Šta je novo?

Problem, racunar se upali, ali ne butuja

dragancce

Slavan
Učlanjen(a)
03.05.2005
Poruke
307
Poena
330
Drugari,
imam jedan stari racunar, gigabyte maticna ploca 770 , procesor je x3 amd neki , graficka je 3870.
Problem je u tome sto upalim racunar upale se lampice rade fanovi i tako vrti bez butovanja.
Vadio sam sve komponente i isprobavao i isto se desava. Menjao sam napajanje i isto se desava. Kada se racunar ostavi duze vreme bez paljenja, podigne normalno sistem, ali vec pri sledecem gasenju se desava isto.
Ako imate neku ideju podelite je.
Unapred zahvalan
 
probaj sa drugom grafikom ili integrisanom mada 770 ploce nisam gledao cesto sa integrisanom.
 
Мени личи на електролите, да ли има надуваних око конектора за напајање на плочи?
 
Hvala na odgovorima,
probao sam da skinem potpuno graficku, nije pistalo nista samo su fanovi i dalje vrteli.
Ne izgledaju mi elektroliti naduveno, mada je prasnjava dosta ploca, dole, ne mogu bas lepo da vidim. Nemam sad pri ruci duvaljku da izduvam. Interesantno je da sam sad ukapirao da mi jedan memorisjki modul koji je od 2gb vidi kao 1gb, pa sam menjao stavljao druge, ali isto se desava samo zavrti fanove i gori power led i to je to. Kad stoji ugasen neko vreme, upali se posle normalno.
 
Kod mene je isti simptom bio hladan lem na NB.
 
Мени личи на електролите
I meni.

Ne izgledaju mi elektroliti naduveno, mada je prasnjava dosta ploca, dole, ne mogu bas lepo da vidim.
...
Kad stoji ugasen neko vreme, upali se posle normalno.
Pa povadi sve komponente iz kucista i lepo ih ocisti (ukljucujuci i temeljno ciscenje kontakata za RAM), i onda pregledaj kondezatore, jer to da se posle duze pauze komp normalno upali lici bas na to na sta ti je calexx vec skrenuo paznju.

Sto se kapaciteta memorije tice, mozda ti ta matora ploca ne podrzava module vece od 1GB po slotu.
 
Dugo nije paljen racunar, par dana, jutros upalim i samo vrti i svetle diode, znaci nema veze sa hladjenjem. Jedino sto nisam siguran sto posto, jeste da li je ploca ili cpu, rekao bih burazeru da uzme neku polovnu plocu, za am2+ ima ih na kupujem prodajem za relativno male pare ali me strah da nije nesto drugo pa da se ne zeznem. Zanima me da li bi trebalo da pisti kad uopste ne stavim cpu? Vadio sam sve komponente i uvek se isto desava samo vrti fanove i svetli i nema nikakvog pistanja. Kondezatori mi ne izgledaju naduveni.
 
iskopcaj sa struje pa izvadi bateriju na ploci i ostavi sto duze (dok ti ne dosadi) ako bude isto moras sa drugom grafickom i drugom baterijom da testiras.

i koliko znam 770 cipset je am3 (+) ne am2+.
 
Ima ih i sa AM2+ socketom (DDR2 memorije, recimo GA-MA770-UD3) i sa AM3 socketom (DDR3 memorija, recimo GA-MA770T-UD3).
 
svasta,mislio sam da je najjaci cipset za am2+ neki nvidijin,a 770 za am3 samo,tj bar ja do sad nisam ni video 770 am2+ plojku...covek uci dok je ziv. :)
 
Nazad
Vrh Dno