Šta je novo?

BSEL mod

A jel ima neki mod za 433fsb da ne moram da se mučim da objašnjavam ljudima kako da oc ovaj 6300 kad budem prodavao :-devil-:

Ilidan kralj si majke mi!!!
 
Hmmm, ladno bih mogao da ga tutnem na 333fsb-a, i ovako radi na defaultnom naponu na 3ghz. Bling Bling !
 
Poslednja izmena:
Aj malo da vrnem temu o5, da li moze bsel da se radi npr. na Presscot ili Cedar Mill Celeronima? ili P4 procesorima?
:wave:
 
Poslednja izmena:
Milim tj. gotovo sam siguran da mod "pali" samo na Core arhitekturi.
 
Odlican link :wave:

Sad svi koji imaju problema sa BIOSTAR-om P35 mogu da ga rese...

Mozes da pojasnis malo ?

ps. I da, koliko je prakticno izvesti ovaj mod na maticnoj ploci, s druge strane socketa? Tu bi trebalo da ima malko vise mesta za manevrisaje...
 
Poslednja izmena:
BSEL mod je 1no obocno njes.. Odradio sam ga par puta i tehnicki nisam dobio nikakavo poboljsanje, osim licne satisfakcije da se ploca probudi i napise DefaultFsab: 266 il 333. S tim da "normalne" ploce odmah prijave da to nije nativan fsb za taj cpu i to je to. Fsb wall je tesko zaobici ovim modom. On zavisi i od CPUa i od CHIPSETA tako da je to tesko uskladiti... Ko razume, shvatice...
pozz

P.S. Moze da se odradi i na Pentium D arhitekturi ali je zahebano dosta. Dacu vam izvorni link za BSEL mod od 1ve strane pa listajte i tumacite...

Link za BSEL mod
 
Poslednja izmena:
Aj :)



Zuto je 1066 mod a crveno 1333 mod, s tim da za 1333 mod treba obratiti paznju na plocu tj. da li podrzava 1333 strap i treba obratiti paznju na cpu voltazu tj. da li ce hteti da radi na def. voltazi posto ce mu default biti 333sx9=3000Mhz.
Moglo bi recimo da se prvo uradi 1066mod i vidi da li radi na default voltazi na novoj frekvenciji pa onda da se proba na def voltazi 333x9 pa ako hoce onda se moze odraditi i 1333 mod.

Jel' moze ovo za Q6600, mada mog drzim vec na 400x8=3200 na def. naponu.
 
Naravno, ali bi mu opet max. fsb bez dizanja napona bio 400Mhz ili gresim?

Naravno da gresis. Ova slika koju si video je da se odradi mod za procesore koji imaju 200 i 266fsb. Znaci moduje se cpu sa 200@266@333. Za modovanje sa 333 na 400fsb ide drugaciji mod ciju sam sliku imao ali sam je greskom izbrisao i sada je nikako ne mogu naci na netu... Cim nadjem, javljam.

pozz
 
Poslednja izmena:
Naravno da gresis. Ova slika koju si video je da se odradi mod za procesore koji imaju 200 i 266fsb. Znaci moduje se cpu sa 200@266@333. Za modovanje sa 333 na 400fsb ide drugaciji mod ciju sam sliku imao ali sam je greskom izbrisao i sada je nikako ne mogu naci na netu... Cim nadjem, javljam.

pozz

Izgleda da me nisi razumeo. Moj Q6600 def. je 266*9=2.400
Ja ga drzim na 400*8=3.200
Ako uradim bsel za 333 bice mu def 333*9=3.000
To ne znaci da ce moci dalje da stigne od 400*8 ili znaci ?
Jer na 400*9 na 1.375v stigne malo dalje od 4-og ili 5-og testa u 3D06 i bup... plavi ekran.
 
neces mu podici oc potencijal ako na to mislis....
 
Izgleda da me nisi razumeo. Moj Q6600 def. je 266*9=2.400
Ja ga drzim na 400*8=3.200
Ako uradim bsel za 333 bice mu def 333*9=3.000
To ne znaci da ce moci dalje da stigne od 400*8 ili znaci ?
Jer na 400*9 na 1.375v stigne malo dalje od 4-og ili 5-og testa u 3D06 i bup... plavi ekran.

Ako odradis BSEL mod neces postici nista(konkretno u tvome slucaju)... Treba ti neki jaci kuler, i bez podizanja voltaze na 1,45-1,5V nece ti ni raditi na 3,6 i li vecoj frekv. Mada, probaj. Nemas sta da izgubis, mozes biti samo na dobitku.

pozz

P.S. Sada sam tek video da imas Biostarku 965. To je cudna ploca... Nadji treade na Benchu koji se bave tom plocom i vidi koji je njen fsb wall pa ga preskoci vecom frekvencom a smanji mnozilac na cpu... Experimentisi...
 
Poslednja izmena:
Ako odradis BSEL mod neces postici nista(konkretno u tvome slucaju)... Treba ti neki jaci kuler, i bez podizanja voltaze na 1,45-1,5V nece ti ni raditi na 3,6 i li vecoj frekv. Mada, probaj. Nemas sta da izgubis, mozes biti samo na dobitku.

pozz

P.S. Sada sam tek video da imas Biostarku 965. To je cudna ploca... Nadji treade na Benchu koji se bave tom plocom i vidi koji je njen fsb wall pa ga preskoci vecom frekvencom a smanji mnozilac na cpu... Experimentisi...


Odakel ti to?
Gigabyte X38-DS4. F3 bios. G0 procesor.
 
Odakel ti to?
Gigabyte X38-DS4. F3 bios. G0 procesor.

I ja se pitam, iskreno :zgran::wall::S:, negde sam omanuo.

OK. Moje misljenje je da promenis kuler (TX2 je slab) i da sibnes Vcpu jer sam procesor to trazi... BSEL mod tebi nece pomoci...

pozz i izvinjenje za omasku :)

Tako je!!! Greskom i u brzini sam pogledao @voodoons. Menjaj kuler i sibaj Vcpu i cpu ima da radi kao blesav!!!
 
Poslednja izmena:
gledao je kod mene..
dobra je to ploca... mislim da joj je fsb wall negde na 515mhz
 
a od kad to je ploca pocela da odredjuje wall? ;)
 
od tad, od kad ne moze preko toga da radi stabilno ni sa jednim procesorom.. svaka ploca ima neki wall na nekom mhz-u ili ja mozda gresim.. max iz biosa je 600mhz, da li to znaci da ce ona raditi i na 600mhz ako se ubode procesor koji moze da tera 600fsb?? mislim da ne,,,,
 
FSB Wall je pojava prvi put pojavljena s predstavljanjem (tj. OC maltretiranjem :-devil-:) Core arhitekture, tj. striktno je vezan za Intel procesore (da ne detaljisemo sad; mnoga koplja se lome o nalazenju, a pogotovo preskakanju walla).
To o cemu ti pricas su jednostavno limiti same MOBO (a strappovanjem 99% da ne dobijas nista u takvoj situaciji).
Mada, ako moze 515 da istera mozda moze da se probije wall (ali, opet, mnogo polemike se vodi na tu temu; kako tacno odrediti wall ako nemas par vec overenih ploca i glavno, da li se uopste moze preskociti).
Sam BSEL je nekima doneo nesto, nekima nista; bukvalno kako ti se zalomi.

Neka me neko ispravi ako gresim, ali... ;)
 
evo ispravicu te...;)
to sto kazes da je FSB wall je ustvari CPU-FSB Wall i on je kombinacija jednog prcesora i jedne ploce..
primer:
1.CPU sa wall-om na 500MHz + ploca sa njenim wall-om na 450mhz =njima je cpu-fsb wall na 450mhz
2.CPU sa wall-om na 500mhz + ploca sa njenim wall-om na 550mhz =njima je cpu-fsb wall na 500mhz

svaka ploca ima limit u fsb-u, nebitno da li je za intel ili amd procesore i tu granicu mozes okarakterisati kao limit te ploce ili kao FSB wall, to je svejedno
BSEL mod moze nekad dobrodoci ali kao sto kazes u vecini slucajeva ne dobija se nista..
primer:
imao sam E2160 koji na mojoj ploci nije hteo da ide sa fsb-om preko 350mhz. taj isti procesor na drugoj ploci ide na vise mhz (bar tako pise u profilu coveka kod kog je sad taj procesor - undertaker_84)
na istu plocu sam stavio E6300 koji ima strap 1066 u odnosu na E2160 sa strapom na 800mhz i on bez problema meni ide sad na 450mhz..
znaci, da sam uradio BSEL mod na E2160 on bi sigurno preskocio 350mhz na mojoj ploci koje inace nije mogao.. neki zakljucak je da mojoj ploci bas i ne odgovaraju procesori sa strapom na 800mhz.. ne znam da li je prica vezana konkretno za moju plocu ili je ista situacija sa svakom Biostar Tforce P965
 
Ako sam dobro shvatio pricu, ako uradim BSEL mod sa 200@266, moj proc ce se ubuduce buditi @2660MHz? Tako? Time sam prevario plocu da misli da je strap...koliki?
 
Ako sam dobro shvatio pricu, ako uradim BSEL mod sa 200@266, moj proc ce se ubuduce buditi @2660MHz? Tako? Time sam prevario plocu da misli da je strap...koliki?

Ma plocu ces tesko prevariti. Normalna mobo ti na uvodnom skrinu napise da se probudila sa fsbom koji nije native za taj cpu... krastavac, nije ni ona mutava :):):)
 
Na brzinu sam probao mnozioce od 6 do 10 i fsb od 200 do 515 uz razne napone i netje. Kraj mu je na ~385.
Da li ce meni u ovom slucaju nesto pomoci BSEL mod @266, dok se ne organizujem za neki 6xxx ili jaci proc ?
 
tebi je cpu wall verovatno na 385mhz a da li ces moci veci fsb od toga sa BSEL modom, neces saznati dok ga ne uradis
 
Tako sam i mislio...Idem ovih dana da pazarim srebro.
 
ako na drugoj ploci udara na isti wall od 385mhz onda verovatno neces nista dobiti sa BSEL modom.. kupi E6xxx proc kao sto sam i ja uradio
 
Kod Biostara fali nekoliko cigli u zidu, ponegde, tako da ako nece na 400 a ona hoce na 460 npr...
Imas ovde link na taj tred
 
Nazad
Vrh Dno