Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Pazi, stvarno. Ja blokiram FF a on ipak učita stranicu. Sad sam pustio da se skida ZoneAlarm pa ćemo da vidimo sa njim. Inače, ranije sam koristio ZA ali su mi verzije 9 i 10 pravile probleme (blokira im GUI) pa sam prešao na Comodo.

Edit:
Yep, ZA blokira ono što mu se kaže da blokira. Sad samo da se naviknem na novi interfejs.
 
Poslednja izmena:
Ja sam ga koristio prvenstveno zbog fajerwola ali vremenom ti blokira internet i oće da pada sistem kada nešto gledaš. Nije nešto za konfigurisanje. Comodo mi je najbolji imam potpunu kontrolu nad zidom mogu da konfigurišem svaku stavku. Antivirus ne koristim godinama.

Nece biti, Comodo ima rupu, i ne vidi proxy koji avast! koristi za WEB Shield, sto govori o tome da i malicozni programi mogu da prodju. Zone Alarm je nema. Navodno u verziji 6 ce rupa biti popravljena. Probaj da blokiras browser, sa ukljucenim WEB Shield i videces o cemu pricam.

Izgleda da BD i nije tako los..:smoke:
 
I nakon 3 verzije meni i dalje blokira Zonealarm GUI. Sada testiram Online Armor Free pa ćemo da vidimo.
Da, izgleda da BD nije loš.:-D
 
I nakon 3 verzije meni i dalje blokira Zonealarm GUI. Sada testiram Online Armor Free pa ćemo da vidimo.
Da, izgleda da BD nije loš.:-D

Ne znam, ja koristim poslednju verziju (ZoneAlarm Free Firewall version: 10.2.078.000 Vsmon version: 10.2.078.000 Driver version: 10.0.217.000 Web Identity Protections version: 1.5.396.0) i ne blokira mi, samo iskljuci Web Identity Protection (restart je potreban), jer usporava i pravi konflikt sa avast!.
 
Poslednja izmena:
Ma, i ja skinuo tu verziju. Meni zablokira ceo taskbar prilikom paljenja kompjutera. Morao sam da deinstaliram ZA is Safe Mod-a nakon tri bezuspešna pokušaja da pokrenem kompjuter u normalnom modu.
Nema veze. Videću kako se ponaša Online Armor Free. Ako ništa drugo vratiću Comodo kad isprave propust sa Avast Web Shield-om. Meni generalno ne treba komplikovani fajervol nakrcan brojnim opcijama i štitovima. Sve što očekujem od fajervola je da steltuje portove i omogući mi da sam odlučim koji program će imati pristup internetu. Ništa više, ništa manje. Čak i kod Comodo sam isljučio Defence+ i Sandbox, samo čist fajervol u funkciji.
 
Jesi li probao možda Windows 7 Firewall Control u kombinaciji sa Win7 FW?
 
Video sam neki review ali nisam probao. Valja li nešto?
 
Ma, i ja skinuo tu verziju. Meni zablokira ceo taskbar prilikom paljenja kompjutera. Morao sam da deinstaliram ZA is Safe Mod-a nakon tri bezuspešna pokušaja da pokrenem kompjuter u normalnom modu.
Nema veze. Videću kako se ponaša Online Armor Free. Ako ništa drugo vratiću Comodo kad isprave propust sa Avast Web Shield-om. Meni generalno ne treba komplikovani fajervol nakrcan brojnim opcijama i štitovima. Sve što očekujem od fajervola je da steltuje portove i omogući mi da sam odlučim koji program će imati pristup internetu. Ništa više, ništa manje. Čak i kod Comodo sam isljučio Defence+ i Sandbox, samo čist fajervol u funkciji.

Da nisi slucajno rekao da instalira i AV, posto sad idu zajedno?
 
A, jok. Više verujem Avastu neko nekom fajervolu.
Nisam. Radio je dobro nakon prvog restarta. Tada sam proverio šta je sve uključeno i antivirus nije bio instaliran. Osim toga, ja sam skinuo instalaciju za Zonealarm Free a ne Zonealarm Free + Anitivirus.
edit:
Sad gledam avastov forum. I Windows 7 firewall ima isti problem kao i Comodo:
Trying to understand this as the 'problem' discussed here also affects Windows 7 own firewall with outbound protection
where permission for avastsvc.exe lets all redirected browsers and other programs at port 80 through, making the 7 firewall
useless for outbound control when Avast Webshield is used. Windows 7 FW must support windows 7 API?
 
Poslednja izmena:
A, jok. Više verujem Avastu neko nekom fajervolu.
Nisam. Radio je dobro nakon prvog restarta. Tada sam proverio šta je sve uključeno i antivirus nije bio instaliran. Osim toga, ja sam skinuo instalaciju za Zonealarm Free a ne Zonealarm Free + Anitivirus.
edit:
Sad gledam avastov forum. I Windows 7 firewall ima isti problem kao i Comodo:

Stvarno ne znam zasto, verovatno je konflikt sa nekim programom, meni nikad nije pravio takav problem.
 
Poslednja izmena:
Ništa strašno. Važno je da imamo dobar izbor besplatnih programa pa svako može da nađe ono što mu odgovara.
Inače, delimično rešenje za problem sa WebShield je da se u Expert Settings čekira opcija Scan traffic from well know broser processes only. Na taj način će Avast skenirati brauzere a ostalim programima će fajervol zabraniti pristup internetu.
 
Obavljena kontrola sistema sa Malwerbytes, Hitman Pro i Emsisoft Emergency Kit, nakon dva meseca intezivong koriscenja, nema nista, avast! je blokirao dva maliciozna sajta, od koga je jedan bio neki pop-up na piratebay, sto me je neprijatno iznenadilo. Inace to je caletov laptop, koji je imao AVG IS, koji je koliko sam video krs, jer je sistem imao svasta, pa sam morao da cistim, ali sad nema nista. Tako da prica o mozgu i ne treba ti, ne pije vodu, nego se davi. (Sto ne znaci da ne treba paziti, ali ne mozes da budes siguran.) Nije mi jasno zasto savetujete McShield za flash, jer svaki dobar AV ima real-time, koji proverava sve.

P.S. Windows Defender treba iskljuciti, jer nijedan AV koji znam ga ne gasi.
 
Poslednja izmena:
McShield je odlicna stvarcica. Sistem ne oseti program,a stvarno sljaka super. Uvek kada mi neki ortak donese neki flash,pronadje neku gamad sto Avast nije nalazio.
 
McShield je odlicna stvarcica. Sistem ne oseti program,a stvarno sljaka super. Uvek kada mi neki ortak donese neki flash,pronadje neku gamad sto Avast nije nalazio.

Ineresantno skinuo sam ga i stavio, na jednom od tri:>>> MCShield ::Anti-Malware Tool:: v 2.2.4.16 / DB: 2012.10.31.1 <<<


1.11.2012 15:51:35 > Drive G: - scan started (no label ~3848 MB, FAT32 flash drive )...


>>> G:\RESTORE\S-1-5-21-1482476501-1644491937-682003330-1013\Desktop.ini - Malware > Deleted. (12.11.01. 15.53 Desktop.ini.771679; MD5: 7457a5df1ff47c957acf1fa000d7d9ad)

> G:\RESTORE
> G:\RESTORE\S-1-5-21-1482476501-1644491937-682003330-1013

>>> G:\Restore - Malware (folder) > Deleted. (12.11.01. 15.53 Restore.243812)


=> Malicious files : 1/1 deleted.
=> Malicious folders : 2/2 deleted.

____________________________________________

::::: Scan duration: 1min 51s ::::::::::::::
____________________________________________

Nije da se zarazio moj PC, vec je ubadan bez, ali izgleda bolje cisti USB.
 
Za sada KIS 2012 resava probleme, a nije ni los avast a ni microsoft security essentials.
 
Bez flejma ako je moguće. Ako za neki progrma izneseš jako negativnu ocenu najmanje što si mogao je ili da poktkrepiš tvrdnju nekim poređenjem iz časopisa specijalizovanih sajtova ili pak iz ličnog iskustva.

Ja sam recimo Avast zamenio sa MSE i svaku glupost sa fleša il ineta je prepoznao i otklonio bez ikakvim problema a pritom nije bilo False positive
 
Pa nema sta da ti potkrepljuje, imas milion review-a na netu da procitas i svi nedvosmisleno govore da je MSE busno djubre. Ja takodje iz svog iskustva isto potvrdjujem.
 
Budimo realni, da MS ume da na vreme krpi rupe u svom sistemu, drugi AV ne bi ni postojali. Nikad se ne bih igrao da instaliram njihov AV.
 
Bez flejma ako je moguće. Ako za neki progrma izneseš jako negativnu ocenu najmanje što si mogao je ili da poktkrepiš tvrdnju nekim poređenjem iz časopisa specijalizovanih sajtova ili pak iz ličnog iskustva.

Ja sam recimo Avast zamenio sa MSE i svaku glupost sa fleša il ineta je prepoznao i otklonio bez ikakvim problema a pritom nije bilo False positive

U pravu si potpuno sam zaboravio, evo ti primer:

 
Ja koristim COMODO Internet Security nekih godinu i po i prezadovoljan sam (Defense+ sam isključio). Za sve ostalo je SUPERAntiSpyware :d.
 
Ako gledate review-ove po netu, svaki AV je negde djubre a negde najboljii. ;)
 
Avast je dobar za neke prosecne korisnike koji mnogo ne lutaju netom,Comodo je sjajan,ne jede previse memorije,povremeni gnjavi firewall ali kad krenete da pretrazujete fajlove po hardu onda ubije u pojam,po meni najbolji je Zone Alarm ciji firewall manje gnjavi ali je malo zahtevniji,takodje koristi bazu virusa od Kasperskog i njega licno i koristim.
Da ne bude zabune koristio sam i prva dva pomenuta.:)
Da pomenem da neki hvale i Outpost Security ali ne verujem da je sjajan,doduse firewall mu spada medju bolje tj rame uz rame sa Comodo i Zone Alarm.
 
Poslednja izmena:
Kao pomocne programe koristim Malwarebyte i Hitman Pro.
Emsisoft je odlican ali nepotreban pored Hitmana.
HitmanPro.png
 
Ja izbegavam te cloud aplikacije - daj brate da mi bude na HDD-u ili dovidjenja :trust:
 
Kakav je panda cloud antivirus free? Sad sam ga turio cisto reda radi. Koliko vidim, ne javlja se nesto cesto. Dosta je diskretan :d
 
Kakav je panda cloud antivirus free? Sad sam ga turio cisto reda radi. Koliko vidim, ne javlja se nesto cesto. Dosta je diskretan :d

Cloud resenja su verovatno buducnost je najbrze reaguju na nov "code"... ali tesko da ce biti besplatnih resenja iako je panda free, na primer avira tek u premium verziji 2013 nudi i cloud skeniranje dok u free nista od toga
 
Nazad
Vrh Dno