Šta je novo?

Intel Kaby Lake

Dobro, mozda sam bio malo vise dramatican :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Najviše je na moju odluku da uzmem g4560 umesto i5 7500 bila ogromna razlika u ceni - najjeftiniji i5 u domaćim radnjama je bio ~ 240€, dok je G4560 bio 62€. Čak i mađarska varijanta od 215€ ne izgleda toliko povoljna u odnosu na uloženo/dobijeno kod ovog Pentiuma. Možda kasnije ubodem još 16gb ram i i5 7600 na ovu ploču, ali ne verujem da ću to raditi u dogledno vreme. Nisam mogao više da čekam AMD, i Kaby Lake sam čekao kao ozebao sunce.

Inače, minus za Bench shop, nisu hteli da ažuriraju Asus H110M-R/C/SI da bi imao podršku za Kaby Lake.

Jedino sam monitor (LG 29UM58-P) naručio preko kp, ostalo (uključujući i 16gb ddr4 ram) je bilo povoljnije u domaćim radnjama.
 
To se azuira bios po zahtevu , ne mogu oni 100 ploca u magacinu sad da azuiraju bios za kaby lake procesore.
 
Koliko ja kapiram, nisu hteli po zahtevu da ažuriraju.

Sigurno nije na blef naručio h110 pa se razočarao u benchshop što je stigla sa starim bios-om.
 
Poslednja izmena:
Posto planiram,u Benchshopu,da pazrim plocu,najverovatnije neku Asus B250.
Da li i njima treba da se azurira bios?
 
Ne.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Odlicno,jos kada bih znao,koju od tih Asus da pazarim.
Sve su slicne,i po nazivu i tu su negde po cenama.
 
To se azuira bios po zahtevu , ne mogu oni 100 ploca u magacinu sad da azuiraju bios za kaby lake procesore.

Pa naravno da je po zahtevu, Asus H110M-R/C/SI, G4560, LC Power 600h, MS Industrial RANGER II, 16GB 2133MHz Kingston CL15, ssd sam već kupio kod njih za brata od 120gb (u ovu moju konfu će ići Samsung 750 evo od 250gb kojeg sam nabavio ranije). Nisu hteli da sklope ovo zato što navodno ne može Kaby Lake na H110 ploču, već su mi rekli da mora da se ide na B150 MSI koju nisam hteo. 10min sam pregovarao sa operaterom i na kraju digao ruke.
 
Poslednja izmena:
Pa naravno, samo je bilo neprijatno iznenađenje, pošto toliko vremena provodim ovde hteo sam da uzmem kod njih, iako su bili za nijansu skuplji od druge radnje. Takođe, ukoliko neko ko radi u shopu čita ovo treba da porazgovara sa operaterima, pošto će ova moja kombinacija (h110+g4560) verovatno biti najtraženija u sledećih nekoliko meseci, pa da ne gube kupce
 
Ni ja nisam zadovoljan sa radnicima u benchshop-u.

Opušteno, nezainteresovano, pola oglašenog nema na stanju.

U radnji čak ni osmeh ne dobiješ kada udješ.

Prodaja hardvera je baš nezgodna delatnost. Onaj koji radi taj posao, mora baš da ga voli i poznaje. Naravno, i da bude finansijski motivisan a to malo teže u Srbiji.
 
Ma ne mora osmeh, ali bar neke osnove bi trebalo da znaju. Ako ne znaju, neka otvore sajt proizvođača pa nek pročitaju odatle. Razumem ja da je Kaby Lake nov i da je nedavno stigao na police, ali za minut guglanja je mogao da vidi ovo što sam ja hteo.
 
Dilema!

Pre 2,5 god kupio sam 2 x Pentium Anniversary G3258 (Haswell) i 2 x miniITX ploču, RAM i sve druge kompomente za dve konfirguracije. Jednu sam sastavio a drugu nisam, sve novo mi stoji u delovima od tada. :(

Da li je pametnije i tu drugu da sastavim i delovima koje sve imam, ili pak da prodam G3258 i kupim G4560 (Kaby Lake) i novu miniITX ploču LGA 1151? Šta dobijam, šta gubim? Ima li taj potez smisla? Ne radim ništa posebno zahtevno na kompu (nisam gejmer), ali ovo što imam je ipak iz 2013-e i tek sada bih pustio u upotrebu, a zna se šta su 4 godine u IT-u. Nisam posebno upućen. Vidim da je cena G3258 vrlo slična G4560 i kod nas. Ok, G4560 ne može da se OC, al' nema veze (imam OC miniITX ploču).

Hvala! :)
 
Poslednja izmena:
@ owim

Idi begaj, moj savet ti je da čekaš do maja meseca, dok se iskristališe situacija oko dolazećeg AMD Ryzen-a, pa da tada polako kreneš u razmišljanje. Sada ako kupuješ, možeš samo da izgubiš i posle da se pokaješ !!!
 
^ Hvala! Ne moram da kupujem, mogu da ostanem na G3258 kojeg imam neotpakovanog, kao i plocu za njega (neotvorena), jos u foliji, tako 2,5god. ;)
 
Ako imaš i RAM viška možda i zaradiš neki dinar.

Šalu na stranu, prodaj to što pre, a šta ćeš i kada kupiti, to već vidi.

Definitivno nemoj kupiti g4560 da stoji neotpakovan, čeka nas uzbudljivo vreme na polju procesora. Da se unormale ssd i ram cene i biće uskoro milina sklapati konfiguraciju. [emoji1]

Ne vidim razlog da sada prelaziš na g4560 sa gubitkom koji nosi prodaja/kupovina.
 
Poslednja izmena:
@owim
4 godine u it su ništa, bar ove poslednje 4. Intel u tika-taka ritmu izbacuje jedno te isto, tako da nisi ništa posebno propustio. Ako ti taj G3258 radi posao, nema razloga da ga menjaš i bacaš novac, posebno što imaš dobru rezervu za jeftinu nadogradnju u budućnosti. I5-4460 će za godinu-dve da bude povoljan kao i 2500 sad ako već zafali snage. Eventualno pogledaj da li ti znači USB 3.1 ili neka druga stvar koja je došla sa novim pločama (a ni to ne primetih nešto značajno u pomenutih 4 godine).
 
Pa naravno, samo je bilo neprijatno iznenađenje, pošto toliko vremena provodim ovde hteo sam da uzmem kod njih, iako su bili za nijansu skuplji od druge radnje. Takođe, ukoliko neko ko radi u shopu čita ovo treba da porazgovara sa operaterima, pošto će ova moja kombinacija (h110+g4560) verovatno biti najtraženija u sledećih nekoliko meseci, pa da ne gube kupce
Ja sam ih isto pitao da mi to urade i hteli su ali su odgovorili na mejl posle winwina pa sam to uradio kod ovih.
 
Potrosio pare na drugom mestu, sta drugo...
 
Na kojoj ploči bi G4560, mogao da radi, bez da se stavlja novi bios. Znam za B250. Još neke?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Na kojoj ploči bi G4560, mogao da radi, bez da se stavlja novi bios. Znam za B250. Još neke?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Ploča Gigabyte GA-H110M-S2H podržava Kaby Lake bez flešovanja biosa, videla sam na drugom forumu, ima je čovek.
 
Hvala, jos neki predlog.
Stari komp me pošteno zeza, a potreban mi je, pa sam zapeo hitno da uzimam, a nedelja je, a izbor nikakav.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Prvo pitaj da li mogu da provere verziju i ako je potrebno odrade update BIOS-a tamo gde kupuješ.
 
Prvo pitaj da li mogu da provere verziju i ako je potrebno odrade update BIOS-a tamo gde kupuješ.
Pitao bih ja, ali me nesto bledo gledaju.
Kakva je situacija, sa B 150, I koja je razlika u odnosu na B250?
Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ostalo, što se tice kpmpatibilnosti?
Bio sam u G......u,i kažu da na B 150 mora update, oni ne rade, samo servis, a ako ja petljam, gubim garanciju.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Kao sto si rekao, na b150 mora update, svaka b250 je kompatibilna :) Ako se razmisljas o update-u biosa, ne isplati se uzimati b150, uzima se h110.. Razlika u ceni izmedju b150 i b250 je 10tak e, a b250 je svakako bolja :)
 
A, jel i na h110 mora update biosa?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno