Šta je novo?

Kako kupovati aplikacije na Google Play?

Kada kupis nesto preko PayPala odmah platis proizvod i postarinu. Pdv placas nasim carinicima prilikom isporuke.
Kada kupis android app, platis samo jednom googleu, a carina ostane kratkih rukava za pdv.
 
Ja sam bez ikakvog problema kupio upravo sa usa store-a star wars pinball sa karticom koja mi je na google walletu jedno 3-4 godine :)
 
Ima dosta dobrih igrica koje kostaju dolar-dva. Ne isplati se da se cimam sa krekovima, pa jos ne radi wifi za multiplayer... Jednostavno hocu da dam tih 100 dinara i da igram recimo mini motor racing sa bratom.
Dal ce nekad da nas izvade iz te crne rupe. Nadam se da hoce uskoro kad smo vec dobili paypal.
 
Vezano za VPN, ukoliko vam i dalje izbacuje sprski playstore, idite na http://whatismyipaddress.com/ da proverite da li vam vpn korektno radi na tel. Evo recimo meni danas ne radi nesto dobro hotspot shield.. Dodeli mi ip adresu ali kad odem na proveru stoji da mi je country Serbia i dalje i zato play store ne radi.. Kada sam probao preko http://www.getusvpn.com/ lepo mi je dodelio kanadsku ip adresu i country pise Canada..i ne verujem da Google ima neke dodatne mere zastite osim geolokacije ip adrese.. Za sve ostalo treba novac za resurse..
 
I meni je radilo sa tunnelbear sve dok nisam povezao karticu za placanje...od tada vidim samo nas playstore :(
 
Vezano za VPN, ukoliko vam i dalje izbacuje sprski playstore, idite na http://whatismyipaddress.com/ da proverite da li vam vpn korektno radi na tel. Evo recimo meni danas ne radi nesto dobro hotspot shield.. Dodeli mi ip adresu ali kad odem na proveru stoji da mi je country Serbia i dalje i zato play store ne radi.. Kada sam probao preko http://www.getusvpn.com/ lepo mi je dodelio kanadsku ip adresu i country pise Canada..i ne verujem da Google ima neke dodatne mere zastite osim geolokacije ip adrese.. Za sve ostalo treba novac za resurse..

Ma ciganska posla verovatno ce da nam za 15 godina da nam omoguće da normalno kupujemo app a ne da fejkamo adresu
 
I meni je radilo sa tunnelbear sve dok nisam povezao karticu za placanje...od tada vidim samo nas playstore :(

Ali kako?? Ne razumem, ja imam povezanu karticu gde lepo pise Srbija i moja normalna adresa sa sve mojim brojem mobilnog..onda bi i meni trebalo da bude isto, da ne mogu da vidim ceo play store kad ukljucim vpn..mora da je kod tebe i drugih neki drugi problem posredi..tehnicke prirode na vasoj strani

Ovde niko da odgovori da li je preko one adrese proveravao dodeljen mu novi ip preko vpn-a..

EDIT: Evo na sikama, levo je HotSpot Shield i ne radi nesto, a desno je getusvpn.com i on je lepo lazirao lokaciju..

 
Poslednja izmena:
Definitivno nije problem sa TB...malo pre sam probao sa drugim nalogom i on radi
 
Ali kako?? Ne razumem, ja imam povezanu karticu gde lepo pise Srbija i moja normalna adresa sa sve mojim brojem mobilnog..onda bi i meni trebalo da bude isto, da ne mogu da vidim ceo play store kad ukljucim vpn..mora da je kod tebe i drugih neki drugi problem posredi..tehnicke prirode na vasoj strani

Ovde niko da odgovori da li je preko one adrese proveravao dodeljen mu novi ip preko vpn-a..

EDIT: Evo na sikama, levo je HotSpot Shield i ne radi nesto, a desno je getusvpn.com i on je lepo lazirao lokaciju..

sve se slazem sa tobom ali evo ja sam probao da sve to uradim na kompu i on uradi i poveze se preko privat tunela na kaliforniju i pise mi ip da sam tamo ali kad otvorim playstre opet je nas ...tako da bilo bi lepo da se neko od cigana odgovornih sto nemozemo da pazarimo legalno seti i pusti to za normalnu kupovinu
 
Definitivno nije problem sa TB...malo pre sam probao sa drugim nalogom i on radi

i ja mislislim da nije do programa vec do naloga...dal mogu na telefonu da prijavim jos jedan nalog da ugasim stri google wallet nalog i da napravim nov na novu mail adresu...i kad se na nov konektujem preko tb i telefona skinem aplikacije koje mi trebaju i onda se odjavim i koristim regularno stari mail nalog...a ovaj novi samo da koristim za kupovinu i updejtovanje
???????????????
 
Da se ja umešam :)

Tunnel Bear i ostali programi rade samo ako se očisti cache i obriše data za Google Play Store. Ako startujete tunnel bear očistite cache i uđete u aplikaciju biće vam US/UK cene (u zavisnosti na šta ste se nakačili) ali odmah kada se diskonektuje (ili posle drugog ili trećeg uključivanja) se vraća na srpski IP i tada ne radi tunnel bear. Dakle ponovo brisanje cache-a i bilo koji VPN.

Koristio sam 2 VPN-a, TB i podesio sam moj HMA nalog u telefonu, evo već 2-3 nedelje bez problema kupujem na store-u. Baš bez ikakvih problema.

To je cela filozofija, čišćenje cache-a. Prilikom plaćanja isto treba da budete konektovani. Dve intesine kartice su mi povezane na google nalogu, obe rade bez ikakvog problema tako.
 
Samo da te ispravim: ne treba brisati cache nego DATA od Google Play Stora.
 
Sigurni ;)
Ja imam History cleaner vidžet koji briše i cache odmah pored TB-a i Google Play-a i očas posla sam na američkom marketu.
 
Poslednja izmena:
Meni vise nista nije jasno sve ka to uradim (i to ne samo ka davao sam i drugima da probaju) tunel bear odradi konekciju i lepo proverim svoj ip i pokaze da je usa ip a market kad otvorim i pored ciscenja podataka i kesa bude nas na srpskom...
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1368252662154.jpg
    uploadfromtaptalk1368252662154.jpg
    96.7 KB · Pregleda: 180
Meni je tunnel bear radio do pre mesec dva, posle toga ne pomaže. Juče sam probao kod drugara koji koristi alcatel duo (ja imam note 2) i mts karticu (isto kao i ja) i kod njega je sve prošlo uspešno.

Ovaj lik je uspeo korišćenjem dva android telefona, što mi je smaranje. Ima li neki drugi način da se kupuju aplikacije? Dakle ne pomažu mi ni market unlocker fore niti vpn konekcije ka inostranstvu uz brisanje app data i cache-a.
 
Ja sam u prosli cetvrtak preko tunnelbeara (mts) kupovao aplikacije bez problema. U pitanju je Nexus 4 ako to ima bilo kakve veze.
 
Meni je tunnel bear radio do pre mesec dva, posle toga ne pomaže. Juče sam probao kod drugara koji koristi alcatel duo (ja imam note 2) i mts karticu (isto kao i ja) i kod njega je sve prošlo uspešno.

Ovaj lik je uspeo korišćenjem dva android telefona, što mi je smaranje. Ima li neki drugi način da se kupuju aplikacije? Dakle ne pomažu mi ni market unlocker fore niti vpn konekcije ka inostranstvu uz brisanje app data i cache-a.

Izgleda da je nekima "otkazao" account... Nekima radi, nekima ne radi, nema pravila... Jedino da je google nesto provalio, mada ne znam. Sta mozes da uradis je to da napravis novi account da bi kupovao aplikacije.
 
Meni nakon apdejta na novi market radi kombinacija market enabler+ orbot, moguće je da će da radi i market enabler+ neki vpn klijent...
 
Meni od večeras ne radi ni TunnelBear. Sve je radilo normalno ovih dana, kupio sam i par aplikacija. Sad kad sam probao, neće, ne pokazuje mi paid apps.
 
I kod mene se javila neka promena večeras. Odjednom mi Play Store više nije otključan. Ali se ponovo otključava korišćenjem Market Unlocker-a, mada više nemam muziku, knjige i časopise. Dok na računaru mi je i dalje kompletno otključan.
 
Možda Google nešto petlja.
 
Pokušajte da se povežete preko Nemačke u TunnelBear-u, meni je tako uspelo.
 
Poslednja izmena:
Probao sve 4 zemlje, neće ni jedna.
 
I upravo mi se vratio otključani Play Store. Izgleda da je bio samo neki privremeni problem. Čudno. :)

Edit: A evo i razloga što je brljao. Izašla je nova verzija Play Store-a. 4.1.6
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno