Šta je novo?

GeForce GTX 1070 (Ti) Thread

^
Vidis kao umes da budes kratak i koncizan :) To je zato sto ova referantna i nema neki oc potencijal, kao ni 1080, tu su negde oko max 2050mhz boost, u performansama to je okvirno +15% u odnosu na default... Cekamo custom modele pa cemo videt u kom grmu lezi zec :p
 
Bilo bi fer da se jave ovi sto su rekli da ce karta biti 30% sporija od 1080 i da kazu da su iznenadjeni performansama.

Btw, koliko vidim, karta boost-uje na cak malo jacim taktovima od 1080. Razlog su nize temperature i vise prostora do TDP limita usled manje potrosnje.
 
Da i ono najbitnije ako u opste ima smislja baviti se referentnim kartama taj boost klok je konstantan uprav iz razloga koje si naveo...
 
Posto je vec postavljan ovaj video test za FE 1080 kartu, isti sajt je odradio jos jedan review za FE 1070 :
https://www.youtube.com/watch?v=eMr7grvBljk

Rezolucija 1440p

1070 OC vs default FE 1080 , slabija 11%
1070 OC vs 970 OC , jaca 47%
1070 OC vs 980Ti OC , slabija 7%
Sto se tice overkloka, sve kartice sljakaju na ispod prosecnim klokovima, custom modeli za svaku karticu ce sigurno imati vise klokove.

Epic kartica :D:D:D
 
@DAS

Evo ja se javljam i priznajem da sam od samog pocetka pogodio sve vezano za Paskal, moze se reci i to sa izuzetnom preciznoscu ;)
Naravno da znamo ko je kakve prognoze davao, i sta je pisao ali ih necemo osudjivati. Imaju pravo na svoje misljenje i izvodjenje zakljucaka.


Bas me zanima kakve ce modele da izbace za GTX 1070 i koji ce taktovi da budu posto GTX 1070 po meni ima vise prostora da se steluje.
Overklok koliko sam primetio bar kod ove FE je isti kao i kod GTX 1080, tu oko 2050 Mhz sto je opet odlicno jer ce nereferentne da probiju tu barijeru.

Samo jos cene da se normalizuju, da se nadje neka dobra edicija do 400 eur pa ako padne cena ispod mozda da se uzmu i dve, da se druze malo :p

P.S. techpowerup jos uvek nije odradio test, cudno.
 
Poslednja izmena:
^
GTX 1070 mozda i ostane na 2050 za svaki dan, GTX 1080 malo teze to jes nikako sa temperaturom preko 83c, mislim na FE...
 
FE je dzank edicija... onaj Zotac sa vodenim ce da dostigne ludacke klokove, uz modovan bios razume se.
 
FE je dzank edicija... onaj Zotac sa vodenim ce da dostigne ludacke klokove, uz modovan bios razume se.
Ako i sve ostalo urade kako treba, onda da. Naravno, takva karta ce kostati Bogaoca. Ali mislim da ce nVidia ograniciti igranje proizvodjaca sa 1070 modelima. Jasno je da zele da 1080 bude ubedljivo najbrza
 
Ako i sve ostalo urade kako treba, onda da. Naravno, takva karta ce kostati Bogaoca. Ali mislim da ce nVidia ograniciti igranje proizvodjaca sa 1070 modelima. Jasno je da zele da 1080 bude ubedljivo najbrza

Pa ekskluziva je uvek bila skuplja. Na to smo navikli i to uzimaju oni sa dubljim dzepom. Po onom sto smo videli Envidija nije ogranicila GTX 1070 jer je overklok potencijal malte ne isti kao kod GTX 1080 tj. veci, mislim konkretno na maksimalnu frekvenciju.

Kada dodju nereferentni modeli, tu su drugaciji i biosi, veci naponi, bolja naponska sekcija i sl. tako da overklok potencijal ne moze biti ogranicen cak i ako drajver koci ako si na takvu vrstu restrikcije mislio.
To bi bilo pucanje u svoje partnere a to im se ne isplati jer svakako koliko god da se nategne GTX 1070 ne moze stici GTX 1080 jer i on moze da se overklokuje solidno. Pa Asus Strix bustuje na 2025 Mhz po difoltu, o cemu dalje da pricamo.
 
ima li negde nekih cena, bilo sta ili se mora cekati 10 jun :D
 
To bi bilo pucanje u svoje partnere a to im se ne isplati jer svakako koliko god da se nategne GTX 1070 ne moze stici GTX 1080 jer i on moze da se overklokuje solidno. Pa Asus Strix bustuje na 2025 Mhz po difoltu, o cemu dalje da pricamo.

1070 ce imati vise prostora za vise frekvencije, a mi i dalje ne znamo koliko su limiti Pascala zahvaljujuci ovim prvim FE kartama. Neko kaze 2100, neko 2400 mhz, ko zna? Sigurno je da ce potrosnju lako regulisati, zagrevanje cemo vec videti.
 
ima li negde nekih cena, bilo sta ili se mora cekati 10 jun :D

Najjeftiniji non-FE dizajnovi [sa stock klokovima] ce biti 425evra u evropi, znaci toliko ce verovatno biti cheapass plastikaner blower dizajn od MSI-a na primer. Sve sa boljim hladjenjem i factory OC-om ce biti skuplje.

Kako je krenulo sve mi se visi cini da 1070 nije za mene. Skupo je to jako, drasticno skuplje od 970 kada se ona pojavila u prodaji. Fine su to preformanse, al cena nije bas za sprski budzet.
 
Kontam da cu uskoro da lupim unsubscribe iz ove teme. Wall Street Journal kaze da ce VR-ready Polaris kostati $199, i da nudi iste performanse kao trenutni GPU hardver koji kosta $500. R9 Nano kosta toliko [a sedi izmedju 980 i 980Ti]. :)

E to ce biti prava mass market 8GB Vram graficka ako uspeju da pogode tu cenu.
 
Kontam da cu uskoro da lupim unsubscribe iz ove teme. Wall Street Journal kaze da ce VR-ready Polaris kostati $199, i da nudi iste performanse kao trenutni GPU hardver koji kosta $500. R9 Nano kosta toliko [a sedi izmedju 980 i 980Ti]. :)

E to ce biti prava mass market 8GB Vram graficka ako uspeju da pogode tu cenu.
Pogresno si razumeo, 480 serija ce biti kao 970 i 980, male potrosnje i niske cene. Nije to bas VR-Ready, to je za nas 1080p/60 FPS casual igrace koje je nVidia zaboravila. $199 dolara je nedostizno za 1060, jer ko ce normalan pazariti 1070 kad mozes 2x1060 u SLI za iste pare?
 
Pa, razlika izmedju 970 i 980 je u proseku 20 - 25% ( u zavisnosti od klokova), po meni, nije to bas mala razlika, tako da, ako ova 480 bude kao 980 ( licno, cisto sumnjam ), onda ce da bude odlicna kartica. Ako bude cena stvarno 199$, onda mi vise deluje, da ce da bidne slicna kao 970 kartica.
 
Poslednja izmena:
Interesantno mi je da citam komentare raznih korisnika, isto tako njihove prognoze kao i neke zakljucke ali najinteresantnije mi je kako se pecaju na marketing :)
Samo toliko..

Da nastavim u okviru teme.

 
Od danas zvanicno:
RX480 only $199 to Nvidia's $380 GTX 1070

Navodno 2x RX480 u CrossFire tuce 1080-ku...

Koliko W vuce 1070-ka? - Nasao=150W,isto kao i RX480...

Interesantno... bas me zanimaju rezultati RX480,kao i prodaja... da vidimo cija taktika radi bolje...
 
Poslednja izmena:
Jel ta rx480 po jacini kao 1070 ili slabija nisam u toku?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Pa to je onda super ako joj jacina kao 390x za 200e.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Koliko W vuce 1070-ka? - Nasao=150W,isto kao i RX480...

Ne, 1070 vuce 150-160W u realnom radu [max je 225W, pcie+8pin].

RX480 max prima 150W [pcie+6pinm] a realna potrosnja ce biti tu negde oko ~110W.

Pogresno si razumeo, 480 serija ce biti kao 970 i 980, male potrosnje i niske cene. Nije to bas VR-Ready, to je za nas 1080p/60 FPS casual igrace koje je nVidia zaboravila.
Dobro sam ja to razumeo, 1080p60 mi i treba, a RX480 ce itekako biti dovoljan za VR.
 
Poslednja izmena:
Trenutne igre gura solidno u 1440p. Neki novi naslov sledece godine i... i dalje je ovo 1080p karta.
 
Pa isto ono sto gura GTX 980 Ti gurace i GTX 1070 i jos bolje a pored toga imas 8GB memorije.
Definitivno je bolja kupovina svakako. Nikako da krenu testovi sa nereferentnim modelima.
 
^
Baš to, a sigurno neće biti 600e koliko je sada 980Ti.
 
Ovo ce isto da radi na 2050mhz mozda cak i vecem kloku, nesto se mnogo cudno ponasa ovaj cip, nikako nece da radi onako kako bi smo mi hteli :D
 
Nazad
Vrh Dno