ili lepi nalepnice kako ti kazes.
Poenta je da sam ja ocekivao da ce to da odradi duze vreme bez greske a ne za ovako kratko da se pokvari i da sada urla.

P.S. Videcu kako se skida vent, da li imaju one biksne. Kod CM-a samo iscupas i vratis, nista specijalno.
 
Sleeve lezaj, sta da ti kazem.
I kad radi, ne radi ni za k.. :d

@Kolos
Ja cekam lude ruse da mi posalju 3 sample-a vec pola godine. Znaci na kraju cu ih kupim da testiram... I basic su bre skupi, za 15e ide eloop.
 
Pa toliko su i Vardar, to je cena danas, bez 15e po komadu ne može da se kupi ništa kvalitetno.
 
15e je ok. Ali ovi su 30e :)

Edit: slep sam vidim da su 30e double pack sada. S tim da idu valjda bez gumiranih coskova i u sivoj boji :-/
 
Da, performanse su iste. ML PRO LED je stvarno preskup, preko 25e komad...a dva obična 30e.
 
ML PRO je generalno preko 25e, nevezano za to dal je LED. Mnogo je lepsi sa crnim rotorom i coskovima gumiranim.
 
Koliko su realno bolje performanse vodenog aio hladjenja ako je blok 240 vs 12 (svi ostali elementi isti, pumpa, vent)
 
Imas gore sve sazvakano treba samo progutati!Ako je bas tesko, evo jos jednom radijator je taj koji svu sakupljenu toplotu u vodi treba da oslobodi, pa ti se samo kaze, sto veca povrsina koja oslobadja toplotu to manja temperatura!
 
Nazad
Vrh Dno