Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

AIK i AGRO bankle imaju 20 dinara. Pošta ima 25 i 30. Ja u intezi imam 15 kada plaćam na šalteru , kao njihov klijent, a online imam 6 transakcija za dž. I valjda je za dž i ako firma kojoj plaćam online ima račun u intezi. Inda prvih 6 "nišanim" da platim sa računima u drugim banlkama, a telekom fiksna ima u intezi, naša lokalni vodovod ima čini me se i u intezi i oš par .... Tako da mogu i do 10 komada da platim a da ne platim proviziju.
 
Koji ******izam, hebote .... jeftinije da platiš račun u nekoj od banaka koje još drže provizije 15-20 dinara.

Da nije toliko žalosno, bilo bi smešno ..... valjda će onda bar da se proredi gužva, kad god sam otišao da se raspitam nešto, čekam par njih koji plaćaju račune tamo ... verovatno jer je bilo bez provizije .. sada ... ???
Činimi se da u Raiffeisen banci nema provizije jer je to njihova banka.
Čak je pisalo na računu kada sam dobio obaveštenje o ovoj gluposti.
 
Meni dansa isto stigla njihova cestitka od 3xxx dinara jer je kazu potroseno 80MB preko tarifnog paketa! Za ovih 1.5god koliko sam na Vipu , uvek mi je ostajalo u proseku preko 100MB mesecno nepotrosenih i oko 100minuta,a smsova preko 300 i kada sam zvao call centar dodoshe mi odgovor da je Android 100% povukao potrosnju koja se desila 2minuta nakon sto sam se probudio jutros! Internet danas da skoro nisam ni koristio a slucajno sam posto redovno proveravam potrosnju oko 14h poslao poruku i bilo je sve ok,a "cestitka" je stigla 1h kasnije

Necuveno, toliko sam se iznervirao danas,(zamalo i auto da udarim), da mi je doslo da odmah raskinem ugovor i da im obecam da cu cele 2012god da pricam po forumima o njihovom ponasanju prema lojalnim i postenim korisnicima. Naravno trazio sam obavestenje na sta je potrosen taj saobracaj i kazu ne mozemo to da vam damo?!?! I uputishe me da pisem prigovor pa ce oni da razmotre. Ja cu ovo terati do kraja nema sanse da im platim nesto sto nisam potrosio a tek da ne govorim o lopovskim cenama gde za 80MB neta platite 3-4puta skuplje nego ceo tarifni paket 325.

BEZOBRAZUK!
Od tih njihovih zalbi nema nista, dzabe se samo cimas. Imam isti problem, poslao sam zalbu i postom i faxom i mislis da su mi nesto odgovorili? Racun mi je idalje blokiran, pozvao sam ih da vidim sta imaju da kazu na tu moju zalbu i naravno da su me iskulirali (drugo nisam ni ocekivao) i rekli: "Videli smo da ste poslali nekakvu zalbu, ali svejedno racun mora da se plati i to ste trebali da uradite jos pre par dana kad vam je stigla poruka".
 
valjda će onda bar da se proredi gužva, kad god sam otišao da se raspitam nešto, čekam par njih koji plaćaju račune tamo ... verovatno jer je bilo bez provizije .. sada ... ???

Moguće je da si u pravu ovde...

Neko je već pomenuo Raiffeisen, a čini mi se da može i u Hypo banci da se plati račun bez plaćanja provizije.
 
Pojedinacno mozda i ne mozemo da postignemo nesto povodom reklamacija, ali ujedinjeni verovatno imamo vise sansi.
Ja sam uvek za to da se stane na kraj tiraniji i bezobrazluku a ovo je primer toga.

Internet potrosnja je idealan primer toga, jer su delili prvi gomilu jeftinih androida, a drugo, cene kilobajta su im papreno visoke i eto lake zarade. Ojade hiljadu korisnika za po 5 hiljada i ne moraju da brinu... nema zime u VIP-u...

A sistem zalbi je katastrofalan, kao sto sam rekao, niti daju delovodni broj niti bilo kakav dokaz da ste predali zalbu. Vec sam pisao o tome... uzas!

Ajd dokazite da nista potrosili toliko interneta koliko oni kazu!?!
 
Poslednja izmena:
Ja lepo trubin na sve strane da je VIP postao mnogo neozbiljan - upropastili su odnos sa korisnicima katastrofalno u zadnjih godinu dana.... Takodje primecujem da ni azuriranje stanja ne radi kao nekad, nije vise tako "azurno" :) eeeee MTS dobio konkurenciju u pravom smislu te reci :d
 
Pojedinacno mozda i ne mozemo da postignemo nesto povodom reklamacija, ali ujedinjeni verovatno imamo vise sansi.
Ja sam uvek za to da se stane na kraj tiraniji i bezobrazluku a ovo je primer toga.

Internet potrosnja je idealan primer toga, jer su delili prvi gomilu jeftinih androida, a drugo, cene kilobajta su im papreno visoke i eto lake zarade. Ojade hiljadu korisnika za po 5 hiljada i ne moraju da brinu... nema zime u VIP-u...

A sistem zalbi je katastrofalan, kao sto sam rekao, niti daju delovodni broj niti bilo kakav dokaz da ste predali zalbu. Vec sam pisao o tome... uzas!

Ajd dokazite da nista potrosili toliko interneta koliko oni kazu!?!

Meni sada nije ni jasno kako i kome da podnesem zalbu, devojka sa 1234broja mi je rekla neodredjeno nesto da pisem mail ako mislim da nisam ja potrosio te podatke ali da ona misli da sistem sigurno ne laze?!?!
 
Ponovo uveo papirni racun zbog provizije od 25din u VIP centrima.
Partnerske banke VIPa su Hypo i Raiffeisen, placanje bez provizije.
 
Kao i u Telenoru, i u VIPu moze da se uzme telefon na 6 rata i placa se preko mesecnog racuna. Samo za stare korisnike.
 
Poslednja informacija:
VIP dozvoljava prelazak sa postpaida na prepaid. Potrebno je predati zahtev a realizacija prelaska je za mesec dana.
 
Dvostruko više besplatnih minuta u Vip mreži i dupla dopuna

U susret praznicima, Vipove nove postpejd i pripejd korisnike od 1. decembra do 15. januara očekuju brojne pogodnosti i iznenađenja. Svi koji u tom roku potpišu Vipov postpejd ugovor ili prenesu broj u mrežu ovog operatera dobiće čak 2.000 besplatnih minuta za razgovore unutar mreže. U istom periodu će Vipovim pripejd korisnicima biti udvostručena svaka dopuna od 200 dinara i više.

Korisnicima je na raspolaganju i do sad najatraktivnija ponuda telefona uz naknadu za aktivaciju već od 1 dinar iz koje se izdvajaju Android smart telefoni: Vip mini droid, Samsung Galaxy Y i Sony Ericsson Xperia™ Arc S.

Novi korisnici Smart postpejd tarifa dobijaju čak 2.000 besplatnih minuta za razgovore u okviru Vip mreže za sve vreme trajanja ugovorne obaveze od 24 meseca. Na primer, korisnik koji odabere tarifu Smart 120 sa mesečnom pretplatom od 490 dinara (sa PDV-om), pored 120 smartova za razgovore, poruke i internet može da koristi i 2.000 minuta.

Svi novi Vip pripejd korisnici DUO SIM pakovanja uz dopunu od, na primer, 200 dinara dobijaju 400 dinara kredita za pozive ka svim mrežama u Srbiji, SMS i MMS poruke, kao i za prenos podataka. Razgovori između ove dve kartice su samo 1 dinar za minut, a uspostavljanje poziva se ne naplaćuje. Korisnici pripejd prazničnu promociju dobijaju automatski aktivacijom SIM kartice, i produžavaju je dopunom od najmanje 200 dinara nedeljno. Promocija je dostupna i postojećim Vip pripejd korisnicima.

Vipovi novi korisnici će komunicirati u mreži koja je pobednik prvog nezavisnog testa kvaliteta srpskih mobilnih mreža urađenog od strane magazina Connect Srbija i kompanije P3 Communications.
L I N K
 
Upravo saznah u VIP centru:

Starim korisnicima VIP vauchera je, izgleda, omoguceno da obnove ugovor uz popust od 25% na 2god, na konto tog (starog) vauchera.
Naravno, uz to mogu jos i uzeti telefon ili jos dodatnih 25% na pretplatu u sledecih 2god.
 
Kao i u Telenoru, i u VIPu moze da se uzme telefon na 6 rata i placa se preko mesecnog racuna. Samo za stare korisnike.

'Ajd objasni ovo malo detaljnije ako ti nije problem. Jel traze jos neke uslove ono tipa da si stalno zaposleni,provera preko KB i sl i koliko "star" korisnik moras da budes da bi ti odobrili placanje na rate?
 
Upravo saznah u VIP centru:

Starim korisnicima VIP vauchera je, izgleda, omoguceno da obnove ugovor uz popust od 25% na 2god, na konto tog (starog) vauchera.
Naravno, uz to mogu jos i uzeti telefon ili jos dodatnih 25% na pretplatu u sledecih 2god.

Kako doci do tog vaucera?
 
'Ajd objasni ovo malo detaljnije ako ti nije problem. Jel traze jos neke uslove ono tipa da si stalno zaposleni,provera preko KB i sl i koliko "star" korisnik moras da budes da bi ti odobrili placanje na rate?
Koliko se secam ne traze nikakve posebne uslove, osim da imas najmanje 6 redovno izmirenih racuna, tako nekako.

Kako doci do tog vaucera?
Taj vaucher su delili zaposleni u VIPu, u mom slucaju pre 2 godine. Sta se dalje desavalo i da li ti vauceri jos uvek postoje - ne znam.
Znam da su oko prosle nove godine delili vauchere za 50% vise minuta za bilo koju tarifu.
 
Jos jedna novina, sada postoji i obracunski period od 1og do 1og u mesecu.
Moze se promeniti pozivanjem call centra ili odlaskom u VIP centar.
Napomena je da se promena obr. perioda moze uciniti samo jedanput u toku godine. Posto sam vec menjao ove godine treba da podnesem zahtev u januaru.
 
Meni sada nije ni jasno kako i kome da podnesem zalbu, devojka sa 1234broja mi je rekla neodredjeno nesto da pisem mail ako mislim da nisam ja potrosio te podatke ali da ona misli da sistem sigurno ne laze?!?!
Ovo pise u Opstim uslovima ugovora:

L I N K

Član 12
Podnošenje prigovora

12.1. Pretplatnik ima pravo da podnese prigovor koji može da uključuje i zahtev za nadoknadu Vipu u vezi sa postojećim
obavezama Vipa. Prigovor se podnesi u pisanoj formi Odeljenju za podršku potrošača, Vip d.o.o., Omladinskih brigada
21, 11070 Novi Beograd.

12.2. Pretplatnik može u pisanom obliku da podnese Vipu prigovor na iznos kojim je zadužen za pruženu uslugu,
odnosno na kvalitet pružene Usluge. Rok za podnošenje prigovora je 30 dana od dana dospeća računa za uslugu, kada
se radi o prigovoru na iznos računa, odnosno 30 dana od dana pružanja usluge, kada se radi o prigovoru na kvalitet
usluge. Pretplatnik je dužan da plati nesporan deo iznosa računa, a ako osporava ceo račun, dužan je da plati prosečno
mesečno zaduženje za poslednja tri meseca koji su prethodili periodu na koji se prigovor odnosi.
12.3. Vip je dužan da u roku od 15 dana od dana podnošenja prigovora dostavi pretplatniku odgovor u pisanom
obliku, kojim će prihvatiti osnovani zahtev za naknadu štete, saglasno odredbama Opštih uslova o pružanju Usluge
sa manjim kvalitetom od ugovorenog, odnosno odbiti zahtev, navodeći činjenice i dokaze na osnovu kojih je utvrđen
iznos zaduženja za pružene Usluge, odnosno utvrđen kvalitet pruženih usluga. Pretplatnik kome je odbijen prigovor
može se obratiti RATEL-u ili drugom telu radi posredovanja u vansudskom rešavanju spora ili pokrenuti postupak pred
nadležnim sudom, u roku od 15 dana od dana dostavljanja odgovora operatora na prigovor, odnosno 15 dana od dana
isteka roka u kojem je operator bio dužan da se izjasni o prigovoru.
12.4. Pretplatnik koji je podneo prigovor u vezi sa kvalitetom Usluga koje pruža Vip, može da traži odštetu od Vipa
ako se utvrdi da je kvalitet usluge niži od nivoa predviđenog merodavnim zakonima koji važe na Teritoriji ili od nivoa
predviđenog u Licenci ili Opštim uslovima.
12.5. Zahtev za odštetu ili refundiranje više plaćenog iznosa podnosi se Vipu u pisanoj formi. Po prijemu Pretplat-
nikovog zahteva, Vip može (i) da prihvati zahtev i isplati Pretplatniku zahtevan iznos u roku od 30 dana od prihvatanja
zahteva ili (ii) da prihvati zahtev i kompenzuje Vipova potraživanja prema Pretplatniku i Pretplatnikova potraživanja
prema Vipu u roku od 30 dana od prihvatanja zahteva.
 
Poslednja izmena:
Imam par pitanja.. Cale je vec 2 godine na pp150 tarifi [oko 850 din mesecno] i svaki racun je platio prvog dana kada treba da se plati, ama svaki, i malopre mu stiglo pismo od vipa [za vernost] gde navode da sledeca 3 meseca placa 25% nizi racun i da ima priliku da izabere 25% popusta na sve racune u naredne 2 god. ili da ''bira'' telefon za 1 din.

To za nizi racun smo otpisali, on bi presao na smart 300, za nijansu skuplju tarifu jer mu mesecno treba oko 250min i 50-ak sms pa je taj paket logicniji nego pp150.

Sta mislite, da li je ovo fora i da l ice mu ponuditi samo one vip kineze za 1 din ili Nokiu c3 debelu :d [koju bi i bez te pogodnosti mogao da uzme za 1 din uz smart300] ili moze da ocekuje neki malo skuplji telefon za 1 din?

Da ne pucam mnogo visoko :D, da li bi ponudili Xperiu mini ili slucajno Ray? :D Ili neki telefon skuplji od te Nokie c3? Ima li ko slicna iskustva?
 
Ma jok, za 1din ono sto ima na sajtu. Znaci isto kao za nove korisnike.
 
ha ha, kakvi kulovi :D pa sto su mi onda naglasili to u pismu, ali opet se vise isplati i fon od 110e za 1 din [c3, odmah ide u oglase :d] nego 2 godine i popust od 25% na racun od 890 din.
Ma mislio sam bar neki fon od 150e, nisam ocekivao GS II. Mada mozda pokusam sa pricom i prelasku na t'nor :d
 
Pa sta bi ti za najslabiju tarifu da dobijes dobar telefon? :) dobro nije najslabija, ali druga najslabija. Mozes dodati 2-3 hiljade i uzeti onda neki telefon...
 
nisam znala (a i njihov operater mi je dao pogresnu informaciju) da ukoliko zelim da raskinem ugovor potpisan na 24 meseca, moram to da ucinim bar 2 meseca ranije....jao kakvi lopovi, mnogo su me razocarali...
 
Ja sam evo vec 3 godinu na postpaid-u i nikada nisam imao problema... Pa ljudi imate 3 operatera, pogledajte sta ko nudi i odete kod onog koji vam odgovara, bar to nije tesko... Eno drugar na MTS-u meri protok, 180-190 kb/s, a ja sa Vipom izvucem skoro 700... Tarife su mi ok, sve mi odgovara, a i devojka mi je presla na VIP u porodici su neki presli na VIP, neki uzeli samo Prepaid, savrseno mi odgovara i par drugara sa kojima se cujem svaki dan su uzeli VIP zbog mene...

P. S. Pu pu da ih ne ureknem :)

Sent from my Samsung Galaxy S 2 powered by ICS Domination
 
Pa sta bi ti za najslabiju tarifu da dobijes dobar telefon? :) dobro nije najslabija, ali druga najslabija. Mozes dodati 2-3 hiljade i uzeti onda neki telefon...

Nisi me razumeo. Nista ne bih ocekivao da ocu nije stiglo to pismo gde se zahvaljuju sto je svaki racun na vreme placen [svaki prvog dana kada treba da se plati] i tu pisu pogodnosti, popusti na racun, kao da bira telefon za 1 din itd. Zato sam mislio, da na osnovu toga sto je stari korisnik sa munjevito tacnim uplatama racuna moze da uzme neki bolji fon- a naslusao sam se tih prica u vezi vip-a.

Da nije dobio to pismo i sam bih znao da za 1 din moze da uzme samo te najjeftinije. Svejedno, on ce preci na smart 300 jer je taj paket 890 din ja mislim a moze da koristi 250 min i 50sms koliko mu realno treba a ne kao sada da ima 150min i 100 sms propada svaki mesec.

Ali cu videti da pregovaram sa njima :-devil-: mozda ponude nesto kul za 1din ili za 2-4000 din da uzmem neki bolji. Ako sve to otpadne uzecu c3 01 Nokiu i ide odmah u oglase :smoke:
 
Pa nijedan nas operater za vernost ne daje to kao neku "nagradu" da mozes da uzmes nesto posebno, neki telefon dobar ili npr. tarifu sa 75% popusta u prvih 6 meseci... Barem jedan kad bi to uradio, mislim da bi ga ostala 2 sledila... Ili mozda ne bi?! Ne znam...

Sent from my Samsung Galaxy S 2 powered by ICS Domination
 
Pa nijedan nas operater za vernost ne daje to kao neku "nagradu" da mozes da uzmes nesto posebno, neki telefon dobar ili npr. tarifu sa 75% popusta u prvih 6 meseci... Barem jedan kad bi to uradio, mislim da bi ga ostala 2 sledila... Ili mozda ne bi?! Ne znam...

Sent from my Samsung Galaxy S 2 powered by ICS Domination
Daje Telekom, u zavisi u koji rang upadnes dobijas odredjene modele telefona za dz. (koje novi korisnici ne mogu dobiti za dz. uz tarifu koju koristis) dok se kod Vipa izjednacavaju novi i dugogodisnji korisnici koji redovno placaju racune.
 
Ljudi, jel zna neko, hoce li u skorije vreme stizati novi telefoni u VIP?
 
Sta mislis pod tim novi telefoni?
 
Nazad
Vrh Dno